Šta je novo?

Sony xperia U

Pa ne 3G mislio sam preko WIFI, sto je danas sasvim normalno. Nije to bog zna koliki update.
 
Isto, zaboravio sam da stavim 3G/WiFi (direktno preko telefona)
 
Zato sto daju update na kasicicu i nekom cudnom logikom :)
 
Je l' ima neka fora da se na rootovanom telefonu pokrene D3 GO aplikacija ili bilo koja druga koja zahteva da telefon nije rootovan?
 
Našao sam način da pokrenem D3 GO na root-ovanom telefonu. Imam neku aplikaciju Super SU koju ne znam ni kada sam ni zašto sam instalirao. Uglavnom u njoj mogu da isključim "Enable Superuser" i tada mi radi D3 GO. Sa druge strane Adaway, zbog koga sam i root-ovao telefon, i dalje blokira reklame odnosno host fajlovi su i dalje ne promenjeni.

@alfaunits
Nisam probao D3 van SBB mreže, mada u novoj verziji postoji opcija da se izabere kvalitet videa u mobilnoj mreži, pa po nekoj logici to bi trebalo da znači da radi. Trenuto sam potrošio sve smartove pa kada mi resetuju potrošnju javljam kako radi.
 
Ja imam problema da ostvarim stabilnu konekciju sa ruterom kod kuće, stalno mi puca veza i ponovo se konektuje. Laptop koji koristi isti način konektovanjana internet nema taj problem ima stabilnu konekciju tako da pretpostavljam da je do telefona. Ruter koji koristim je TP-Link TL-WR841N. Telefon je još uvek na GB.
Da li je neko imao sličan problem i kako ga je rešio?
 
Našao sam način da pokrenem D3 GO na root-ovanom telefonu. Imam neku aplikaciju Super SU koju ne znam ni kada sam ni zašto sam instalirao. Uglavnom u njoj mogu da isključim "Enable Superuser" i tada mi radi D3 GO. Sa druge strane Adaway, zbog koga sam i root-ovao telefon, i dalje blokira reklame odnosno host fajlovi su i dalje ne promenjeni.

@alfaunits
Nisam probao D3 van SBB mreže, mada u novoj verziji postoji opcija da se izabere kvalitet videa u mobilnoj mreži, pa po nekoj logici to bi trebalo da znači da radi. Trenuto sam potrošio sve smartove pa kada mi resetuju potrošnju javljam kako radi.

SuperSU ili SU ili slicni programi su neophodni kada se rootuje telefon :) U prevodu instaliran je rootovanjem.

Sto se D3Go tice, citam skorasnje komentare na PStore-u da ne radi van SBB mreze - LOL!
 
HITNO pitanje za članove;

Šta se tačno dobije u kutiji kada se preuzme kod naših operatera (npr. VIP ili Telenor...) ???
Ovo sa slike ili nešto nedostaje: gsmarena_024.jpg

thx
 
Ne vidim na slici one "uloske" za slusalice? (gumice one sto se stave na sluske, kao zamena ili alternativa za vece usi :p). Mislim da treba i one da idu.
I naravno gomila glupog papira koji niko ne gleda ;)
 
Ovakve sluske idu uz SXU?
 
Da, upravo one.
 
Ljudi ubacujte ovaj acid audio engine v4 pod hitno. Ovo jede malu decu kako se cuje, zvuk bi skoro pa mogao da parira legendarnom w950i :D
Samo za ics, sa root dozvolama i recovery modom.
 
Poslednja izmena:
Ja imam problema da ostvarim stabilnu konekciju sa ruterom kod kuće, stalno mi puca veza i ponovo se konektuje...

Ja imam isti problem sa tim istim routerom. Mada je meni radilo savršeno dok nisam prešao na ICS. Sad koristim stariji router koji nije N i radi mi na njemu OK.

Ne znam šta da radiš :-(
 
Jel ti nije mrsko da napraviš kratko uputstvo kad budeš imao vremena da ne čitam 12 tema paralelno na XDA? :)
 
Ja imam isti problem sa tim istim routerom. Mada je meni radilo savršeno dok nisam prešao na ICS. Sad koristim stariji router koji nije N i radi mi na njemu OK.

Ne znam šta da radiš :-(
Pokušao sa factory reset ali nije pomoglo. Zatim sam iz PC Companiona išao na repair phone i to je bilo čupavo pošto je malo izbagovao i nije hteo da se upali, ali posle ponovljenog postupka proradio kako treba. Sada mi WiFi radi kako treba, povremeno se desi kao da se ugasi adapter na telefonu, ali uglavnom radi stabilno. Video sam da mnoge Xperie imaju sličan problem i na sony forumu ima tema posvećena tome, preko 40 strana žalbi na isti ili sličan problem.
Pronašao sam na jednom blogu kako da se podesi ovaj ruter koji ja imam da bi radio sa Xperia Arc S, ali po opisu problema rekao bih da bi to radilo i u mom slučaju ako se ponovo pojavi značajna nestabilnost.
Evo i link.
Možda možeš da pokušaš sa ovim na novom ruteru pa da vidiš da li će raditi posao. Problem je što kada odeš na neku javnu pristupnu tačku pitanje je kako će se ponašati, a ne možeš očekivati da se mreža prilagoti zahtevima tvog telefona. Morao bi Sony da poradi na ovom problemu iako za sada misle da je mali broj korisnika obuhvaćen i da nema potrebe, meni se čini da greše.
 
Poslednja izmena:
Acid audio

http://m.chautemseric.wix.com/acidaudiotechnology

Ovde se ode na Xperia s sekciju pa se preuzima po volji.

Prebacite na memoriju telefona, udjete u cwm (pre nego sto flesujete idete u mount i mount system za svaki slucaj posto ima sto verzija cwm i ne znam koja radi kako treba ) i flesujete. NE IZLAZITE IZ CWM, idete na advanced i prvo na wipe dalvik cache pa potom na fix permissions. To je to :)
Ako se ne primecuje razlika restartujte telefon jos jednom. U Walkmanu pod sound enhancements izaberete Dolby equalizer.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran da je ovo za ovde ali hajd da okačim (xperia u je u pitanju):
Test Date: Oct 24, 2012 2:43:12 am
Connection Type: Hspa
Server: Belgrade
Download: 9402 kbps
Upload: 1545 kbps
Ping: 88 ms

274942531.png
 
Pitanje za sve:

- Imate li ideju kako skroz isključiti svetlost dioda na onom dole providnom delu???
 
Ako ti nije mrsko da imas jos jednu aplikaciju onda Night mode ili Color bar (smanjis sve do kraja). Cini mi se da moze i neki fajl da se izmeni ali nisam sad siguran koji. Mozda neko zna?
 
OVO je najbolja aplikacija za tako nešto ali se na žalost plaća.
 
@dexy-sexy

Ne radi mi ovo što si predložio da probam za ruter. Podesio sam ruter kako je napisano na onom linku i ništa se nije promenilo. Ne znam baš kakav si ti tačno imao problem, ali kod mene je problem u tome što kada se povežem na ruter sve radi super nekoliko trenutaka i onda samo stane. U tom momentu isključim i uključim Wi-Fi i onda opet sve radi kako treba neko vreme. Ovo mi se dešava otkada sam instalirao ICS a pre toga mi je radilo super i mislim i da je signal bio dosta bolji na ovom N ruteru.

@D3GO

Probao sam preko 3G-a da gledam neke kanale i ni jedan nisam uspeo da otvorim. Po porukama koje dobijam čini se da bi trebalo da radi ali za svaki kanal koji sam pokušao da otvorim dobio sam istu poruku.

Screenshot_2012-10-25-01-23-42.png Screenshot_2012-10-25-01-23-49.png
 
Pisalo je valjda u ovoj temi bas: D3 Go radi samo u SjBB mrezi :( (citaj, juri SBB WIFi zone za "poneti" :D)

Elem, cemu "sluzi" onaj Acid music thingie? U smislu za koje tipove pesama se cuje bolje? (primetio sam da recimo ArcS bolje puste neke, S na GB druge a S na ICS trece :p)
 
Acid bi trebalo da poboljsa sve segmente, neke manje neke vise, posto je kombinacija ne znam koliko modova. Onako laicki, posto nisam ekspert za zvuk, primetio sam da je bas malo jaci, srednji i visoki tonovi su nekako cistiji i sveukupno se dobija bolji surround zvuk, kao da se nalazis izmedju instrumenata. Sve naravno uz prihvatljivo izoblicenje, krastavac ipak je ovo samo vrsta "ekvilajzera". Uglavnom imam rok muziku u telefonu.
 
Za rok, hm i slicno ocekujem da dosta znaci bass pogotovu, ali mislim da nesto tipa klasicna, irska, instrumental, jazz nece bas dobiti na utisku.

Ne mogu da probam jer sam odlucio da se drzim GB-a :(
 
Na SXS postoji dual boot manager, ali mi ne znaci nesto - da li mogu OBA sistema da citaju iste kontakte/SMS? (moguce da postoji i za SXU/P, to su ipak maltene skroz isti isti telefoni)
 
Nazad
Vrh Dno