Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

brate mislim na ovih 10
to je očaj, treba na 25 minum za ovu cenu
 
brate mislim na ovih 10
to je očaj, treba na 25 minum za ovu cenu
Pa nisi onda dobro napisao, pitao si za povecanje brzine interneta, na sta je usledio odgovor za 100Mbit.
A i cekaj koliko ti placas 10Mbit?
 
Znam naravno.
Samo da te podsetim sta je bilo pitanje pa sam spomenuo 100Mbit

NIje uopšte bilo pitanje, neko je konstatovao da treba da povećaju brzinu.

Ti uskačeš i iz čista mira i napadaš, jel ti malo 100 i 2 puta ga pitaš u istom postu. Ja te pitam da li znaš koliko košta 100, i šta sve možeš da dobiješ za te pare kod ikoma i sbb-a
 
Poslednja izmena:
NIje uopšte bilo pitanje, neko je konstatovao da treba da povećaju brzinu.

Ti uskačeš i iz čista mira i napadaš, jel ti malo 100 i 2 puta ga pitaš u istom postu. Ja te pitam da li znaš koliko košta 100, i šta sve možeš da dobiješ za te pare kod ikoma i sbb-a

Ajde evo zbog provokatora a svi znaju da si provokator jos jednom cu citirati poruku, citirati znaci napisati od reci do reci izvornu poruku a ona glasi, citiram znaci kopiram NJEGOVE RECI:
JEL planiraju ovi da povećaju net
i ovo je sporo ali tek sad u odnosu na sbb....

još ako poskupi kao što su rekli
Znaci covek na pocetku recenice kaze:
Jel planiraju... to je svakako pitanje a ne konstatacija, a konstatacija na tu temu bi bila:
Povecace brzine... ili ovi planiraju da povecaju brzine...
Znaci u drugom primeru je konstatacija DA ce povecati brzine a onako kako je napisao je pitanje DA li neko zna dal ce povecati brzine, sto je on indirekno i potvrdio kad je napisao umesto 10 da mu povecaju na 25 znaci covek je pitao.
A ti si jedan provokator kojeg cu staviti na ignore a molim te da i ti mene stavis na ignore posto sa provokatorima vise ne komuniciram.
Ja ne uskacem nigde vec odgovaram coveku na pitanje kako je prvo postavio(kasnije je jasnije napisao) i pitao ga da li mu je mala brzina od 100Mbit.
Ja ti po drugi put pisem da znam a i sta me briga sta za te pare ima kod SjBB-a.
To nije tema na ts vdsl ili bar ne bi trebala ako se drzimo teme.
A ti otvori temu sta se dobije kod sjbba za iste pare a sta kod ts.
 
MTS BOX paketi!!!

Hehe slatko si me nasmejao... Ja provokator ? Pa covece da li si normalan ? Imas li pamcenje duze od 10 dana, sta je bilo sve na drugim temama i kolko si puta bio banovan. Neznas gde i sta pises vise nije ts vdsl i neznam kako si izveo ono citirao si post, kao da sam ja napisao, a to uopste nije moj post. Ako razumes
 
Poslednja izmena:
ne vidim šta je nejasno napisano, tema je box paket i tu sam i postavio pitanje
u box paketima brzina je 10

pitanje jel će povećati to pošto je u sbb paketima dosta veća brzina i još su je sad još više povećali
 
To i ja kazem...
Ali postoje realne prepreke za to kod VECINE pogledaj samo DL koliki je max kod nekih ne znam da li ima nas i 10% u Srbiji koji bi mogli 50Mbit UL da izvucemo sa sadasnjom infrastrukturom i HW na strani TS.
Ali ja ocekujem sa prodajom i modernizaciju i vektorisanje pa ce samim tim i max brzina svima biti veca.
Naravno dodatna izgradnja mini ipanova resava ove probleme ali sporo to ide za sada mislim da ce posle privatizacije ako uopste bude bilo biti i ubrzan razvoj infrastrukture.
Realno ovo je jedini i najveci problem i prepreka Telekomu da kod 90% korisnika poveca brzinu na 20Mb/s a kamoli na 50Mb/s ili 100Mb/s.
Kao sto kaze @enraged ako Telekom u skorije vreme ne pocne sa izgradnjom IPanova izgubice trku svuda gde oko njega ima bilo koji drugi kablovski provajder i gde korisnik moze da bira jos nekog osim Telekoma!
Na kraju ostace samo oni korisnici kojima je Telekom jedino resenje i solucija,nazalost kao i meni koji se bakcem sa BOX-om i 10Mb/s na 1.5km od centrale jer nemam drugu mogucnost!:(
A gledam danas sa setom na SBB forumu kako se ljudi zale sto su im sa 60Mb/s povecali "samo" na 70Mb/s i placem od tuge bar da mi je pola od toga!:lupko:
 
Poslednja izmena:
Pa upravo to druze ne budu li uskoro omasovili ipanove bice sa udelom na trzistu sa 2% na nivou statisticke greske a ja odoh boze zdravlje na ikom.
Jer vec sad mogu tamo da imam 125 a na ts 100 ali bez iptv a ovde sa tv 125 za godinu i po verovatno i vise..
Puci ce ts za 2 godine ako ovako ostane stanje.
 
Pa upravo to druze ne budu li uskoro omasovili ipanove bice sa udelom na trzistu sa 2% na nivou statisticke greske a ja odoh boze zdravlje na ikom.
Jer vec sad mogu tamo da imam 125 a na ts 100 ali bez iptv a ovde sa tv 125 za godinu i po verovatno i vise..
Puci ce ts za 2 godine ako ovako ostane stanje.
Ma nece puci bas zbog manjih gradova i mesta,kao sto rekoh mislim da tu drze ukupno bar 60% trzista interneta i to vrlo dobro znaju i zato se tako i ponasaju (boli ih k...c),a znaju da se drugi provajderi nece siriti (imaju dogovor sa drugima) zato je i stanje takvo kakvo je!Nama koji smo osudjeni samo na Telekom ostaje samo da se nadamo i molimo boga da ce da se smiluju i ugrade nam po koji IPan! :(
 
SBB 60Mbps nije za sve, to je jedan od brzih (cini mi se srednji od 5) paketa. Najsporiji je 30/2.
Da to igra ulogu kod ljudi kojima je jedina alternativa Box (znaci Net10), ne bi Telekom imao u mnogo delova BG-a korisnike. Za 1700 (ili 1600?) kod Telekoma imas Net (uz fixni, kroz Box2). Kod SBBa nemas mogucnost da ispod 2700 ista dobijes. Hoces i TV, pa te i kod Telekoma izadje 2700? OK, jeste manje - ali imas izbor. Ocigledno da ljudima to ne igra toliku ulogu, koliko to misle ljudi na forumu.
A one Silver/Gold Trio Pao varijante kod SBB-a - Box4 kod Telekoma uz mobilnu i opet jeftinije. Zbog neta mnogo mali broj korisnika bira providera!

Da Telekom nije poceo VDSL da pusta, koliko godina ne bi SBB mrdnuo? Kada sam negde 2012 gledao, SBB minimum je bio 25/2 - wow, povecan na 30/2! :)
Tamo gde nema VDSLa, sanse da ima alternativa su ispod 5%. Tamo nece SBB zaviriti ove decenije - ne zele da ulazu.

Sta ce se desiti? Telekom ce izgraditi infrastrukturu za VDSL i za manja mesta (mnoga vec imaju), prodace se i ta infrastruktura iako vredi mnogo vise nego sto ce se ceniti - i onda ce se iznajmljivati SBBu i ostalima da bi i oni doveli svoje usluge tamo.. i to ce funkcionsati. Videcete da ce to cak i biti ugovoreno:)
 
Poslednja izmena:
Мало си побркао и налупао, 2012. је СББ имао најмању брзину 10/1. Крајем 2013. је било 15/1,5 а 25/2 као минимум је тек од априла ове године.
 
Net + fiksni kod Telekoma u box 2 paketu nemas ispod 2000 dinara ako gledas ukupnu cenu. Kakvih 1600 din?
 
Ukupnu cenu cega? :D Box 2 je ukupna cena za fixni i Net10 :D Nema nista preko tih 1600-1700 :) (ne mogu da otvorim j***ni sajt, da vidim tacnu cenu :)) I da je 2000, opet sta imas kod SBBa sa netom za tu cenu? Nulu.

Calexx, izgleda da si u pravu :) 10/1 je bio. U svakom slucaju - povecali tek kada je TS poceo da uzima kolac kroz razne kampanje.
 
Poslednja izmena:
Ма да, СББ ће да се цима и својим најмањим брзинама јури Телекомове теоретски највеће. Не знам тачно али је Телеком у то време вероватно имао 1536/256 као најнижу брзину а вероватно 20/1 као највећу и папрено скупу па ће СББ да се цима и повећава најнижу да буде преко тога. Мислиш да је сада СББ повећао најнижу на 30/2 да би парирао јединој мтс АДСЛ брзини 10/1 или се плаше да 20/2 који може да добије баш мали број корисника може да угрози нешто? Истовремено многи имају СББ 100 мегабитни интернет, а не сећам се да неко има толико у мтс-у, осим неких код којих може око 90. Ја сам сада на 70/4 па ми предложи алтернативу код мтс-а са сличном брзином.
Вероватније се Телеком цимнуо када је СББ кренуо са 10, 25 па и оним највећим брзинама и почео убрзано да монтира истурене степене што јесте за похвалу. Да није тога, још би важила изјава оног тупче да је 775kbps, или колико већ беше изјавио, максимум који је било коме потребан.
 
Vi i dalje ne shvatate da smo mi extremna manjina za net, i da se samo najnize brzine i gledaju za prodor trzista? Imate izvestaj RATELa o brzinama i procentima koriscenosti istih - pogledajte ih, pre nego sto pomenete brzine od 70-100Mbps kao nesto sto je prednost SBBa. Cak i 30 ne zanima ljude.
Ja mogu uzeti Net50 za 400 dinara vise od Net20, i Net100 za 500 dinara vise od Net50, i to sve extra stabilno. I dalje sam na Net20, a koristim net primarno za posao. I medju extremnijim korisnicima neta samo u Srbiji :)

U mojoj zgradi se koriste MTS, Telenor i VIP mobilni net za kucni internet :) Toliko su "zahtevni" korisnici, kaze covek iz Telekoma imas koliko hoces slobodnih parica :)



Mada, ajde da ove rasprave preselimo u neku zasebnu temu, trolujemo Box korisnike.
Ne ocekujete neke promene Box paketa do prodaje, ne zele da puno talasaju vise.
 
jel će poskupeti box 4 paket od 1. oktobra?

ni sajt im ne radi već sto godina pa nmg da pogledam
 
Zasto da poskupi, ne znam da su nesto najavili?
 
pa piše na onom flajeru da tv poskupljuje pa nznm da li se ujedno odnosi i na box paket (istekao mi je ugovor)
 
pa piše na onom flajeru da tv poskupljuje pa nznm da li se ujedno odnosi i na box paket (istekao mi je ugovor)
Uuuu extra ako poskupi,taman odjavim BOX i uzmem 20/2!:)
A pise na flajeru da ce pretplata za osnovni paket od 1. Oktobra biti 1135,00 dinara!
 

Prilozi

  • IPTV.jpg
    IPTV.jpg
    268.5 KB · Pregleda: 177
Poslednja izmena:
i ja slicno razmisljam... imam box4 i ako poskupi prelazim na jeftiniju varijantu jer ionako skoro da ne gledam tv, a pogotovu ne gledam odvratni pink... razmenio sam mail na tu temu sa podrskom. trazio sam da se pink izbaci iz osnovnog paketa - naravno, odjebali su me.
 
msilim da to samo tv ko ima zasebno poskupljuje
za boxove ostaje ista cena
 
Koristim Box 2 (fix+net), i danas sam tek provalio da iako koristim BBTF,
ne mogu više da vidim listing propuštenih poziva i dolaznih poziva kroz meni
kada se ulogujem na mts.rs u Moj MTS.
Dok je radio stari sajt https://mojtelekom.telekom.rs bez problema sam mogao da vidim
te opcije. I sada se mogu ulogovati na stari sajt, ali me odmah redirektuje na ovaj novi.

Pozvao sam podršku i oni isto tako su tek sada saznali da korisnik može da vidi samo odlazne pozive,
zajedno sa vremenom pozivanja, trajanja poziva i broja koji je biran.
Ovo ostalo ne radi.

Džaba ste krečili.

Uzgred, koliko se god trudili da se ušminkaju, koliko juče sam imao krvavih muka da skontam kako da gledam
sadržaj koji sam kupio preko mts servisa kliksport.
Sadržaj radi samo u IE i u Firefox, kada se dodaju neki plugins.

Obzirom da je Chrome najkorišćeniji web browser, i da od početka septembra ne podržava NPAPI
mts je svojim korisnicima ostavio opciju da tekmu gledaju na starom dobrom i odavno zaboravljenom IE.

Do juče nisam ni znao da ga imam u računaru jer kada sam upgradeovao 8.1 na Win 10, Microsofte Edge je
bio taj koji se pojavio na task baru, umesto ranije stalno po defaultu IE. Edge ne podržava nikakve plugine, niti će.
FB_IMG_1442066929077.jpg
 
Poslednja izmena:
Obzirom da je Chrome najkorišćeniji web browser, i da od početka septembra ne podržava NPAPI
Aha, a u Srbiji svi znaju engleski, i pomazu svakome, niko nikoga ne zeli da zahebe... how yes now :D
Manite se StatsCounter BS-a, osim mene ne znam nikoga ko koristi Chrome (a ja ga samo na fonu koristim).

TS ne cilja na Bench korisnike, vec na general populi, a oni dalje od IE-a ne znaju ako im neko ne postavi Firefox/Chrome i preimenuje ga u IE.
 
Ne znam za tvoj slučaj, veruj mi iako živim u malom selu, nikoga od poznanika ne znam da koristi IE.
Uglavnom je to Chrome/Firefox.
Juče sam kod drugara bio on i nema ništa instalirano u kompu nego ovaj Edge.
 
Koristim Box 2 (fix+net), i danas sam tek provalio da iako koristim BBTF,
ne mogu više da vidim listing propuštenih poziva i dolaznih poziva kroz meni
kada se ulogujem na mts.rs u Moj MTS.
На BBTF може да се види листинг пропуштених и долазних позива? Ако је тако, разлог више да почнем да размишљам о томе, до сада никад нисам (осим на самом телефону) то могао да видим.
 
Da moglo je sve to da se vidi na sopstvenom nalogu, al' na starom sajtu.
Danas sam skontao da na ovom novom mogu da se vide samo odlazni pozivi (pozivani broj, vreme pozivanja, trajanje poziva).
Valjda će da srede da se može i ostali videti na ovom novom sajtu,
obzirom da i ovi iz podrške su se danas upoznali sa činjenicom da se ne vide propušteni i dolazni pozivi u listingu na nalogu.
 
Da moglo je sve to da se vidi na sopstvenom nalogu, al' na starom sajtu.
Danas sam skontao da na ovom novom mogu da se vide samo odlazni pozivi (pozivani broj, vreme pozivanja, trajanje poziva).
Valjda će da srede da se može i ostali videti na ovom novom sajtu,
obzirom da i ovi iz podrške su se danas upoznali sa činjenicom da se ne vide propušteni i dolazni pozivi u listingu na nalogu.
Potvrdjujem i ja,do sada su mogli da se vide primljeni i propusteni pozivi dok sada na novom sajtu mogu da se vide samo birani brojevi! :trust::mad:
 
Jedno pitanje, pomalo glupavo. Zamenio sam TV opremu u MTS , huawei ip set top box. Kako se na tastaturi na daljinskom memorise odredjeni kanal? Jbt nigde ne mogu da nadjem u uputstvima. Na staroj sam lako nasao, na novoj ne mogu nigde. Zna li neko?
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, pomalo glupavo. Zamenio sam TV opremu u MTS , huawei ip set top box. Kako se na tastaturi na daljinskom memorise odredjeni kanal? Jbt nigde ne mogu da nadjem u uputstvima. Na staroj sam lako nasao, na novoj ne mogu nigde. Zna li neko?

Memorise odredjeni kanal?
 
Nazad
Vrh Dno