Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo sam posle dužeg vremena pregledao napajanja i video karte, pobogu, skoro ničega više nema, samo malo đubreta ostalo. Možda ima Tangi ali mi ne stoje dobro.
 
Ima dosta procesora, ploca,... al sve fiksne cene, ali slabo ko licitira :).
 
O cenama i kupovnoj moci je Dzekson pisao nekoliko strana ranije. To je surova realnost, ne samo kod nas.


@Limundo:

Sumirao sam sta da uradite da bi i oni koji zele privatnost zavrsenih aukcija i oni koji zele da pokazu sta su prodali / kupili bili zadovoljni. Nazalost, ne umem da pojednostavim predlog. Sustina je da prodavac i kupac pored ocenjivanja imaju opciju da prikazu / sakriju zavrsenu aukciju u svom profilu u listi ocena.
 
O cenama i kupovnoj moci je Dzekson pisao nekoliko strana ranije. To je surova realnost, ne samo kod nas.


@Limundo:

Sumirao sam sta da uradite da bi i oni koji zele privatnost zavrsenih aukcija i oni koji zele da pokazu sta su prodali / kupili bili zadovoljni. Nazalost, ne umem da pojednostavim predlog. Sustina je da prodavac i kupac pored ocenjivanja imaju opciju da prikazu / sakriju zavrsenu aukciju u svom profilu u listi ocena.
Pa i samo sakrivanje, čak i dobrovoljno, je dovoljno da izazove sumlju u dotičnog (Mora da nešto krije pa je sumljiv). Najbolje je da sve što se tiče specifične kupovine/prodaje, kupca/prodavca vidi jasno i glasno pa ko hoće da se krije nek stavi masku i šeta po buvljacima.
 
Tako je, ako sumLJas - onda ne licitiras... :)
 
Izvinjavam se, nisam ovo baš shvatio, ako može pomoć.

Evo ja da vam pojasnim , kad "ne shvatate":

Kod ocenjivanja, uvedite "check"stavku: "ne zelim da se prikaze opis predmeta" i za kupca i za prodavca

U istoriji ocena potom lepo stavite "sakriveno po zelji kupca/prodavca" (naglasiti ko je sakrio opis) ili staviteopis predmeta ako se obojica sloze i sve je jasno.

Ja prvi nista necu kupiti od prodavca koji sakrije opis onoga sto prodaje, nema realnog razloga da to radi osim ako je neka prevara u pitanju.

A beskorisne komentare izbacite, ionako se sve svede na bez zamerke, fantasticno ovo - ono, svaka preporuka itd.

Kopirajte ebay, ako ne umete sami da smislite.
 
Poslednja izmena:
Ebay metodu ništa ne fali i ne treba izmišljati toplu vodu.

Suština je vrlo jednostavna i otprilke se svodi na sledeće:
Niko ne mora da zna šta kupujete ali svi mogu da vide šta ste prodali.
 
Milos i Vladan, evo ogromnog problema sa vasim sajtom, ovo je zapravo vise frustrirajuce od svega ostalog. Dajem prepisku sa Limundo operaterom na chat opciji na kontakt stranici, interpretirano:

JA: Pozdrav Limundo, dobio sam negativnu, koja je pritom neopravdana,
a ni clan nije postupio po pravilniku da me prvo kontaktira za potrebe reklamacije,
te vas molim da mi sto pre uklonite negativnu jer iako znam da sve mora po redu,
ja sam jedan od vasih jacih prodavaca i uplacujem vam na racun 2000 dinara
nedeljno te vas stoga molim da moj slucaj napravite kao prioritet sobzirom da sam
clanu momentalno ponudio mogucnost reklamacije, koja je opet po pravilniku
u obavezi da prihvati.

Limundo operater: Pozdrav, posaljite kontakt formu i slucaj ce biti resen u najkracem roku

JA: Izvinite, nismo se razumeli, zapravo vas molim da urgirate, na konto cinjenice da
sam jedan od jacih prodavaca, i dok vi odgovorite svim ovim silnim prodavcima
koji prodaju markice, salvete i gumice, meni ce biti narusen ugled kao prodavcu podosta

Limundo operater: Cim vasa kontakt forma dodje na red, bice regulisano

Ja: Molim vas ne odgovarajte kao robot, jel shvatate sta vam pisem ? dakle MOLIM vas
da me preko reda regulisete, ponavljam da sam jedan od jacih prodavaca i da na osnovu toga
imam valjda neku privilegiju da mi izadjete u susret, i pritom vas MOLIM da to uradite ?

Limundo operater: vas zahtev ce biti obradjen u toku dana, i ako je sve kako ste napisali
ocena ce biti uklonjena


...



Ovo je uvreda inteligencije. Dok je sve ovo limundo operater kuckao samnom, mogao je ko od sale da pronadje moju kontakt formu i da regulise problem. Ovo je zapravo gore nego da komuniciram sa Bot-om. Ja ne razumem kako vi u timu imate ovakve ljude koji ignorisu bilo kakav razum, i ko da rade u logoru odgovaraju iskljucivo zapamcen tekst. Znaci 3 godine sam na Limundo-u, nijednom nisam dobio odgovor koji nije vec u napred napisan. Jel moze neki odgovor zasto tako radite i odbijate bilo kakvu logiku prilikom komunikacije, vec konstantno dajete unapred napisane odgovore bez obzira na sadrzaj kontakta korisnika .. ?
 
Izvinjavam se ako smo napravili grešku. Tu smo da je ispravimo. Zamolio bih za vaše korisničko ime kako bih mogao da proverim o čemu se tačno radi. Hvala.

Врхунац безобразлука!!! Човек се жалио на вашем сајту али сте га одје*али и бановали, а сада када чињенице испливавају на видело по другим сајтовима-форумима идете са причом: Izvinjavam se ako smo napravili grešku. Tu smo da je ispravimo. Зашто то нисте одмах учинили???
 
Jel moze neki odgovor zasto tako radite i odbijate bilo kakvu logiku prilikom komunikacije, vec konstantno dajete unapred napisane odgovore bez obzira na sadrzaj kontakta korisnika .. ?

Evo ja ću da ti odgovorim.
Zato što je verovatno operater plaćen bedno za svoj posao i šište mu jajca i za tebe i za Limundo, radi svoj posao pravolinijski i ne pada mu na pamet da se udubljuje više od 2 milimetra.
 
Evo ja ću da ti odgovorim.
Zato što je verovatno operater plaćen bedno za svoj posao i šište mu jajca i za tebe i za Limundo, radi svoj posao pravolinijski i ne pada mu na pamet da se udubljuje više od 2 milimetra.

Kapiram ja to ali malooo ljudskosti nije na odmet. Da mi je bar napisao:

"dragi limundo korisnice, kapiramo vasu frustraciju nastalu navedenim problemom, ali mi kao operateri imamo radnu obavezu da striktno postujemo pravila i nazalost ja konkretno (limundo sagovornik) nisam u stanju da vam izadjem u susret"

^^^ Ovako bih imao uvid u to da me je operater SHVATIO, kapira sta je moj problem i objasnjava mi koji je konkretno njegov problem kao zaposlenom, i ne bi bilo problema. Moja devojka radi u kazinu, ne sme da pipne mobilni celu smenu, ne sme da dodje na posao sa povredjenim rukama i zanokticama, mora da nosi maramu i sako, ne sme trepavica da im viri bukvalno, mora da postuje 1001 pravilo. Da mi je rekao da nije u mogucnosti, progutao bih knedlu i sacekao bih. Pokusavam da budem kontruktivan, da predlozim Limundo sajtu da probaju da uvedu makar malo ljudskosti u odgovore. Nikom nista ne pomaze citiranje pravilnika.
 
A šta ako ne sme da ti kaže?
Imaj u vidu da on sa tobom komunicira zvaničnim Limundo kanalom, niste na privatnom četu.
 
Sa takvim stavom ja sam baja i od mene živite, bi kod mene stao opet na kraj reda sa zahtevima. Da ne zarađuješ ne bi uplaćivao. Šta se razlikuje tvoj zahtev od zahteva onog što je dobio pocepanu salvetu pa dao negativnu?
 
Sa takvim stavom ja sam baja i od mene živite, bi kod mene stao opet na kraj reda sa zahtevima. Da ne zarađuješ ne bi uplaćivao. Šta se razlikuje tvoj zahtev od zahteva onog što je dobio pocepanu salvetu pa dao negativnu?

To je dublja limundo tema koju korisni clanovi vec par godina zele da eliminisu - zatrpanost limunda (izmedju ostalog i zatrpanost korisnicke podrske) zbog likova koji imaju po 3000-4000 aktivnih aukcija sa teglama iz spajza, praznim kutijama krema i slicno. To niko ne zeli, koliko god neko "imao pravo na to".

Ja iskreno bih voleo da vidim limundo koji kada kliknem na "isticu" bar 5 stvari od 20 ponudjenih zapravo pozelim da kupim, ili mi budu interesantne. a ne ovo:

http://www.limundo.com/UskoroIsticu
 
To je tvoj problem, svaka roba ima kupca pa i te salvete pocepane.
 
U pravu si sto se tice toga da svaka roba ima svoga kupca, nisi u pravu ako mislis da je na bilo koji nacin korisno po limundo da postoji toliko mnogo clanova sa po 3000 aukcija u proseku cija je sadrzina izvadjena iz kontenjera.

Ja imam problem i sa "doneseno iz inostranstva neispitano" i sa "nemam bateriju pa ne znam dal radi" a kamoli sa "ekser, ispravan, jednom koriscen" ...

I na kraju krajeva, "dekupaz salveta" pojedinacna, izvadjena iz pakovanja u tempu koje celo sa 50 salveta kosta 70 dinara, po mom rezonu ne treba da ima kupca a ako ga ima, treba da ode na psiholoski pregled.
 
Oke, izvinjavam se na svom ostrom stavu. Pogresio sam jer sam napisao arogantno. Konkretno sam misljenja da iako mnogi tvrde da "svaka roba ima svoga kupca", odredjena roba ne bi trebalo da se pojavljuje na aukcijskom sajtu, bar ne u toj meri da zagusi sve ostale korisne predmete svojom ucestalom pojavom. Pritom mislim na predmete kao sto su salvete, hemijske, bizuterija kineske proizvodnje, udzbenici iz 70ih, osamsto hiljada semenja na aukcijama (za to se daje fiksna cena), i SRAF i slicno ..
 
Od kad sam prodao iskoriscene karte za pozoriste i bazen shvatio sam da se moze apsolutno sve prodati
 
Oke, izvinjavam se na svom ostrom stavu. Pogresio sam jer sam napisao arogantno. Konkretno sam misljenja da iako mnogi tvrde da "svaka roba ima svoga kupca", odredjena roba ne bi trebalo da se pojavljuje na aukcijskom sajtu, bar ne u toj meri da zagusi sve ostale korisne predmete svojom ucestalom pojavom. Pritom mislim na predmete kao sto su salvete, hemijske, bizuterija kineske proizvodnje, udzbenici iz 70ih, osamsto hiljada semenja na aukcijama (za to se daje fiksna cena), i SRAF i slicno ..

Koliko god ti želeo da se nešto ne prodaje, ovoga puta nisi u pravu, SVE ima svoju cenu i potencijalnog kupca.
Postoje mehanizmi odvajanja "žita od kukolja", ali zabrana to nikako nije.
 
Oke, izvinjavam se na svom ostrom stavu. Pogresio sam jer sam napisao arogantno. Konkretno sam misljenja da iako mnogi tvrde da "svaka roba ima svoga kupca", odredjena roba ne bi trebalo da se pojavljuje na aukcijskom sajtu, bar ne u toj meri da zagusi sve ostale korisne predmete svojom ucestalom pojavom. Pritom mislim na predmete kao sto su salvete, hemijske, bizuterija kineske proizvodnje, udzbenici iz 70ih, osamsto hiljada semenja na aukcijama (za to se daje fiksna cena), i SRAF i slicno ..

Ovo je greska i prodavca u opisu i tvoja u rezonu, ovo po meni NIJE sraf nego osovine tocka motocikla verovatno (preduge za bicikl), to kosta vise stotina dinara komad, i recimo u mom rodnom kraju ne bi mogao da nadjes da kupis, nego bi morao do prvog veceg grada (31, 35 odnosno 36km bilo koji veci)...
 
Milos i Vladan, evo ogromnog problema sa vasim sajtom, ovo je zapravo vise frustrirajuce od svega ostalog. Dajem prepisku sa Limundo operaterom na chat opciji na kontakt stranici, interpretirano:

JA: Pozdrav Limundo, dobio sam negativnu, koja je pritom neopravdana,
a ni clan nije postupio po pravilniku da me prvo kontaktira za potrebe reklamacije,
te vas molim da mi sto pre uklonite negativnu jer iako znam da sve mora po redu,
ja sam jedan od vasih jacih prodavaca i uplacujem vam na racun 2000 dinara
nedeljno te vas stoga molim da moj slucaj napravite kao prioritet sobzirom da sam
clanu momentalno ponudio mogucnost reklamacije, koja je opet po pravilniku
u obavezi da prihvati.

Limundo operater: Pozdrav, posaljite kontakt formu i slucaj ce biti resen u najkracem roku

JA: Izvinite, nismo se razumeli, zapravo vas molim da urgirate, na konto cinjenice da
sam jedan od jacih prodavaca, i dok vi odgovorite svim ovim silnim prodavcima
koji prodaju markice, salvete i gumice, meni ce biti narusen ugled kao prodavcu podosta

Limundo operater: Cim vasa kontakt forma dodje na red, bice regulisano

Ja: Molim vas ne odgovarajte kao robot, jel shvatate sta vam pisem ? dakle MOLIM vas
da me preko reda regulisete, ponavljam da sam jedan od jacih prodavaca i da na osnovu toga
imam valjda neku privilegiju da mi izadjete u susret, i pritom vas MOLIM da to uradite ?

Limundo operater: vas zahtev ce biti obradjen u toku dana, i ako je sve kako ste napisali
ocena ce biti uklonjena


...



Ovo je uvreda inteligencije. Dok je sve ovo limundo operater kuckao samnom, mogao je ko od sale da pronadje moju kontakt formu i da regulise problem. Ovo je zapravo gore nego da komuniciram sa Bot-om. Ja ne razumem kako vi u timu imate ovakve ljude koji ignorisu bilo kakav razum, i ko da rade u logoru odgovaraju iskljucivo zapamcen tekst. Znaci 3 godine sam na Limundo-u, nijednom nisam dobio odgovor koji nije vec u napred napisan. Jel moze neki odgovor zasto tako radite i odbijate bilo kakvu logiku prilikom komunikacije, vec konstantno dajete unapred napisane odgovore bez obzira na sadrzaj kontakta korisnika .. ?

Žao mi je ako nismo odreagovali kako se to od nas očekuje. Zamolio bih za informaciju kada se ovo tačno desilo kako bih mogao detaljno da proverim. Rado ćemo ispraviti propust ukoliko se on desio.
Limundovci kažu da Limundo korisnička podrška veoma dobro radi svoj posao, i to pokazuju ocene koje nam daju Limundovci. Mesečno se pošalje preko 10.000 poruka i ukupna ocena koju nam članovi daju je 4+. Više o tome na:
http://blog.limundograd.com/2013/11/limundovci-ocenjuju-limundo-tim/
 
Koliko sam procitao ima dosta komentara korisnika na blogu koji ne opisuju korisnicki servis kao odlican, vec ga dosta kritikuju.
 
Pozdrav svima. Dugogodisnji sam clan limunda, kupovao i prodavao, nagledao se raznih stvari. Poslednji put sam kupio xbox 360 konzolu od clana ujcemika. Uplatu sam izvrsio odmah , konzolu dobio nakon par dana. Prvo me je clan slagao za datum kada je poslata konzola, pri prijemu konzole video sam da se datum ne poklapa sa onim na adresnici. Otvorim konzolu, vidim nema AV kabla koji je trebao ici uz nju. Nabavim av kabl, prikacim je kad ono nema sanse da procita nista. Cujem se sa clanom, on kaze da kod njega radi ali da mu posaljem, vratim konzolu i platim postarinu. Nakon 4,5 dana mojih zivkanja on tek preuzme konzolu. Prizna da i kod njega ne radi. Posto nije imao vise flesovanih konzola, pristanem da mi posalje onu koja nije flesovana. Posle 4,5 dana stize paket, otvaram kad nema napajanja i hard diska. Zovem ga on izgubljen kao ajde poslace. Posle jos par dana stize napajanje samo bez hard diska. Povezem konzolu, kad se ona cuje kao da unutra ima mlazni motor, doduse cita diskove. Zalepim negativnu i onda krece zivkanje od strane ujcemike. Posto je bio jako uporan javim se i napravim gresku. Poverujem mu na price o bolesnoj majci, o tome kako je koznoli pojacan cooler, kako ce izvrsiti zamenu samo da stignu nove itd. Posle rasprave sa limundom shvatim da tih 3300 nije vredno mog vremena i pristanem da se ta ocena prepravi da me vise ne bi smarao. Onda pre par dana vidim jos jednu konzolu drugog clana, ispratim do kraja i vidim sledece. 3,4 naloga dizala cenu, svi po vise uzajamnih ocena sa ujcemikom i kod njega po 20 od njih. I eto danas me zove brat, kaze cuvaj se citao sam o nekom ujcemiki i konzolama, pa da se ne za..... E vec sam se zaj......
 
Ja napisao već jednom...ovako koncipiran Limundo je postao, a tek će da bude, leglo lopova i prevaranata, s obzirom da može da se prodaje kradeno, neispravno, falsifikati,...a nasamareni kupac treba krv da propljuje kako bi eventualno došao do svog novca.
 
koja je fora sa ljudima iz crne gore sto kupuju predmete na kupindu?
kako njima da saljem, a proviziju uredno skidaju, zar limundo ne kaze da adresa mora biti u srbiji.
 
Ovo je greska i prodavca u opisu i tvoja u rezonu, ovo po meni NIJE sraf nego osovine tocka motocikla verovatno (preduge za bicikl), to kosta vise stotina dinara komad, i recimo u mom rodnom kraju ne bi mogao da nadjes da kupis, nego bi morao do prvog veceg grada (31, 35 odnosno 36km bilo koji veci)...

wrong.

U pitanju je Imbus (Hex) sraf za sastavljanje dekle motocikla/skutera/kosilice i u pitanju je sasvim redovan sraf koji moze da se nadje na hiljade otpada, i bilo kojoj seoskoj alatarnici, a cak i ako ga nema, postoji Philips sraf ove duzine gde oces. A jedina razlika je snaga zatezanja koju opet mozes da postignes ako imas zglobni srafciger ili po seljacki kljesta + srafciger.

@limundo:

Korisnicka podrska je azurna u vecini slucajeva i to pohvaljujem zaista. Sta ljudi konkretno zameraju je cinjenica da ponekad stvarno deluje kao da smart-bot daje automatski odgovor. Nikom nista ne pomaze citiranje pravilnika u nastalom problemu to mogu da urade i sami korisnici. Uvedite malo ljudskosti, pokusajte da kazete clanovima da bar shvatate njihov problem. Neke stvari ponekad nisu u pravilniku, ili ih pravilnik ne obuhvata dovoljno, i potrebna je ljudska, realna procena Limundo tima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno