Šta je novo?

LG Optimus L9

Verovatno je moguce preko USBa
 
Nema ...a ne moze ni da se prevuce u kantu ...ne mogu da verujem , petina ekrana zakljucana , uzas

Verovatno taj LG-jev launcher nije nešto bogat opcijama. Zato instliraj nova ili apex. Možeš da nemestiš kako ti odgovara i još će da izgleda kao stock android.
 
Uzeo sam juce ovaj telefon pa da iznesem brze utiske.
Nemam problema sa zadnjom maskicom sto su neki pominjali (i sto su pominjali na youtube) - moguce da je slabija ali to dolazi do izrazaja ako je otvarate svako malo - ja sam je samo jednom otvorio i zatvorio da stavim karticu :)
Sto se tice ekrana u poredjenju sa starim Galaxy S - Galaxy S ima vecu gustinu pixela i malo lepse boje (pogotovo cista crna - ipak AMOLED ekran na njemu je perfektan), ali ovaj ekran ima vecu rezoluciju, i vecu dijagonalu. Za kucanje se jos privikavam posto mi je malo veci ekran, ali opet imam ogromne ruke tako da mi nije problem, ali vec prvog dana kucam brze nego na Galaxy S. Vibracija je dobra. Zvuk prilikom razgovora isto. Zvucnik isto, fali bas, ali realno ja kod ni jednog telefona nisam cuo dobar zvuk i ne verujem da cu ikada biti zadovoljan zvukom. Sluske su ok po mom misljenju, cak sam iznenadjen da te prosecne bubice imaju takav zvuk - opet posluzice mi u busu, a ako bas budem hteo nesto bolje uzecu. Sluske su takodje i iznenadjujuce glasne na max.
Baterija mi se cini dosta jaca nego na Galaxy S.
Kamera - fotke su prosecne, malo mi se vise svidjaju sa Galaxy S (dnevne i nocne). Sto se tice videa imao sam samo prilike da ga pregledam na telefonu a zakljucak je sledeci :
1) po danu - video je super kvaliteta sa dosta detalja, ali rolling shutter je prisutan jako na full hd (naravno ne postoji telefon koji nema ovaj problem, ali mislim da je ovde izrazeniji) - ko ne zna sta je - http://en.wikipedia.org/wiki/Rolling_shutter
2) po noci (slabijem svetlu) - ISO ide na max ocekivano, ali taj max je nizak tako da iako je prostorija osvetljena video je dosta mracan a uz to se javlja i sum koji je vidljiv na samom ekranu. Ocekivano obzirom da imate Full HD na senzoru velicine delica nokta.
Obzirom na iskustva sa DSLR-ovima i foto/video zadovoljan sam kamerom, ali naravno nece mi zameniti fotoaparat, jer ipak ne moze se ocekivati od telefona da zamene aparat sa APS-C senzorom i dobrim objektivom, ali posluzice mi svakako :)
E sad najbitnija stavka - brzina - primetio sam da je telefon jako brz odmah sa fabrickim ROM-om. Dual core procesor radi posao i 1GB RAM je sasvim dovoljno (za sada). Desavalo mi se nekad da se launcher "refreshuje" sve ikonice kada izadjem iz necega ali jako retko, a i to brzo odradi, tako da sve u svemu ok. Probao sam i par igrica i mogu reci da je i GPU veoma dobar.
Sve u svemu zadovoljan sam telefonom, jos samo da nadjem foliju za ekran posto ne volim da mi je ekran "nezasticen" iako ima zastitno staklo. :)

Da odgovorim
Pozdrav, da pitam nesto u vezi ovog telefona. Zanimaju me par stvari:

1. Da li ovaj telefon podrzava Flash ?(Zanimaju me, pre svega igrice sa FB, youtube, :) )
2. Kako radi wi-fi?
3. Da li podrzava komandovanje glasom?
4. Postoji li neka aplikacija za povezivanje sa racunarom?
5. Da li se mogu obrisati (bez rootovanja) "fabricke" (Telenorove, VIPove) aplikacije.
1. podrzava + vecinu igrica sa FB imas kao android aplikacije (npr. poker od Zynga-e) i mnogo lakse ih je tako koristiti, jer ti je lakse pogadjati dugmad. YT takodje mozes preko browsera ali opet imas odmah YouTube aplikaciju koja je mnogo lepsa i udobnija za koriscenje.
2. Mogu da ti kazem iznenadjujuce dobro - gde mi Galaxy S nije mogao da se nakaci zbog signala u kuci, ovaj se nakaci i surfujes bez problema.
3. Ja sam samo radio pretragu sa glasom tako da ne mogu da ti kazem, a i sumnjam da bih koristio. :)
4. Opet naveo je neko, a koliko ja znam postoji vise, medjutim iskreno retko povezujem mobilni sa racunarom - nemam potrebu za tim sem kad prebacujem snimke/slike/muziku.
5. Ja sam uzeo u Telenora i fabricke aplikacije se ne mogu obrisati bez root-ovanja.
Toliko od mene. Poz.
 
Na telefonu definitivno rade kartice klase 10.I to bez problema.Kupujte kvalitetnije kartice i rešen problem.Uštedom od par stotina dinara na jeftinijim karticama sami sebi pravite probleme.
Nakon 7 dana korišćenja nema ni jedan bug.Baterija traje uz normalno korišćenje(internet, razgovori, muzika(preko sluški) i drugo čačkanje) 3 noći i dva dana bez gašenja.Naravno to zavisi od maltretiranja telefona ali eto kod mene sa mojom upotrebom je izdržala toliko.
Telefon je brz, ne koči, sve brzo otvara uključujući i internet strane(u poređenju sa ZTE Skate otvara stranicu brže sigurno 3 puta)
Ekran je odličan.Kamera i foto su takođe dobri.Poređenje telefona i pravog foto aparate je suludo ali poenta i jeste u tome što telefon imate uvek kod sebe za razliku od aparata.A slike su dobre.Malo je problem sa manjkom svetlosti ali taj problem imam i sa aparatom od 350 eura tako da...
WiFi šljaka bez greške.
Telefon je uzet u Telenoru.
Sve informacije su subjektivne ali su iznete sa tačnošću tj. iz ličnog iskustva.
NEMA GG 100% ali vam i ne treba.Pa ne držite telefon u džepu sa novčićima i ključevima i nema problema.
Pozz o/

P.S.- Moja iskrena preporuka za ovaj telefon!
 
Jos nesto,sto je po meni jako bitno!Jer ipak je ovo pre svega telefon, zar ne?
Kvalitet razgovora je odlican,sagovornika cete cuti veoma glasno i jasno. Čak i preglasno.ponekad ga udaljim 10 centi od uva;) Naravno može i da se smanji zvuk:p
Za tajne razgovore OPREZ, pošto će čuti vašeg sagovornika svi pored vas.:D
Ne šalim se;)
 
Pored toga, NFC moze da sluzi i za prenos fajlova izmedju kompatibinih uredjaja, kao sto je npr S3. samo se "dodirnu" uredjaji, i prebaci se sa jednog na drugi (web stranice, slike, kontakti...)

ja i drug imamo l7 i kao aj da probamo taj nfc da prebacimo neke stvari, i smorili se. lakse bih zamenio lamelu na automobilu :d
 
Kako se pokazala baterija? Pitam jer se po reviewima pise bas svasta na tu temu.
I jel moze neko da potvrdi da li je u verziji za nase trziste cortex-A9? Hvala.
 
Sto se baterije, mogu da iznesem svoje misljenje, odnosno da sam prezadovoljan. Samo jedna napomena, smanjio sam osvetljenost na 85 posto (ionako je mnogo svetlo za moj ukus na 100posto). Dakle baterija mi se puni pred spavanje, ne gasim telefon nikad. Do ujutru je na nekih 95 posto. Uz 2 sata (minimum) slusanja muzike, oko sat i po koriscenja wifi neta, 30ak min razgovora u toku dana, uvece pre nego sto ga stavim na punjac mi se spusti na oko 40 posto. Po meni je to sasvim ok, s obzirom da mi je Xperia U pod istim uslovima padala na oko 20 posto.
 
Sto se baterije, mogu da iznesem svoje misljenje, odnosno da sam prezadovoljan. Samo jedna napomena, smanjio sam osvetljenost na 85 posto (ionako je mnogo svetlo za moj ukus na 100posto). Dakle baterija mi se puni pred spavanje, ne gasim telefon nikad. Do ujutru je na nekih 95 posto. Uz 2 sata (minimum) slusanja muzike, oko sat i po koriscenja wifi neta, 30ak min razgovora u toku dana, uvece pre nego sto ga stavim na punjac mi se spusti na oko 40 posto. Po meni je to sasvim ok, s obzirom da mi je Xperia U pod istim uslovima padala na oko 20 posto.

Totalno ok sto se mene tice, a najbolji detalj je taj sto telefon koristimo kao da smo blizanci, tako da precizniji odgovor nisam mogao dobiti ;) Hvala :)

Sto se procesora tice, koliko kapiram razlike izmedju US i International verzije su 4.5" ekran i TI OMAP 4430 kod US verzije, a 4.7" ekran i Cortex-A9 procesor kod internacionalne, ali nisam potpuno siguran.
 
Poslednja izmena:
TI OMAP 4430 je chipset, u kom je Cortex-9 procesor.

Tako da je to mozda isto.
 
U pravu si. Zbunilo me to sto se TI OMAP 4430 pominje uvek u US testovima i uvek uz 4.5" ekran.
U svakom slucaju, koga zanima moze da klikne ovde.
 
Ali otkljucavanje za LG nije problem i košta od 500 din pa naviše.
 
rootovao sam skoro fon sam programom 'root with restore' , morao sam da ga unroot posle jer sam ga nosio na garanciju....i sad ne mogu ponovo da ga rootujem, neka pomoc?
 
rootovao sam skoro fon sam programom 'root with restore' , morao sam da ga unroot posle jer sam ga nosio na garanciju....i sad ne mogu ponovo da ga rootujem, neka pomoc?

Pozdrav, sta je bilo sa telefonom, sto si ga nosio?
Ja sam rootovao bez problema sa Root by Bin4ry, probaj opet vidi sta se desava
 
sa tim je i rootovan fon prvi put bez problema, dodje do dela kad treba da se klkne restore data i kliknem, i posle toga treba da se fon resetuje al se e resetuje..nosio sam ga nesto zbog zvucnika kad prikljcim na njega, i svira par sekudi i pauzira se pesma pa mram da pustim ponovo pesmu...fabbricka greska...
 
Da li moze neko da odradi neki test tipa quadrant, da vidimo gde se nalazi na listi telefona?
 
Nadjoh na kp oglas gde lik prodaje L9
Na slici ekrana pored sata piše NFC jel to znači da ipak ima NFC?
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    148.8 KB · Pregleda: 202
Neki lik na mobilnom svetu prijavljuje da nikako ne moze da prebaci aplikacije na SD karticu, a uredno je koristi za storage. Naleteh na jos par amera koji imaju isti problem.
Jel moze neko ko ima telefon da testira situaciju, planiram sutra da ga uzmem pa da ne bude kuku lele.
 
ne moze, osim ako se rootuje i onda preko programa sa marketa link2sd moze se prebaciti svaka aplikacija na ext.sd
 
Nazad
Vrh Dno