Šta je novo?

BlackBerry 10 OS [Zvanicna tema]

Pise na kutiji. Razlikuju se po tome da su 2.3.4 radjeni za Lte mreze a 1 za 3g. Imaju malu razliku u hardveru ali to je skoro i nebitno.
Preporucio bih ti da zaobidjes stl 100-1 jer polovina ima problema sa ocitavanjem baterije, narocito posle upadtea. I kod Leaked OS-a ponekad stl 100-1 ostane bez ili mu kasni update
pozdrav
 
Ok.
Hvala. Primljeno k' znanju :)
 
Konačno stigo BB Z10 STL100-2.
Oduševilo me pakovanjce.
Cela kutija je fabrički/hologramski zapečaćena kao i sve kesice u njoj.
Extra telefončić obzirom da sam do sada imao i koristio dosta raznih modela kao i sve OSe osim Applea )što se fona tiče).
Mislim da ću se na BBu zadržati :)

Jedino mi smeta što nema FM Radio (bat stl2) tj. ima ga sigurno ali je BB nešto tu zamuljao jer koristi SOC rešenje koje u sebi integriše FM... :(

+1 za BB u svakom slučaju.

P.S. Da se ispravim malo. Nađoh BB Z30 nov za 300€ ali to mi je mnogo novca trenutno pa mi je to sledeća kupovina :)
 
dobio sam ovaj telefon na poklon. stvarno dobro radi. prilicno je brzi (bar po meni) od svih androida koje sam do sada koristio.
da li neko moze da mi preporuce neke programe koji najbolje rade. za pregled slika, za ulazak na forum i tako to.
 
Ово није андроид телефон...
 
Znam da nije android telefon. ima svoj operativni sistem BB 10.
 
Interesuje me koja je svrha aktiviranja BlackBerry® Internet Bundle (BIB) i BlackBerry® BES 10 usluga kod operatera koja se dodatno naplacuje, kad meni preko wifi svi servisi na BB q10 rade bez problema, i email, i messeneger i skidanje aplikacija preko i app world.

Koriscenje BIS-a nema poentu na BB10 telefonima, jer je BIS prvenstveno namenjen BBOS telefonima. BES je vec druga prica, a i dalje je podrzan na BB10. Sa BES-om mozes koristiti BlackBerry Balance, a u telefonu vrlo lako razdvojiti poslovni, od privatnog zivota. :)

http://us.blackberry.com/business/enterprise-mobility/work-personal.html
 
Poslednja izmena:
dobio sam ovaj telefon na poklon. stvarno dobro radi. prilicno je brzi (bar po meni) od svih androida koje sam do sada koristio.
da li neko moze da mi preporuce neke programe koji najbolje rade. za pregled slika, za ulazak na forum i tako to.

najbolji deo u citavoj prici je, da za razliku od Androida i iOS-a, ni za sta od ovoga ti nece trebati aplikacija. :) gotovo sve sto ti je potrebno je integrisano u OS-u + imas najkompatibilniji (verovatno i najbrzi) browser. sve radi glatko, bez ikakvih trzavica.

ako ti, kojim slucajem, i bude nedostajala neka od aplikacija sa androida, slobodno mozes da instaliras bilo koji .APK (android) fajl. ;)
 
Dobio sam q10 pre dva dana,loodilo od telefona,ver 100-3.madjar. Nego jel se vama uvek napise kada ga povežete na punjač da koristite orginal punjač kako bi brže napunili bateriju? Isto stavim mi memorijsku od 64gb na kojoj inače nema ničega i on počne da se greje i da bas brzo prazni bateriju?po 20% na sat.
 
Dobio sam q10 pre dva dana,loodilo od telefona,ver 100-3.madjar. Nego jel se vama uvek napise kada ga povežete na punjač da koristite orginal punjač kako bi brže napunili bateriju? Isto stavim mi memorijsku od 64gb na kojoj inače nema ničega i on počne da se greje i da bas brzo prazni bateriju?po 20% na sat.
Na mome Q10 toga nema. Radi sasvim normalno. Ounim ga punjačem od HTCa i nikada ništa nije napisao kao upozorenje ili obaveštenje a ni kartica mu ne smeta. Radi sasvim normalno.
Nešto sa tvojim telefonom nije u redu. probaj da mu odradiš hard reset ili da mu učitaš neki Leaked OS pa da vidiš kako će se ponašati.
Ako ništa od toga ne pomogne, pravac reklamacija.
 
Hmmmmh. Sta sve moze da prouzrokuje losa mSD... super. Bar si sve sredio. Uzivaj u carima BBa. Ja pecam za sebe Z10...
 
Moram debelo da se izvinim!
Posedujem, ali više ne koristim, Z10 a pikiram Z30 (ima FM Radio i zadovoljavajuće veliki ekran).
 
Q10 nema svoju temu?cudno,,,po meni izuzetan i kompaktan fon'''
 
Ljudi ima li neko Q10 ovde, ima li zivih ljudi :)
Voleo bih da cujem ako radi na 10.3
 
Meni bi trebao ove nedelje da stigne.javiću
 
Da li je stigla masina? Ja gledam da se upgrade-ujem pa sam nestrpljiv, mogu zamisliti kako je tebi :)
Ne daju mi u Vipu da pogledam telefon, a nema ga izlozenog vise u Knezu
 
pozdrav,

LS1 baterija za BB Z10 (original RIM) 1800mAh je jako loša po meni.. imamo ih u firmi na više telefona i više puta naručivali smo nove, original, ali time se tek spreči iznenadno gašenje na 10, 20 % baterije.
vreme trajanja baterije, aza ovako ozbiljan (dobar) telefon je smešno.

ima li neka jača zamena za ovu bateriju, ne mora biti RIM naravno ?
 
Pozdrav svima.

Imam Q10 nekih 9 i po meseci, i moram reci da sam pomesanih osecanja. Izgled telefona i osecaj u ruci, cak i psihicki osecaj zbog toga sto ga imam, je vise nego odlican, koliko god to *****ski zvucalo. :D Secam se da sam prvih nedelja telefon znao da drzim u ruci cisto zbog tog osecaja. Da se jos malo zadrzim kod osecaja, ovog puta kod taktilnog kod kucanja. Zaista ne znam kako cu nakon ovog telefona, uzeti neki bez fizicke tastature. Bukvalno razvijete odnos da tastaturom, samo tajopsecaj vredi barem pola telefona.
Drugo zbog cega sam apsolutno zadovoljan jeste OS! Ne mogu da verujem kad neko od reviewer-a kaze kako gesture based OS nije intuitivan, to vam toliko brzo udje u memoriju da kad uhvatite telefon sa drugim sistemom, prosto vam deluju nekako zaostalo za BB10. Nisam neki veliki poznavalac, ovo je samo moje subjektivno misljenje. Razmisljam se da instaliram neki 10.3.1 leak ovih dana, mada cu verovatno sacekati da se u svetu pusti oficijelni jer sa Telenorom cu verovatno cekati jos jedno mesec-dva vise. Nisam neki manijak za aplikacije, pa mi taj nedostatak ne predstavlja problem. I ono sto mi treba, imam preko Snap-a androidove aplikacije, jedino se nadam da ce sa 10.3.1 one raditi brze.
Ipak imam i nekoliko zamerki, koje i nisu toliko male. Ono sto mi predstavlja veliki problem, jeste trajanje baterije. Od samog pocetka nisam mogao komotno da sacekam, npr. 11 sati uvece ako skinem telefon sa punjaca negde oko pola 8 ujutru, iako mnogi hvale bateriju na Q10. Onda sam izgubio punjac dobijen uz telefon, koristim stari za prethodni telefon i verujem da i to ima uticaja na duzinu trajanja baterije. Sad zbog intenzivnog koriscenja whatsapp-a, cesto vec izmedju 4 i 5 popodne mi crkne baterija. Drugo, s vremena na vreme, iz cista mira mi se prekida veza usred poziva. Uglavnom mi je bilo na 3G ili H, sad sam stavio da bude H/E/gsm i mozda mi se desilo jedanput u poslednjih nedelju dana. Ne verujem da to ima veze sa BB, posto su oni poznati po dobrom signalu, verovatno do mog aparata. I da, ono sto takodje frustrira koliko vremena treba da telefon dodje u normalu kad se upali nakon sto je crkla baterija. To zna neki put da potraje i preko 10-ak minuta.
Ipak, bez obzira na ove lose strane, tesko da cu se odluciti za neki drugi telefon pored BB-a kada budem sledeci put kupovao. Sam OS mi savrseno odgovara i uskoro ce biti jos bolji, kvalitet izrade je fenomenalan, tako da sve to nadilazi one losije strane. Kao i u svakoj ljubavi, morate biti spremni da zazmurite na neke manje dobre stvari. :D
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.

Imam Q10 nekih 9 i po meseci, i moram reci da sam pomesanih osecanja. Izgled telefona i osecaj u ruci, cak i psihicki osecaj zbog toga sto ga imam, je vise nego odlican, koliko god to *****ski zvucalo. :D Secam se da sam prvih nedelja telefon znao da drzim u ruci cisto zbog tog osecaja. Da se jos malo zadrzim kod osecaja, ovog puta kod taktilnog kod kucanja. Zaista ne znam kako cu nakon ovog telefona, uzeti neki bez fizicke tastature. Bukvalno razvijete odnos da tastaturom, samo tajopsecaj vredi barem pola telefona.
Drugo zbog cega sam apsolutno zadovoljan jeste OS! Ne mogu da verujem kad neko od reviewer-a kaze kako gesture based OS nije intuitivan, to vam toliko brzo udje u memoriju da kad uhvatite telefon sa drugim sistemom, prosto vam deluju nekako zaostalo za BB10. Nisam neki veliki poznavalac, ovo je samo moje subjektivno misljenje. Razmisljam se da instaliram neki 10.3.1 leak ovih dana, mada cu verovatno sacekati da se u svetu pusti oficijelni jer sa Telenorom cu verovatno cekati jos jedno mesec-dva vise. Nisam neki manijak za aplikacije, pa mi taj nedostatak ne predstavlja problem. I ono sto mi treba, imam preko Snap-a androidove aplikacije, jedino se nadam da ce sa 10.3.1 one raditi brze.
Ipak imam i nekoliko zamerki, koje i nisu toliko male. Ono sto mi predstavlja veliki problem, jeste trajanje baterije. Od samog pocetka nisam mogao komotno da sacekam, npr. 11 sati uvece ako skinem telefon sa punjaca negde oko pola 8 ujutru, iako mnogi hvale bateriju na Q10. Onda sam izgubio punjac dobijen uz telefon, koristim stari za prethodni telefon i verujem da i to ima uticaja na duzinu trajanja baterije. Sad zbog intenzivnog koriscenja whatsapp-a, cesto vec izmedju 4 i 5 popodne mi crkne baterija. Drugo, s vremena na vreme, iz cista mira mi se prekida veza usred poziva. Uglavnom mi je bilo na 3G ili H, sad sam stavio da bude H/E/gsm i mozda mi se desilo jedanput u poslednjih nedelju dana. Ne verujem da to ima veze sa BB, posto su oni poznati po dobrom signalu, verovatno do mog aparata. I da, ono sto takodje frustrira koliko vremena treba da telefon dodje u normalu kad se upali nakon sto je crkla baterija. To zna neki put da potraje i preko 10-ak minuta.
Ipak, bez obzira na ove lose strane, tesko da cu se odluciti za neki drugi telefon pored BB-a kada budem sledeci put kupovao. Sam OS mi savrseno odgovara i uskoro ce biti jos bolji, kvalitet izrade je fenomenalan, tako da sve to nadilazi one losije strane. Kao i u svakoj ljubavi, morate biti spremni da zazmurite na neke manje dobre stvari. :D
Ako odeš tekst na jutjubu od Erica Griffin videćeš da se i ona malo požalila na dužinu trajanja baterije ali to je zato što je ona koristila, kao i ti, 3G konekciju. 3g jednostavno srče bateriju na blackberry q10.bez 3g baterija traje i po dva dana. Moj savet ti je da takođe obratiš pažnju na android aplikacije jer mnoge od njih umeju da imaju problem sa blackberry OS i da prilično ubijaju bateriju
 
Poslednja izmena:
Ja furam BB 9900 Bold šta ja da kažem za bateriju ako upalim 3G 5h max i to ako ga nešto ne mučim ako ga koristim ode i ranije 3G ubija bateriju. 2G i Mobil data on malo razgovora i Whats up i VIber izgura 8h max.
E tek ako isključim Mobil data (net) mogu da preguram dan.
Ista priča pola moba je osećaj u ruci i fizička tastatura.
Ja idem na Passport uskoro...
 
Ja furam BB 9900 Bold šta ja da kažem za bateriju ako upalim 3G 5h max i to ako ga nešto ne mučim ako ga koristim ode i ranije 3G ubija bateriju. 2G i Mobil data on malo razgovora i Whats up i VIber izgura 8h max.
E tek ako isključim Mobil data (net) mogu da preguram dan.
Ista priča pola moba je osećaj u ruci i fizička tastatura.
Ja idem na Passport uskoro...
auuuuu.. passport! najbolji BB do sada..svaka čast
 
Onima kojima se dešava da se fon gasi ili restartuje,bilo da je kad fon ostane na 20% ili više,zaglavite karton iznad baterije kako bi legla na kontakte bolje.. pročitao sam to na CB-u.. od tada nemam vise taj problem
 
Onima kojima se dešava da se fon gasi ili restartuje,bilo da je kad fon ostane na 20% ili više,zaglavite karton iznad baterije kako bi legla na kontakte bolje.. pročitao sam to na CB-u.. od tada nemam vise taj problem
Na kom fony?
 
I ja merkam ovaj q10 pa bi mi znacilo da jos neko ko ga poseduje napise svoje utiske, kao sto je to vladx uradio. Ovako, koliko sam citao o fonu i gledao na yt cini mi se ok. Jedino me plase dve stvari, dosta koristim android aplikacije pa sam se bas prijatno iznenadio kad sam video da bb10 podrzava i apps sa androida, ali sam posle procitao i neke komentare koji kazu kako te apps sa androida bas znaju da budu nestabilne, da baguju i da mnogo srcu bateriju. Da li je to stvarno tako ili ljudi preuvelicavaju? I druga stvar koja me brine je to sto je proslo skoro dve godine od njegovog izlaska pa nesto razmisljam koliku li ce jos podrsku da ima od strane bb. To je isto jako bitna stvar pri kupovini novog telefona. Ako je neko upucen u temu neka kucka slobodno...:D Pozzz
 
I ja merkam ovaj q10 pa bi mi znacilo da jos neko ko ga poseduje napise svoje utiske, kao sto je to vladx uradio. Ovako, koliko sam citao o fonu i gledao na yt cini mi se ok. Jedino me plase dve stvari, dosta koristim android aplikacije pa sam se bas prijatno iznenadio kad sam video da bb10 podrzava i apps sa androida, ali sam posle procitao i neke komentare koji kazu kako te apps sa androida bas znaju da budu nestabilne, da baguju i da mnogo srcu bateriju. Da li je to stvarno tako ili ljudi preuvelicavaju? I druga stvar koja me brine je to sto je proslo skoro dve godine od njegovog izlaska pa nesto razmisljam koliku li ce jos podrsku da ima od strane bb. To je isto jako bitna stvar pri kupovini novog telefona. Ako je neko upucen u temu neka kucka slobodno...:D Pozzz
On ima podrsku, jer je i dalje flagship blackberry-ja u toj klasi. posle njega je izasao samo passport ali on je druga prica.oko srkanja baterije sa nekim android aplikacijama je tacno, jer one nisu optimizovane na BB platformu tj. okruzenje.Moras da instaliras jednu po jednu u razmacima od po par dana kako bi znao da cede bateriju.To je najpatniji nacin.
 
Ja imam q10.. imaju dobru podrsku,trebalo bi već oficijelni 10.3.1.. ali ako hoćeš baš dobru I dugu podršku moraš kupiti nove telefone a ne one koji su tu već 2god..e sad neznam dal ovi liked os izlazi za starije modele,a da nije njima namenjen
 
Pozdrav svima.Ovako imam LG L9 2,stanje 9/10,dobio sam ponudu za trampu sa Blackberry Z 10 iz Kanade,dekodiran( Blackberry 10 os v 10.2.1 North America stl 100-3)...dvoumim se,LG mi je ok,ali me je malo smorio Android a ovaj Z10 mi je bas zapao za oko....Pitanje:Sta bi ste uradili u ovom slucaju,i da li ima neka fora sto je iz Kanade,pa cu placati neke dodatne troskove ili sta vec...Hvala unapred!!!!
 
Nazad
Vrh Dno