Šta je novo?

Android navigacija i mape

Mislim da vase rasprave nemaju smisla, ja vec ~2 meseca pratim temu i skoro nista konkretno, sa svojim "pajtom" :d marxistom se slazem po pitanju mapa jer sam i ja za NS zakljucio isto da su i dalje matore contrast mape bolje jer je baza brojeva i cak zabitih ulica bolja od here mapa koje koristim vec 2 meseca....
Posto koristim samo Igo za drugo nisam kompetentan, ali i za njega imam brdo mana koje me nerviraju, ali kolikovi vidim po nekim komentarima ostali programi imaju jos manje funkcija :(
Jednostavno kad jos lutam sa navigacijom mogu da razumem jer je Igo "mator" ali da ostale nisu napredovale a "nove" su je bas smesno, primer nedostaje mi da u svakom momentu mogu da vidim alternativnu rutu kad joj se priblizim, takodje da navigacija ima opciju da me uputu ka obliznjim parkinzima (ne mislim za garaze) vec bas na parcele gde ima dosta parking mesta itd... sve su to sitnice ali ko radi terenski u gradu dosta bi znacile!

Aj da se kacite i prepirete oko AMD i Intela jer isto ima smisla ali za navigacije... :smoke:
 
Poslednja izmena:
Eto, baš sve to što tražiš već ima implementirano u iGO-u. Znači naporedo ti mogu biti iscrtane i alternativne rute u drugoj boji a i predložiće ti najbliži parking na kraju rute. Prošetaj se menijima i verujem da ćeš i sam naći.
 
Svaki put kad odem u inostranstvo oduševim se kako dobro rade google mape. Da tako urade ovde, teško da bih išta drugo koristio.
 
Mislim da CamOnRoad jako dobro koristi googlemaps i ovde u Srbiji, e nekom ranijem postu sam malo opisao program ali mi je link koji sam postavio nagraisao kao kolateralna šteta u ovoj našoj patkometriji :D

Link

unnamed.png


unnamekd.jpg


unznamed.png
 
za NS zakljucio isto da su i dalje matore contrast mape bolje
Eto, ja sam sad skoro išao u jednu fabriku u NSu (industrijska zona). Prvo sam adresu tražio na Gmaps, nije je našao. iGo (Here 2014 Q1) je našao ulicu, ali ne i broj. E, onda sam pokrenuo "bekap" rešenje ;) Sygic je našao tu zavučenu, nekako "prelomljenu" ulicu.

A što se tiče poređenja Sygic vs iGo, još jednom bih naglasio OGROMNU prednost Sygica: jednostavan apdejt programa i jednostavno preuzimanje mapa, POIa i sličnih dodataka. Po svim ostalim parametrima, Sygic i iGo su u samom vrhu, bez nekih bitnih prednosti jednog u odnosu na drugi.
 
Jeli koristi neko Waze? Meni se sviđa kako je sve zamišljeno, ali iz neznam kojih razloga je nisam nešto mnogo koristio...
 
Da, dobar je Waze..ja ga koristio malo. Koristi Google mape i trazi isto on-line vezu..mada Google ih je kupio, ne znam sta nameravaju da rade sa njima..
 
Navigacija na dobrom mobilnom telefonu moze da radi i bolje nego na uređajima koji samo služe za navigaciju (uglavnom bolji displej, brži procesor, pa i brže lociranje). Tako da uglavnim može uspešno da zameni uređaj za navigaciju.
Sa druge strane, kamera na najboljem telefonu je neuporediva sa amaterskim (dslr) fotoaparatom.
 
Skinuo sam Here beta i kaže mi this version has expired, mogu li to nekako da sredim?
 
Скини нову верзију и неће бити проблема ...
b5d2997ad0512f83d33a0b1e36084d0f.jpg
 
Interesuje me jer nisam pratio od pocetka ovu temu. Instslirao sam na bratom galaxy s4 here beta navigaciju preko galaxy store i radi ok.. Ali ne mogu nikako da se dog oko tel da je testiram malo da vidim kako je uradjena, pa da li moze da se instalira na nexus 4, ima li neka fora ili je samo za galaxy uredjaje rezervisana?
 
I ako nema trenutno, bice 100 %
 
Trebalo bi da može, ima je da se skine (ne na play store)
 
Poslednja izmena:
Interesuje me jer nisam pratio od pocetka ovu temu. Instslirao sam na bratom galaxy s4 here beta navigaciju preko galaxy store i radi ok.. Ali ne mogu nikako da se dog oko tel da je testiram malo da vidim kako je uradjena, pa da li moze da se instalira na nexus 4, ima li neka fora ili je samo za galaxy uredjaje rezervisana?
Evo ja sam instalirao na Nexus 4 sad skidam mape, evo link gde sam nasao
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665294
 
Hvala momci. Instalirao sam i sve radi korektno samo ponekad zna da izadje da pise da je aplikacija stopirana kad malo zumiram i cackam po mapi. Na tel imam igo prime i sad ovu here navigaciju. Igo sam koristio do SRB do Nisa i po CG i sluzila me je malo je rec vrhunski i navikao sam se na nju. Ugl za ovo malo vremena sto sam sad cackao Here, mape su iste prakticki, jer nema nekih brojeva ni na jednu navigaciju. Ali na Igo ja mogu da pravim rutu kako ja hocu a to nisam vidio na Here. Nego mi ponudi 3 solucije i da biram koje cu od te 3. Ima li opcija za to mozda da ja sam kreiram rutu kako meni odg?
 
Kako na iGo postavljaš rutu na način kako hoćeš? Meni prikaže 3-4 rute, tipa "Brzo", "Zeleno", "Kratko", "Lako"?
 
Udjem u Igo i odma imam opciju "Opcija za rutu" i tu izaberem "kreiraj rutu" i onda npr ako idem do Nisa stavim prvo da prodjem kroz Mojkovac pa Rozaje, Raska itd i tako slozim rutu koja se meni svidja a koju npr ne nudi Igo, a to nisam primijetio da ima Here.
Nocas sam testirao Here beta navigaciju i def je brisem dok ne izadje finalna verzija. Uopste ne radi prakticki. Skinuo sam mape za CG i SRB, i nadje me satelit i povezem se i krenem 200m i izgubi signal i nikako opet da me nadje. Mislio sam da nije problem do tel i udjem u IGo i bez problema Igo radi nema da se gubi signal. Tako da dok ne izadje finalna verzija Here def brisem.
 
Када креираш руту можеш врло лако да је уредиш ...

0d794869d534aa8567cb0c8627c368b3.jpg
 
I ako nema trenutno, bice 100 %
izvor?
Udjem u Igo i odma imam opciju "Opcija za rutu" i tu izaberem "kreiraj rutu" i onda npr ako idem do Nisa stavim prvo da prodjem kroz Mojkovac pa Rozaje, Raska itd i tako slozim rutu koja se meni svidja a koju npr ne nudi Igo, a to nisam primijetio da ima Here.
Nocas sam testirao Here beta navigaciju i def je brisem dok ne izadje finalna verzija. Uopste ne radi prakticki. Skinuo sam mape za CG i SRB, i nadje me satelit i povezem se i krenem 200m i izgubi signal i nikako opet da me nadje. Mislio sam da nije problem do tel i udjem u IGo i bez problema Igo radi nema da se gubi signal. Tako da dok ne izadje finalna verzija Here def brisem.
drž se ti praktički igo-a
 
Poslednja izmena:
Mislim sto se tice androida def ne treba instalirati Here betu dok ne izadje finalna verzija, vjerovatno ova navigavija odlicno radi na Windows phone. Inace njen interfejs mi se svidja jednostavno je sve odma se snadje. Samo mi je mana da ne mogu da kreiram rutu kako ja hocu, i to jedino nedostaje, kao i srpski ili crnogorski glas. A Igo za sad radi fenomenalno. Sygic nisam probao tako da sto se nje tice ne mogu da sudim i uporedjujem.
 
Kod mene, na S4 i9506 radi lepo. Desi se da uradi "force slose", ali baš retko. Desi se ponekad i sa drugim programima. Oko kreiranja sopstvenih ruta, kome to treba, Here nije za sada dobro rešenje.
 
@desp
I meni brat ima taj noviji model Galaxy S4. Sa njim nisam detaljnije testirao kako radi pa ne mogu da kazem nista ali nadam se da cu ovih dana moc da mu uzmem tel na pola sata. E sad moguce je da radi bolje na Galaxy uredjaje jer je Nokia njima dala licencu, a ove verzije za ostale modele su modifovane da rade. Slazem se da Here nije dobro rjesenje jos uvjek, ali na dobrom je putu da bude odlicna navigacija. Sad meni licno vise odgovara da mogu da kreiram rutu, jer zasto da idem nekim putem koji je losiji i kraci, kad mogu sa boljim putem koji je malo duzi ali je bolji za moje bubrege i za auto kao i uzivanje u voznji. Evo dajem ti primjer kad sam isao do Nisa inace sam iz PG, navigacija mi je pokazivala da idem preko Mateseva dje je put los, opasan, e sad neko ko ne zna CG posao bi tuda i psovao, a ja sam okolo preko Mojkovca, Berana do Rozaja malo duze ali put je ok, a kroz SRB ne znam puteve i isao sam po navigaciji preko Prokuplja, Blace, Brus i ko je tuda prosao zna kakvi su putevi, ja sam bio zgrozen posebno dio kod Prokuplja. Tako da smatram da je ta opcija izuzetno korisna. Jer ja znam skoro sve puteve kroz CG , a kroz SRB ne znam. I zato kazem da je bolje da ja fino izaberem kuda cu da idem iz razloga koje sam naveo. Da to ubace u Here i stv onda bi razmislio da zamijenim Igo iako me perfektno sluzi, jer ovako bi imao nove mape za zemlje odma na dlanu a ne da pratim svaki cas oce li za Igo izaci.
 
Poslednja izmena:
Sta vam je bre ljudi, Here vec GODINAMA ima planiranje rute. Sednes kao covek za komp, isplaniras rutu i posle samo sednes u kola i vozis...
 
A kako rutu isplaniranu na komp-u prebaciš u telefon?
 
Tja, Garminov Map Source je mogao baš to. Sedneš za računar, kreiraš rutu a onda je prebaciš na navigacioni uređaj. Reko, možda je i HERE nešto takvo smislio.
 
Imam i koristim i MapSource i Here. S tim što se MapSource sada zove BaseCamp.
 
Nazad
Vrh Dno