Šta je novo?

LG G2 Mini

Razumem ja tebe.. Ja sam samo hteo da ti objasnim zasto z1c ima brutalne specifikacije a ostali miniji su uglavnom beda.

Na kraju krajeva vreme ce pokazati ko je bio upravu,kada budu izlazili buduci miniji.. :)

Sorry za off
 
Pa tom tvojom logikom i LG je trebao da izbaci G2 mini sa flagship G2 specifikacijom jer im prodaja ide kilavo? G2 mozda 3 miliona do sada a S4 30+ milki, tom tvojom logikom G2 mini bi trebao da bude G2 u malo manjem pakovanju ali nije tako.

A to je lose, da se odmah razumemo. Z1c ima velike bezele i jos neke sitne mane a LG je failovao jer ovo nije mini flagship nego neki tamo L7 III a to je lose jer jaka konkurencija ocigledno ne postoji pored Z1c. A pazi sad, da su izbacili G2 pravi mini sa minimal bezelima i vrh baterijom i ok kamerom, pa opasno bi ugrozili taj Z1c a onda bi i Samsung izbacio ''neki mini'' bolji od oba. A to znaci veci izbor i konkurenciju. O tome ja pricam, zabole me za brend, ja gledam da kupim sto bolji uredjaj za sto manje para. Pa pre bih kupio Nexus 5 nego Z1 i ako mi je generalno Z1 gotivniji fon ali razlika u ceni je primetna a N5 ima savim ok kameru.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam kako su prodali 10 miliona Z ili Z1 kad su prijavili za Q4 ovo:

Sony reported that their smartphone sales were 10.7 million for Q4 which is up 7% from Q3 when it was 10.0 milllion. Sony's market share is currently 3.6% down from 4.0% in Q3.

Z1 se pojavio i prodavao bas u ovom periodu, a od ovih 10 miliona ogroman broj su jeftini modeli. Ja mislim da nisu prodali preko 1-2 miliona Z1. A market share im opada.
 
Pa nisu prodali 10 milki Z1 nego XZ/XZL do kraja leta 2013 npr

Pa za 40 dana :d su prodali 4,6 miliona XZ http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/sony-xperia-z-sales-top-46-million-in-40-days-report-354794 To je vest iz sredine aprila, ima svuda po netu.

Inace, najveci udeo kod prodatih Sony telefona imaju modeli srednje i vise klase, zato i jesu ostvarili profit u mobilnom segmentu posle nekoliko godina ,guglaj. A Z1 se sigurno nije prodao u manjem broju od G2, recimo da su tu negde, mozda i iznad jer im je ponuda u nizim klasama ocajna a prodali su skoro 11 milki u q3. To sto market share opada je posledica toga sto kinezi kidaju a sony nema popularne modele koji se dele uz kesu cipsa kod operatera. Tu su kinezi kao zte, alcatel zakon. Ili kao sto je vip delio samsung galaxy young pre mesec-dva, to je android a delili su ih za dz uz sve pakete skuplje od 300 din mesecno a slicni LG/Sony/Huawei su u istim paketima bili 50e. I moj cale je uzeo taj fon i prodao za 60e :d
 
Poslednja izmena:
Da se vratimo na temu...

According to the earlier teaser, the G2 mini would debut at the MWC, but LG Netherlands turned out a bit too eager and released the details on the upcoming smartphone today.

There'll be two versions of the LG G2 mini, giving you a choice between a Snapdragon 400 or Nvidia Tegra 4i chipset. Both will have 1.2GHz quad-core CPU and 1GB of RAM. Non-LTE versions will also be available, as well as a dual-SIM variant.

The display is a 4.7" unit of qHD resolution (540x960 pixels), not 720p as initially rumored. Luckily, it runs Android 4.4 KitKat out of the box garnished with LG's Optimus UI, which comes with cool software features such as Guest Mode.

The back of the LG G2 mini keeps the design introduced by its bigger brother and holds an 8MP camera with LED flash. The G2 mini packs a 2,440mAh battery, which is user-removable as well as a microSD card slot for further expanding the 8GB of on-board storage.

LG says the G2 mini will roll out in March with Russia getting it first. The Middle East, Latin America, Asia and Europe will follow in April. The LG G2 mini will be available in black, white, red and champagne colors.

Znaci ako bude ovako necemo dobiti nista posebno (cak nece biti ni mini ako je 4.7 ekran)!!!
 
Znaci ako bude ovako necemo dobiti nista posebno (cak nece biti ni mini ako je 4.7 ekran)!!!

Ako bude imao minimal bezele 4,7'' ekran moze da stane u kuciste velicine SGS II npr. I to je opet ''mini'' na neki nacin. U ruci ce lezati isto ali ce palac morati malo vise da se isteze ali sta sad.
 
Poslednja izmena:
+1
Poenta je da se dobije sto je moguce veca korisna povrsina (ekran) u sto manjem pakovanju, da bi se lako koristio jednom rukom i da bi fon komotno stao u dzep...
 
E bas to; 4.7 sve i da nema bazele oko ekrana tj da je samo ekran ne moze da bude mini!!
 
Mini oznaka ne podrazumeva da telefon mora da bude mali, već da samo predstavlja minijaturniju verziju nekog modela.
 
Ma znam ja to,ali opet ovi su ga bas mnogo ojadili u odnosu na original! :(
 
Poslednja izmena:
Zaboravili ste da će ga biti i u dual-sim verziji. Tu može da iskoristi veliki vakuum i ostvari dobru prodaju. Evo jednog kupca.:)


PS.Nemojte da je neko pomenuo S4 mini dual, jer je bezobrazno i neopravdano skup.
 
Zar nije oko 250€ on? Ne pada mi na pamet puno boljih telefona za taj novac. G2m to svakako neće biti.
 
Jeste sada po oglasima minimum 250eur, posle godinu dana. Uzgred, kada sam ga poredio sa Alcatel Idol mini iznenadio sam se da ga Alcatel brije što se displeja tiče.
 
Pa ovaj je skuplji od pravog G2! :D
 
Koja nebiloza sunce ti.
 
Ja mislim da sa g2 mini pravi veliku gresku i nazaduje u mogu reci blagom usponu...
 
Ovo nije realno da isto kostaju u DE... :d:lupko:
 
Mogu da razumem da z1 i z1 compact koštaju isto u nabavci, ali g2 i g2 mini, baš i ne.
 
Mora ovo da bude 100e manje da bi se uopšte razmatralo
 
Poslednja izmena:
Povlačim sve što sam rekao u vezi ovog telefona. Neki dan sam imao prilike da ga vidim, izgleda kao neki plastikanac, mnogo je deblji od G2, kvalitet materijala neuporedivo lošiji,... ukratko ne vidim ikog normalnog ko bi pored G2 kupio ovaj telefon po ceni po kojoj se prodaje, a koliko vidim u Evropi se i neće nuditi u dual-sim varijanti, što je možda bio jedini adut da se neko zaleti i kupi ga.
 
Nazad
Vrh Dno