Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BTC Pricehistory.jpg

za one koji su zaboravili i za one koji za ovo i ne znaju, da se podsete :), a to je da je btc imao i vecih padova, a bogami i vecih skokova da sada
 
Poslednja izmena:
za one koji su zaboravili i za one koji za ovo i ne znaju, da se podsete :), a to je da je btc imao i vecih padova, a bogami i vecih skokova da sada

A LTC? :):)
http://www.cryptocoincharts.info/pair/ltc/btc/btc-e/alltime
 
Poslednja izmena:
Ja neznam za druge alimeni nema spasa. Puno sam para pozajmio mislim da ću morati kredit da dižem! Pošto sada mogu jedva četvrtinu da izvučem.
 
Btc je glavni ( ako nasi drugari kinezi ne odluce drugacije) ;), ako skoci btc 50-100x , moze i ltc :)
 
Skocice on i vise ali je problem sto je i par puta vise pao ;)
Logika kaze da bi trebalo uletati sada u ltc ali dali ce bas biti sve tako? Uvek se nekako neprijatno iznenadimo :p
 
Ja nemislim da je kraj. Ne budite na kraj srca... ovo je već viđeno više puta, pa smo preživeli.
Primetili ste verovatno da neko na biutstampu dampuje već nekoliko dana. On je glavni krivac za ovaj pad. E sad, da vidimo malo, na osnovu načina kako ovo radi, zasto obara cenu i dokle će.
Mislim da ovo nije trgovac koji hoće da "proda robu i napusti brod" naprotiv. Sve bi radio obrnuto od ovoga što radi da misli prodati i bežati. Ovaj kit /ili družina/ gleda da što je više moguće obori cenu, sa namerom da ponovo kupi kada naiđe na stvarni otpor i nemogne više, kupiće među prvima i ponovo će cena ići gore.
Ovaj kit /ili družina/ rade "školski primer" dampovanja.... tako što: Postavlja zid od 200-400btc-a na sigurnu distancu /već proverenu ranije/ a zatim malo niže par puta po 50-60btc-a i po tržišnoj sruči par stotina /ne uvek/ tako "nagovori" masu na prodaju...cena pada. Kada "utaba stazu", seli komplet postavu na nižu cenu i to ponavlja i za sad vrlo uspešno. Dokle će moći pitanje je svih pitanja. Primetili ste sigurno da je par puta već "naleteo" na jači otpor brzo povukao komplet postavu. Čak je par puta morao da se vraća na ranije /već osvojene/ pozicije. To su znaci posustalosti.
Možda i nisu??? :trust:
----------
Morao sam ovo dodati: Na drugim berzama je očito da se prati bitstamp u stopu i da nema niti je bilo iniciranja dampovanja. Čak više zadržavaju cenu pa i BTC-e drži cenu što nije uobičajno.
 
Poslednja izmena:
Na stampu jeste neuobicajeno veliki volume ali i na ostalim menjacnicama je dupliran. Pre svega mislim na Okcoin i Bitfenix koji ima duplo veci volume od stampa konstantno. Akcija mora biti koordinirana. Krupni igraci se igraju na nekoliko berzi istovremeno, ne samo na jednoj. Cena se gura ili gore ili dole samo ako im se poklope kockice na nekoliko berzi. Neuporedivo je lakse gurati cenu 2% tamo ovako na 5 berzi i nabiti volume tj. profit nego gurati 10% na jednoj gde ce te botovi pojesti zato sto na ostalim berzama cena odudara.
Posmatrao sam kako botovi rade na cryptsy i poloniex-u za dash i skontao sam kako funkcionisu. Ovo je postalo kao sistem vezanih sudova, vise nema velikog variranja cene izmedju berzi, to sigurno primecujete. Trgovci su evoluirali, sad se i time bave jer moraju tako, drugacije nemaju toliku zaradu.
 
Sve si dobro rekao SAJ. U principu je tako. Ipak ovaj pad ostupa primetno od principa. Volumen na bitsrampu je 5x veći. Da je bio podrzan od drugih berzi kao do sad, mi bismo već videli 150-60.
Nešto im nije štimalo baš ovaj put. Posebno je interesantno da na BTC-e nije bilo panike ni "eksera" :) Oni nisu ni išli ispod 215 čini mi se.
 
Zabetonirala se cena sad ovde. Par dlara dole-gore. Nema, čini mi se, više pritiska da se još obori cena.
Kakve su šanse dase malo jače krene gore?
Uspavali ste se...ajde vas čujem!! :)
 
Uspavali ste se

Nestalo sira ...
dunno.gif
 
Kupujem BTC-E kod... kontakt PM.

Hvala.
 
Sta vele ovi na coindesku da će preko Krakena moci da se raspolsze sa sredstvims koje nam duguje Gox ? Vic il da se radujem ? ;)
 
Dok se ne reši taj Gox džabe smo pecali.
 
Naravno, pritom samo pominjanje nekog nobelovca u istom tekstu mora biti korisno tacno i da nista ne rade. A jos ako urade nesto korisno za btc...
 
Ljudi treba mi pomoc jel neko koristio payzu?
Vidim da ima mogucnost povlacenja novca sa payze u BTC pa me interesuje jel iko koristio, trebalo bi mi da dodje neki 100$ na payza nalog(ako mi ga verifikuju, ako ne propasce zesca glupost ova payza ali sam prinudjen da je koristim jer sam je unio prilikom registracije na sajt odakle treba da mi legne lova ne znajuci da se ne moze promjeniti kasnije tako da moram koristiti payzu).
Ima li neko iskustva sa ovim online servisima sad da bi mi leglo ti 100$ na payzu trazi mi verifikicaijue sad ako i to prodje opet je pitanje hocu li moci povuc ti 100$ kroz BTC, a kakav sam peh i to ce propast :D
AKo neko zna nesto vise o payzi i povlacenju love da podjeli iskustva moze i na pm.
 
Može povlačenje novca u BTC, a i sa verifikcjom ne bi trebalo da bude problema, ja sam svojevremno verifikovao, jedino što malo duže traje. Mislim da je pisalo da je 4 dana rok ali je trajalo znatno duže. Jedino ne može povlačenje u btc-u ukoliko si napr. deponovao pare putem platne kartice pa bi sada da to povučeš u btc-u, to ti i piše prilikom povlačenja btc-a da ne može. Tako da ako si deponovao putem platne kartice te $, pa bi sada to da povučeš preko BTC-a - NE MOŽE ! Imaj u vidu i da će prvo povlačenje btc-a duže da traje, nekih 7+ dana. U principu je Payza korektan servis ali je nekako sve usporeno i sa relativno visokim provizijama.

Više o tome:

Payza blog
 
Ok hvala na objanjsnjenu nije problem cekat ne zuri se samo nek legnu, novac je sa nekog investicionog sajta nesto sam investirao relativno brzo uzeo 100$ ali se zezno prilikom registracije naveo kao nacin placanja payzu a bilo je i drugi servisa, ali kad se reg. ne mozes promjeniti i kasno sam to skonto sad tamo 100$ stoje a ja bi da ih sto pre posaljem neka njih stice oni na payzu, samo to me za verifikaciju brine pise 5 radni dana nadam se da ce me verifikovat ove sedmice, hvala jos jednom, kad legnu pare javicu kako je proslo povlacenje u BTC, a za provizije gledao sam bas su visoke.

Igrao sam se malo sa Netellerom perfektno prebacim btc tamo za 5 min maltene bez provizije odusevilo me kako radi BTC/neteller ova payza nekako rigorozni kao sto kazes sve usporeno ne svidja mi se uopste, ali eto prinudjen sam :wave:
 
Sell order book-ovi tako jadni trenutno, mogla bi se dici cena na bar 240 u trenu, al dzepovi "investitora" izgleda sve prazniji..
 
Igrao sam se malo sa Netellerom perfektno prebacim btc tamo za 5 min maltene bez provizije odusevilo me kako radi BTC/neteller ova payza nekako rigorozni kao sto kazes sve usporeno ne svidja mi se uopste, ali eto prinudjen sam :wave:

Iako je Payza odbojna na prvi pogled, jako je korisna kod tih investicionih sajtova jer pruža mogućnost dispute-a ukoliko se ukaže potreba za istim, e sad da li će dispute uspeti to je druga stvar, ali znači da bar postoji mogućnost da se povrate uložene pare. Tako da bih ti ja preporučio da u sličnim situacijama koristiš Payza-u.
Računaj bar 10 dana verifikacija i nekih 7 dana prvo povlačenje.
 
Iako je Payza odbojna na prvi pogled, jako je korisna kod tih investicionih sajtova jer pruža mogućnost dispute-a ukoliko se ukaže potreba za istim, e sad da li će dispute uspeti to je druga stvar, ali znači da bar postoji mogućnost da se povrate uložene pare. Tako da bih ti ja preporučio da u sličnim situacijama koristiš Payza-u.
Računaj bar 10 dana verifikacija i nekih 7 dana prvo povlačenje.

Gle ovo legla lova na payzu moze se povuc preko exchengera oko 10% provizije, dok me verifikuju pa cu prebaciti direkt u btc jer je manja provizija kad sam vec poslao dokumente sacekacu, uglavnom hvala ti za ovaj info vjeruj mi vrlo mi je korisno bilo, kao sto kazes onako odbojna ali ovako ispasce na kraju dobro ;)
Prava stvar za BTC je sto mozes bukvalno da placas kako zelis prihvacen je manje vise na svim ovim online servisima payza, neteller, perfect money sve sam to ovi dana isprobao i brzina transkacije prebacanja love perfekcija!
 
izgleda momci sa btc-e nesto znaju sto svi ostali ne znamo...videcemo veceras
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno