Šta je novo?

Nova Motorola - "X phone"

gsmarena_009.jpg
 
?! :shock: Kako se telefon koristi na ravnoj podlozi?!

Prvo shvati da ne pricamo o telefonu vec o racunaru sa opcijom telefoniranja sto predstavljaju danasnji telefoni.
Primer. Jedes i "telefon" ti je na stolu i citas vesti... A on talasa levo desno.
Stoji ti na stolu ti si za kompom stigne ti poruka. Izpipas ga tri puta procitas poruku, ni ne dizes ga, a on talasa.
Moja poenta je da je ovo lazna ergonomicnost kojom se realno ne dobija nista, a oduzima nesto sto nekim ljudima znaci. Meni je recimo ovo dovoljno da ga ne uzmem u obzir za kupovinu. Nexus4 ftw! Pravi potez za ravnim ledjima.
 
to jeste ok razmisljanje.. ali ne znam sta na to imaju da kazu vlasnici htc one-a posto i on ima slicnu zadnju stranu kao ovaj mob.. moguce da je to stvarno problem mada ja ne verujem u to
 
^^Dok jedem ne citam vesti, ni na telefonu, ni na laptopu. Kad zavrsim s jelom i operem ruke onda moze. A u zivotu nisam nikoga video da cita/kuca poruku a da ne drzi telefon u ruci.
Sto se mene tice (a i onih koje sam video) telefon je na ravnoj podlozi:
1) kad se ne koristi
2) dok se puni (a ne koristi)
3) kad radi speakerphone

Sto se tice X-a, ovde se vidi da je to velicina iPhone-a 5 (doduse mozda je X neznatno siri) tako da nije preko 4.3"
 
Mora da se izmislja topla voda, LG sa tasterima na ledjima tik ispod sociva kamere, ovi klackalica dizajn... sta je sledece? Spiralni ekrani?

Tebe nisu smorili klonovi razlicitih velicina i sa drugacijim maskama i polozajem dugmica? Bas je kul sto ponovo eksperimentisu i distanciraju se od Apple-a.
 
eva bas sada citam neke komentare na xda.. tvrde ljudi da se ocekuje preko plej stora i da ce imati cene slicne nexus 4.. to bi bilo bolesno,a i kazu da ce imati mnogo vecu bateriju,mada ne znam kako ce to da stane u ovako mali mobilni
 
Nema logike da kosta 350$ jer je Nexus bolji. Ajde da kosta od 250-300$ zavisno od kolicine memorije, pa da razumem.
 
Meni ovo lici na jako los telefon koji nece bitidostupan u Srbiji.
Obrazlozenje :
1. Kamera je nista spektakularno a za mene jedna od najbitnijih stvari na telefonu.
2. Ako je ovo pozadi jedini zvucnik...
3. Cigla sa dizajnom klackalice.
 
cigla.. ? gde ti ovde vidis ciglu i o kojoj klackalici pricamo ? ako emix kaze da je klackalica to znaci da je sam bog rekao tako ? ovaj telefon je vise nego dobar,a ako juris kameru kupi ovu novu nokiju sto je izasla.. bitno je da ima izbor,a ovaj telefon po meni je dosta dobar :D p.s. previse davim temu ali sam morao odgovorim :)
 
Ovo je telefon srednje klase, ne znam sta ocekujete...
Licno mislim da ce biti fail
 
4.4 inca sa 720p je super. Deluje lepo i kvalitetno. Meni ne treba 5 inca telefon, i jos ako bude pure android uz neka sitna unapredjenja, bice to super telefon srednje klase.
 
Poslednja izmena:
Kako dolazi do izrazaja kako niko ne moze da doceka savrsen telefon za sebe
Sjajno :)
 
Poslednja izmena:
Tesko da dual core moze da bude visa srednja klasa...
Misljenja sam da ce failovati iz vise razloga:
1) na domacem trzistu ce ih razbiti samsung i apple
2) na ostalim trzistima jednostavno nemaju ime
3) iako se o ukusima ne raspravlja, ne verujem da ce se na oko svideti dovoljnom broju ljudi
4) hardware
 
Google ako zeli moze da uradi nesto povodom ovoga.
Treba im jak ali veoma jak i mocan marketing, a nazalost za sada im se sav svodi na to kako je M USA brend... stvarno?? Nismo znali. Dakle ne znam zasto potenciraju to toliko. Svi telefoni se danas sklapaju u Kini i jos nekim zemljama sa jeftinom radnom snagom.
To sto je ovo Made In USA ako jeste meni apsolutno nista ne znaci.

Google ce probati od M da napravi neku vrstu "svoje" firme da ne zavise od Nexus serije tj. Samsunga, LG-a i sl.
Inace Motorola je pukla odavno pa je ovo poslednja sansa.
 
Ne znaci tebi/nama, ali milionima amerikanaca je to sansa da se patriotski dokazu.
 
Tesko da dual core moze da bude visa srednja klasa...
Misljenja sam da ce failovati iz vise razloga:
1) na domacem trzistu ce ih razbiti samsung i apple
2) na ostalim trzistima jednostavno nemaju ime
3) iako se o ukusima ne raspravlja, ne verujem da ce se na oko svideti dovoljnom broju ljudi
4) hardware

1) Do not underestimate power of "made in USA"
2) Motorola (by Google) nema ime !?
3) Ne mora da ima prodaju kao S4 i Ip5, dosta je i četvrtina od toga za početak, ali opet, sve počinje i završava se sa cenom, tu je Google na potezu...
4) Pogledaj Xperiu SP, pojavila se u Vipu, pogledaj Nexus10. Oba poseduju dual core SoC, koji su jači od tegre 3, exynosa 4420, ili A5...i to ne malo...Recimo baš taj SoC MSM8960T se pominje kao najverovatnije rešenje za Moto X, a pogledaj testove:
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-review-924p5.php
 
1) Do not underestimate power of "made in USA"
2) Motorola (by Google) nema ime !?
3) Ne mora da ima prodaju kao S4 i Ip5, dosta je i četvrtina od toga za početak, ali opet, sve počinje i završava se sa cenom, tu je Google na potezu...
4) Pogledaj Xperiu SP, pojavila se u Vipu, pogledaj Nexus10. Oba poseduju dual core SoC, koji su jači od tegre 3, exynosa 4420, ili A5...i to ne malo...Recimo baš taj SoC MSM8960T se pominje kao najverovatnije rešenje za Moto X, a pogledaj testove:
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-review-924p5.php

1.) To made in USA in nece spasiti od toga sto je i Apple americko celjade ili sto su Iphone i Galaxy popularni do te mere da prelazi u rutinu kupovina stvari sa tim imenom. Ovo vazi za domace trziste,sve ostale ce da boli ona stvar sto je made in USA...
2.) A google je poznat kao proizvodjac kvalitetne elektronike, pa nosi tezinu? Google ce za prosecnog coveka biti samo software i to je to. Hardware je Motorolin, a oni se bas i nisu proslavili poslednjih godina.
3.) Cenu cemo da vidimo, ali cisto sumnjam da ce biti fora kao sa Nexus 4, gde ce se ici na to da se samo pokrije trosak.
4.) Super su ti testovi za geekove, ali ce prosecan korisnik da cuje dual ili quad core. Sta mislis koliko bi takvih pre uzelo dual?
 
sto su stavili 2 jezgra i 2 gb rama nije mi jasno..ko da je s4 pro mnogo skuplji od ovog snepdregona sa 2 jezgra..
 
sto su stavili 2 jezgra i 2 gb rama nije mi jasno..ko da je s4 pro mnogo skuplji od ovog snepdregona sa 2 jezgra..

8960t na 1.7Ghz u ovom trenutku je poprilicno brzi od S4 Pro quad na 1.5Ghz (koji se nalazi u Nexus-u). Isti SoC se nalazi u Xperia SP.
 
Another possibility is that the processor is a dual-core S4 Pro/Plus that Motorola optimized to achieve superior speeds.
vidis i njima je cudno da je ovaj brzi od klasicnog s4 pro-a.. dzaba njemu overklok na 1.7 kada ima dva jezgra i istu arhitekturu kao s4pro
 
Ja sam juce gledao test Xperia SP koja ima isti ovaj SoC i u vecini slucajeva je brzi fon od Optimus G, cesto sporiji od Xperia Z a skoro uvek brzi i to ne sa malom razlikom od Nexus 4. Sva tri telefona sa kojima sam ga uporedio imaju isti SoC, samo drugacije klokovan. Izgleda da Nexus 4 i dalje ima one tripove sa performansama kao na pocetku.

Naravno Nexus 4 je brzi u testovima koji mere nesto ali sta to niko ne zna (Antutu i Linpack). U testovima poput Sunspidera i igrackim testovima poput Epic Citadele 8960t odkida. Treba uzeti u obzir i da telefon ima 720p, a da Xperia Z ima 1080p pa je opet cesto brza dok Nexus 4 sa 720p je gotovo uvek sporiji na testovima. Jako cudna situacija.
 
Smarate sa tom pričom 2/4 jezgra, to uopšte nije toliko bitno. Dokazano milon puta u praksi i testovima...
 
Nazad
Vrh Dno