Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Kao što sam rekao, P5Q je solidan izbor. Ima i boljih rešenja, ali avaj :)

DDR2 po dobroj ceni samo treba sačekati; pojavi se po koji kit za manje pare po oglasima.

Razmisli o X5460. Jako je dobra cena procesora na Ali-ju.. Pozz

tdp 120w, mnogo mi je to, za dodatnih 160mhz naspram e5450 msm da ne vredi, sem ako nema jos neka razlika..uostalom koji je top top xeon za ovaj mod? i da..koji steping e5450 da jurim za najbolji oc?
 
Poslednja izmena:
pa ne verujem da cu prevaliti 3.6-3.8ghz u njemu jer je mnozioc 7.5 pa fsb mora da vristi cak i za 3.5ghz
 
Zna li neko nesto o Intel 945GC chipsetu..tj. Hoce li pogurati Xeon?
Ploca je P5LD2-X/1333...
 
Ne, posto ta ploca inace ne podrzava Core 2 Quad procesore.
 
945 chipset NE podržava kvadove, čak ni novije C2D.
Minimum je neka krštena 965 ploča,
 
jurim sad p5q i 1066mhz ddr2 ram, samo me plase malo cene ovog ddr2 rama, za 4gb treba izdvojiti lepu cifu :/. Takodje odlucio sam da zamenim e5420 za e5450, pucam na 4ghz pa msm da ni ne vredi bez toga pokusavati..

Nisam siguran da ces izgurati 4GHz. Meni puca sve iznad ~430 FSB a tebi treba 444 FSB x 9 ako imas E5450. A ja imam P5Q-E mada nisam probao da podesavam u sitna crevca, ima puno podesavanja u BIOS-u koje ne razumem tako da...
 
Onda ti nesto nije u redu sa plocom, svaki p5q mora da dogura 450 fsb.. imao sam p5kc koji je dolazio do 447 fsb sa c2q a sa c2d ide jos vise, svetina sa interneta kaze da mora 450 da dostigne obavezno..jbm li ga, ako nece onda da jurim bolje gigabyte neki
 
nema leba, evo i ja se patim sa maximus ii formulom da predjem 435fsb, nece pa nece...pukne posle 10-30 min large ffts

moguce je i da xeon limitira malo fsb klok...ili mozda kombo asus i xeon...ko ce ga znati....
 
ondak gigabyte da probam, bez 4ghz necu ni da se mucim.. ili barem 3.8 al da bude stabilan kao kamen, do sad moje iskustvo je da je e5420 na 3.5ghz "usko grlo" za neke stvari...tipa crisys 3 mi je radio sa hd6850 i e5420, gpu na oko 60% radi a cpu vristi na 100% znaci tu ogranicava rabotu. Isto tako sa gta4 i svim drugim cpu zahtevnim igrama...mora na 3.8 da ne bi bio usko grlo za neki hd 6870 ili 5850 jer su dirt cheap
 
Ljudi, proverite da nemate "FSB rupe". Moj E5450 ne može da izdrži duže od par minuta na 3.6GHz (400 FSB), a evo sad bootovah na 3.8GHz (423 FSB) bez problema i kucam dok sam na toj frekvenciji. Doduše, prvi put je pukao i na 3.8, ali nije više izbacivao istu grešku (memory management problem) nego "uncorrectable hardware error" 124 što mi je dalo nadu da se još malo igram. Digao sam vCore na 1.3V i sad vrtim Prime95 par minuta i ništa ne puca. Znam, par minuta Primea ne znači stabilnost, ali na par stotina MHz nižoj frekvenciji je jedva ulazio u Windows i uvek je izbacivao istu glupu grešku. :) Tako da dignite malo preko, tipa 20+ MHz na taj FSB wall, pa vidite šta će se desiti. Ja ću još malo da dignem vCore jer na jednom jezgru prikazuje error na Primeu (veliki vdrop, pod loadom je na ~1.23V) i onda ću da ga koristim tako pa da vidim koliko će izdržati. A taman sam mislio da ulažem u P45. :)
 
Ja znam da nemam. Vrteo sam prime na 4.0 Ghz i pukao je posle 3 sata, na 3.8 je pukao posle 7 sati jedino na 3.6 je stabilan vise od 12h.
I sve to je do ploče pošto sam spustao mnozioc procesora na 6 čisto da znam da nije do procesora a fsb sam cepao sto veći. Sve iznad 430~440 puca.
 
Šteta, ne znam šta da ti kažem. Onda bi ti jedino viši multi malo veće frekvencije doneo, ali ne značajno. Ne znam da li si ručno mikrokodovao ili si stavljao onaj gotov BIOS, ali na OCN-u sam pročitao da "ručna priprema" BIOS-a može da poboljša OC. Ne znam koliko je tačno. Pominjali su se i blagi OC PCI-E (105-110MHz), vađenje baterije sa ploče i ostale sitnice.

Ja sam okej za sad na 423 FSB (3.8GHz) i 1.35V, samo ne smem dugo da testiram zbog lošeg kulera jer temperatura ide preko 83-84°C. Vrteo sam pola sata Prime, uz otvorenu stranicu kućišta i uz otvoren prozor. :D Koristiću ga ovako nedelju dana, da vidim da li će da baci BSOD tokom realnog rada. Ako ne pukne, uzimam LC-CC-120 i prajmujem.

Mislite da je 1.35V okej za 24/7? Znam da je jeftin i mator CPU, ali mi malo žao da ga degradiram naponom pošto je 1.35V maksimalni napon koji je Intel naveo na sajtu za ovog Xeona.
 
Ovo su nam primarne mašine, a ne sporedna zanimacija, treba da budu stabilne. :) Mada, iskreno, i ja bih terao na 3.8 da sam na Pablovom mestu iako puca posle 7 sati. U realnom radu šanse nema da opteretiš toliko dugo CPU, osim ako ne renderuješ jelte. E sad, ako random iskoči BSOD tokom rada, to je već druga priča i tu bih se vratio na 3.6. Ja se, kao što rekoh, spremam da zamenim 8800GT, pa bih da izvučem iz novog GPU-a koliko god je moguće bez daljeg ulaganja u ostatak mašine. Zbog toga "mračim". ;)
 
Ja bih pre sačekao taj "random BSOD", kako si ga nazvao, pa onda dalje istraživao, nego da maltretiram CPU koji se naradio na nekoj server farmi, a sad je još na ploči od pre 6 ili 7 godina.. Imajte dušu :)

Nekoliko puta sam pomenuo tokom teme - 3.6~3.7 + neka fina 6870 ili sl. (počele su da se poklanjaju i 6950, mada su one verovatno dušu ispuštale kopajući apstrakciju) = bombona! :)
 
To jeste, ali taj random BSOD ume baš nezgodan da bude... U mom slučaju, radio sam neki projekat i držao ga na 3.4GHz i pukao je usred rada. Sva sreća, pa je bilo sve čuvano na vreme, inače bih se krasno proveo. A skoro nedelju dana je radio bez frke na toj frekvenciji. Zbog toga ima logike izmučiti ga malo Primeom. Ima i ono što mi se dešavalo sa starim C2D - da nikad ne popijem BSOD, ali nekad jednostavno neće da se upali na OC-ovanoj frekvenciji već prebaci na default. Resetujem komp, podesim ponovo sve u BIOS-u i radi bez frke. Male stvari koje mogu da ti zagorčaju i OC i život. :)
 
Poslednja izmena:
Naravno da treba imati stabilnu mašinu, bez obzira da li je primarna, sekundarna, tercijarna, itd. Možda samo ne treba preterivati sa ovim Xeon-ima, već se zadovoljiti stabilnim klokom, jeftinijim setup-om i udobnim radom na takvoj old-school platformi.. Uz kombinaciju dobre memorije, grafe i možda SSD-a, to kida :)
 
Evo da se i ja upisem u temu.
Drugar pozajmio cpu, mbo i memoriju a ja dobru volju da sklopim masinu. :)

xeon1.JPG
 
Ali Realtek zvučna na tako dobroj mašini... :d
 
Uzeo sam LC-CC-120 i vrteo Prime jedno 2h na 3.8GHz. Nije pukao ni jednom, a temperature nisu prešle 60°C. :) Probah i 4GHz sa istim naponom (1.35V), ali tu Prime vrlo brzo puca, tako da bi verovatno trebalo još nagariti vCore. No, to neću da radim, vrlo sam zadovoljan i sa 3.8, sad samo još GPU i mašina sa početka 2008. još može da tera. ;)
 
2h nije merilo. Ja sam ti napisao da mi je prime pukao posle 7h. A stari Pentium E5300 sam testirao sa orthosom na priority 10 čitavih 24h. E ako je onda stabilan neće pući nikada.
 
2h nije merilo. Ja sam ti napisao da mi je prime pukao posle 7h. A stari Pentium E5300 sam testirao sa orthosom na priority 10 čitavih 24h. E ako je onda stabilan neće pući nikada.
Slažem se, nego nisam hteo da ga ostavim da mi njišti celu noć, a odlazio sam na kunt. :) Gaziću ga duže, ionako treba da smanjim napone za NB/FSB/vCore za jedan korak.
 
Pozdrav svima, evo i ja da se zapljunem u temu, kanda ću i ja da se priključim retro-quad ekipi, ovih dana stiže Gigabyte GA-G41MT-S2 ddr3 775 pločica, pa se mnogo razmišljam koji cpu poručiti od kineza, ova tri mi se čine kao najbolje opcije: L5420 za 32$, E5440 za 35$ ili X5450 za 36$? Od ploče ne očekujem baš mnogo ~400MHz fsb, a grafika će verovatno biti 270X, pa recite šta mislite koji bi cpu bilo najpametnije uzeti... (p.s. ako neko ima viška cpu neka slobodno baci pm da ne čekam 3 nedelje krška iz kine :d )
 
Nazad
Vrh Dno