Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba i da bude dobar i da deli drugarima [emoji1]
 
Ljudi, dajte neki link za sharing igara, neki FAQ :)

I koji je status za gumu na pecurkama, bese brzo propadne, da li se menja, gde kupiti ?
 
Meni su na prethodnoj konzoli na oba dzoja otisle pečurke. Sad sam uzeo zastite koje imaš i kod nas da kupiš. Skroz su ok, ne smetaju ouopste.
 
Ja sam kupio 4 rezervne pečurke sa aliexpress za 2 dolara. Samo zamenio i rade odlično posao.
 
Ljudi, dajte neki link za sharing igara, neki FAQ :)
Imas sve fino opisano na Razmeni Igara, plus forum im je pun ljudi koji se okupljaju za kupovinu/prodaju sharing slotova.

Minimalni FAQ je da se fantom [ili ghost] pravi tako sto User1 akivira account [aktiviranje deli licence na sve lokalne accountove], skine igru, i zauvek izadje iz tog accounta da bi igrao igru na svom primarnom accountu. User2 onda ode na web, i delinkuje sve aktivirane konzole od tog accounta sto ce [na svu srecu] ostaviti licencu netaknutom kod fantoma. On onda aktivira account i opet igra preko svog primarnog accounta. User3 igra logovan kao guest [licenca mu je aktivna samo dok je direktno u account.

Na ovaj nacin jednu igru mogu da igraju istovremeno 3 usera na 3 razlicite konzole [host, fantom i guest], a posto se delinking preko web interfejsa moze raditi jednom u 6 meseci, na svake pola godine se moze dodati jos jedan fantom. :D

PS4 konzola podrzava 16 aktivnih accountova, pa ne treba preterivati sa "single account = single game" pristupom.
 
Poslednja izmena:
Ok, dosta toga jasno, procitah i onaj 29 strana thread na razmeni igara :) Nije mi jasno da li neko od ta tri usera igra na svom PSN accountu ? Ili je taj PSN account za svaku igru drugi i niko ga ne koristi aktivno ? Ili to zavisi od onog ko sve to organizuje ? Da li mogu recimo ja da napravim share i da uvek koristim isti moj PSN kako bi sve bilo na jednom mestu da ne pravim spiskove gde su mi igre ?
 
Ok, dosta toga jasno, procitah i onaj 29 strana thread na razmeni igara :) Nije mi jasno da li neko od ta tri usera igra na svom PSN accountu ? Ili je taj PSN account za svaku igru drugi i niko ga ne koristi aktivno ? Ili to zavisi od onog ko sve to organizuje ? Da li mogu recimo ja da napravim share i da uvek koristim isti moj PSN kako bi sve bilo na jednom mestu da ne pravim spiskove gde su mi igre ?

To ni meni nije bilo jasno nikad. Zato sam i odustao od share-a.
 
Фантомске игре играш на свом налогу. Игре у којима си носилац играш на свом налогу. Само игре у којима си гост играш на том гост налогу.

Дакле, само као гост не можеш скупљати трофеје за свој налог. А да ли су ти трофеји заиста неком битни? Мени не.
 
Poslednja izmena:
Da li mogu recimo ja da napravim share i da uvek koristim isti moj PSN kako bi sve bilo na jednom mestu da ne pravim spiskove gde su mi igre ?

Mislim da te ovo pitanje najvise zanima, i odgovor je ne, moras svaki put praviti nov nalog (za svaku novu igru, ili par igara u zavisnosti kako se dogovorite u grupi za share), ali uvek mozes igrati sa svog licnog naloga.
U prevodu, ne mozes na svom licnom nalogu imati sve igre i pojedinacno ih sherovati sa drugim ljudima.

Dakle, moras imati spisak gde ti je koja igra, na kojem nalogu, sa kim si u sheru itd, i voditi racuna o tome, to je osnova shera.
 
Poslednja izmena:
Ja se nisam bavio sharovanjem igara, ali je dobro što se novi PSN nalog mnogo lako pravi na samoj konzoli, bez ikakvih verifikacija, može da se lupi email i sve ostalo. Dovoljno je da znaš šta je. Bukvalno za minut može da se napravi novi nalog, tako da to verovatno olakšava onima kojima treba.
 
Дакле, само као гост не можеш скупљати трофеје за свој налог.
Tačno ali mislim da postoji caka za ove sportske igre da uzmeš trofeje na svoj nalog. Treba ti dve palice. Kada biraš tim, npr. u FIFI, uključiš drugu palicu i onda te ona pita koji hoćeš nalog da koristi. Staviš svoj glavni nalog i onda igraš sa tom palicom igru. Sve što osvojiš veže se za tvoj nalog a ne za guest. ;)
 
Evo da se i ja upisem. Utisak kad sam ga uzeo u ruke je bio da ce se sav raspasti koliko je skripao. Jel moguce da se plastika onako ugiba? Ostalo je manje vise dobar utisak. Probao sam sinoc malo trine 2 u 3d na projektoru i mogu reci da sam ostao bez reci. Iako je prebacuje u 720p ne primeti se toliko gubitak u kvalitetu. 3d bluray takodje radi dobro al malo sporije cita diskove.
 
Mislim da te ovo pitanje najvise zanima, i odgovor je ne, moras svaki put praviti nov nalog (za svaku novu igru, ili par igara u zavisnosti kako se dogovorite u grupi za share), ali uvek mozes igrati sa svog licnog naloga.
U prevodu, ne mozes na svom licnom nalogu imati sve igre i pojedinacno ih sherovati sa drugim ljudima.

Dakle, moras imati spisak gde ti je koja igra, na kojem nalogu, sa kim si u sheru itd, i voditi racuna o tome, to je osnova shera.

Pa cekaj, ako moze vise igara da se kupi na jednom PSNu, zasto to ne bih radio svaki put, samo dokupio novu igru ? Ti to pricas iz ugla da svaki put sherujes sa drugim ljudima i nisi svaki put nosilac ? Sta ako ja hocu da budem nosilac svaki put, ja organizujem share, da svaki put mogu da je kupim na svom PSN accountu i samo podelim sa ljudima ?

Mada u principu, taj novi account se koristi samo kada skidam igru, pa mozda i nije neki posao osim vodjenja liste...
 
Koliko ja shvatam, ne deliš igru nego deliš account. Zato ne možeš da podeliš pojedinačne igre ako su ti sve na jednom nalogu. Možeš da podeliš ceo account, tj. sve igre koje imaš na njemu. Niko nije lud da deli svoj primarni account, zato kupuju po jednu igru na novom nalogu i dele ga.
 
Pa cekaj, ako moze vise igara da se kupi na jednom PSNu, zasto to ne bih radio svaki put, samo dokupio novu igru ? Ti to pricas iz ugla da svaki put sherujes sa drugim ljudima i nisi svaki put nosilac ? Sta ako ja hocu da budem nosilac svaki put, ja organizujem share, da svaki put mogu da je kupim na svom PSN accountu i samo podelim sa ljudima ?

Mada u principu, taj novi account se koristi samo kada skidam igru, pa mozda i nije neki posao osim vodjenja liste...
Ako uvek imas istu ekipu sa kojom delis to bi i bilo izvodljivo.Da se samo dokupe igre na istom nalogu.
 
Pa cekaj, ako moze vise igara da se kupi na jednom PSNu, zasto to ne bih radio svaki put, samo dokupio novu igru ? Ti to pricas iz ugla da svaki put sherujes sa drugim ljudima i nisi svaki put nosilac ? Sta ako ja hocu da budem nosilac svaki put, ja organizujem share, da svaki put mogu da je kupim na svom PSN accountu i samo podelim sa ljudima ?

Mada u principu, taj novi account se koristi samo kada skidam igru, pa mozda i nije neki posao osim vodjenja liste...

Da, ali fantom ne moze svaki put da dobije novu igru na taj nacin.
Znaci mozete to raditi samo kao nosilac i guest, ali fantom ce moci samo prvi put uzeti igru, i kada ga deaktivirate fantom vise ne moze uci na taj nalog i samim tim ne moze skinuti nove igre. Kako se igre dokupljuju njemu nema vise mesta u sheru. U narednih 6 meseci, posle opet moze i on.

Nezahvalno je sve ovako pisati u "teoriji", jedna - dve prakse se odrade i svi bude mnogoo kristalnije.

Koliko ja shvatam, ne deliš igru nego deliš account. Zato ne možeš da podeliš pojedinačne igre ako su ti sve na jednom nalogu. Možeš da podeliš ceo account, tj. sve igre koje imaš na njemu. Niko nije lud da deli svoj primarni account, zato kupuju po jednu igru na novom nalogu i dele ga.

E bas tako.
Ovo je ustvari share naloga, a ne share igara.
Dakle moze biti vise igara na nalogu ako se sve strane tako dogovore, ali to je najbolje odmah u startu odraditi (uzeti vise igara), zbog fantoma.
Sto je inace mnogo tesko, razlicite zelje i mogucnosti. Iz tog razloga obicno ide jedna igra - jedan nalog.

A kada hocete novu igru/igre onda praviti nov nalog, sve ovo zbog fantoma. Jer zasto deliti na dvoje ako moze na troje, to je samo "jedan klik" vise da bi se napravio nov nalog, a smanjite cenu mnogo.
 
Poslednja izmena:
E sad je sve potpuno jasno. Nema onda smisla deliti svoj nalog sa ljudima pa moram da mislim i kada uplacujem nesto i kupujem na svom nalogu, nezavisno od ostalih. Danke za objashnjenje, krecemo sa kupovinom :)
 
Evo da se i ja upisem. Utisak kad sam ga uzeo u ruke je bio da ce se sav raspasti koliko je skripao. Jel moguce da se plastika onako ugiba? Ostalo je manje vise dobar utisak. Probao sam sinoc malo trine 2 u 3d na projektoru i mogu reci da sam ostao bez reci. Iako je prebacuje u 720p ne primeti se toliko gubitak u kvalitetu. 3d bluray takodje radi dobro al malo sporije cita diskove.

Inače igru renderuje u 1080p/60 u 3D ali HDMI 1.4 ima ograničenje na 720p. DigitalFoundry je već pisao o tome.
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-vs-trine-2-on-ps4

Sjajan primer kako se igra može optimizovati samo kada se hoće. Inače, PS4 port je radio sam SCE, a ne Frozenbyte.
 
Što bi rekli drugovi Pajtonovci - a sad nešto sasvim drugačije. U posednjih nedelju dana su mi ljubazni ljudi iz EPS-a nekoliko puta nenajavljeno isključivali struju na po nekoliko minuta (valjda seku neplatiše u komšiluku, pa zbog toga isključe i nas na neki minut). Dva ili tri puta se desilo da struja nestane dok PS4 radi. Nakon toga, po povratku struje, sledilo je ono uključivanje konzole koje traje znatno duže, obuhvata skeniranje sistema zbog nepravilnog gašenja itd. Em što me prekinu u igranju (za koje jedva nađem vremena), em što me znoj oblije od nerviranja dok se konzola ne upali kako valja i dok vidim da se nije pokvarila - dakle veliko živciranje.

S obzirom da sledi zima, nestanak struje će možda postati još češća pojava. Šta da radim? Naravno da mi kao prvo (i jedino) rešenje pada na pamet neki UPS. Koji? Kolike snage? Svakako ne bih neki skup, da li bi neki Mustekov model od cirka 40-50 evra bio dovoljna zaštita za konzolu, da je zaštiti od skokova napona i da pruži dovoljno struje da imam vremena da propisno isključim sistem? Nemam nameru da se igram dok nema struje nego samo da bezbedno isključujem konzolu. Na istom UPS-u bi morao da bude i televizor.
 
I ja sam razmisljao o tome, do sada mi se 5+ puta ugasio iz slicnih razloga.
Medjutim, ups jos nisam nabavio, sve kao valjda nece vise iskakati osigurac.
Ako uzmes obavezno mi javi koji si pazario i koliko te kostao.

U vreme kada sam se ja raspitivao, savetovali su me bas tako, ne vise od 40-50 evra, i da ima dve uticnice za tv i konzolu. Ustvari, moze jedna uticnica sa produznim ali ne kaciti vise od dva potrosaca na njega.
 
Nikako nemojte uzimati Mustek. Puno je bilo reci o njima, ne peglaju redovno napon i mogu napraviti cak i problem. Gledajte APC da nadjete..
 
Hoce li izaci u skorije vreme slim varijanta ps4 i ima li kakvih novosti o U4?Planiram skoriji prelazak sa trojke na cetvorku pa sve cekam neki zanimljiv bundle.
 
Ne verujem da ćemo videti izlazak slima bar pre polovine 2016-e.
 
Hoce li izaci u skorije vreme slim varijanta ps4 i ima li kakvih novosti o U4?Planiram skoriji prelazak sa trojke na cetvorku pa sve cekam neki zanimljiv bundle.

U4 ce biti deo proslave 20 godina PlayStation-a koja ce biti odrzana na dvodnevnom eventu za 10tak dana [6. i 7. decembra], a live gameplay demo ce tradicionalno biti ostavljen za E3.
https://www.playstation.com/en-us/campaigns/2014/playstation-experience/

PS4 slim nemoj ocekivati u skorije vreme. Tokom sledece godine AMD i Nvidia ce preci na 20nm chipove, a MS/Sony ce sigurno cekati malo da se taj proizvodni proces stabilizuje i padnu cene/rizici. Znaci ~2016 je maltene guaranteed, osim ako su bas jaaako zeljni pada troskova proizvodnje pa vec krajem 2015 izdaju slimove. Ne verujem.
 
Poslednja izmena:
Tacno, One je ogroman.
Ali zato trosi manje, tisi je i manje se greje ;).
 
Bilo bi lepo da je tako sa istim hardverom unutra...
 
Troši čak 20W više :D U standby-u troši manje npr.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno