Šta je novo?

iPhone 5 - zvanicna tema

Verovatno malo glupo pitanje, ali posto nikada licno nisam posedovao smartphone, pa samim tim ne znam puno o tome zanima me zbog cega mora da se placa otkljucavanje telefona?
Tj, zasto vi sami ne mozete da ga otkljucate?
 
ne razumem se mnogo u iphone pa me zanima sta znaci kad je uredjaj Zakljucan na iCloud. i da li to utice na obicno koriscenje i da li moze da se otkljuca to kod nas?
 
Ili prethodni gazda zaboravio da ga skine sa svog naloga. U svakom slučaju može da ga locira kad si na internetu.
 
Rogo se salis ili sta? Ukraden nema sta da se razmislja... On hoce icloud locked phone da prpda znaci nije vlasnik telefona.
 
nisam kupio nista, samo se raspitujem bas da ne bi bio screwed :)
hvala
 
Samo da dodam, da sam imao slucaj gde je stvarno prethodni vlasnik zaboravio da iskljuci icloud lock. Posle 20 mailova i klipova na YT sam uspeo da mu objasnim kako da ga skine iz liste svojih uredjaja...
Tako da nije bas uvek kraden :)
 
Ako neko prodaje icloud LOCKED telefon znaci da je kraden i ne lozite momka!!! Jel ti prodajes pa ga bodeis da uzme????
 
Ako neko prodaje icloud LOCKED telefon znaci da je kraden i ne lozite momka!!! Jel ti prodajes pa ga bodeis da uzme????

Juce je mom prijatelju ispao 5s i dok je skapirao,telefon je neko maknuo.Sansa da je neko stavio da se prodaje je velika,ali prijavljeno je policiji,plus veza neka,pa ako se resi-resi.
 
Uglavnom delove ko prodaje icloud locked je ****** jer moze na vlasnika da naleti na jedan...
 
Ako neko prodaje icloud LOCKED telefon znaci da je kraden i ne lozite momka!!! Jel ti prodajes pa ga bodeis da uzme????
Ti bas ne poznajes ljude na ovom forumu...
Elem ne znaci 100% da je ukraden, ali u vecini slucajeva jeste. Ja uvek sam takve pitao ko je vlasnik, gde je uvek bila neka izmisljena prica tipa ja sam, ali zaboravio sam pw, a na uradi ow recovery na icloud nisu vise nikad odgovorili... Ili prica tetak/stric/neki baja iz nemacke/austrije koji je zaboravio pw i ne moze da se seti ili zaboravio mi je dati pw a broj mu nemam (iako mi je skoro najblizi moguci rod).
U svakom slucaju zaobidjite iCloud locked uredjaje...
 
Imam problem sa baterijom na telefonu. Naime ponekad, kad dodje do 20% jednosavno se ugasi kao da se skroz ispraznio i nece da se upali. Tek nakon nekih 15ak, 20min mogu ponovo da ga upalim i tad pise da ima 22% baterije.
Gledao sam po netu i video da nisam jedini koji ima taj problem i probao sam da ga ispraznim do kraja pa da ga drzim na punjacu 4, 5 sati; nije uspelo, opet se desava.
Da li neko ima savet sta da radim?
 
to se i meni desilo jednom, mislim da je nesto do IOS8
 
Meni se tako ponasao pred crkavanje baterije, na kraju sam mogao da gledam kako procenti padaju. Stavio novu i sad radi kako treba. .
 
Upravo tako baterija crkava , ista situacija je bila i kod mene ...
 
Koliko kosta zamena baterije i da li imate predlog gde da ga odnesem da je promene?
@illidan Meni se ponavljalo par puta. Nekada normalno ide do 1%, a ne tako cesto na 20% pukne i ugasi se.
 
Poslednja izmena:
Sa koje mreze?
 
Da li je imao neko problem sa gps-om da mu normalno radi prilikom koriscenja navigacije(maps),vibera,whatsapp,weather... dok na primer prilikom koriscenja nike running aplikacije uopste nece da nadje gps ?
 
Da li si dozvolio Nike aplikaciji da ga koristi kada te je pitalo?
 
Jesam,i sad sam ponovo proverio,allow location access stoji na always kad se udje u aplikaciju u location services.
 
Koliko kosta zamena baterije i da li imate predlog gde da ga odnesem da je promene?
@illidan Meni se ponavljalo par puta. Nekada normalno ide do 1%, a ne tako cesto na 20% pukne i ugasi se.
I meni je tako isto. Kada dođe ispod 30% i pokrenem aplikaciju tipa kamera ili Endomondo, nešto što "vuče" bateriju odmah se ugasi. Ako surfujem i sl. onda se lagano prazni. I ja ne znam šta je ali se spremam da promenim bateriju, već je 2 godine stara.
 
samo da napisem da 2 godine za batt nije puno, nije do batt svi zivi se zale na ip5 da je "crkla" mislim da je pre do 8.1.3
 
I meni je tako isto. Kada dođe ispod 30% i pokrenem aplikaciju tipa kamera ili Endomondo, nešto što "vuče" bateriju odmah se ugasi. Ako surfujem i sl. onda se lagano prazni. I ja ne znam šta je ali se spremam da promenim bateriju, već je 2 godine stara.

Klasično crkavanje baterije.

Recimo, ako potrošač uzima par desetina mA, tada će polako da se prazni, što se može videti po opadanju procenta baterije, odnosno neće se ugasiti tako brzo. Ako se potrošač zaista uposli, od par stotina mA i više, islužena baterija više nije u stanju da održava napon, koji pada ispod granice (obično 3,5-3,6 V). Zbog toga telefon se gasi, nezavisno od toga, da li je baterija u dobrom stanju ili ne, kao mera predostrožnosti.
 
samo da napisem da 2 godine za batt nije puno, nije do batt svi zivi se zale na ip5 da je "crkla" mislim da je pre do 8.1.3
Nemam 8.1.3 nisam ažurirao. A ja ne znam u mom okruženju nikoga ko ima bilo koji telefon stariji od 2 godine a da mu baterija radi "normalno".

@sam633
Baš tako.
 
Nazad
Vrh Dno