Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

dizajn je veoma subjektivna kategorija na ciglama od 5.5 inca :D
sa snimka kao da se vidi velika razlika u bojama na ekranu, ili se to meni cini?
 
Ecoo ima toplije boje, samim tim izgledaju i prirodnije ali vuce na zutu.
Dok sa druge strane Jiayu ima hladnije boje i vuce na plavu.
 
Možda se kinezi pale na safir :D Ako imaju plavi Bajaga naručuje bar tri komada. :D
 
Možda na crni petak. . .do tad će biti pregažene specifikacije.
 
^bice ok ove specs i za sl. crni petak
 
Treba mi preporuka za kupovinu nekog kineza! Pa oci su mi pobele od citanja unazad jedno 100 strana i na kraju ne znam nista.

Ovako, treba mi telefon od 5" moze veci a nista se necu ljutim ako je i manju tu od 4.6 ili 4.8", minimum 16 gb rama prostora, 2 gb ram memorije minimum, ne mora da budu za dve kartice a i moze, i ono najbitnije tu do max 200 evra mada dajte predolge i za malo skuplje modele pa ko zna ako se skrpim za 200 skrpicu se valda za jos malo.

E sada ono sto me zanima jel ima neke razlike u slanju za srbiju i ansterdam posto mi je burazer trenutno tamo u gostima pa ako bi jeftinije isalo da se tamo telefon posalje onda da tako uradimo... i jos sta mi treba su provereni sajtovi odakle narucujete telefone.

Prvo sam hteo da mi uzme dok je tamo Samsung Galaxy S3 Neo ali mi onda pade na um da sam ovde jednom prilikom video ovu temu pa sam citao od 450 strane do 525 i nisam mogo vise ali realno gledano bilo koji kinez je je ili u tom rangu s3 neo ili je daleko bolji.

Ako je nekome mrsko da pise modele koji su kvalitetni i nekako se uklapaju u moju listu zelja neka bar kazu koje modele da gledam jer sto se tice tih telefona sam duduk jos uvek imam nokia 6303.

Unapred hvala
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima...

Postavio bih par pitanja pa ako neko može da pomogne. Želim da kupim telefon preko aliexpress-a. Čitajući poslednjih 200 stranice ove teme shvatio sam da tek sad ne znam koji bi to telefon bio. Izdvojio bih oko 200E(+-20). Potrebno je da to bude pouzdan telefon, lep dizajn, solidna kamera(night mod), nisam ljubitelj igrica.
Razmatram jiayu s3, da li je to trenutno najbolja opcija za ove pare? Neki drugi predlozi?

Da li je ovaj prodavac pouzdan? (Ovo mi je prva internet kupovina)
http://www.aliexpress.com/store/pro...a-Core-1-7Ghz-2GB/609089_32258948038.html?s=p

Svaki savet je dobro došao. Može i na pp da ne gušimo temu.
 
Taj ti je jedan od najacih prodavaca na aliju. Bez brige si
 
@kroko

Uzmi kod Chigon prodavca na Aliju i nek ti pošalju za Amsterdam. Moraćeš samo da doplatiš 20$ za FedEX da ti ne bi bila naplaćena carina iz pdv. Bolje i tih 20$ nego da te ovde naša carina odere sa 50-60$.
 
Treba mi preporuka za kupovinu nekog kineza! Pa oci su mi pobele od citanja unazad jedno 100 strana i na kraju ne znam nista.

Ovako, treba mi telefon od 5" moze veci a nista se necu ljutim ako je i manju tu od 4.6 ili 4.8", minimum 16 gb rama prostora, 2 gb ram memorije minimum, ne mora da budu za dve kartice a i moze, i ono najbitnije tu do max 200 evra mada dajte predolge i za malo skuplje modele pa ko zna ako se skrpim za 200 skrpicu se valda za jos malo.

E sada ono sto me zanima jel ima neke razlike u slanju za srbiju i ansterdam posto mi je burazer trenutno tamo u gostima pa ako bi jeftinije isalo da se tamo telefon posalje onda da tako uradimo... i jos sta mi treba su provereni sajtovi odakle narucujete telefone.

Prvo sam hteo da mi uzme dok je tamo Samsung Galaxy S3 Neo ali mi onda pade na um da sam ovde jednom prilikom video ovu temu pa sam citao od 450 strane do 525 i nisam mogo vise ali realno gledano bilo koji kinez je je ili u tom rangu s3 neo ili je daleko bolji.

Ako je nekome mrsko da pise modele koji su kvalitetni i nekako se uklapaju u moju listu zelja neka bar kazu koje modele da gledam jer sto se tice tih telefona sam duduk jos uvek imam nokia 6303.

Unapred hvala
Ako je do 5", onda bih ti preporučio Jiayu G4S, odličan telefon sa fenomenalnom baterijom za nekih 140ak €. E sad, u međuvremenu su izašli telefoni sa novom verzijom procesora (podržavaju i 4g) koji će ujedno verovatno imati i dužu podršku što se software-a tiče (mada ni ovaj sasvim sigurno neće skoro zastariti), ali oni su mahom 5,5". Ako želiš telefon do 5", Jiayu G4S je moja topla preporuka, imam ga od letos i prezadovoljan sam.
 
@kroko

Uzmi kod Chigon prodavca na Aliju i nek ti pošalju za Amsterdam. Moraćeš samo da doplatiš 20$ za FedEX da ti ne bi bila naplaćena carina iz pdv. Bolje i tih 20$ nego da te ovde naša carina odere sa 50-60$.

Koristan savet ali sta uzeti u moru svih ovih telefona?

Sto je najgore mator konj pa ne mogu da se odlucim sta da uzmem? Imam fore jos 3 nedelje koliko je burazer tamo ali ne bih da cekam bas zadnji dan za narucivanje nego bar nedelju dana ranije da mu stigne tamo da proveri posiljku i da se uveri u ispravnost uredjaja. Nije problem ni da sada ne naruzcim jer se vraca nazad pa ce ovde bude desetak dana pa se opet vraca tamo da ovog puta radi.

Od ovoga sto sam do sada video mi se svidja Meizu MX4, Jiayu S3... to je ono sto sam video da se pominje u komentarima ali bilo je tu jos kojecega od modela ali iskreno i ne znam ni sta bih uzeo a da ne pogresim a to znam da je nemoguce jer negde se covek mora zeznuti. Ono sto mi je isto jako vazno kod telefona da pri nekom normalnom radu i koriscenju da baterija izvuce bar 2 dana bez punjenja.

Vidim ja na kraju da necu kupiti nista jer ono sto ja trazim to izgleda da nema ili da vucem u kolicima iza sebe akumulator od FAPA. :)
 
Zašto su toliko bitna dva dana bez punjenja?
 
Ovako, treba mi telefon od 5" moze veci a nista se necu ljutim ako je i manju tu od 4.6 ili 4.8", minimum 16 gb rama prostora, 2 gb ram memorije minimum, ne mora da budu za dve kartice a i moze, i ono najbitnije tu do max 200 evra mada dajte predolge i za malo skuplje modele pa ko zna ako se skrpim za 200 skrpicu se valda za jos malo.

Želim da kupim telefon preko aliexpress-a. Čitajući poslednjih 200 stranice ove teme shvatio sam da tek sad ne znam koji bi to telefon bio. Izdvojio bih oko 200E(+-20). Potrebno je da to bude pouzdan telefon, lep dizajn, solidna kamera(night mod), nisam ljubitelj igrica.
Razmatram jiayu s3, da li je to trenutno najbolja opcija za ove pare? Neki drugi predlozi?

I ja sam imao istu dilemu. Razmišljao sam o Jiayu S3 i Meizu M1 Note (sa 3GB RAM), ali su u pretprodaji i stižu tek krajem februara. Mogu se naći po ceni od 220USD. Ipak sam po toj ceni naručio pre par dana IUNI U2 sa Coolicool-a. To je prošlogodišnji model, ali jako lepo ocenjen. Našao se na nekoliko top listi za 2014. godinu kada su u pitanju kineski telefoni, rame uz rame sa modelima koji koštaju u proseku oko 350USD i više. Uvek bi pre naručio od neke proverene online radnje nego sa Ebay-a. Pogotovo što možeš još malo spustiti cenu, ako nađeš promo kod negde na netu (Kimovil) ili ih direktno pitaš za popust na zvanični support email. Mene je Coolicool privukao zbog toga, ali i zbog Customs Insurance mogućnosti - platiš desetak dolara i kad ti stigne telefon, sve što platiš carini na kraju ti refundiraju.
 
Zašto su toliko bitna dva dana bez punjenja?

A zasto da ne? Nikada ne znam hocu otici nekuda iznenada ili cu moda u toku tog dana imati vise poziva nego inace ili mozda kada me kolega nazove koji je dobio besplatne minute na dopuni pa zasedne da prica. Sto bih sebe ogranicavao na nesto ako ne moram. Nije poneta super telefona da sve to imam ali da sebe ogranicavam u tom pogledu da li cu slusati manje muzike ili vise pricati ili ce mi wifi stojati ukljucen ceo dan ili cu ga po potrebi ukljucivati ili iskljucivati.

Puno je razloga kojih bi ti jos mogo navesti.

Onda uzmi ovaj:

http://www.elephone.cc/elephone-p5000.html

Drzace bateriju 2-3 dana sigurno.

Ovo lepo izgleda!
 
Sad sam nešto pregledao Coolicool i vidim da imaju još bolju ponudu za 3GB RAM telefon od ranije preporučenog IUNI U2. To je GIONEE ELIFE E7 koji ima bukvalno istu konfiguraciju, što ne čudi s obzirom da je Gionee (inače respektabilna firma na istoku) matična kompanija za IUNI. Cena: 190 dolara. https://www.youtube.com/watch?v=1I_SC2_4PKc
 
Upravo

Ograničavati sebi izbor telefona zato što ne može da izdrži dva dana je besmisleno :)

Izvini kada mi ti budes davao pare za kupovinu telefona ti mi kupi sta hoces a dok ja dajem pare ja cu da kupim staja mislim da meni odgovara. Jel moze tako?
 
Naravno da je tako. Onda kupi sta ti hoćeš, i ne smaraj ljude. Jel može tako?
 
Naravno da je tako. Onda kupi sta ti hoćeš, i ne smaraj ljude. Jel može tako?

A gde ja to smaram ljude, time sto trazim zlatnu sredinu od svega. Znaci ako vec uzimam telefon onda cu da uzmem nesto sto pokriva sve segmente i da je dovoljno velik i da ima dosta ram memorije da neoskudava u radu i da ima dovoljno skladistenog prostora i da baterija traje bar dva dana, a tako nesto ima samo treba da se javi vise ljudi sa vise razilicitog misljena da da svoj predog a ja cu na kraju da odlucim sta cu od svega toga da uzmem.

A te decije fore kao sto ti pises i onaj pre tebe to zabodjite jer niti mi vasi postovi nesto pomazu a amo me nervirate svojim klinackim ponasanjem, to ako vi volite da punite telefon svako vece i da po ceo dan samo buljite u njega i da se kocoperite u drustvu i da ga cackate to je vas problem. Ima neko ko koristi telefon i za jos nesto osim za za*ebavanje!
 
2 dana danas uz normalnu upotrebu nije sredima već odlična autonomija koju možda ima par modela
 
Nazad
Vrh Dno