Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Suma sumarum, za novac koji sam dao (EUR 120) bolje stvarno nije moglo.

Ne toliko bitno, ali racunica treba da ti bude cena u startu + 24X(razlika u ceni pretplate koju placas i minimalne cene bez telefona kod bilo kog provajdera), tako da telefon ne kosta ni dinar, ni dva, vec onoliko koliko realno isplatis provajderu za svih 24 meseca na ime telefona (ono sto nije realna cena razgovora i usluge).

Na VIP-u recimo obican Idol tako izadje oko 200e, ne verujem da je ovaj mnogo jeftiniji kod Telenora, sta vise doplate su dosta jake... a paketi jako skupi :) Izvedite racunicu...

Inace cela Idox XYZ serija je skroz OK i dobra vr. za taj novac.
 
Svuda pise da ekran ima IPS LCD, samo je telenor u svojoj specifikaciji stavio da ima TFT. :D Nego, hteo sam da pitam da li imate mgucnost ubacivanja mem. kartice? U telenorovoj specifikaciji pise da moze da se nadogradi memorija, a u ovom opisu mobilnog sveta pise da ne može da se stavi mem. kartica. Hvala unapred, pozdrav! :)
 
Poslednja izmena:
Dual sim ne moze, obican moze to pise i u opisu.
 
Za silikonske zastite za ledja kazu bice uskoro, bar u NS-u, a za preklopne futrole tesko da ce ih biti. Tako mi rece covek koji se bavi prodajom istih.

U Beogradu imaš na Obilićevom vencu neke silikonske. Oko 1000 dinara.

Ja imam jedan problem, za koji ne mogu da ustanovim zašto se događa.

Naime ponekad tokom razgovora jednostavno sagovornik me ne čuje. Pomerim fon milimetar i sve je super.

Inače zvuk je sjajan u oba smera.

Ima li neko dotičan problem?
 
Ne toliko bitno, ali racunica treba da ti bude cena u startu + 24X(razlika u ceni pretplate koju placas i minimalne cene bez telefona kod bilo kog provajdera), tako da telefon ne kosta ni dinar, ni dva, vec onoliko koliko realno isplatis provajderu za svih 24 meseca na ime telefona (ono sto nije realna cena razgovora i usluge).

Na VIP-u recimo obican Idol tako izadje oko 200e, ne verujem da je ovaj mnogo jeftiniji kod Telenora, sta vise doplate su dosta jake... a paketi jako skupi :) Izvedite racunicu...

Inace cela Idox XYZ serija je skroz OK i dobra vr. za taj novac.

Po meni to nije ispravna računica, ja placam pretplatu svakako, sa ili bez telefona.

Za pretplatu dobijam minute poruke i net.

Ne vidim zašto bi računao to u cenu aparata.


BTW odlična free aplikacija za dimovanje ekrana: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sebmorand.brightcom
 
Poslednja izmena:
možeš da probaš i lux autobrightness i da ga podesiš da mu je min osvetljenje tamo negde u minusu, dobićeš automatsku regulaciju kakvu bi voleo (koliko shvatam iz postova)
 
Netačno, kad ne uzimaš telefon dobijaš popuste...

Koliko 20% popusta na pretplatu? Naravno to je sve ako se pobuniš. Ništa ne daju na drugi način.

Ipak ne možeš da računaš tako, bar je to moje mišljenje.
 
Poslednja izmena:
u MTS-u ako ne uzmeš telefon a potpišeš ugovor dobiješ 50% popusta na račun.
 
Upravo tako, racunica mora da bude realna, to tipa uzeo sam Mega net i dobio telefon za 1 din, ali cu da ostavim 120 000 RSD za 2 godine ne ide... zna se da imamo 3 provajdera, zna se koliko REALNO vredi 150 minuta ili 300 minuta ka svim mrezama, itd. Sve sto je preko realne vrednosti placa se telefon, sve drugo, lazes sam sebe :)
 
Jel moguće da ljudi i dalje tako računaju da se telefon otplaćuje? Ne mogu da verujem.
 
Jbt ja mislio moj matori jedini ovako...
 
Ispade na IT forumu mora da se crta, ne pricamo o tome da je CELA PRETPLATA rata za telefon, vec o razlici cene pretplate bez telefona i sa telefonom... slobodno racunajte da ste ispali baje posto ste zeznuli provajdera da vam daju telefon od 600e za 1rsd, baje kao vi ne uzimaju popuste to nije za vas...

Bravo za vas :)
 
Kako dobiti popust ako se uzme telefon uz odredjenu pretplatu?
 
Kako ste zadovoljno kvalitetom fotografija,kvalitetom full hd video i reprodukcijom istog,brzinom interneta,baterijom,kvalitetom ekrana?Ne znam koliko je zaista bolji od npr Nexus 4 i S3 modela a istih su cena da se kaze.
 
Kako ste zadovoljno kvalitetom fotografija,kvalitetom full hd video i reprodukcijom istog,brzinom interneta,baterijom,kvalitetom ekrana?Ne znam koliko je zaista bolji od npr Nexus 4 i S3 modela a istih su cena da se kaze.

Imaš sve napisano par strana iza. Kada je ekran u pitanju, ovaj fon je stvarno među najboljima.

Kamera je takođe sjajna, baterija dobra (bez problema ujutru do uveče).

Evo jedne fotke, bez blica, fotkano uveče u zatvorenom prostoru + Instagram B&W filter

e6eha2e7.jpg
 
Slika je izuzetno dobra. Ne znam zasto se zale na fotke i snimke oni iz recenzije sa mobilnisvet.com kad meni fotke koje ti stavljas izlgedaju skoro kao na nekom digitalcu, a na youtube klipovi u full hd-u si mi sjajni.
 
Ako uzimaš telefon ni kod jednog provajdera ne možeš da dobiješ nikakav popust.

Mislim da bi bilo cool da se vratimo na temu.

Da li neko ima mic problem?

Ja na vipu dobio 10000 popust i telefon, ali ni to nije poenta...već koliko pretplata vredi bez telefona...... Idemo dalje
 
Poslednja izmena:
Slika je izuzetno dobra. Ne znam zasto se zale na fotke i snimke oni iz recenzije sa mobilnisvet.com kad meni fotke koje ti stavljas izlgedaju skoro kao na nekom digitalcu, a na youtube klipovi u full hd-u si mi sjajni.

Fotke su odlične, mnogo bolje nego na prethodnom SGS3.

Nisam zažalio što sam prešao na Idol X

Evo još tri fotke, sve po default - u. Fotkano na brzaka.
7eje7y8u.jpg

evupu6e8.jpg

ryramy4e.jpg


A ova je isti fotoaparat, samo sa blicem

6ybehyqu.jpg
 
Poslednja izmena:
P. S. Fotke gube na kvalitetu kada se ovako upload - uju
 
Poslednja izmena:
O.k hvala.Slike super izgledaju.Imam dilemu,da li uzeti nov Idol X za 270-280 eura ili S3 star par meseci,kao nov,sa garancijom radnjice,maticna ploca 1500 za 250 eura?Znam kakav je telefon S3,imao sam ga 2 puta,ekran perverzija,kamera jako dobra kao i full hd snimanje.Plasi me da ce Idolu X jako brzo pasti cena,nisam pametan.
 
O.k hvala.Slike super izgledaju.Imam dilemu,da li uzeti nov Idol X za 270-280 eura ili S3 star par meseci,kao nov,sa garancijom radnjice,maticna ploca 1500 za 250 eura?Znam kakav je telefon S3,imao sam ga 2 puta,ekran perverzija,kamera jako dobra kao i full hd snimanje.Plasi me da ce Idolu X jako brzo pasti cena,nisam pametan.

Samsung ti je svakako sigurica, plus ti je ogromna custom ROM zajednica.

Kod Alcatel-a ti je u potpunosti suprotno.

Što se tiče cene, Samsung neće večno držati Ok cenu, jer je i on podložan brzom opadanju.

Ako se odlučiš za Alcatel, neko je pisao da ih je bilo novih za malo preko EUR 200. Tu ne možeš previše da izgubiš.
 
Poslednja izmena:
Pošto volite moje fotke, evo još koja od jutros (sve stock)

a4uhu2y7.jpg
abu5uhy9.jpg
 
Poslednja izmena:
Pošto često menjam telefone, ja se samo plašim da mu ne padne cena na 100€ tamo negde u maju-junu. OT-997 sam upravo jedva prodao za 11k, a pre 3-4 meseca, kada sam ga uzimao, cena mu je bila 130-140€.
 
Minimum sam nasao za 270 eura Idol X nov sa Telenora,nema za manje.A imam ponudu za S3 kao nov crni za 250.
 
Pošto često menjam telefone, ja se samo plašim da mu ne padne cena na 100€ tamo negde u maju-junu. OT-997 sam upravo jedva prodao za 11k, a pre 3-4 meseca, kada sam ga uzimao, cena mu je bila 130-140€.

Pre za 100e... svima pada cena, pa i taj s3 koji se pominje kostao je pre 18 meseci 600e, dokle god ih stancaju cena ce ici dole...
 
Dobro i na kraju jel se isplati ovo uzimati, ima li sta bolje a da je konkurentno u svim aspektima i kada se ocekuje nova tura u telenoru?

ps Gledao sam p780 ali ono je uvreda sa cenom... sramota.
 
Realno, u Telenoru je ovo trenutno najbolja ponuda. Ja čekam prve dane decembra i uzimam ga 99%.

Reče mi zet pre neki dan da ga je isprobao (valjda njegov zet uzeo) - kaže telefon izgleda vrhunski a displej je odličan.
 
Nazad
Vrh Dno