Šta je novo?

Samsung Galaxy S II Plus i9105

TosaNS

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2010
Poruke
3,031
Poena
305
Na forumu nisam pronašao topik koji se posebno bavi ovim novim-starim Samsungovim modelom. Kako sam skoro postao jedan od vlasnika istog rešio sam da otvorim topik posvećen ovom modelu. Moje neko mišljenje o aparatu na prvi pogled je vrlo pozitivno.

Opšte njegove karakteristike su:

Network/Bearer and Wireless Connectivity
Infra GSM 3G, HSPA-PLUS
2G EDGE / GPRS (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)
3G HSPA+
Wi-Fi 802.11a/b/g/n 2,4 + 5 GHz dostupno
Wi-Fi Direct Da
Bluetooth profili PBAP, PBA, A2DP, AVRCP, GAP, HFP, HSP, OPP, SAP, SPP, AVCTP, AVDTP, GAVDP, GOEP, HID
Connectivity Support DLNA, MHL 1,0
PC Sync. KIES, KIES Air

OS Android, 4.1

Ekran
Tehnologija SAMOLED+
Dubina boje 16 M
Veličina 4,3"
Rezolucija 480 x 800 (WVGA)

Chipset
Type (Dual, Quad CPU Speed 1,2 GHz

Memorija
8G

Fotoaparat
Camera Resolution(Front) CMOS, 2 MP
Camera Resolution(Rear) CMOS, 8 MP
Blic LED blic
Automatski fokus Da

Sensors
Akcelerometar, žiroskopski senzor, senzor osvetljenja, senzor blizine geo-magnetski

Fizička specifikacija
Dimenzije (ŠxVxD) 125,3 x 66,1 x 8,49
Težina 121 g

Connectors
USB USB 2.0
Earjack 3,5 pi 4-polni, Stereo
External Memory Slot MicroSD (do 64 GB)
SIM Support Jedna SIM kartica
Priključak Micro USB
MHL Da

Baterija
Talk Time (2G / 3G) Do 500 min (3G)
Kapacitet 1.650 mAh
USB Chargeable Da
Standby Time Do 320 sati (3G)

Location
Podrška za GPS

Services and Applications
Samsung Apps Da
Music Hub Music 3.0
Readers Hub Readers 2.0 (Ne instalira se unapred. Može da se preuzme)
Game Hub Game 3.0
ChatON, mFluent IM ChatON
ActiveSync Da
B-to-B Compability ODE, EAS, MDM, VPN

Audio and Video
Video Format 3G2, 3GP, ASF, AVI, Divx, MPEG4, FLV, MKV, WMV, WEBM
Video Resolution Reprodukcija video zapisa u Full HD (1080p) rezoluciji
Video Frame rate 30 kadrova u sekundi
Format zvučnih datoteka MP3, AAC, WMA, FLAC, OGG, M4A, 3GA, AMR, WAV, MIDI, XMF, IMY

Funkcije koje ima su:
Direct Call - vam omogućava lako telefoniranje jednostavnim podizanjem telefona do uha kada pregledate nečiju poruku, unos evidencije poziva ili spisak informacija o kontaktu
Funkcija Smart Stay - nikada ne spava dok je gledate
Smart Alert - vas obaveštava o propuštenim pozivima i porukama svaki put kada uzmete telefon u ruke
S Beam - vam omogućava deljenje datoteka jednostavnim dodirom telefona sa drugim telefonom koji podržava NFC tehnologiju
Popup Video - vam omogućava neometano gledanje video snimka dok šaljete poruku, pregledate fotografije ili radite bilo šta drugo što poželite
S Voice - prepoznaje glasovne komande i pitanja
 

Prilozi

  • GT-I9105UANTSR-66321-0.jpg
    GT-I9105UANTSR-66321-0.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 830
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje da li mogu da se menjaju one tri ikone na početnom ekranu. Tj chet google i aprat.
 
Mator ti je to fon za novu temu. Možda bi trebalo da se prešaltaš u GS2 topic?
 
Mator ti je to fon za novu temu. Možda bi trebalo da se prešaltaš u GS2 topic?

Nema šta da ide u S2 topic.
S2 je baziran na Exynos chipsetu a S2+ je baziran na Broadcom-u. S2+ se naprimer ne može otključati galaxysim unlockom. Drugačiji romovi i ostalo.

Ko da se plaća otvaranje nove teme za stari telefon...

Imam jedno pitanje da li mogu da se menjaju one tri ikone na početnom ekranu. Tj chet google i aprat.

Settings - Lock screen - Lock screen options - shortcuts
 
Poslednja izmena:
Hvala pablo :)
 
U galeriji su neke fotke koje ne mogu da izbrišem imaju neki simbol u dnu picasa mogu samo da ih šerujem. Kako ih obrisati iz galerije? Skontao sam izbrisao keš i nestale fotke
 
Poslednja izmena:
Čovek ga je dobio za zamenu za pokvaren ZTE Grand X sa kojim je muku mučio 6 meseci ako se ne varam.

Mucio sam i ja muku sa grandom i na kraju ga prodao za male pare, dodao jos para i kupio s2 plus. I mogu reci da su nebo i zemlja ta dva telefona. Imam ga nekih 2,5 meseca i nijedan jedini bug, zakucavanie niti restart telefona. Odlican telefon...
 
Poslednja izmena:
U galeriji gde su fotografije nemogu da ozbrišem automtske rezervne kopije fotki gde se briše to ne da mi opciju za brisanje. Uspeo sam tako što sam izbrisao nalog i odčekirao par stavki. Valjda sam uspeo jer se ne snalazim baš najbolje ;) neke fotke mi da da ih brisem a neke ne mogu samo mogu da ih serujem da li sa google+ ili tome slicno?
 
Poslednja izmena:
Po mom misljenju, par evra preko 200 nisu mnogo za ovaj fon. Tek zeru je losiji od klasicnog S2, a ima i prednosti, tako da u toj klasi nema mnogo boljih.
 
- S2+ better color calibration (better whites)
- A bit snappier user interface
- AnTuTu benchmarks (vs 3.1.1):

S2
CPU: 3122
RAM: 1341
GPU: 5013
I/O: 690
TOTAL: 10166

S2 Plus
CPU: 3093
RAM: 1108
GPU: 3970
I/O: 853
TOTAL: 9024

Za te pare nemože bolje :D
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma kako da podesim wallpaper tako da mi se slika pomera zajedno sa ostalim ikonama. Da li postoji neka opcija da se to podesi meni dozvoljava samo da od izabrane slike obeležim šta će mi se videti pri čemu ne mogu celu fotografiju da izaberem.
 
Moraćeš za tako nešto da instaliraš neki drugi launcher. Stock to ne dozvoljava.
 
Kod mene screen bude od 4,5 - 5,5 sati dok ne padne na 5%. U zavisnosti od koriscenja izdrzi dan ipo do verovatno dva ( nikad nisam isao do kraja, jer nikad neznam kad ce mi zatrebati). A osvetljenje je na 50%, mobilni 3g non stop upaljen, aktivna sinhronizacija 5 - 6 naloga...prosto receno ne stedim ga...
 
Pa sve sto izgura jedan dan intenzivnog koriscenja je ok...
 
Meni drzi 24 časa bez problema koristim često telefon uglavnom za net i poruke na viberu i po koji poziv sve u svemu ok je sasvim
 
Ako mu ne promene cenu posle prvog i daju mi da predjem u veci paket (jer tad necu morati da dolplacujem nista), onda najverovatnije jeste...
 
Po svoj prilici nista od mog S2+ jer mu je sad cene ogromna...Mozda uzmem Samsung Galaxy Core ili Sony Xperia M
 
Poslednja izmena:
^ prvi je dobar ali matori single core 4'' mode, sony XM se jos nije pojavio kod nas a nema ni testova a L9 ima dosta ljudi na forumu i u sustini je ok ali i znatno veci od S1/XM.

Razmisli i o L7 II, posebno ako ti je bitna autonomija. Ne znam da li sa nekom aplikacijom moze da snima 720p, za tu cenu to je jedna od retkih mana.
 
Nazad
Vrh Dno