Šta je novo?

AMD Radeon Rx serija

Hoce li to sta pomoci mojoj r9 270x? :D
Nagurali su stream processora, klok jedva presao 1ghz.
Da vidimo samo potrosnju, hladjenje i najbitnije cenu...
Umesto da rade na povecavanju brzine i smanjenju potrosnje udaraju po "kubikazi".
 
Ovo već vređa inteligenciju:

The reason why AMD prefers to delay introduction of new graphics processing units seems could be rather simple: sales dynamics of Radeon R9 280- and 290-series is not very good in the first quarter and AMD’s partners need additional time to get rid of them.
 
PR cist da natera ljude da ne kupuju gtx980 jer je iza vrata brza karta...
 
Vec ozbiljno razmisljam da uzmem neki polovni gpu za 100e max da imam funkcionalni gaming PC makar dok se AMD najzad ne seti da izbaci R300...

Trenutni "temporary" GPU [kojeg nikako da se otarasim] mi nije dovoljan cak ni za Ori and the Bind Forest koji izlazi ovih dana. :-/
 
Poslednja izmena:
Ja sam se za "temporary" GPU odlucio jer nije bilo vajde da kupjem neku jacu karticu dok ne uzmem nov racunar (preskacem DDR3 kompletno), a na 8800GTS 512 nisam mogao da pokrenem skoro ni jednu novu igru. Uzeo GTX 760 za 200e, kad mu dodje vreme za nekih 8-9 meseci oticice za 100ak (nadam se :d). Lepo sluzi u trenutnoj masini, a i posluzice za prelazni period kad budem kupio novu masinu bez nove grafike.
 
760 za 200e?lele...

i ja sam u limbu sad,doslo se do nekih para,mislio sam da ganjam monitor prvo ali sve vise razmisljam da rasprodam moje jorgovane dok su jos koliko toliko na ceni,ali 'em otezu sa tim novim radeonima samim tim ni gtx-ovi ne idu dole sa cenom.
 
Zamena za 78xx/270?

Nadam se da ce biti u rangu [ili jace] od 280x uz veoma povoljnu cenu.
 
Poslednja izmena:
Spekulacije nista to nije potvrdjeno sajtovi tipa videocardz, wccftech ... izbacaju te glasine padne nekom od moderatora na um nesto izbaca, ljudi se loze kliktaju po sajtu i oni na taj nacin privlace posjete/paznju na sajt... sve ciste gluposti dok AMD ne najavi nista ja u to ne vjerujem.

Mozemo i mi sad ovde pisati kako ce R9 390X izaci krajem marta ko nam brani tako i oni isto imaju svoj sajt pisu sta im padne na um.
 
Zdravorazumski je da bude u rangu GTX960, a mozda i bolja. Znaci u najboljem (ne)mogucem slucaju kao 280X uz manju potrosnju.
 
Poslednja izmena:
meni i dalje nije jasno sto ne izbace full tongu sa 4gb vram-a kao 370(x) i udave se u parama.
 
Potpuno bespotrebno 8Gb na takav chip zasto?
Jedna stvar nije to toliko jak chip da moze iskoristiti 8GB jednostavno ako neka igra bude zahtjevala 6-7 ili 8GB rama nece taj GPu moci da se izbori sa tim
druga stvar bespotrebno ce dici cjenu karti, ali vjerovatno vide Nv izbaca Titana sa 12Gb hajmo mi bar stavit 8GB vjerovatno se vode logikom, mada opet Glupa Nvidia krhaju 12Gb na titana za sta? tom chipu nece trebati ni mrva vise od 6Gb stavljaju 12 GB samo da opravdaju 1000+$ cjenu, muzu ovce kao i sa proslim Titanom, a AMD krece za njima.
 
Jeste, deluje bas bespotrebno, umesto da postave, recimo sasvim dovoljnih 6GB i da smanje cenu proizvoda i jos ako kartica bude slicnih performansi kao TitanX i da razbiju titance u svakom segmentu, oni mozda urade sasvim suprotno.
 
Uradit ce isto sto NV tj. napravice glupost nakrhace 8Gb bespotrebno i dici cjenu u oblake (nije sigurno jeftin ovaj HBM) ako bude 8GB ode cjena blize 999$, opet kazem bez potrebe i 4GB zavrsavalo bi posao.
Za kupce bi bilo dobro da izbace i sa 4 i 8GB pa kome treba 8Gb nek uzme kao sto je slucaj sa R9 290X ima sa 4GB standardna a ima i sa 8GB kome treba to bi bilo idealno rjesenje.
 
Poslednja izmena:
Uradit ce isto sto NV tj. napravice glupost nakrhace 8Gb bespotrebno i dici cjenu u oblake (nije sigurno jeftin ovaj HBM) ako bude 8GB ode cjena blize 999$, opet kazem bez potrebe i 4GB zavrsavalo bi posao.

4Gb je malo dokaz su nove igre koje vec ladno iskoriscavaju 4Gb... 6Gb bi po meni za ovakvu karticu bio optimum, 12Gb je overkill za igre ali moguce da je to Nv uradila namerno jer zna da AMD nemoze parirat
 
Ne verujem da je Nvidia ciljala da bas napada AMD sa 12GB. Verovatno su hteli da naprave sto bolju graficku za profesionalne korisnike, kao i bragging rights da su i dalje leaderi.
 
Ne verujem da je Nvidia ciljala da bas napada AMD sa 12GB. Verovatno su hteli da naprave sto bolju graficku za profesionalne korisnike, kao i bragging rights da su i dalje leaderi.

pa po svemu sudeci Titan je gamerska karta, zato je i cudno sto ima bas 12Gb... ja sam ocekivao 6-8
 
4Gb je malo dokaz su nove igre koje vec ladno iskoriscavaju 4Gb... 6Gb bi po meni za ovakvu karticu bio optimum, 12Gb je overkill za igre ali moguce da je to Nv uradila namerno jer zna da AMD nemoze parirat

4Gb malo? malo mozda za UHD za sve ostalo vise nego dovoljno, na UHD bice malo i ova karta i TITAN-X jer ce gpu biti ogranicavajuci faktor koliko i 4Gb rama tj. trebace bar jos jedna generacija da se pojavi da bi se moglo pricati o gamingu na UHD sa singl chipom.
Da sad ne ulazimo u pricu o gamingu na UHD i koliko tu love treba bacit.
Za sve izuzev UHD 4 GB je dosta, a opet kazem za UHD ce trebati jaci gpu, dok UHD postane stadard ova karta ce biti pregazena.
 
Pa imas na primer Dying light u klasicnoj HD rezoluciji GPU ram je blizu 4GB iskoriscenosti, nove konzule imaju unified memoriju i uglavnom su nove igra radjenje zderaci gpu ram-a (opravdano ili ne nemam pojma)... zato kazem da je 4Gb malo ili ce biti malo za 6 meseci
 
Nazad
Vrh Dno