Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Jedino ako nisu nešto promenili sa nekim od update-ova u vezi toga, ja sam bre to testirao pre 2 meseca i radilo je, i to ne jednom nego 5-6 puta. Znači uključim HDMI u risiver (kupio hdmi/dvi kabal za monitor), pustim risiver da se upali. Zatim uključim 2 audio činča (crveni i beli, žuti za video ostaje neuključen) u muzički stub, i radi lepo. Zvuk i slika sinhronizovani. Slika ide preko HDMI>DVI kabla na monitor koji ima DVI-D nema HDMI i naravno da nema ugrađene zvučnike, zvuk preko činčeva na muzički stub. Probao sam to tako jer mi stub naravno nema S/PDIF.

Ja imam Albis 8083, čisto ako je i to bitno.

Ako me ne bude mrzelo doneću opet risiver iz dnevne sobe i testirati i snimiti video klip. Čak sam probao da istovremeno povežem sva 3 činča na TV a hdmi u monitor da vidim šta će biti, i ide slika istovremeno na oba :D Naravno slika vidno ružnija na kad ide preko činča.
 
Poslednja izmena:
Pa da, mora činčeve da uključi u stb, ne može da prenese zvuk do monitora, sem preko hdmi direktno.
 
pozdrav drugari. kako se resava ova greska 'Cannot access time server, retrying' ?
ceo dan mi prijavljuje to, video sam par strana pre je pisano o ovom problemu, jedino sto sam shvatio je da vreme nije uskladjeno.
Inace koristim tplink ruter ako to igra neku ulogu. Pozdrav
 
Ruter mozes reboot za svaki slucaj ali u sustini ti to znaci da uredjaj ne moze da se nakaci na evropske ntp servere. E sad, info do kojeg sam dosao ja bio je da su se desavali napadi preko bas ntp pa je provider blokirao sve ntp servere (moguce da se desavalo kod vise providera) i napravio svoj ntp. Problem je resen tako sto mi je sbb podrska navela koje tacno servere uredjaj trazi, i onda sam javio provideru da preusmeri sve requestove za te servere na svoj ntp i to je resilo problem. Ne kazem da je isto u tvom slucaju, mozda ti se uredjaj zaglupeo ili nesto kod providera.

Postoji jedan nacin da proveris a to je da nadjes tu listu servera sto sam napisao i onda u svom os bilo da je win mac linux stavis da vreme vuce sa neta i upises taj server. Ako izbaci error znaci da request ne prolazi do ntp i onda uputi providerovu podrsku na forum ovde ili im kopiraj onaj moj post u email.
 
Ruter mozes reboot za svaki slucaj ali u sustini ti to znaci da uredjaj ne moze da se nakaci na evropske ntp servere. E sad, info do kojeg sam dosao ja bio je da su se desavali napadi preko bas ntp pa je provider blokirao sve ntp servere (moguce da se desavalo kod vise providera) i napravio svoj ntp. Problem je resen tako sto mi je sbb podrska navela koje tacno servere uredjaj trazi, i onda sam javio provideru da preusmeri sve requestove za te servere na svoj ntp i to je resilo problem. Ne kazem da je isto u tvom slucaju, mozda ti se uredjaj zaglupeo ili nesto kod providera.

Postoji jedan nacin da proveris a to je da nadjes tu listu servera sto sam napisao i onda u svom os bilo da je win mac linux stavis da vreme vuce sa neta i upises taj server. Ako izbaci error znaci da request ne prolazi do ntp i onda uputi providerovu podrsku na forum ovde ili im kopiraj onaj moj post u email.

pokusao i prijavljuje mi gresku kada pokusam da se povezem; http://prntscr.com/97vzcq

dakle radijus vektor odnosno citadela ne dozvoljava da se poveze na taj NTP server? Moram njih zvati kako bi to dozvolili? Nije mi samo jasno kako je d3i funkcionisao perfektno do juce i odjednom nista. Da li mozda te zahteve odbija moj ruter a ne vektor? Moze li se to podesiti nekako bez njih?
 
Kad sam ja imao tu gresku bilo je dovoljno da se restartuje i d3i i ruter i posle toga je proradilo.
 
Kad sam ja imao tu gresku bilo je dovoljno da se restartuje i d3i i ruter i posle toga je proradilo.
Ovo ocigledno nema veze sa D3i kada mu ni racunar ne vidi taj server...

pokusao i prijavljuje mi gresku kada pokusam da se povezem; http://prntscr.com/97vzcq

dakle radijus vektor odnosno citadela ne dozvoljava da se poveze na taj NTP server? Moram njih zvati kako bi to dozvolili? Nije mi samo jasno kako je d3i funkcionisao perfektno do juce i odjednom nista. Da li mozda te zahteve odbija moj ruter a ne vektor? Moze li se to podesiti nekako bez njih?
https://live.paloaltonetworks.com/t...-External-Servers-be-Redirected-to/ta-p/58836

Moj savet ti je da bolje zoves podrsku :)
 
Da li neko zna da li u sklopu jednog (istog) ugovora se može uzeti 3 set top boks-a, a ne samo dva kao što je predviđeno? I ako ne može da li možda neko ima neku informaciju da li planiraju da to prošire, pošto konkurentska firma SBB-u, Telekom Srbija u sklopu njihovog IPTV-a, je dozvoljavala ranije 3, a sada i 5 set top boksova da se dostave korisniku prilikom sklapanja jednog ugovora, odnosno iste ugovorne obaveze!!!.
 
Ruter mozes reboot za svaki slucaj ali u sustini ti to znaci da uredjaj ne moze da se nakaci na evropske ntp servere. E sad, info do kojeg sam dosao ja bio je da su se desavali napadi preko bas ntp pa je provider blokirao sve ntp servere (moguce da se desavalo kod vise providera) i napravio svoj ntp. Problem je resen tako sto mi je sbb podrska navela koje tacno servere uredjaj trazi, i onda sam javio provideru da preusmeri sve requestove za te servere na svoj ntp i to je resilo problem. Ne kazem da je isto u tvom slucaju, mozda ti se uredjaj zaglupeo ili nesto kod providera.

Postoji jedan nacin da proveris a to je da nadjes tu listu servera sto sam napisao i onda u svom os bilo da je win mac linux stavis da vreme vuce sa neta i upises taj server. Ako izbaci error znaci da request ne prolazi do ntp i onda uputi providerovu podrsku na forum ovde ili im kopiraj onaj moj post u email.

Restartovao sistemska podešavanja i vratio ih na fabrička. D3i više puta gasio, palio. Kad ga prikačim na antenu, mogu da gledam TV, kada ga prikačim na ruter NETIS, samo ide CANNOT ACCESS TIME SERVER... Pomoć? Inače, NTP mi se vodi na rs.pool.ntp.org.
 
Ljudi, kontam da ste to rekli vec 100 puta, i nasao sam to na prvoj strani, ali post pre 2 god, a mene interesuje kako je sada. Interesuje me koliko interneta trosi d3i. Ako imam mts 10Mb, koliko cu imati kada izmerim brzinu sa ukljucenim d3i. Hvala
 
Isto je kao pre dve godine. Još je važno da ti D3i ima veći prioritet od ostalih internet potrošača. Da se ne desi da ti secka D3i dok downloaduješ nešto na računaru.
 
Znaci kada gledas program, trosi oko 1Mb, ako menjas programe i prckas nesto, onda jede 3-4Mb. Ono sto je meni bitno, kada ne radi tv ne trosi nista, i isto tako, trosi 3-4Mb samo u trenucima. Ja sada placam do 10Mb a imam oko 6-7Mb, i to su rekli da je zato sto imam i tv, imao bi vise da nije tv povezan. Znaci sa d3i bi imao isto tako. Jel sam u pravu?
 
Ako ugasiš D3i risiver onda ne troši ništa, ako to ne uradiš ti nego samo ugasiš TV (a TV ne podržava HDMI-CEC) a na risiveru i dalje sija zeleno onda narednih 2 ili 4 sata (zavisi kako je podešen risiver, 4h je max) od poslednje promene kanala i dalje "vuče" taj stream i troši tih 1.5/2 Mbps, dok se risiver sam ne ugasi.
Znači u proseku troši toliko ali glupost vuče u "skokovima" stream umesto ravnomerno, tako da ako ti torrent npr konstantno zauzima 4 od tih 6 velika je šansa da će risiver da se prebaci na stream nižeg bitrate-a...
Kod IPTV-a em je dostupan dodatni protokol za to em postoji i QoS prioritet za IPTV saobraćaj u odnosu na regularan net tako da ti "ispašta" brzina regularnog neta u slučaju da imaš lošu paricu.
Kod D3i se otimaju o dostupnu brzinu pa ko koliko otme kad ke gužva. Jeste da praktično sve dok ti nešto drugo ne optereti upload na D3i ti slika neće početi da secka, "samo" će da se prebaci na stream najlošijeg kvaliteta :D
 
Aha...pa dobro, danas sam narucio, pa kad mi stigne imam mesec dana probno da vratim opremu...a da se ne vezem ugovorom. Tako da cu videti da li mi odgovara. Ako vuce puno, onda cu vratiti opremu, ako trosi kao i iptv onda cu ga ostaviti, jer je izbog programa bolji, a i jeftinije je.
 
Fazon je što IPTV vuče van tih 10 Mbps (osim ako si nekad imao "do 6 Mbps" net a port konfigurisan na 10, znači 4 za IPTV; a kad su te prebacili na 10 Mbps nisu port konfigurisan na 14 Mbps; to možeš da vidiš na ruter stranici 192.168.1.1) znači imaš tih 7 Mbps i kad gledaš IPTV, a D3i će da ti "otkine" od tih 7.
Al kako god prednost je uzbor kanala i to što kad ne koristiš TV možeš da imaš slobodan net. Zato sam ja do skoro koristio ADSL 20/1 + D3i (i imao 17.4 Mbps kad ugasim D3i,a nekih 14 Mbps kad se koristi ; umesto da sam uzeo Box i imam 10 Mbps (tj 7-8) non stop) a sad koristim 50/2 VDSL + D3i i milina :D
 
Pa i ja sam razmisljao da uzmem ili 20 ili 50Mbs taj telekomov, jer je razlika u ceni 200 din :) Onda me boli uvo sve ce moci da radi kako treba :)
 
Zavisi koliko si žično udaljen od centrale da li možeš da dobiješ 50 uopšte. Zvrcni Telekom pa će oni da ti reše tu dilemu :D
 
Pa i ja sam razmisljao da uzmem ili 20 ili 50Mbs taj telekomov, jer je razlika u ceni 200 din :) Onda me boli uvo sve ce moci da radi kako treba :)
Pa nije to sto je razlika tolika pa svi bi uzimali 50 nego je pitanje da li mozes da imas 50. To zavisi od toga koliko si udaljen od dslam-a.
Da bi saznao da li mozes 50 moras da podneses zahtev za istu.
Mogu ti sve detaljno objasniti ali da ne idemo u off nije tema za vdsl a imas temu i za to pa ti tamo mogu detaljnije objasniti.
 
Znam sve to...imali su losu centralu kod mene, pisao sam im zalbe i ostale, penjao im se na k**** i napokon su zamenili...ipak mi se nije mnogo promenilo, ali su rekli da sacekam par dana da sve dodje na svoje, sta god to znacilo. Sada kada je promenjena centrala rekli su da mogu da uzmem jaci paket interneta. Videcemo :)
 
Ljudi jutros mi stigla oprema....kada sam iskljucio ADSL i ukljucio D3i, imao sam sta da vidim. Brzina interneta je skocila sa 6-7 (sa ADSL) na 9-9.5 (sa D3i). Jedino mi se sada javlja kao problem, kad igram igricu (DOTA 2) ping mi je vislji nego ranije. Da li to moze nekako da se podesi, i da li ce biti bolje ako uzmem 20Mb?
 
Kako si to isključio ADSL, a uključio D3i? Čime pristupaš internetu?
 
Aha, isključio si IPTV? Kakav je ping kada isključiš daljinskim D3i?
 
Poslednja izmena:
U igrici je oko 40-50, a kada merim na speed testu izmedju 10 i 20.
Da, iskljucio sam ADSL. Sada sam izmerio internet i sa iskljucenim d3i je 9.76 download. Toliko mi nije bilo od kad imam net kod njih... E sada, nesto su radili, tj menjli su centralu pa moguce da je zbog toga, ali mislim da ga ADSL jako jede. Sa ukljucenim d3i je oko 9.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,
Od pre par meseci imam ogromnih problema sa d3i. Kada ukljucim tv slika se ne pojavljuje a i kada se pojavi uredjaj se resetuje a najgore je kad se slika na tv-u ne pojavljuje satima. D3i sam ostavio matorcima a ja dam se preselio i ostavio im sad da se pate i to mi je najgore. Zvao sam podrsku al rekose da treba da budem pored uredjaja pa onda da ih zovem..dal hoce da se nakacim na sam uredjaj ili sta. Ima li nekoga da je imao ovakvih problema?
 
Jok, jedina promena koju sam primetio u zadnjih mesec dana da kad se risiver vraća iz standby režima sad mu treba nekoliko sekundi više dok ne krene slika. Ranije je trebalo tipa 2s, sad je 5-7s,i nakon toga malo kilavije učitava EPG info vidljiv na dnu ekrana prilikom menjanja kanala.
 
Ja imam problem odavno da kada ga uključim u struju neće da se podigne, pre zadnjeg update-a je prikazivao grešku da ne može da se poveže na NTP server, sada piše nešto drugo. Moram po x puta da ga resetujem dok se ne podigne, pa sam provalio foru kako da se upali iz prve. Ako na ruteru na koji je povezan nema nikakvog saobraćaja ka provajderu u 100% slučajeva se ni d3i neće podići već će izbaciti ovu grešku i tako će to stajati satima. Medjutim ako pre nego ga upalim generišem neki saobraćaj na ruteru, povežem telefon na wifi... bilo šta što će napraviti konekciju ka provajderu, onda se i d3i podiže iz prve. Probao sam i na tp link i na mikrotik ruteru, isti slučaj... menjao utp kabal, bez uspeha.
 
Nazad
Vrh Dno