Šta je novo?

AMD Radeon Rx serija

Vidit cemo sta ce donjet r9 390X kolika ce potronja biti po onim nekim ne zvanicnim slikam potrosnja je na nivou R9 290X nadam se da ce i biti tacno sigurno ne bi niko volio da karta vuce preko 300w bez obzira na hladjenje.
To nema sumnje da ce izrada R9 390X amd da kosta puno sto zbog hladjenja sto zbog HBM-a sigurna sa te strane ocekivat je visoku cjenu.
 
Hmm, nista mi se ova situacija ne svidja, ni oko TitanX i ni za R9 390X. :sceptic:
Nvidia ko nvidia, neki TitanX, dobra karta i cena preko 1.000E. Glavno pitanje je koliko ova nova memorija donosi ubrzanje u odnosu na standarnu memoriju. Zamislite TitanX sa HBM memorijom. Sigurno bi bila ubedljivo najbrza karta ali sa nekom suludom cenom od sigurno preko 1.500E.
AMD realno tesko parira Nvidiji, pa sad ovaj novi chip, potrosnja enormna i zbog toga mora da ide pod vodu umesto vazdusnog hladjenja i samim tim i cena proizvoda raste. Izgleda da je i ova memorija dosta skuplja za proizvodnju od stare a pitanje je koliko je efikasnija.
Ajd videcemo sta ce od svega biti, naviko sam da imam uvek nesto najbolje sto tehnologija moze da pruzi ali ovo izgleda vise nema smisla.
 
Hmm, nista mi se ova situacija ne svidja, ni oko TitanX i ni za R9 390X. :sceptic:
Nvidia ko nvidia, neki TitanX, dobra karta i cena preko 1.000E. Glavno pitanje je koliko ova nova memorija donosi ubrzanje u odnosu na standarnu memoriju. Zamislite TitanX sa HBM memorijom. Sigurno bi bila ubedljivo najbrza karta ali sa nekom suludom cenom od sigurno preko 1.500E.
AMD realno tesko parira Nvidiji, pa sad ovaj novi chip, potrosnja enormna i zbog toga mora da ide pod vodu umesto vazdusnog hladjenja i samim tim i cena proizvoda raste. Izgleda da je i ova memorija dosta skuplja za proizvodnju od stare a pitanje je koliko je efikasnija.
Ajd videcemo sta ce od svega biti, naviko sam da imam uvek nesto najbolje sto tehnologija moze da pruzi ali ovo izgleda vise nema smisla.

I jos nista zvancino nemamo sto se tice atija, sve sama nagadjanja i slajdovi, ima jos tri meseca do izlaska, pa cemo onda da pricamo dal je skart ili je nesto sto vredi uzeti...
 
Ubija shto sada nema shta da se kupi....kao da postoji rupa izmedju gtx960 i gtx970 .....
 
Pa ta rupa i jeste namerno stvorena, jer je čovek u obe situcije 'primoran' da uzme nešto što ne želi do kraja. GTX 960 je slaba, a GTX 970 je malo skuplja nego što treba, i nešto se mora žrtvovati.

Što se tiče, ovih novih Radeona, meni nije jasno zašto je toliki problem srediti taj TDP, vidim da po tom pitanju ne rade ništa. Uopšte gledano, zeleni uvek imaju kompletniji prozvod i nemoguće mi je da im je TDP uvek duplo bolji.
 
Izmedju GTX960 i GTX970 dolaze u obzir samo polovne 280X i 290X, za 140-270 evra, sto je opet ok kupovina. Pogotovo ako kupac vec poseduje jace napajanje.
 
a imali ste nove karte na stanu i znate koliko vuku iz zida?ta prica o 500w tdp je toliko malo verovatna,jer vec na tonga cipu je utegnut tdp,a proslo je dosta vremena od tada.i to sto ce biti stock air varijanta dovoljno govori da je tdp tu oko 250w samim tim najverovatnije ne preko 300w iz zida.WC je tu za klok i pozeraj.kapiram da ce 390x na vazduhu biti jeftinija,e sad dal' ce biti magicnih 600 dolarjev,trebalo bi i avetni su ako ne bude,ali je sve moguce...
 
Ocekivane cene, barem po meni. Ako R9 380X bude $400, kao sto spominju, onda ce i cena GTX 980 pasti sigurno.
 
Te karte ne postoje nigde, mozda koji prvi sample... AMD dize hype zbog Titan-a
 
^ Ti listinzi nista nama ne znace ako samo oznacavaju OEM modele [sansa za to je jaka]. Oni cesto nemaju veze sa modelima koje consumeri mogu kupiti u slobodnoj prodaji.
 
Klasika.... iskreno steta ali ocekivano.... AMD kad nema nista novo da pokaze okrece se cistom PR-u... mada ni NV nije bolja ali su ipak trenutno dosta jaci u GPU segmentu
 
Po mom mišljenju nema mnogo smisla raditi rebrand, kada su već razvili GCN 1.2. Posebno ne za R9 seriju. Već su razvili 390(X). Treba im malo jači čip za R9 380(X) (Možda Tonga XT), da se ubace između 960 i 970, i nešto malo slabije, između 750Ti i 960. I mislim da bi takve karte sa GCN 1.2 imale malo veći TDP on GTX-a, ali i VSR, Freesync, DX12, VR munje i sve što ide uz to
 
Ne verujem da će 270 da prodaju kao 370, a ove slabije i onako služe da daju sliku kao i IGP pa nije ni bitno i ne vredi ni ulagati u novi čip.
 
jako tesko da ijedan gcn 1.0 cip bude ribrendovan,bar u segmentima preko 50 dolara.
 
Da ste citali videli bi da su te informacije izvucene iz drivera, tako da je ova vest 99.9% tacna
 
ma ribrendovace 3870x2 kao 395x2.

Nista ovde cudno nije, rebrenduju ono sto trenutno proizvode... i dalje je 28nm proces, takodje zna se da je AMD u ocajnoj situaciji po pitanju $$$, po meni ova informacija je ocekekivana
Jos kad se zna da je NV maxell izbacile pre godinu dana u vidu 750-ce i da slabijih derivata nema za sad...
 
Pa i suska se da bi XT (pretpostavljam da je to 390X) trebao biti sa HBM2.
 
Izasao za asus r7 260x update biosa jer kartica nije 'tela da se budi iz sleep moda. Sada je sve ok. Jer treba nesto da se podesava kartica sto se tice igrica ili je sve podeseno :) ovo mi je prva bolja karta pa ne znam... :)
 
Ne treba ništa, uživaj.
 
GTAV izasao, Witcher 3 ce uskoro a oni predstavljaju karte tek u junu kada nikome nece trebati. Od toga samo jedan chip je novi, ostalo rebrand. RIP AMD.
 
Nazad
Vrh Dno