Šta je novo?

D3 - Digitalna tv (SBB)

Priznajem da nisam procitao celu temu, a imam problem sa D3GO na kompjuteru. Naime, na svakih 10-15 minuta mi se nicim izazvano pojavljuje lista kanala u prozoru, sto naravno smanji velicinu samog prozora u kom se nalazi tv stream. To me posebno nervira kod sporta, gledam neki fudbal i odjednom mi se smanji prozor, levo mi izadje lista kanala i stoji tu neko vreme. Obicno moram da predjem misem preko prozora i kliknem na njega da bi se posle par sekundi lista kanala sklonila.

Da li se to i vama desava i postoji li lek za ovaj problem? Necu da mi se uopste pojavljuje lista kanala, hocu samo da kad ukljucim jedan kanal on stoji tu i da se ne pojavljuje nista drugo.

Takodje, da li je neko pronasao nacin da se slika prikazuje full screen. Cak i na glupom YouTube kad kliknem ono dole desno za full screen, slika se zaista rasiri preko celog ekrana, dok ovde uvek ostaje browser bar i slika nikad ne pokriva ceo ekran od jednog do drugog ugla, nego uvek ima povelik crni okvir. Relativno skoro sam uzeo D3GO, da sam znao da ne moze da se gleda preko celog ekrana kako je normalno verovatno ne bih ni uzimao... Ako neko zna da pomogne bio bih zahvalan.
 
Za full screen - samo dvoklikni na sliku.
 
Mislim da za to nema resenja.
 
Чини ми се да то реагује на неки прелаз курсором преко, можда помаже да се фокус пребаци на неки други прозор или склони курсор мало даље? Не трошим D3go одавно па не могу да пробам.
 
Koji to bitrate i kompresiju koristi SBB D3? moram priznati da sam razočaran slikom većine kanala, zamrljano, kao loš divx od pre 10 godina, kad 320x240 raširiš na 1080 na 37" TV-u. Kod PTT KDS, a mislio sam da to neću reći, je bio mnogo bolji kvalitet slike, koristio sam CAM. Kvalitet signala je uvek bio od 75-100, na D3 kvalitet signala varira od 50-60%. jačina je -3dBmV. Monteri su rekli, merili su sve signale, da je sve ok.
 
Hvala svima na odgovorima za ovo pojavljivanje liste kanala. Nazalost, zaista izgleda da nema resenja sto je naravno steta. Trebalo bi da postoji neka opcija da se to iskljuci.
Sto se tice kvaliteta slike meni je ona skroz ok na D3, pri tome mislim pre svega na HD kanale. Nije mi bas povelik TV (42"), ali ne vidim problem sa slikom cak ni na zahtevnim sadrzajima poput sporta. Na D3GO se vidi problem posebno prilikom startovanja kanala, kada mu treba po 6-7 sekundi da "izbistri" sliku.
 
Imam 5.1 Dolby Digital na kanalima na kojima je to moguce osim na RTS HD.Prva opcija kabli koaksialni iz SBB risivera u AVR,sve slljaka osim RTS HD. Druga opcija optickim kablom iz digital audio out(TV Samsung C650 ) u digital audio in (AVR Yamaha 773)zvuk se na taj nacin dobjja i sa analognih i sa digitalnih kanala ali samo 2.0.Bitna veza zbog AC 3 - 5.1 zvuka kada se gleda neki film ili koncert putem usb veze i TV c650media plejera onda je 5.1.Dakle kako da omogucim da imam 5,1 na rts hd, avr ima Dolby Digital plus ali kada prebacim na rts hd onda je pcm.
 
Imam 5.1 Dolby Digital na kanalima na kojima je to moguce osim na RTS HD.Prva opcija kabli koaksialni iz SBB risivera u AVR,sve slljaka osim RTS HD. Druga opcija optickim kablom iz digital audio out(TV Samsung C650 ) u digital audio in (AVR Yamaha 773)zvuk se na taj nacin dobjja i sa analognih i sa digitalnih kanala ali samo 2.0.Bitna veza zbog AC 3 - 5.1 zvuka kada se gleda neki film ili koncert putem usb veze i TV c650media plejera onda je 5.1.Dakle kako da omogucim da imam 5,1 na rts hd, avr ima Dolby Digital plus ali kada prebacim na rts hd onda je pcm.


Pitao mog kablovskog operatera jer i meni pise RTS HD DD i dobio odgovor da RTS HD ne salje DD iako im pokazuje, odnosno ima ton ali nije DD

poz

J
 
Ovo je i mene interesovalo, ubih se sa raznim podesavanjima i nikako nema 5.1 zvuka. Sto su onda napisali 5.1 ako ga ne salju?
 
Pretpostavljam da je razlog D3 prijemnik koji uopste ne konstatuje E-AC-3 zvuk. Zato za RTS HD i postoji dodatni MP2 stereo zvuk i to jedino i radi preko D3 box-a. Ovi drugi kanali koji imaju 5.1 zvuk koriste AC-3 koji prijemnik podrzava. Preko TV-a koji ima DVB-C ima 5.1 zvuka.
 
Au o tome nisam razmišljao. Gurnuo analogni kabl od sbb-a u tv, našao digitalne kanale i dobio sam 5.1 zvuk. I sad lepo radi, upravo gledam Engleze uz DolbyDigital+. Hvala puno :)
 
Imam Samsunga UE40F6510 i jedan veliki problem. Ili sam glup ili ne koristim tv kako treba. Imam SBB kablovsku, na sony 32 tv kada pritisnem dugme na daljinskom prelazim sa analognog na digitalni signal i imam rts hd, na filipsovom tv odem u menu i negde menjam na dvb/c i dobijem rts hd, a na gorepomenutom samsungu nikako da pronađem način da gledam rts hd. Pomoc potrebna zbog prvenstva u fudbalu.
 
Da li postoji nacin da ja kao korisnik vidim nivo signala koji dolazi do mene za D3? Ukoliko postoji gde i kako? I naravno ako neko zna koje su preporucene vrednosti tog signala?
Isto me interesuje i za internet?
 
Trebalo bi d imas instrument koji to meri, ako nemas mozda tv moze da ti pokaze koliki ti je nivo signala (samo za digitalne kanale, vecina novijih tv-a to moze), eventualno dvb-c tv kartica ali one znaju da lazu (driveri itd...).

Sto se tice interneta onaj stari Scientific modem je prikazivao nivo signala, moglo je sa njega da se procita.

Isporucen signal nebi trebalo da ide ispod 65-70 db iako ce raditi analogija bez suma i na nesto nizem od toga, uz napomenu da spliteri obaraju nivo u zavisnosti na koliko dele, pa recimo 1/4 zna da obori i do 12db.
 
Poslednja izmena:
Ok, znaci internet mogu da proverim, mada ja kuci imam Cisco ruter, ali mislim da sam video i tamo, a signal za tv bez SBB majstora nista.
Hvala puno na informaciji.

Pozdrav!
 
Imam 5.1 Dolby Digital na kanalima na kojima je to moguce osim na RTS HD.Prva opcija kabli koaksialni iz SBB risivera u AVR,sve slljaka osim RTS HD. Druga opcija optickim kablom iz digital audio out(TV Samsung C650 ) u digital audio in (AVR Yamaha 773)zvuk se na taj nacin dobjja i sa analognih i sa digitalnih kanala ali samo 2.0.Bitna veza zbog AC 3 - 5.1 zvuka kada se gleda neki film ili koncert putem usb veze i TV c650media plejera onda je 5.1.Dakle kako da omogucim da imam 5,1 na rts hd, avr ima Dolby Digital plus ali kada prebacim na rts hd onda je pcm.

Od pre par dana pojavio mi se 5.1 Dolby Digital zvuk na RTS HD nije vise pcm, opcija koaksialni iz iz SBB risivera u AVR.Verovatno je SBB softfwerski odradio nesto na D3 risiveru.
 
Ma radilo je to i pre par meseci iliti recimo liga sampiona je isla sa AC3 zvukom, ali su i u medjuvremenu par puta nesto zezali i menjali.

Nego, pitanje - da li vam se desava da posle dan-dva od ukljucivanja ili resetovanja risivera zvuk pocne da brljavi i to tako sto na jednom od dva kanala pocne da ponavlja sekvencu od par stotina ms ili zvuk skroz nestane (ujedno nestane i titl na onim kanalima na kojima ga ima), a (privremeno) "resenje" je da se promeni program i vrati na isti, ali pocinje sve cesce da se desava pa je neophodan restart? Hajde kod normalnog gledanja i ne smeta bas toliko, ali nervira kod gledanja programa "unazad", jer onda ponovo ide "premotavanje" na mesto dokle se stiglo.

Prijavio sam problem SBB-u i nakon toga su mi update-ovali softver (univerzalno resenje - metoda pokusaja i popusaja), ali to nije resilo problem - sta vise, jos cesce se desava. Jedan od ljudi iz podrske mi je kasnije rekao da nije izolovan slucaj i da "rade na tome" (cak je pomenuo i to da se cesce desava sa novim softverom - ma nemoguce). Najgore mi je kad pocnu da me smaraju oko toga koji TV koristim, a blage veze nema sa tim jer se isto ponasa i preko HDMI izlaza (bez obzira da li su TV ili A/V receiver povezani), preko S/PDIF izlaza i preko analognog izlaza.

Pocinje polako sve vise i vise da mi ide na keks...

Inace, desava mi se to od samog starta iliti od oktobra kada sam presao na SBB sa Telekom-a, ali kao sto rekoh - sa starim softverom je to bilo dosta redje.

Da napomenem da imam Cisco PDS 2100 risiver. Kod matoraca koji imaju matoriji (par godina) risiver sa integrisanim modemom se ne desava taj problem.
 
Poslednja izmena:
Јављао се и код мене тај проблем на оба 2100 рисивера, мењали фирмвер и као помогло. Скоро се на једном десило али промена канала вратила нормалан звук.
 
Jel neko mozda skontao ako pogleda malo bolje da kad se otvori EPG, skroz dole na dnu ekrana ako je kanal sa nekim svetlijim sadrzajem u tom trenutku iza, postoji linija kroz koju se vidi pozadina i pravi efekat kao da svetluca zbog sadrzaja ? Ja kontao da mi TV defektan kad ono odvukao resiver i do drugog tv-a u dnevnoj ono isto.. Nebitno al eto :)
 
Ja sam primetio da mi od jutros ne radi zvuk na RTS 1 HD. Na svim ostalim ima. Možda je i do RTS-a.
 
Gledao sam odbojku - sve je bilo ok.
 
Trenutno ni kod mene nema na zvuka na RTS HD

EDIT: Promenio u podesavanjima sa Dolby na Stereo i dobio zvuk :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre 10-ak dana prebacio da mi default bude stereo da bih proverio da li se i na taj nacin toliko cesto desava problem sa zvukom.
 
Nema kod mene tih opcija. Mogu da menjam MPEG, Dolby, Dolby plus, HE-AAC i Auto. Pisao ja još u petak RTS-u i evo jutros se zvuk vratio. Oni mi poslali prazan e-mail?! Mada sad ima malo distorzije kada se pojača preko šestice na mom LG-u.
 
Ne na TV-u - na D3 risiveru.
 
Nakon poslednjeg update-a softvera problem se nije reprodukovao. Izgleda da su ga opravili :)
 
Meni je neverovatno da u 2016. godini, u doba digitalnog napretka, mi gledamo olimpijadu na jednom kanalu, kao pre 50 godina.
Mislim da bi sasvim normalno bilo da mozemo da u svakom trenutku biramo koji cemo dogadjaj sa OI da gledamo. Ne znam dal' tu mogucnost imaju kablovski operateri u svetu?

.
 
Apsolutno se slazem i danas ceo dan pizdim i razmisljam upravo o tome.
 
Meni je neverovatno da u 2016. godini, u doba digitalnog napretka, mi gledamo olimpijadu na jednom kanalu, kao pre 50 godina.
Mislim da bi sasvim normalno bilo da mozemo da u svakom trenutku biramo koji cemo dogadjaj sa OI da gledamo. Ne znam dal' tu mogucnost imaju kablovski operateri u svetu?

.
Ima, drugar u Njujorku za 24$ bira sta ce da gleda na OI!
 
Nazad
Vrh Dno