Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Lepo sam i napisao da sam zafrko instalirao ne pravilnu... i sada se ne secam koja je moja. To sam i ja savlasao gradivo kad sam pogresnu instalirao....
Ja se pitam kako da znam koju da stavim sad na moj uredjaj ako je LP 5.0.1 armeabi-v7a
 
Pa to ti je to uninstall i posetiš tu gore adresu :)
Vidi zadnja tri broja i prema tome skineš najnoviju verziju sa apkmirror sajta...
 
Ma ne skidam novu samo ce se update sa play store. Ne igram se s vatru :-D
 
Poslednja izmena:
Skinuta verzija 7.8.99 google play services i napravio novi file. Pa ako moze neko pogledati... ipak 1%/h mnogo....
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2015-08-09_083730408.txt
    26.1 KB · Pregleda: 997
To je što je... 16 min awake za 7h je dobro, nemaš tu nekog prostora za poboljšanje
 
Jel ok verzija 2.1.0.0 B5 za probu? Ako jeste onda je pitanje gde se ovo nalazi:
settings > dumpfile > oznacite sve > Process stats, Service Stats (treba root), Alarm Stats(treba root), Network Stats(treba root), CPU States.
> advanced > Iskljucite Google Analytics
> Ukljucite Root Features
Ako je to vazilo za tu staru verziju da li za ovu moju (sa google play-a sam je skinuo, zadnja je) ima nesto da se podesi ili samo nako kako je receno 4h mirovanja od kako se napuni baterija na 100% i zatim se snimi txt file?
 
Vec je ukljuceno, rootovan je, to sam zaboravio da kazem. Znaci bitno da je napunjen 100% i sve drzim kako inace drzim i ne diram ga 4h. Posle toga snimim i okacim ovde? Inace kupio sam novu bateriju juce bas. Galaxy s2 imam.
 
Fast dormancy ti pravi problem.
Nadji na xda app u apps & games za gasenje fd-a.
Doduse mozes to da uradis kroz onaj secret kod iz dialera, al' ne znam tacno koji je, potrazi.

Pretpostavljam da si na mts-u?
 
Da, na MTS-u sam. Guglao sam malo. Nasao sam za Samsung ili za pojedine modele da se kuca #*9900# i tu ima da se disable-je. Odradio sam.

Mozes mi u par reci pribliziti opis ovog problema? Kako si znao da sam na MTS-u? Sta se sada dogodilo sto sam to iskljucio i sta je to radilo jos sem sto je crpelo vise bateriju?
 
Fast dormancy je sistem koji je(koliko sam ja razumeo) osmisljen da poboljsa battery life, signal, net, nesto na tu foru.

Da bi ispravno radio mora da bude omogucen i na telefonu i na mrezi koju koristis. MTS, pogodices, nema fd na svojoj mrezi, pa zbog toga nastaju problemi. Ne znam kakvo je stanje sa ostala dva operatera, svi ljudi od kojih sam cuo za ovaj problem su na mts-u.

Elem, fd izaziva tri glavna (kernel) wakelocka - multipdp, secril_fd-interface i l2_hsic, sto mozes i videti iz tvog loga.
Po mom iskustvu, gasenje fd-a ce dovesti do nestanka dva od ova tri wakelocka - secril fd i l2_hsic, dok ce multipdp i dalje biti tu, i moraces da zivis s tim. :)
Btw, ove wakelockove ces da imas samo dok ti je net ukljucen, kad si na wifi-u onda nema problema).

Okaci neki log posle iskljucivanja fd-a, trebalo bi samo multipdp da ostane od ova tri u kernel wakelockovima.
 
Da li si siguran da MTS nema FD?
Mislim da je bila priča ovde ranije da sva 3 naša operatera imaju FD...
 
Fast dormancy je sistem koji je(koliko sam ja razumeo) osmisljen da poboljsa battery life, signal, net, nesto na tu foru.

Da bi ispravno radio mora da bude omogucen i na telefonu i na mrezi koju koristis. MTS, pogodices, nema fd na svojoj mrezi, pa zbog toga nastaju problemi. Ne znam kakvo je stanje sa ostala dva operatera, svi ljudi od kojih sam cuo za ovaj problem su na mts-u.

Elem, fd izaziva tri glavna (kernel) wakelocka - multipdp, secril_fd-interface i l2_hsic, sto mozes i videti iz tvog loga.
Po mom iskustvu, gasenje fd-a ce dovesti do nestanka dva od ova tri wakelocka - secril fd i l2_hsic, dok ce multipdp i dalje biti tu, i moraces da zivis s tim. :)
Btw, ove wakelockove ces da imas samo dok ti je net ukljucen, kad si na wifi-u onda nema problema).

Okaci neki log posle iskljucivanja fd-a, trebalo bi samo multipdp da ostane od ova tri u kernel wakelockovima.


Hvala puno na citanju log-a i objasnjenju. Okacicu ponovo ovih dana log.

Kolko mogu da ocekujem duzi vek baterije? Sat, dva vremena? Pa i da je pola h bicu zadovoljan :)
 
Preko *#9900# stoji da je FD trenutni status disable-van. Onda ocigledno ne moze da se iskljuci preko njega.
 
U system/etc/ folderu nemam fast-dormancy folder. Takodje sam i pokusao preko pretrage da nadjem fajl fd_custm_conf.txt i takodje ga nema. Ukljucio sam da vidim sakrivene fajlove.
 
E steta, verovatno to ne radi kod Samsunga.
 
Nemam pojma, to je tesko reci.


Pa da ima ne bi postojali ovi wakelockovi.


@ChobbyNS

Osim toga proverio sam na mom telefonu - i ima FD ;)

1) IDLE state = no fast dormancy. This is the original old school 3g switching method that went DCH - FACH - IDLE. Problem is, FACH isn't very battery friendly, and switching out of IDLE was not optimal.
2) PCH state = fast dormancy, currently in Release 8. Now, it'll go DCH - FACH - PCH. Your device won't stay in FACH long (good), and will enter a low battery readiness state PCH that can quickly ramp back up to DCH (also good).

Dial *#0011# (za Samsung telefone)

Look at the line that says RRC State.

It should say IDLE or switch between
DCH and IDLE really quickly after all data transfer has stopped (orange and green arrow not on)

If it stays in DCH and/or especially FACH longer than 5 seconds without any data activity you do not have fast dormancy active from your carrier.

RRC State = FACH for long periods of time indicates your carrier does not support Fast Dormancy.

Mislim i da 4G drugačije radi u odnosu na prethodno pa nema svrhe dirati to ...
Takođe mislim da se Fast dormancy ne može isključiti bez ruta ?
 
Poslednja izmena:
Ma lazu kerovi. :)
Nemam pojma, ja kad sam pitao po xda svi kazu da su ti wakelockovi zbog fd-a, i zaista, cim sam ga iskljucio nestali su svi(osim multipdp)

Elem, treba da se ima root, zaboravih da napomenem, i treba da se restartuje fon nakon ukljucivanja/iskljucivanja fd-a
 
Rotovan je, spomenuo sam. Takodje sam resetovao telefon. Ne znam kojih jos nicina ima da se iskljuci. Spominjao si neku aplikaciju. Dosta mi je ne pregledan taj forum xda, pretrazivao sam u ovoj sekciji (gore si je spomenuo) http://forum.xda-developers.com/android/apps-games "Fast dormancy" upit ali nisam nista nasao da pise da je za tako nesto.
Jel zna neko imena tih aplikacija da ugasim preko drugog nacina?
 
Nazad
Vrh Dno