Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

Koji je najbolji nacin i najbrzi da se prodaje btc ? Recimo treba mi povremeno po 100e da prodam . Sto manja provizija to bolje naravno.
 
Ok prica zanimljiva , jel to znaci da cemo mi torbari dobro proci :-D
 
Ok prica zanimljiva , jel to znaci da cemo mi torbari dobro proci :-D

Naravno da ne znaci...Jer da znaci, povecavali biste torbe, zar ne? Ne moze to tako, da svi zarade. Mora neko da isfinansira sve vas. I to bas dolarima, zar ne? Jel se secate smaka sveta? Jel neko od vas isao u Rtanj? Ako me memorija dobro sluzi, to je bilo 21.12.2012. Ili se ipak nije desilo? Ja ne razumem kako mozete progutati takve ******stine i na momenat pomisliti da sa svojih par/desetina/stotina BTC-a ili cega vec mozete postati nova svetska finansijska elita...Pa ti ljudi koji imaju milijarde dolara, a ima ih na hiljade, ce tek tako prepustiti svoje bogatstvo musavim geekovima sa par rigova??? Dajte ljudi otvorite oci. Dolar ako i propadne, to ne moze biti odjednom, to ce biti proces koji moze potrajati decenijama. Pa svi slusamo da ce Amerika propasti, ceo zivot. Evo ja u guzici vec cetrdeset i kusur i nesto ne vidim da su propali...Bojim se da necu ni docekati. Ali bas me briga za Ameriku, njihova eventualna propast mi nece doneti ama bas nista. BTC je lep eksperiment, ali samo eksperiment. Nisu uspeli da uvale proizvod worldwide, pokazali su sta blockchain moze i koliko moze biti koristan, ali ne mora samo BTC ili LTC imati blockchain...Sto ne bi Kina uvela svoju oficijelnu kriptovalutu, koju bi samo oni kopali na drzavnom nivou? I sve relevantne drzave tako? Nekad smo imali trku u naoruzavanju, sada bismo dobili trku u hashovanju :) Nije decentralizovano-neko bi rekao. Pa i ne moze da uspe nista sto je decentralizovano, to zapamtite. Uvek su jaci oni koji mogu da kontrolisu. I bice dogod je ljudska svest na ovom nivou razvoja, a to se nece promeniti jos desetinama hiljada godina. Revolucije se retko desavaju, ali zapitajte se da li su ikad i koliko spontane...
 
Au bre Student jesi ogranicen. Jel ti stvarno mislis da smo poverovali u ovo pa nas prosvetljavas?
Tip ima sajt, prodaje plan za "spasenje" za 35$, dakle jako lepo zaradjuje na tome i novoj krizi. Mada i sam je lik rekao, ako ne bude nista od toga jos bolje. Meni je prica svakako zanimljiva. Sto se dolara tice, trenutno je jak i prejak. Nece moci doveka tako. Ima nekih jako zanimljivih cinjenica u onoj prici, pametnom dosta da izvuce pouku. A to sto je on gomilu stvari sklopio u jednu pricu koju prodaje je skroz nebitna stvar.
 
Ja ne verujem 100 posto ali ima dosta zanimljivih podudarnosti , ja koliko sam pratio da su Ameri van kongresa usvojili drugu valutu koju bi trebali da proguraju kad padne dolar. Najbolje da sacekamo pa da vidimo. Svaka cast Sajber i ja volim da iz svake price da izvlacim informacije pomaze u generalnom pogledu na svet ali shta ce se dogoditi ne mozemo znati.
 
Poslednja izmena:
Ameri su u strasnim dugovima i masovno stampanje dolara nece moci doveka da im pomogne. Vestacki su ojacali dolar, mesanjem u politiku uzdrmali euro cak, mute svuda po svetu samo da bi ostali bitan faktor da ostali nebi seli jednog dana i kao s Grcom, hajde da vidimo sta cemo s njima. Ja iz one price samo povezujem neke druge stvari, dolazim do svojih zaljucaka umesto da gutam pricu koja mi se servira ;)
Ono sa ciklusima je apsolutno tacno. Bilo je ranije objasnjenja kako i zasto dolazi do kriza, pratio sam to pre par godina, bilo mi isto zanimljivo. Nikada nisam obratio paznju na to koliko traje ciklus niti verujem da je to tacno 7 godina uvek. Nebitno. Niko ne zna sta ce sutra biti ali uvek ce biti neke nove krize, uvek ce se nesto desavat, uvek ce biti prilike da se zarade pare pa ko se kako snadje.
 
da ne idemo dalje u off..
 
Ja se na plasim za dolar nimalo, USA ima i dalje najacu ekonomiju da zele mogli su da isti dignu duplo...
Po meni veci problem su kinezi koji postaju potrosacko drustvo a kad se vidi koliko ih ima eto problema, takodje turska, rusija itd... sve to kad se pomnozi da su iste zemlje diktatorske eto lepe buducnosti za kripto valute
 
Ziva istina. Nasu drzavu vode dinosaurusi koji nas drze u proslosti. Aj sto kasnimo, aj sto smo slepi za nove stvari nego sto i radimo na svoju stetu uvek.
 
Ni ja tebe ne razumem. Politicari kukaju kako nema para a gle puni su ko brod, od koje plate? Svi odjednom imaju avione, kamione i oni ti odlucuju. Paypal si dobio kada, koliko posle ostatka sveta? O Bitcoinu ce se pricati mozda za 15 godina. Nista se ne radi za narod i za drzavu, radi se samo za sebe. Odluke donosve matori vacarosi koji nemoju pojma ni sta su im zaduzenja a da vode drzavu i gledaju unapred. Mi kasnimo 20 godina za svetom rodjace!
Ne pricam o politici u smislu stranaka, svi su isti ko god da je na vlasti. Ja znam da je porez osnova da drzava funkcionise ali ti sad sve teze mozes da uneses svoj novac od bitcoina u zemlju. Banke te polako iskljucuju jedna po jedna... A sta fali da se unese novac u zemlju? To je makar dobro za posrnulu ekonomiju i za potrosacko drustvo. Te pare koje udju, potrosice se. Drzavi ce otici 20% od PDV-e i u cilju joj je valjda da i meni skoci standard. Niko ne sprecava njih da iznose milione iz zemlj, vazno je da ti ne mozes uneti par hiljada u zemlju a da ti banda ne lupi harac. I nije samo sto ce da ti lupi harac nego moras i da objasnjavas odakle ti. E cik im onda spomeni bitcoin ako smes ;)

Da sam ja neki faktor u zemlji prvo bih sagradio 3 zatvora. Ne bolnice, ne obdanista. Prvo zatvore, posle ide sve ostalo.
 
Ni ja tebe ne razumem. Politicari kukaju kako nema para a gle puni su ko brod, od koje plate? Svi odjednom imaju avione, kamione i oni ti odlucuju. Paypal si dobio kada, koliko posle ostatka sveta? O Bitcoinu ce se pricati mozda za 15 godina. Nista se ne radi za narod i za drzavu, radi se samo za sebe. Odluke donosve matori vacarosi koji nemoju pojma ni sta su im zaduzenja a da vode drzavu i gledaju unapred. Mi kasnimo 20 godina za svetom rodjace!
Ne pricam o politici u smislu stranaka, svi su isti ko god da je na vlasti. Ja znam da je porez osnova da drzava funkcionise ali ti sad sve teze mozes da uneses svoj novac od bitcoina u zemlju. Banke te polako iskljucuju jedna po jedna... A sta fali da se unese novac u zemlju? To je makar dobro za posrnulu ekonomiju i za potrosacko drustvo. Te pare koje udju, potrosice se. Drzavi ce otici 20% od PDV-e i u cilju joj je valjda da i meni skoci standard. Niko ne sprecava njih da iznose milione iz zemlj, vazno je da ti ne mozes uneti par hiljada u zemlju a da ti banda ne lupi harac. I nije samo sto ce da ti lupi harac nego moras i da objasnjavas odakle ti. E cik im onda spomeni bitcoin ako smes ;)

Da sam ja neki faktor u zemlji prvo bih sagradio 3 zatvora. Ne bolnice, ne obdanista. Prvo zatvore, posle ide sve ostalo.

Brao Sajber sve sto si rekao je 100% tacno i slazem se u potpunosti sa tobom, samo to sto nas sacica razume sta se desava nece promeniti generalno stanje stvari. Kad god udjem u raspravu sa nekim oko trenutnog stanja uvek ispadne kako sam iskljuciv, naravno da jesam i bicu uvek necu da podrzavam g*vna koja nam vode drzavu niti da ih pominjem a kada bi svi gledali malo vise kako da poprave sebi i bliznjima situaciju a manje farme, parova i ostalih djubre programa bilo bi nam daleko bolje. Jos uvek niko ne konta da se ovde sprema podloga za pocetak veceg sranja kada nam svi ovi jadni azilanti ostanu ovde, no videcemo samo ja se plasim najgoreg ishoda koji se nazire u ne tako dalekoj buducnosti...
 
ehhh kada bi zbog Hollywood-a isla cena gore bilo bi prejednostavno....tamo su veci mesetari od ovih ovamo :p
 
Danas je bilo jos jedno rociste oko MtGox-a, ocekivano sljam koji se skupio oko BTC ne odustaje:

- potrazeno je JPY 2,663,398,225,570 (22B $) nepitajte koliko je to ali po tome svi dobijamo nazad 0.01% :d
- coinlab je trazio 70 miliona odstete $ plus debelu kamatu, srecom odbijeno negde oko 8B JPY
- tibana je trazila 4B jPY isto odbijeno
- masa lopova je trazila u ime raznih firmi...
- japansko nacisticki advokat je svoje troskove za sav nerad trazio ~237 000$ za 4 ili 6 meseci neznam

https://www.mtgox.com/img/pdf/20150909_report.pdf

sledece rociste 17. feb..

Za mene licno farapntno nerad japanskih sudova/advokata isti kao u srbistanu!
Professional fees 174,233,110 / Outsourcing fees 98,025,719
LOPOVI teski
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno