Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Pravi "studentski" bajs ;)
Odlican, svidja mi se!
Koliki je hod zadnje vile s obzirom da je "najner"?
 
Poslednja izmena:
Brate mili...
:exploder::Klanjanje
 
Student, secam se tog bajsa, na berzi je bio pre par meseci. Lik ga je prodavao za oko 1600 ako se dobro secam... Za koliko si ga uzeo?
 
@ student ... krastavac mozda da si se cho snekim pa nam se pridruzis :D... Krenuli smo u 11 zavrsili oko pola 3...
 
Mobilne aplikacije
Danas isprobavao na šetnji od oko 13 km. U odlasku Hike&Bike, u povratku Sports Tracker. Tek treba da uporedim sve podatke (deluje ok na prvi pogled), ali zanimljiva je potrošnja baterije, u potpuno istim uslovima. Da bih izbegao greške, pogledao sam sada ponovo, potrošnja baterije u poslednja 24 sata (prethodna šetnja je bila juče prepodne, pa nije uračunata). H&B samo 1,3 %, a ST čak 4,1. Tokom cele šetnje, samo u dva navrata sam aktivirao ST, kada je morao da dovuče malecnu mapu za prikaz, ne verujem da je to moglo da skine 3 %. Uostalom, H&B koristi iste mape (Bing). Sam ST kaže da je radio 68 minuta, H&B 60 minuta. Možda još po neki minut dok sam zatvorio aplikacije, ali ništa značajno. Uz to, H&B daje veoma detaljne grafičke podatke o ruti na samom telefonu. Nema potrošnju kalorija, ali to je prilično neprecizno. H&B nema sajt za sinhronizaciju, lepo radi upload na SkyDrive i to u folder po izboru. Uz to, ima zgodnu mogućnost glasovnog obaveštavanja (na engleskom) kada počne i prekine snimanje (auto pauza), pa je manja mogućnost da nešto krene naopako. Plus podešavanje posle koliko sekundi da stopira snimanje, kao i mogućnost da daje periodične "podsticajne" podatke glasom (posle N km ili N minuta) - pređenu udaljenost, proteklo vreme i trenutnu brzinu. Jedino što se auto pauza aktivira isključivo na statičnost, nema opciju minimalne brzine. Ipak, radi odlično. Osim toga, ST ima samo dve opcije za auto pauzu (sporije od 5 km/č ili 2 km/č), što meni često ne odgovara. Čak i kad vozim bajk, desi se da idem sporije od 2 km (npr, guram uz tešku uzbrdicu na +50) kada želim da se ipak snima. A ručna pauza je nezgodna. ST ima zanimljiviji interfejs, ali mi sve manje odgovara u poređenju sa drugima. S tim da ima dodatne opcije kao povezivanje sa monitorom srca. H&B besplatno daje snimanje samo nekoliko trekova, ali ja sam besplatno dobio unlimited opciju. Nisam jedino siguran da li podržava offline mape.

Nateraću se sutra da napišem utiske i za ostale programe koje sam probao, ali njih sam zaista samo probao.
 
Ja sam planirao ali zbog obaveza kod kuce nisam mogao da stignem na vreme pa sam odvozao slicno zahtevnu brdsku i solidnu ravnu voznju.

Vidiii i student je poceo voziti.:D
Dobro nam dosao nam tvom tenku jer kako drugacije da opisem tvog monstruma. :)
Steta sto nam se nisi pridruzio jer je bilo lepo druzenje i ovaj 5. Karlovacki-fruskogorski maraton je do sada bio najmasovniji sa oko 70 biciklista iz cele Srbije.
Srecom tu je sada vec isto tradicionalni Jesenji Fruskogorski MTB Maraton koji ce se odrzati 25.10. pa se mozemo tamo druziti.

@all
Nego da pitam ove koji koriste Stravu, kako dodajete fotografije naknadno na neku voznju?
 
@cane ako ćeš da meriš potrošnju nisam siguran da to može tako sa procentima. Pitanje je kol'ko je to linearno i koliko se razlikuju uslovi. Možda je bolje da ih koristiš u isto vreme i uzdaš se u OS da daje tačne podatke za pojedinačne aplikacije.
 
Nateraću se sutra da napišem utiske i za ostale programe koje sam probao, ali njih sam zaista samo probao.

Ma samo ti pisi ima koga zanima ;)
@all
Nego da pitam ove koji koriste Stravu, kako dodajete fotografije naknadno na neku voznju?
Otvoris tu voznju, meni, edit activity, add a photo

Mana je sto mora jedna po jedna slika da se dodaje i sto ne mogu posle da se zumiraju, i male su rezolucije.
 
Taj je bio bele boje koliko se secam.

Ne, taj je bio crn, mora da je to taj, obzirom da su jako retki na ovim prostorima.

@all
Nego da pitam ove koji koriste Stravu, kako dodajete fotografije naknadno na neku voznju?

Izgleda da moze samo preko android app tj android uredjaja. Selektujes aktivnost pa gore desno u padajucem meniju (tri kockice) selektujes edit activity i onda tamo imas opciju da ubacis slike.
 
Fina voznja.
 
^Drugar ga vezao nekom silikonskom slinom. Jos mu flešira taj brzinomer, prikazuje recimo 50km/h pa 30km/h a istom brzinom ide, verovatno baš zbog tih vibracija, ko će ga znati... žasU! :D A dobar je model, ja sam takav koristio 10ak god.
 
^Drugar ga vezao nekom silikonskom slinom. Jos mu flešira taj brzinomer, prikazuje recimo 50km/h pa 30km/h a istom brzinom ide, verovatno baš zbog tih vibracija, ko će ga znati... žasU! :D A dobar je model, ja sam takav koristio 10ak god.
Ako je to cateye enduro kakav sam ja imao, a lici na njega taj ima 20 godina, a vidjam da ih ljudi jos koriste.
Ali cateye ima dole odlican nosac, ne bi skako ovako...

A Ima i onaj providni kinez koji slicno izgleda ali to je vec zesci krs.
 
Poslednja izmena:
Danas mi stigle naočare, dres i biciklističke sa alija. Mogu reći da sam baš prijatno iznenađen kvalitetom.
83d69e85e8841c03fb9917eea978f325.jpg
6f0ae7ab11f4a75f1e1d1417cd8dd590.jpg
cf8f0c53e5a65283e652d4bcdbaaf495.jpg
fb2dd5b9af0fcbb0612130d638e447f8.jpg
4ec1ac2b28282e9f8a07303189b653e9.jpg
6eba5487f81e112f93c215ad470c7cb3.jpg
b4d6784c9073d2896977ed20c5c565f6.jpg
f96e393e1f2270ce4dfa97d93dc2f041.jpg
 
Enduro, tomo, astrale, sve je to isto ;)

@Sh@rance
Pa covece cemu letnji dres?
`ladno mi kad ga vidim:D
 
Sh@rance
dali si dobio odgovarajucu velicinu ? ja vec godinama kupujem na aliju, ali se nisam usudjivao odecu, jer njihove oznake velicine uglavnom nemaju veze sa stvarnoscu ?
 
Bakara to je za sledeću sezonu :)
steluk i meni je prvi put da naručujem garderobu. Ispod svake oznake xl xxl xxxl imaš i gabarite obim struka, obim grudi.... premerio se i poručio :) moja kineska velićina je 3xl :D
Prvi put sam obukao biciklističke sa uloškom osećaj kao da sam se usrao u gaće :D
 
Poslednja izmena:
Danas mi stigle naočare, dres i biciklističke sa alija. Mogu reći da sam baš prijatno iznenađen kvalitetom.
Kad se već hvalimo, pazario na ebayu
http://www.ebay.com/itm/RockBros-Po...pg[/IMG]id=100011&rk=2&rkt=10&sd=381388596673
Dres XL, gaće XXL, bolje da ljulja nego da žulja i dobre su veličine, ono jes da sam malo smršao, ali ne nameravam ni da se gojim.

Ne znam da li se vidi slika UL preko TT
evo i sa neta
http://www.ebay.com/itm/2015-New-Ho...6WwJRYmQmbKzn6tUPTNI4%3D&orig_cvip=true&rt=nc
 
Poslednja izmena:
Никад нисам носио те гаће, ваљда сам имао срећу да ме оригинал седло уопште не жуља, после дуже вожње немам никаквих проблема, осим што кад мало пипнем ... онде, осетим да помало боли, као благо нагњечење али само на тачан додир. Иначе не осећам ништа ни кад ходам, седим, лежим. Тога сам се највише плашио, некад давно сам после сваке вожње ходао ко чкаља у путу око света али сам изгледа добро прошао.
 
Nazad
Vrh Dno