Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Ne znam da li da se orobim na 18 meseci zbog dupliranja brzine........ipak je to obaveza
Zna li neko koji su penali za raniji raskid? Verovatno treba sve platiti koliko je meseci ostalo do 18
 
Poslednja izmena:
Piše u ugovoru, 6k din kazne.
 
Jesam na Vektoru, jeste da su me nekad mnogo nervirali, jeste da i sada ponekad bude po neki problem (ali ga otklone) ali da ne bi "iz principa" vise nikad na Vektor... hmmm...

Ti druze ko moj brat, "nece on Gorenje vesmasinu" (koja ima 5g garancije) pa je uzeo neku talijansku valjda (nemacka a u stvari turska mu bila preskupa) i do sada je popravljao je 3 puta za 4 godine, moja slovenacka je radila 4 bez kvara pa je onda blesav majstor sHebo, morao zvati drugi ovlasteni servis i oni su je poravili uz Hebavanje mile m. prethodnom majstoru (koji je napisao uz vazeci racun sta je radio) i uvazili garanciju... ;)
Tako da to "iz principa" je ne zagledam, vec merim koliko para, kakav servis i ostala usluga...

Sta bi dali ovi ljudi sto su sad na TT a ne radi im net mesecima, da imaju ovakav Vektor sto ja sada imam, ne bi ni pomislili posle problema koje su iskusili da targuju...

Da je TT net bolji jeste ALI SAMO ako radi i ako nemate problema...
Kod Vektora imate to sto imate, imate podrsku 24h, sto se moze na daljinu resiti rese sto ne moze ceka se sutri dan (ili dva) da izadju i obicno rese ...
 
Vektor opušteno može da ukine podršku. Nikad ali nikad nisu rešili problem dok ih nisam dovukao za uvo u stan. ;-)
 
Jesam na Vektoru, jeste da su me nekad mnogo nervirali, jeste da i sada ponekad bude po neki problem (ali ga otklone) ali da ne bi "iz principa" vise nikad na Vektor... hmmm...

Ti druze ko moj brat, "nece on Gorenje vesmasinu" (koja ima 5g garancije) pa je uzeo neku talijansku valjda (nemacka a u stvari turska mu bila preskupa) i do sada je popravljao je 3 puta za 4 godine, moja slovenacka je radila 4 bez kvara pa je onda blesav majstor sHebo, morao zvati drugi ovlasteni servis i oni su je poravili uz Hebavanje mile m. prethodnom majstoru (koji je napisao uz vazeci racun sta je radio) i uvazili garanciju... ;)
Tako da to "iz principa" je ne zagledam, vec merim koliko para, kakav servis i ostala usluga...

Sta bi dali ovi ljudi sto su sad na TT a ne radi im net mesecima, da imaju ovakav Vektor sto ja sada imam, ne bi ni pomislili posle problema koje su iskusili da targuju...

Da je TT net bolji jeste ALI SAMO ako radi i ako nemate problema...
Kod Vektora imate to sto imate, imate podrsku 24h, sto se moze na daljinu resiti rese sto ne moze ceka se sutri dan (ili dva) da izadju i obicno rese ...

ne znam kako da ti kazem .... ali sam imao vece probleme na vektoru godinu dana pre nego sto sam presao na TT .... sad imam problem sa TT u vidu pucanja neta ali i dalje daleko od istog problema sa RV...
 
ne znam kako da ti kazem .... ali sam imao vece probleme na vektoru godinu dana pre nego sto sam presao na TT .... sad imam problem sa TT u vidu pucanja neta ali i dalje daleko od istog problema sa RV...

Ne lazi sam sebe, u TT svi imaju bolji i jeftiniji net od tebe.

Komsija, kolega (iznad) a sta ovi sto ga nemaju uopste mesecima? Imali odlican, pa sad nemaju nikakav... eeeeee oni se vise skoro i ne javljau, nemaju odakle...

Sto jes' jes' imao je Vektor svojih faza kada je bio jedini i mislio da mu niko nista ne moze i da ce tako biti zauvek... tada ga nije bilo briga ni za sta...
Hvala targu sto se pojavi jer od tada i ponasanje kod Vektora se promeni... ;)

A ima i ona o golubu na grani i vrapcu u ruci ...
 
A sta cemo sa mojom rodbinom kojima RV net nije radio mesec i po dana, uredno su placali punu cenu interneta. Zvali su toliko puta da su posle desetog puta vise odustali i na poziv RV-a da provere posle druge intervencije ekipe da li sad sve radi, cinicno rekli "ma sve radi, super ste", i razmisljali da dignu ruke i raskinu ugovor. Pravili su ljude budalama, dva puta su slali ekipu dva-tri dana posle poziva, gde ekipica pogleda samo instalaciju, konstatuje da je sve u redu, drugi put dodju sa aparaturom izmere signal, kazu sve u redu, internet radi 5min smanjenim intenzitetom, ali radi, i ekipa se pokupi i ode, a net opet prsne. Optuze ih da sa njihovim kompom nesto nije u redu, pa ruterom, pa podzemnim vodama, pa mesecevim menama...Nebitno sto ni na jednom uredjaju net nije radio, a imaju bar 5 koji se kace. Onda dodjem ja i za 5 minuta ustanovim da net radi 2-3min nakon sto modem bude ugasen neko vreme i prestane sa radom, kazem im da pozovu opet RV da dodju, i kazu im da za net od 20mbit-a moraju da im promene modem jer oni stari Scientific Atlanta ne mogu da podrze to, dodje ekipa konstatuje napokon isto i pozovu ih da zamene modem za Cisco. Naravno da im nista racun nisu umanjivali ili se bilo ko izvinio, ili zahvalio meni sto im ja radim njihov posao.
 
To je profesionalan odnos prema korisnicima. Da živimo u normalnoj zemlji tako nešto se ne bi dešavalo..
 
Samo bih hteo iz licnog iskustva da kazem da sto se umanjivanja racuna tice ... Tu su fer. Doduse mora da se ode do poslovnice i napise pisanim putem molba/zalba za umanjenje racuna - navedu datumi kada nije radio - tim danima kada ne radi dobro je i pozvati teh.podrsku da se prijavi - cisto da bi oni to imali "snimljeno" - da mogu da provere - pa ja im svakog meseca vec godinu i nesto unazad - makar to bio 1 dan u mesecu - pisem te iste molbe/zalbe - doduse radijus vektor mi je usput kada idem do posla/fakulteta tako da ... Poenta price - ne znam da li je zato sto sam im vise dojadio - ali meni net radi ... Fenomenalno , a sto se tice umanjenja - svaki put - ali SVAKI put su uredno umanjili racun. Jeste dosta cimanja ... Ali ti njima direktno izbijas pare iz dzepa ... Sta da se radi
 
Jedno pitanjce.
Da li vam se redovno desava da svako jutro oko 8h (8:05h pa do 8:30h recimo) na 5-6sec nestane potpuno RTS1, analogni i digitalni, bude totalni gubitak signala?
 
Citao sam par strana ove teme i vidim da neki imaju negativna iskustva sa RV. Trenutno imam KBC wifi net koji radi odlicno i burazer ima ADSL Telekom, e posto mu istice ugovor razmisljali smo da uzmemo kod RV neki paket zajedno pa da ga koristimo, jer cemo dobiti veci DL. Inace Borca-Pretok je u pitanju. Ono sto je meni bitno da cak i kad se desi prekid neta da oni to mogu u kratkom roku da poprave, mada bio sam kod IKOMa pa sam uvezbao odgovore kad mi kazu da mi ne valja net zbog virusa i kompa i tako nekih gluposti... Ne znam da li da se zarobljavam kod njih na 18 meseci?
 
Pogledaj datume postova kad se pojave problemi pa ćeš shvatiti koliko se često događaju i kakvi su.
 
Neki su ljudi imali silnih problema u borci... da li su reseni i kako, kojom brzinom ne znam, NBG stoji nesto bolje ali i tu je bilo nekih pozicija sa problemima...
Niti te odgovaram niti nesto mudrujem samo ti skrecem paznju.
 
Je l' zna neko da li će u Vektoru uvećavati već postojeće brzine, tj. da li će doći do promene u ponudi paketa?
Znam da se dešavalo ranije...
 
Oce kako da ne, to sto su povecali gledaj kao da su skinuli gace usled naleta zna se koje firme. Da je do njih jos bi svi furali 4mbit, oni zahtevniji korisnici celih 8mbit-a. Sad su se toliko nategli da jedu kacamak dorucak-rucak-vecera.
 
Je l' zna neko da li će u Vektoru uvećavati već postojeće brzine,

E brate da si pitao da li ce povecavati cene u to budi siguran da hoce, a brzine..... jok cisto sumnjam dok se ne pokrene TT, a onda pod naletom konkurencije ce da ti po papiru daju sve i svasta, a u praksi ces da se patis, njihova klasika, nista novo.
Ti od pilicara trazis cudo, heheee, pa secas se onog kako bese "zabrinutog komsije"??? Ovi iz RV su mi smesni kao.... Monty Python's
 
U mene sve radi kako treba, nemoj tako dusmane... istina sad sam ih "pohvalio" i ocekujem da se nesto shebe, pogotovo jer je pao sneg, ima vlage dosta...
S njima ti je "ko ih hvali njemu se i kvari"...

O povecanju brzina niko nista nije ni u snovima nagovestio. Dok neko od vecih i znacajnijih ne ubrza ova sica nece povecavati brzine.
Telekom sa adsl-om nema vise mogucnosti, kablovski nece da ubrzavaju, smatraju verovatno da nam je i ovo previse, ostali i nemaju sa cime da se nose po brzini i dostupnosti...
Knada smo za dugo vremena dostigli maximum u brzinama interneta...
 
Nece se tu nista menjati u skorije vreme. Doduse, ne mogu da kazem da sam nezadovoljan sa 20 mb/s. Upload je jos uvek kritican, tu ima najvise prostora za ubrzanje. Agregacija takodje unistava RV.
 
Da li je neko pitao RV zašto nemaju TV 130 u kombo paketima?

Ispadne da je jeftinije imati odvojeno tv130 i 20mbs net, nego kombo 115+20 i dodatno plaćati hd, arenu i Pink Cinema pakete.
 
Da li je neko pitao RV zašto nemaju TV 130 u kombo paketima?

Ispadne da je jeftinije imati odvojeno tv130 i 20mbs net, nego kombo 115+20 i dodatno plaćati hd, arenu i Pink Cinema pakete.


E ovo ni meni nije najasnije ... "Nova" kombo ponuda je kriminalno losa. PA ja upravo zbog toga sam i dalje na kombo paketu od pre .... ~4-5 godina kad je bila promocija ... I iako mi je istekao ugovor i bio kod njih da ih pitam koje su mi beneficije ako ponovo potpisem ugovor - odgovor je ukratko bio - vas trenutni paket je bolji od svega u aktuelnoj ponudi - kada sam ukazao na nelogicnosti toga , imajuci u vidu konkurenciju itd. , odgovor je bio " a vi ako imate kod nekog boljeg da odete - slobodno" - jer znaju da gde ja zivim alternativa mi je wireless i adsl ... Nesto poput :


To na stranu , kao sto P307 rece . sve "uglavnom" dobro radi. Jednom u dve nedelje mi se zabaguje pa krenem da gubim pakete ... Prestane posle sat dva ...
 
Poslednja izmena:
Pre pola sata puko net, a trenutno ne radi ni vektorov sajt.
 
Znaci bolje bezati od njih!?
Sta bi pre uzeli, njihovu kablovsku ili Telekom-ov IPTV?
 
Ja sam presao sa telekom adsl-a na radijus, daju vecu brzinu za manje para.. ne znam kako je sad doduse...
Imao sam ceste prekide jako dugo dok mi se nije smucilo pa sam ih nazvao. Od tad tu i tamo koji prekid i problem sa protokom, nisam nesto zadovoljan pravo da ti kazem.

Negde sam cuo da su virtuelni provajder a tako mi i deluje po nazivu cvora na koji sam nakacen.

Jos jedna bitna stvar, njihovi paketi imaji oznaku "do" (npr. do 20mbit) pa ti rastumaci koju brzinu placas :D
 
Pa placas brzinu DO tog broja, kao sto i svako placa. Nikome nije zagarantovana brzina, postoje ti paketi ali su papreno skupi. Ali pisalo se o tome 10000000000 puta, i objasnjeno e sad sto nekome vecnu vremena na ivici njegovog paketa pa je zadovoljan a nekome je manja brzina od NAJVECE zakupljene to je vec nesto drugo. to ima veze sa dosta stvari, ali da ne idemo dalje.
 
Nazad
Vrh Dno