Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ako je zakon dve, ne mogu da ti daju jednu.
 
Zar u Solunu (EU, GR) ne daju garanciju od svih 5g ? :d
 
Sta ima Solun sa garanciju nije vajda za 60 eura da idem do soluna za garanciju :D
 
Додај још мало пара и узми најјефтинији од 240Gb...
 
Poslednja izmena:
To se ceka,bas razmisljam ovih dana kako bi presao na 500/512gb :p
 
Sta mislite dal bi ssd ubrzao surf na laptopu koji je star 3 godine a ima 4gb rama?
Koristim win 8.1 i uvek najnoviji firefox i vec se gusi na 3 otvorena taba. Ima li pomoci ili je to ipak laptop?
 
Sta mislite dal bi ssd ubrzao surf na laptopu koji je star 3 godine a ima 4gb rama?
Koristim win 8.1 i uvek najnoviji firefox i vec se gusi na 3 otvorena taba. Ima li pomoci ili je to ipak laptop?
Normalno da danas vise se isplati da se nadogradi na ssd nego li da se kupuje procesor, ali ram ti je malo
 
Ne znači mnogo informacija da je lap star 3 godine. Koji CPU ima?
Probaj Operu.
 
+1.Moze laptop star 6 godina da bude brzi od novog, to zavisi od specifikacije, ne od godina.

Inace, nemam vec 6+ meseci HDD, samo dva SSDa, 240GB i 120GB.
 
Poslednja izmena:
Imam ja laptop sa istim tim procesorom. Stavio sam mu kingston v300 ssd koji ssam izvadio is pc jer je bio spor, ali je dosta brzi od harda u laptopu. Takodje sam instalirao tiny win7 i laptop leti. Inace licno ne koristim piratatski software odavno, ali ovo ce koristiti cale tako da njemu na dusu :)
 
Poslednja izmena:
Imam ja laptop sa istim tim procesorom. Stavio sam mu kingston v300 ssd koji ssam izvadio is pc jer je bio spor, ali je dosta brzi od harda u laptopu. Takodje sam instalirao tiny win7 i laptop leti. Inace licno ne koristim piratatski software odavno, ali ovo ce koristiti cale tako da njemu na dusu :)

Ali da li je surfovanje brze? Moze li se otvoriti 5+ tabova a da ne koci?
 
Pravo da ti kazem mogao sam da otorim 5 tabova i bez ssd... Kakav ti je ostatak konfiguracije? Tabovi su vise stvar ram memorije
 
Uzeo jos neko ovaj patriot blast? Na akciji veci model od 240gb samo 9000 din. Ja mislim da je vreme da uzmem prvi ssd xD
 
Uzeo sam ja, na as ssd bench je read oko 450 a write malo preko 400, stim sto wirte nekad bude malo manji, nekad malo veci, dok je read u glavnom konstantan
 
Uzeo jos neko ovaj patriot blast? Na akciji veci model od 240gb samo 9000 din. Ja mislim da je vreme da uzmem prvi ssd xD

Pokazao se kao odlican za perf/price odnos. Znam par njih koji su ga kupili i radi bez ikakvih problema. Svakako ces imati ogromno ubrzanje u odnosu na HDD.
 
patriot ima nesto manje brzine pisanja od ostalih ssd, mada nije to nista strasno manje
oni imaju neku cudnu ideju sto se tice toga

patriot blast as ssd bench.jpg
patriot blast crystal disk mark.jpg

evo kako se meni pokazao

write brzina ume da varira izmedju 2xx i 4xx nekada
ovo su rezultati testova posle instalacije windowsa, updateova i svega ostalog, tad sam instalirao programe i probao
 
Nazad
Vrh Dno