Šta je novo?

Sony xperia U

Hvala na pomoći.
Ima smisla ovo što si rekao za kernel i cwm. Verovatno se tada instalira cwm i sve ostalo što treba za taj ROM da bi radio. Isto je bilo i za ovaj Kings ROM koji sam probao samo što sam tamo "ručno" morao da instaliram cwm i kernel.
 
Ma opusteno :) Nisam ni ja ekspert ali rado cu pomoci.

Ovo za cwm i kernel da su zajedno je sigurno tacno. A ovo zasto je nemoguce brickovati sam moguce odvalio :), videcemo, pitao sam pametnije od mene u gornjoj temi.
 
Ne zaboravi da uradis wipe data, cache i dalvik-cache u CWM pre flesovanja ako si na GBu. Velike su sanse da telefon ode u bootloop pa da se ne cudis sto telefon nece da se upali :)
Ne bi bilo lose da isto uradis i ako dolazis sa fabrickog ICSa. Jedino kada radis update CM9 onda je wipe cache i dalvik-cache dovoljan, a zadrzaces sve aplikacije, kontakte i tome slicno (/data particija)
 
Poslednja izmena:
Sad se ni ne sećam šta sam sve "wipe-ovao", uglavnom radi. Sviđa mi se CM9, osim video kamere koja ne radi i povremenog blokiranja nekog programa sve radi odlično. Primećuje se razlika u brzini u odnosu na stock ICS i mislim da vredi probati.

Imam par nejasnoća, ako se nekome dešava slično. Gmail mi se ne sinhronizuje automatski. U samom Gmail programu mi piše da je sync na OFF i onda kada kliknem to da promenim baci me na settings gde piše da je uključen sync. Ne znam šta da radim. Ispravka, ovo sam rešio. Mora da se klikne na nalog pa da se čekira sync za Gmail.

LED traka mi je skoro stalno uključena. Nisam našao opciju da se isključi, malo me nervira. Čini mi se da na stock ICS-u zasvetli kada se tel otključa i kada se pokrene neki program, ovde se pali na svaki dodir ili kod mene nešto nije u redu. Sviđa mi se kako rade notifikacije za propuštene pozive i slično, ova opcija bi morala da se nađe i u stock-u.

I još jedna stvar me nervira a to je da ponekad, tj. uglavnom uvek, ne mogu da pokrenem prečice na "desktopu" sa prvim dodirom. Kada izađem iz nekog programa na home taster i hoću da startujem sledeći, prvi dodir ne može da pokrene tu prečicu. Kao da taj desktop nije u fokusu... Ako prvo kliknem negde na prazan prostor pa onda na ikonicu onda radi OK...

Sve u svemu, treba probati, meni se sviđa. Možda nekome bude neupotrebljiv ali u odnosu na King's ROM ovo je makar malo drugačije.
 
Kod mene se ne javlja to povremeno blokiranje, sve cepa.

LED bar treba tako da radi. Nervira i mene. Postoji neki zip koji se moze flesovati da se iskljuci ali onda se iskljucuje i power led.

Ovo sto ti se aplikacije pokrecu iz drugog puta mislim da ima veze sa launcherom. Koji koristis? Probaj da promenis. Ja sam na Apexu i sve lepo radi.
 
Ubacio sam malo za promenu ovaj 54 firmware i ljudi ovo je mnogo bolje od prvog icsa koji smo dobili. Jos uvek nije brzo kao cm9 ali je veoma blizu kad se obrise bloat. Verovatno je najbolje resenje ovaj brains rom posto je lik vec poizbacivao bloat i ubacio neke korisne modove i skripte.
 
Мене неке ствари одушевљавају на цм9...

Рецимо опција да телефон завибрира на 45. секунди и да на дугме за појачавање звона подешавам и остале звукове.

Него је л' има негде да се скине тастатура као што је била на сток рому?

Едит: јесте ли чули приче за јб на нашем телефону. Шта мислите хоће бити нешто од тога?
 
Poslednja izmena:
Мене неке ствари одушевљавају на цм9...

Рецимо опција да телефон завибрира на 45. секунди и да на дугме за појачавање звона подешавам и остале звукове.

Него је л' има негде да се скине тастатура као што је била на сток рому?

Едит: јесте ли чули приче за јб на нашем телефону. Шта мислите хоће бити нешто од тога?

Ma kad bi samo video recording ispravili bilo bi super.

Za tastaturu vidi ovde
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33511724

Ali nisam probao da znas, uradi backup ako se plasis da ce zeznuti nesto.

Sto se tice jb-a pojma nemam mada nisam neki optimista. Xperia s dobija u prvom kvartalu 2013 a to moze i mart da bude. Ako cak i naprave nesto funkcionalno za nas telefon ja mislim da to nece biti pre leta. Nadam se da gresim.
 
Poslednja izmena:
Jeste, da srede kameru i to je to.

Nisam naleteo ni na jedan veći problem na CM9. Jedino što ima samo qwerty tastaturu. Ne mogu da se naviknem nikako... Je l' ima opcija za srpski jezik i latinicu?
 
Pravo da ti kazem nemam pojma. Ja koristim perfect keyboard i na njoj postoji cirilica koja mi zatreba jednom u godinu dana. Ima i keypad layout sa 12 dugmadi koji ti trazis pa eto preporuke.
 
Ljudi toplo vam preporucujem 6.1.1.C.1.10 :) mnogo je brzi nego prva verzija i kamera je popravljena i super radi.
Takodje mozete da probate AOSP ja radim sa likom koji ga pravi,odnosno on pravi popravlja pa da meni da testiram.i super je rom i ima vise ram memorije nego CM9
 
A kakav je ovaj c.1.10 u odnosu na 54, jel si probao mozda? Taman sam sve poubacivao na 54 bas zbog kamere pa ne znam da li je vredno ponovnog **bavanja. I ovo prilicno brzo radi.
 
Ljudi toplo vam preporucujem 6.1.1.C.1.10 :) mnogo je brzi nego prva verzija i kamera je popravljena i super radi.
Takodje mozete da probate AOSP ja radim sa likom koji ga pravi,odnosno on pravi popravlja pa da meni da testiram.i super je rom i ima vise ram memorije nego CM9

Ne daješ nam nikakve konkretne informacije. :) Koliko to RAM-a ima uvek slobodno? Koliko drži baterija? Ide li telefon u "deep sleep"? ... :)
 
Jel izasla bilo koja verzija cm i kako se rutuje, nikako ne mogu ?
 
@ficicaaa

Koliko se ja razumem Cm ti je već rootovan. Imaš aplikaciju Superuser već instaliranu...
 
6.1.1.C.1.10 je firmware za Hrvatski T Mobile. Koliko je i da li je brzi od 6.1.1.B.1.54 nemam pojma. Znam da je .54 mnogo brzi od onog prvog B.1.10, ili kako mu je vec isla oznaka, posto ga trenutno imam u telefonu (.54). Obicno imam oko 90 MB rama slobodno mada to mi i nije nesto bitno posto telefon radi zadovoljavajuce brzo kad pokrenem nesto. Oko 50 aplikacija instalirano. Okacicu sutra screenshotove sa trajanjem baterije, za sad deluje obecavajuce. Skinut sa punjaca pre 11 sati, screen on 2 sata, redovno ide u deep sleep. Za to vreme pricano oko 15 min, poslato 10 poruka, 5-6 slika napravljeno i kraci video, standardno mail i tapatalk. Baterija je sad na 75%.
 
Nemam superuser u tome je fora...
ja sam na 6.1.1.C.1.0 i bilo kojom metodom nece da se rutuje :(
btw kamera je kataklizma 5mp je ispod 3mp smsungove, pritom ako se ne igram sa settingsima kamere 90% nocnih slika su zute.I video sam da se ljudi masovno zale na mrtve pixele kao malte ne svaki II pati od toga...
Ta 2 podatka me jako plase
sve ostalo je i vise nego dobro
iju sry moderatorima za dupli post :(
 
Poslednja izmena:
Ja sam moj rutovao po ovom upustvu:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

Preparations:
1. xperia U with ICS firmware
2. file root many android dari http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

nb.: computer with installed xpera u driver.

Instructions:
1. Doubleclick RunMe.bat
2. type 1, press enter
3. plug in your xperia u with screen on or off (not power off) with usb debugging checklist on
4. wait till shown Running.... on RunMe.bat
5. see your device, automatically get into backup & restore application, then choose tap restore
6. wait till reboot and get into homescreen. While in RunMe.bat keep processing 'till shown press any key to continue . . . Then device will reboot again, get into homescreen again, and... Enjoy rooted device!

- that files come from http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460
- work with locked or unlocked bootloader

Kamera se ni meni ne sviđa ali nisam primetio te probleme koje si naveo. Balans mi je OK, fokus radi isto dobro ništa me posebno ne muči. Slike su takve kakve jesu, relano loše ali to je to. Kad kažeš da svaki drugi ima mrtve piksele je l' misliš na ekran ili kameru?

@antec

To onda znači da je 54 noviji od tog c.1.10?!? Mislim da ću preskočiti taj c.10... Dok sa druge strane čim ugrabim malo vremena stavljam da probam taj 54.

Evo kako mene služi baterija na CM9-149:

Screenshot_2012-12-10-01-31-05.png Screenshot_2012-12-10-01-31-13.png Screenshot_2012-12-10-01-31-26.png
 
Ma kakvi mrtvi pikseli, to sam poslednji put video na 15 inča monitoru iz 2002. god.
 
@Ljubanve, trebalo bi da je noviji c.1.10 ali je brendiran. Kada se pali telefon imas T Mobile logo i neke sugave programcice (ovo sam procitao, nisam ga ubacivao). To i nije neki problem, lako se menja i animacija a i brise nepotrebno.

@Ficicaaa, hajde ako mozes udji u "settings - about phone" pa skroluj skroz dole i uradi screenshot da utvrdimo koji je noviji.

C.1.10 se rutuje na sledeci nacin:
-preko flashtool-a ubacis c.1.10 i startujes telefon
-ubacis preko flashtool-a samo kernel iz onog prvog firmware-a b.1.10 i startujes telefon
-rutujes kojom god metodom zelis (bin4ry's ili preko flashtool-a)
-ubacis preko flashtool-a samo kernel iz c.1.10 firmware-a
-gotovo :)

E sad, s*anje je sto ne postoji kernel sa ubacenim cwm-om a da je verzija iz .54 firmware-a. Znaci ako iz nekog razloga hocete da imate cwm celo vreme, onda morate da koristite stari kernel sa novim (c.1.10 ili .54) fw-om. Ja sam flesovao .54 ftf, zatim ubacio kernel sa cwm-om, ubacio sve modove koje je potrebno instalirati iz recovery moda i na kraju ponovo ubacio samo kernel iz .54 fw-a. Dakle sada imam sve sto zelim ubaceno sem recovery-a. Valjda ste me razumeli.
 
verovao ili ne nemam cime da slikam :D
6.1.1.C.1.0
ovo je jedino bitno ali root nece da radi ni jednom metodom.
Zashto nzm.
 
Udjes gde zelis i pritisnes u isto vreme power i vol down dugme i on lepo napravi screenshot :)
 
Sad čitam o ovom C.1.0 na xda i dosta pohvala vidim, moraću i sam da probam. Otkad sam kupio ovaj telefon svaki dan samo flešujem neke romove, rutujem... :)

Da li neko može da mi kaže kako da obrišem te animacije i bloatware? Za programe kapiram da samo treba da ih uninstall-iram?
 
Nazad
Vrh Dno