Šta je novo?

Youtube i ostali video linkovi 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sto ne ukinu black friday ?
 
Što bi ga ukidali? Koliko se samo milijardi dolara obrne taj dan u usa
 
Mislim da sam negde pročitao cifru od 14 milijardi, sad da li je istina, ne znam.
Ipak su veće cifre u pitanju, sad sam pročitao da potroše oko 45+ milijardi.
 
Poslednja izmena:
Totalna glupost. Izgaze se ljudi oko nepotrebnih stvari jer u tom stampedu gledaju da kupe sto vise kolicinski tako da ne mogu ni da odaberu sta im je potrebno.
Onda to valjaju po oglasima jer sta ce crncu beskucniku PS4 ?
A i kad se malo bolje zagleda ko su ljudi u tom stampedu, normalnog coveka prodje jeza.
:hair:
 
Ni meni nije jasno. Zasto jednostavno ne ukinu one nanajnize cene za tipa prvih 50, 100 artikala i ne produze popust na nedelju dana!? Ne bi imali stampedo i prodali bi opet sve sto je na popustu sto ionako prodaju. Ovi sto se tuku u stampedu ionako jure tu prvu kolicinu koja je na nenormalno velikom snizenju.
 
to nisu ni neki popusti zbog kojih treba zivot rizikovati. Mislim da stvar oko Black Fridaya je mnogo komplikovanija i teza za shvatiti jer da bas u periodu od 30 godina stvari su se promenile u mozgu prosecnog potrosaca Amerike (i potrosaca razvijenog sveta). Ako je neko ikada gledao intervju sa nekim od tih sto kampuju i kada ih pitaju zbog cega su dosli, obicno kazu da je to novi tv ili mobilni. E sada da su novinari pametniji i da im postave ono pravo Frojdovo : ,,What does a woman want ? ", odnosno sta oni zapravo STVARNO zele, mislim da tu vecina ne bi dala odgovor. Da li njemu BAS treba televizor koji ce da dobije umesto 800$ za 600$ i da ta razlika od 200$ je vredna njegovog zivota.
Ovde i trgovci upravo sa tom hajkom stvaraju ta stampeda, mislim da bi realno Black Friday treba da predje na internet i da se popusti odnose na kupovinu preko interneta.

http://blackfridaydeathcount.com/
 
To sto vama nije nesto jasno nekima ima veoma velikog smisla :)
i to je odgovor na svako pitanje tipa: nije mi jasno zasto ovako, kada moze onako i tako bi bilo bolje... e pa ne za nas
 
Prvo nije bas sa 800 na 600 ima i sa 3999 na 2199 (4k uhd tv npr.) pa ti vidi dal bi cek'o ;)
Kod nas bi bilo mrtvih da ti neko da takve popuste i na hleb a kamoli nesto drugo... lakse je hejtovati naravno :)
 
Ameri su majstori da od svega naprave događaj i obrnu neverovatan keš, to im je kroz njihovu kratku istoriju veoma dobro polazilo za rukom. Ista je stvar sa crnim petkom.

Pa jbt oni od najdosadnijeg sporta na svetu tj nfl-a naprave onakav događaj kao što je super bowl. Majstori..
 
Ima daleko dosadnijih sportova, NFL je jos i zanimljiv. Meni je hokej ili bejzbol 5x dosadniji.
A sto se tice njihovih rasprodaja... Svake godine se zgrozim.
 
Prvo nije bas sa 800 na 600 ima i sa 3999 na 2199 (4k uhd tv npr.) pa ti vidi dal bi cek'o ;)
Kod nas bi bilo mrtvih da ti neko da takve popuste i na hleb a kamoli nesto drugo... lakse je hejtovati naravno :)

Upravo. Veoma je lako zamisliti ovu situaciju i kod nas sa nekim masovnim i ogranicenim 80-90% off popustima.
 
Ok, ok ja sam samo dao kao primer, ali opet ja licno bih pre nasao to na internetu i kupio mozda malo skuplje, nego da kampujem danima ispred i da rizikujem zivot za tv. I pitao bih se da li mi ZAISTA treba 4k tv.

P.S. nehejtujem, ali sam cak ubedjen da bi kod nas bilo gore znajuci nas mentalitet.
 
Poslednja izmena:
Odlicno
 
Dajte ljudi, kod nas su se pobili kad su se delile japanske trešnje, kad su otvarali tržne centre i tome slično....
Sama ideja da se prazne magacini je super, samo što je realizacija bezveze, stvarno nema potrebe da se tamo kampuje i da se ljudi mlate, samo kad bi se organizovalo malo bolje.
A što se tiče cena i popusta, orgomna je razlika, a kupuju od običnih ljudi do preprodavaca(kao i kod nas, vlasnici tezgi na pijacama i buvljacima i prodavnica umeju da orobe velike markete kad je neka akcija)
Što se tiče tog više puta ponovljenog izraza "vredno života" je precenjen, ne umiru oni od zato što su se pobili (možda ima slučajeva, ali je manjina) nego su drugi problemi u pitanju.
 
Secam se i ja vrlo dobro kako je `90-ih godina srpski narod pljuvao po slovencima i hrvatima, kako nikada nece vise kupovati njihovu robu.
Kada se otvorio prvi Mercator u Srbiji ,isti ti su se pobilli da bi kupili jeftino kupus...
Sva sreca pa imamo kratko pamcenje. Sta bi bilo da nemamo ?
 
Kao što rekoh tako je i kod nas.
A ako pogledamo da je tako kod nas gde je nas svega 7 miliona, kako je kod njih gde ih je 250 miliona.
Ako pogledate da je to nekima jedina šansa da mogu sebi da priušte neku vredniju stvar, situacija je malo jasnija, a niko ne polazi sa idejom da će tamo da izgine(kao i 99% koji poginu)


Što se sprota tiče, to je njihov nacionalni sprot, to je njima sve, mi to ne razumemo kao što oni ne razumeju naše običaje, tipa svdbe, slave, šatori i seoski vašar.
Naravno gde ima ljudi vrte se i pare, tako da nije čudo što se skupi onoliko sponzora što igrači koštaju ko da su od zlata i da se za super bawl obrnu milijarde.
A to da je nekome nešto dosadno, krastavac, to je stvar ukusa, a možda i bitnije od toga je što npr nama taj sport ne znači apolutno ništa, a njima je to apsolutno sve.
 
Poslednja izmena:
Ti popusti za prvih 10-50 ljudi koji ulete su po 70-80% i to na vrednu i kvalitetnu robu, sasvim je normalno da se sirotinja pobije za tako nešto. Neki drugačije to ni ne mogu sebi da priušte, a drugi će sebi staviti hranu u usta preprodajom.
 
[youtube]qpfWrh1scZU[/youtube]
 
 
Bilo je situacija i da se ljudi kod nas "mlate" za džabe jer su prodavci i/ili njihovi radnici prevaranti. Požarevac, otvaranje nekog mega marketa. Između ostalog bilo je najavljeno i da će neki TV biti na velikom popustu. Tip otišao da "uhvati" red noću za sutrašnje otvaranje. Prvi stigao do TV-a (JEDAN JEDINI KOMAD) ispod koga je bilo napisano "prodato". Raspravljao se naravno i psovao im sve živo i mrtvo ali mu ništa nije pomoglo. Kao fora neko je već kupio TV pa su stavili "prodato" dok mu napišu garanciju. Oni tamo preko "bare" bar prodaju ono što stave na popust...
 
Čekanje u redovima je naš nacionalni sport. Znam to najbolje jer radim kao blagajnik :D

Nije bitno za koji iznos se čeka. Bitno je da se guraš, stikskaš, gaziš i psuješ (vladu, zemlju, mene ...)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno