Šta je novo?

MOTOROLA Moto G

Da li se ikom desava da pojedini pikseli krenu da lude malo?
Tipa po desnoj ivici mi se ponekad zabaguju pixeli i stoji zelenkasto ako je pozadina u boji. Nekad se pogorsa i vise kolona piksela isprekidano krenu da gube funkciju.
Mislio, ladno crkava ekran, kad ono povuce se to.
Uglavnom je ekran ok, ali nekad se javi pa nestane opet.
Jako cudno

Burazeru se dešavalo isto to na iPhone-u 2g, ali je kasnije nestalo i više se nije pojavljivalo ...
Ja imam Moto G XT1033 već dve godine i jače i nije mi se to dešavalo, možda bi mogao da posetiš neki servis da odrade neku dijagnostiku ili nešto za svaki slučaj jer šteta da se nešto desi, baš super telefončić.
 
Ja imam Moto G XT1033 već dve godine i jače i nije mi se to dešavalo, možda bi mogao da posetiš neki servis da odrade neku dijagnostiku ili nešto za svaki slučaj jer šteta da se nešto desi, baš super telefončić.
Ma da ,ja ga imam 6 godina i ista prica... :cool:
 
Poslednja izmena:
Kod mene sada stigao 5.1
bee7d445d39d0853c3b128a1e90522bd.jpg
 
Za sada samo za one koji imaju Brazilski software, stigao i meni pre neki dan i prilicno sam nezadovoljan, bolje mi je radio 5.0.2, fluidnije a i widget za sms poruke baguje, ne moze da se koristi.
 
Malo sam ga cackao sada i koliko vidim laguje i scroll u SMS aplikaciji kada imas vise SMS poruka.
Ako nadjem malo vremena danas probacu da ga prebacim na 5.1 GPE.
Za to postoji ceo rom a ne samo update.
 
Ja sam ranije bio na GPE 5.1.1 i radilo je sve OK samo nisam imao FM radio i BUS PLUS aplikacija nije radila dobro pa sam se vratio na motorolin ROM ali izgleda da cu se ipak vratiti na GPE.
 
Da li imas neka uputstva za ubacivanje GPE?
Da li je moguce da se instalira neka aplikacija da bi radio i FM na GPE?
 
Imas na XDA forumu sve u vezi instalacije, ako ne nadjes javi da ti posaljem tacne linkove a FM ne moze, GPE ne podrzava .
 
Uspeo sam nekako da ubacim GPE 4.4.4 i odmah mi je nudio update na 5.0.1 ota, ali posle restarta ne reaguje vise.
Jedino ga PC vidi kao "qhsusb_bulk" i probao sam uputsva odavde:
http://forum.xda-developers.com/moto-g/help/how-to-revive-hard-bricked-moto-g-t2833798
Instalirao drivere da ga vidi kao "Qualcomm HS-USB QLoader 9008 (COM3)" ali jednostavno blank-flash.bat ne odradi svoj posao do kraja i ne mogu da udjem u fastboot mode.


Dobijam ili ovo:
C:\blankflash>.\qboot.exe blank-flash
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.008s]
greeting device for command mode
OKAY [ 0.005s]
identifying device
...serial = 0x22C348B
...chip-id = 0x800 (MSM8226)
...chip-rev = 0x0
...sv-sbl = 0x0
OKAY [ 0.016s]
finding files
...programmer = programmer.mbn
...singleimage = singleimage.bin
OKAY [ 0.025s]
validating files
OKAY [ 0.006s]
switching to download mode
OKAY [ 0.008s]
greeting device for image downloading
OKAY [ 0.013s]
sending programmer
OKAY [ 0.022s]
flashing singleimage
FAILED (blank-flash:sdl-transfer-image:sdl-hello:invalid HDLC frame)

C:\blankflash>pause
Press any key to continue . . .

Ili ovo:
C:\blankflash>.\qboot.exe blank-flash
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.006s]
greeting device for command mode
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.006s]
greeting device for command mode
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.004s]
greeting device for command mode
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.004s]
greeting device for command mode
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.004s]
greeting device for command mode
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.004s]
greeting device for command mode
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.006s]
greeting device for command mode
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.005s]
greeting device for command mode
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.004s]
greeting device for command mode
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.009s]
greeting device for command mode
opening device: \\.\COM3
OKAY [ 0.008s]
greeting device for command mode
FAILED (blank-flash:greet-device:error reading packet)

C:\blankflash>pause
Press any key to continue . . .

Da li je problem sto sam na WIN 10?
 
Izgleda da sve ove metode za ozivljavanje su samo za verziju 4.x.x a meni je telefon prestao da radi nakon OTA na 5.0.1.
Da li radi neki servis ozivljavanje u ovim slucajevim ili da jurim po oglasima neki koji ima ispravnu maticnu plocu?

Problem je sto brazilski rom mi je podigao bootloader koji ne podnosi downgrade...
 
Poslednja izmena:
Значи да не прелазимо на верзију 5.1 ? Мени је и 5.0.2 багована у односу на 4.4.4. Имам Asia retail верзију.
 
Meni nudi 5.1, od prosle nedelje, ali nemam vremena, da pogledam po net-u, sta se dobija, sta je "kao" bolje, itd...
Nemacka je Moto G 16Gb [xt1032].
Iskustva?
pozz
 
Nije striktno tema ali da pitam.
Intresantan mi je ovaj moto G koncept pa imam par pitanja.

1. Da li je andorid na moto telefonima stock android ili sa minimalnim doradama. Mislim kao nexus što ima.
2. Da li moto G3 sa 2gb rama znači nešto za rad ili ne ?
3. Da li se meni čini ili ovaj telefon cjenovno u srednjoj klasi ima izuzetnu podršku za update ?

4. Koliko je realno da platim moto g3 sa 2gb rama ?

Hvala

Inače trenutno koristim lumia 925 i zbog nekih aplikacija koje mi nedostaju razmišljam o androidu, ali ne o svakom. Ovaj mi je zapao za oko.
 
Jeste stock android, a ono sitno sto je dodato je zapravo i korisno. 2gb rama sto se mene tice pod obavezno.
Ima najbolju sansu da dobije updateove, ali to se naravno nikad ne zna, pogotovo sto je lenovo preuzeo moto.
Koliko je realno da se plati nemam pojma, koliko se snadjes...
 
Meni nudi 5.1, od prosle nedelje, ali nemam vremena, da pogledam po net-u, sta se dobija, sta je "kao" bolje, itd...
Nemacka je Moto G 16Gb [xt1032].
Iskustva?
pozz

Cini mi se da malo bolje radi, ostalo ne znam, svakako je vecina aplikacija updejtovana ranije.
Malo mi je 5.0 sporije radio nego sto sam navikao ali 5.1 ovaj mi je to sredio. (bar za sada)
 
Meni je na 5.0 katastrofa, čim upalim google chrome nema tečnog rada, sve ostalo je radilo ok, osim private number problema u call logu, videću za par dana da li su mi taj problem rešili sa 5.1
 
Meni je , trenutno, 5.02 i radi dobro...Zato me interesuje da li da ga "pustim" na 5.1...
Google Chrome je "otisao" odavno iz moje Motorole, a ne kompjuteru ni mrtav..
pozz
 
Meni radi lepo na 5.1. Kazu da su ispravljeni neki bagovi, unapredjena stabilnost, performanse i trajanje baterije u odnosu na 5.0x, tako da ne moze da skodi :)
 
5.1 verzija je donela bolju bateriju: SOT bez problema 6 - 6,5h. Uz upaljen wifi i net i do duše osvetljenost na minimumu.
 
Pozz,da li iko zna gde nabaviti Moto g3 (sa 2gb rama)? Ako ne u Srbiji onda negde u Madjarskoj?
 
I mene zanima koja je relalna cena za Moto G3 2gb. Ima za 25.000din sa garancijom 2god (necu da reklamiram prodavnicu)
 
Zaključan na mrežu u Irskoj bez ugovorne obaveze sa 1gb rama košta 159 EUR-a.
Moja sestra ga kupila.

PO meni to je ekstra povoljno
 
Video sam moto g3 sa 1gb rama i 8gb storage za 170e. Zanima me vredi li te pare i kakva mu je kamera?
 
Ja sam ga nalazio u oglasima za 200. Gde si nasao za 170?
 
Nazad
Vrh Dno