Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zar nije dovoljna njegova normalna veza koax kablom? Šta se dobije povezivanjem na LAN?
Други тј слејв Д3 нема инфо о пакету који се користи и то добија од газда пријемника. :) Вероватно и те додатне функције ... а нисам сигуран и да ли може да ради без лан везе.
Imao sam ruter TPLink 340g koji kod mene na SBB odlicno radi i koji sam poklonio. Medjutim, na toj novoj lokaciji ruter uopste ne radi, provajder je isto SBB. Vratim TPLink kod mene i normalno radi. U SBBu kazu da nije do njih, cak su i dolazili.
Шта је испред рутера, исти модем или се ту разликује. Ако је модем, онда је могуће да је до ситних подешавања на компу типа ручно подешена мрежа и слично.
Друго што може да буде је (опет у случају да је тамо модем а не рутер) да мора да се рефрешује модем да би нови уређај који је иза њега добио своју јавну IP адресу.

Напиши какве су комбинације на оба места па да видимо шта даље. Нешто типујем да би решење могло да буде искључивање модема на пар тренутака из струје и онда укључивање, требало би да онда рутер добије своју адресу од сервера и да проради.
 
Ja mislim da taj mrezni kabl sluzi za servise 72 sata unazad itd....
 
Sta mislite da li ce biti nekih promena sa paketima sad tokom septembra/oktobra?
Uglavnom su ih do sad tad menjali,pojacavali itd.
 
Наравно, октобра завршавају УО и мораће да понуде нешто да би корисници потписали нове уговори.
 
Шта је испред рутера, исти модем или се ту разликује. Ако је модем, онда је могуће да је до ситних подешавања на компу типа ручно подешена мрежа и слично.
Друго што може да буде је (опет у случају да је тамо модем а не рутер) да мора да се рефрешује модем да би нови уређај који је иза њега добио своју јавну IP адресу.

Напиши какве су комбинације на оба места па да видимо шта даље. Нешто типујем да би решење могло да буде искључивање модема на пар тренутака из струје и онда укључивање, требало би да онда рутер добије своју адресу од сервера и да проради.
Na oba mesta ispred rutera su oni obicni modemi sa uticnicom za fixni fon. Od uredjaja se u oba slucaja kaci samo isti android telefon, pc nema nigde.
Dakle, sve je bukvalno identicno.

Kod mene kada se postavi sve radi perfektno, a na drugoj lokaciji sada posle hardverskog reseta radi nesto bolje, ali daleko od normalnog. Cesce prodju WA poruke nego pre reseta, recimo za 1-5 minuta. WA poziv se bar uspostavi (juce ni u sni to nije moglo), ali zvuka uopste nema.

Milion puta su paljeni/gaseni i modem i ruter, nikakve promene nisu primecene.

p.s. lik iz sbba kaze da "mozda ruter ima staru ip adresu i ne moze da se zakači". :)
 
Zar nije dovoljna njegova normalna veza koax kablom? Šta se dobije povezivanjem na LAN?
Kako su mi rekli, taj D3 nema svoj modem nego preko LAN kabla ide na home gateway (i zauzme jedan LAN port i još jedan je preprogramiran za tu funciju pa ne može PC na njega, tako da imam samo dva za PCe).
Kada ta veza štucne, streaming radi i može da se gleda TV ali ništa od naprednijih funkcija neće da prihvati dok se ne restartuje.
 
Milion puta su paljeni/gaseni i modem i ruter, nikakve promene nisu primecene.

p.s. lik iz sbba kaze da "mozda ruter ima staru ip adresu i ne moze da se zakači". :)
Јеси ли урадио баш онако, све повежеш, искључиш модем из струје, не палиш/гасиш нити рестартујеш?
 
Modem iskljuce iz struje po 2 minuta i kad ga ukljuce posle je sve isto kao pre - poruke kasne, a pozivi nista.
Kazem, poboljsalo se posle hardverskog reseta (olovka u otvor pozadi) ali nije to to.

Kupio bih im novi ruter, neki jeftin, da se kaci 1 android i da radi odmah out-of-the-box.
Ali upravo takav vec imam - i ne radi na fabrickim setovanjima.

Mislio sam da je do SBBa jer kod mene taj ruter radi medjutim nisam vise siguran da je SBB u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Iskljuci bgn, stavi samo bg mod pa probaj. Taj ruter ima problem sa n modom, meni je pucao net non stop dok nisam to provalio.
Samo da potvrdim da wr740n/nd ima problem sa wireless-om, bilo da se koristi sa originalnim firmware-om ili sa raznim verzijama OpenWrt-a.
 
Na oba mesta ispred rutera su oni obicni modemi sa uticnicom za fixni fon. Od uredjaja se u oba slucaja kaci samo isti android telefon, pc nema nigde.
Dakle, sve je bukvalno identicno.
Да ли постоји могућност да се тамо каблом закачи неки рс, да се прво утврди да ли СББ/модем/рутер добро сарађују? Ако то ради добро, онда да се траже проблеми у wireless делу а ако не ради, да се тражи шта брља.
 
Modem iskljuce iz struje po 2 minuta i kad ga ukljuce posle je sve isto kao pre - poruke kasne, a pozivi nista.
Kazem, poboljsalo se posle hardverskog reseta (olovka u otvor pozadi) ali nije to to.

Kupio bih im novi ruter, neki jeftin, da se kaci 1 android i da radi odmah out-of-the-box.
Ali upravo takav vec imam - i ne radi na fabrickim setovanjima.

Mislio sam da je do SBBa jer kod mene taj ruter radi medjutim nisam vise siguran da je SBB u pitanju.

Probaj da bar pola sata-sat drzis iskljucen modem.
 
Uflesuj mu dd-wrt, evo vidim na listi na prethodnoj strani da je podrzan.
 
@jericho:
Mislim da nema tplink wr340g na ddwrt listi :).

@kiza:
nocas je ruter bio bez napajanja, dosta mu je :)

@calexx:
poslacu nekog sa laptopom na lokaciju da proveri raw cable

Danas mi se vraca ruter u ruke, procackacu ga malo da vidim sta je hw reset uradio sa podesavanjima. Postavicu ssid, pass i eventualno MAC da vidim sta sa njom.
 
Poslednja izmena:
@ZorMi & @calex

Nisam ukapirao da se radi o D3 home. Običan D3 nikad nisam povezivao na LAN pa me zanima koja mu je svrha. 72h unazad radi i bez toga.

@Septimus

Iz tvog pisanja se čini da je problem u SBB-u. A da se odnese tamo i tvoj modem za probu?
 
@jericho:
Mislim da nema tplink wr340g na ddwrt listi :).

@kiza:
nocas je ruter bio bez napajanja, dosta mu je :)

@calexx:
poslacu nekog sa laptopom na lokaciju da proveri raw cable

Danas mi se vraca ruter u ruke, procackacu ga malo da vidim sta je hw reset uradio sa podesavanjima. Postavicu ssid, pass i eventualno MAC da vidim sta sa njom.

My bad, procitao sam da je rec o 740, a njega ima na listi. 340 je najveci krs od rutera, imao sam to "zadovoljstvo" da ga posedujem. Prvi se pokvario mesec dana posle kupovine, drugi je crkao posle godinu i po.
 
@calexx:
poslacu nekog sa laptopom na lokaciju da proveri raw cable
Основно је да се овери прво модем/рутер па каблом за неки комп, ако не ради, онда кабл у модем и тек онда се зове СББ. Ако ради преко кабла, онда се провери загушење етра и даља подешавања рутера, мада је код преноса једног истог то вероватно ОК.

Да ли је на локацији нешто уопште до сада радило, са или без рутера? Да ли је у питању исти или сличан пакет?
Nisam ukapirao da se radi o D3 home. Običan D3 nikad nisam povezivao na LAN pa me zanima koja mu je svrha. 72h unazad radi i bez toga.
Постоји и опција да се Д3 повеже лан каблом и онда би требало да ради као медија плејер па да са компа пустиш неки снимак на теве. То ће да буде могуће када ови из СББ-а врате ту функцију пријемницима. Можда за пар месеци ако не смисле неку другу навлакушу за кориснике којима истиче УО.
 
@jericho:
Mislim da nema tplink wr340g na ddwrt listi :).

@kiza:
nocas je ruter bio bez napajanja, dosta mu je :)

@calexx:
poslacu nekog sa laptopom na lokaciju da proveri raw cable

Danas mi se vraca ruter u ruke, procackacu ga malo da vidim sta je hw reset uradio sa podesavanjima. Postavicu ssid, pass i eventualno MAC da vidim sta sa njom.

Nisam napisao da iskljucis ruter, vec modem.
 
Bili su i ruter i modem bez napajanja, ruter mi u podsvesti pa otud greska ;)

Ruter je veceras bio u mojim rukama, podesen tip-top. Internet je kod mene radio odlicno. Otpremljen je na problematicnu lokaciju i nadam se da su problemi ostali iza :).

Sutra stize i laptop pa direktno u modem. Mada kako rekoh, ekipa SBBa je bila i rekose da "ima interneta".
 
Samo da podsetim: svaki put, nakon zamene ili ukljucenja novog uredjaja na modem, neophodan je restart modema.
Pozdrav
 
Kakva su Vasa iskustva sa cisco epc 3928?
 
Kakva su Vasa iskustva sa cisco epc 3928?

Moja ne baš dobra, gubi se Internet na svakih sat-dva iako je 'signal dobar'. A onda krene da se restartuje sam od sebe i raskine sve lokalne veze pa mi se ne vide računari dok ne uhvati ponovo signal na WAN portu (nije mi jasno zašto tako mora).
 
Ja stvarno nemam takvih problema. Niti se gasi niti resetuje. Mozda los primerak.
 
Ja stvarno nemam takvih problema. Niti se gasi niti resetuje. Mozda los primerak.
Tražio sam da zamene (tek uveden pre 10 dana) ali kažu politika firme da ne menjaju dok ne provere sve što mogu oko kablova.
 
Ne znam, ja sam uzeo broj momka sto radi kod mene u SBB-u i on mi rece da ako imam nekad problem samo njemu javim i zameni zacas, kaze ima rutera kolko oces.
 
Pa ti home gateway ruteri se resetuju svaki put kada izgube signal. Nije praktično da vam se iole ozbiljnija mreža zasniva na tim uređajima. Samo za kuću.
 
Na epc 3928 Wlan ne može preko 80 mb/s mada bi po specifikaciji trebalo. Moracu da nabavim ruter koji ima ac standard. Kakva je situacija kod vas?
 
Poslednja izmena:
Na epc 3928 Wlan ne može preko 80 mb/s mada bi po specifikaciji trebalo. Moracu da nabavim ruter koji ima ac standard. Kakva je situacija kod vas?
On beše ima 802.11n? Moj laptop koji ima ac se kačio na 144Mbps ali kao što kažeš prenosio možda upola, pa sam povezao UTP kablom na 1Gbps.

Isto ću kupiti dodatni WLAN router sa 5x1Gbps portovima da izolujem kućnu mrežu od padova SBB home gatewaya uz 4G modem za backup link.

Preporuke do 100€? Hvale TP-Link Archer C3 ali ne nađoh ovde, ima WR1043ND, D-Link DIR-652, Netis WF-2780, Asus RT-N56U... itd.
 
Poslednja izmena:
Ako već razmišljaš o TP-LINK onda bih mnogo pre uzeo nešto tipa WDR-3600 ili bolji nego sad već prastari WR1043ND.
 
Ako već razmišljaš o TP-LINK onda bih mnogo pre uzeo nešto tipa WDR-3600 ili bolji nego sad već prastari WR1043ND.
Hvala, upravo tako nešto, ima i 2xUSB sharing (još da su USB3.0 kao moj externi disk ali ne može sve).
Na Amazonu je $60, ovde u cenovnicima 8-9kdin, ako ga ima na stanju,.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno