Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

Moras da nadjes i instaliras prvo drajvere za G900f,nadji preko googla.Idi na sammobile.com registruj se,tamo imas da skines i firmver i Odin.
Procedura flesovanja:Raspakujes firmver fajl,iskljucis telefon.Zatim pritisnes i drzis power,volume doen i home dok fon ne udje u download mod.Startujes Odin i zakacis fon na kabl.Sa desne strane startovanog Odina imas nekoliko malih pravougaonika gde pise AP,BL,CSC ti izaberi prvi gornji i tu dodaj firmver fajl i sacekaj par sekundi da ga ucita Odin.Posle samo kliknes na start i flesovanje ce krenuti i kad se zavrsi fon ce se restartovati,mozes da ga skines sa kabla i to je to. ;)

Sent from Xperia Z5
 
ok,hvala za info.
Mislim da je neko pisao u temi da je poljski rom najbolji...koliko se secam,tako sam procitao.
 
b70fd7c73b9c1231a12fb7dde529342b.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja sam imao tu futrolu na S3 odlicna je,jednom prilikom telefon mi je pao sa visine od skoro 3 metra (pentrao sam se da ga postavim da napravim neki snimak) imao sam ono zastitno staklo i tu masku i preziveo je ostalo samo par ogrebotina na futroli.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Pokusacu da je pronadjem kod nas.Na Amazonu je 25 dolara,ako sam dobro video.
 
Kakav je ovaj novi update od 30+mb, da li ima neku osetljivu i vidnu funkciju?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Evo i ja malopre odradio apdejt.Koliko sam shvatio samo azuriranje radi boljeg rada uredjaja...bzvz.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Jel moze na tastaturi da se podesi da kada npr zadržiš taster "s" on kuca "š" a ne da predlaže svih 5 simbola pa sam biraš

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Stavi srpsku tastaturu i onda kad drzis s odma ima da otkuca š. Prikazace i dalje 5 simbola ali to ne smeta nista, ne moras da izaberes.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Stavljeno, hvala

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Čini mi se da od ovog zadnjeg update-a opet čudan zvuk u slušalici, kao iz bunara. Isto je bilo i pre na 5.0 pa su ispravili sledećim.
 
Malo je mozda glupo da pisem bez dokaza ovo,ali citao sam na nekom blogu da ce biti azuriranja za android 7 za s5.
Navodno pre nove godine...

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Malo je mozda glupo da pisem bez dokaza ovo,ali citao sam na nekom blogu da ce biti azuriranja za android 7 za s5.
Navodno pre nove godine...

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
Sumnjam da će i S7 prije NG dobiti Android 7, a tek S5...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Ja se iskreno nadam....
Verovatno sam lose procitao za termin.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Cini mi se da je battery life bolji posle zadnjeg update-a a takodje vise mi se ne javlja ni onaj stay awake bug kada je ukljucen google backup...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Baguje mi kompas u maps i Here navigaciji. Ne pomaže kalibracija, šta da radim? Tj šta se tripuje?
 
Ma to je neka glupost koju je Google skoro izbacio u Maps update....

Kao da Google namerno unistava starije uredjaje, uvideo sam da na jednom tipu uredjaja, razliciti ROMovi i OS verzije, razlicite zemlje i proizvodnje i kupovine, Google Play Services u zadnjih mesec dana unistava bateriju. Nije slucajnost.

Da imam zgodan nacin za GMail, izbacio bi sve Google-ovo djubre sada!
 
Da i baterija na 6.0.1 u zadnjih 2 meseca mi je jako loša. Tačno treba ugasiti auto update.
Postoji li neko rešenje za kompas?
 
Kako vam drži baterija na 6.0.1 zadnjih mesec, dva? Meni je na početku bila odlična, u zadnje vreme očajna, SoT 1,5 za nekih 10-12h on time, na mobilnom netu
 
Nesto je Google zeznuo, pogledaj Alarms i Wakelocks ako imas BBS, ili barem vidi koliko ti trosi Google Services i koliko je Awake za Android OS i Android System.

Meni na 5.0 i dalje radi kako treba :D
 
Meni počeo da zeza posle ovog zadnjeg update-a od 30mb,baterija kraće traje

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Par ciklusa loše pa onda jedan dobar i tako nema pravila. Koristi li neko neki drugi kernel?
 
Nesto je Google zeznuo, pogledaj Alarms i Wakelocks ako imas BBS, ili barem vidi koliko ti trosi Google Services i koliko je Awake za Android OS i Android System.

Meni na 5.0 i dalje radi kako treba :D
Opet mi je to najviše u battery usage.
Pazi ovo, nisam danas palio ni foursquare niti Aliexpres.
 
Nazad
Vrh Dno