Šta je novo?

Orion Telekom

Ma ja vec imam adsl, nego kao provera linije za jaci internet. Iz call centra nemaju informaciju i kao moram licno na obilicev ili da cekam poziv.
 
Ma ja vec imam adsl, nego kao provera linije za jaci internet. Iz call centra nemaju informaciju i kao moram licno na obilicev ili da cekam poziv.

Pa opet ne bi trebalo da te toliko zavlace da provere koliko tvoja linija moze max da izvuce. Okaci podesavanja iz rutera da vidmo pa da na osnovu toga mozemo da vidimo koliko tvoja linija moze max brzinu da izvuce.
 
Vec 15 dana cekam njihov odgovor, to za liniju zapravo i nije bilo tacno kako mi je rekla operaterka. Kada sam otisao tamo potvrdili su da je linija ok, nego sam cekao na opremu. Napokon sacekam i taj dan(cetvrtak) da me pozovu i kazu da mogu da dodjem po opremu, medjutim kada sam otisao na obilicev venac da je pokupim kazu mi da su greskom izdali nekom drugom, ali kao mogu da sacekam pola sata sat jer stize roba. Naravno niko me nije pozvao tog dana kao ni u petak i subotu. Evo ga i ponedeljak a i dalje nista...

Edit: operateri ni od kakve pomoci jer oni nemaju uvid u stanje opreme.
 
Poslednja izmena:
Čitao sam nekoliko poslednjih strana teme, vidim da se dosta korisnika zali, pa me zanima... koristim net i kablovsku tv kod Vektora, 4/1Mb/s i osnovni paket kablovske za 2000 dinara mesecno. Videh da Orion nudi za 100 dinara manje brzinu i do 20 Mb/s + tv + 300 minuta u nacionalnoj mrezi preko fiksne linije. Zvuci veoma primamljivo, a u novembru mi istice ugovor sa Vektorom, koliko ste zadovoljni uslugama, da li se kvalitet promenio u poslednje vreme i da li biste mi preporucili prelazak na Orion? Hvala
 
Da li je do potpisivanja ugovora ili prosto prelaska na 24Mbit paket sa 6Mbit, tek, kod mene se situacija drastično pogoršala kada sam potpisao - nikad pre toga većih problema kod njih nisam imao, a sada nit imam tih 24Mbit, a srećan sam i kad uopšte radi, tako da brojim dane do isteka ugovora. Isto je jako lepo zvučalo na papiru, ali u praksi katastrofa.
 
To je ono što sam pričao... Obećaće kule i gradove, a ne postoji tehnička izvodljivost...
 
Najgore je što kod mene postoje tehn.uslovi, na 200m od centrale sam, attainable line rate je ranije išao i do 27Mbit dok sam bio na D@H 6Mbit, kako su me prebacili na njihovu Premium mrežu, sad je i attainable smanjen na ~24Mbit na koliko je i paket, ali je problem što speedtest i obični downloadi retko kad pređu 20Mbit / 2MB/s tako da sam veoma nezadovoljan. Promenih 4 rutera već i sa svima je isto, neki daju veću, neki manju brzinu, ali to je to, piskaram podršci povremeno kad imam vremena da se zezam s time da dokumentujem, slikam i sl... Suma sumarum - radilo perfektno dok nisam imao ugovornu obavezu, posle toga veoma kilavo.
 
Ključna reč ove teme: RATEL :)

Živo me zanima koliko su prijava imali do sada na Orion.
 
Najgore je što kod mene postoje tehn.uslovi, na 200m od centrale sam, attainable line rate je ranije išao i do 27Mbit dok sam bio na D@H 6Mbit, kako su me prebacili na njihovu Premium mrežu, sad je i attainable smanjen na ~24Mbit na koliko je i paket, ali je problem što speedtest i obični downloadi retko kad pređu 20Mbit / 2MB/s tako da sam veoma nezadovoljan. Promenih 4 rutera već i sa svima je isto, neki daju veću, neki manju brzinu, ali to je to, piskaram podršci povremeno kad imam vremena da se zezam s time da dokumentujem, slikam i sl... Suma sumarum - radilo perfektno dok nisam imao ugovornu obavezu, posle toga veoma kilavo.

Kao sto post iznad mene rece sve to lepo dokumentujes da ne radi kako treba i jos ako bi imao slike onda kada ti je sve to radilo ok na 27 mb pa da im i to prilozis kao dokaz pa kazes dok nisam imao ugovor ovako je bilo sada kada sam podpisao novi ugovor em je brzina smanjena em ne mogu da izvucem max iz svog paketa pa tako da bih zeleo da kao vi nadlezna institucija da me oslobodite dalje ugovorene obaveze prema orionu i da odem svojim putem tamo gde ja zelim.
 
Ne može RATEL da nas oslobodi bilo čega, pisao sam im kada sam imao prekid od ~10 dana krajem avgusta koji Orion nije rešavao, sve se svelo na to da Ratel njih pita, korisnik ima pritužbu na vas, oni odgovorili 'evo, opravili smo mu i smanjili račun' i Ratel meni poslao pismo 'eto, sredili su, a vi ako mislite da ste oštećeni ili i dalje ne pružaju dobru uslugu, pišite novu pritužbu'.

Posle toga sam par puta prijavljivao manju brzinu, sve samo u pisanom obliku, ali, iskreno, nemam ni za to živaca, da pravim printscreenove, čuvam to sve, beležim, izmenjao sam 3 TP link rutera, svaki je na svoj način radio/pravio probleme, pa na kraju uzeh Linksys, sad imam tu oko ~17Mbit i sve radi i ne diram, kad budem zaludan ili opet nešto uspori, pisaću im, ali mrka kapa - sve se to na kraju završava jednostranim raskidom ugovora i onda dokazivanjem na sudu ko je u pravu, nema nikakve veze sa Ratelom kada je raskid u pitanju.

Kao i sve agencije, služi samo da zaposleni tamo mlate praznu slamu i masne plate...
 
Meni napokon stigne oprema u sredu, ali ipak od obecane brzine od 20mb nista. Na speed testu izvlacim maksimalno 12mb prema nasim serverima. Prema stranim maksimalno 9.5-10mb.
 
Da li neko zna je li moguce prebaciti fiksni u Orion ako ste iz Jagodine, ili kod bilo kog drugog fiksnog operatera a da ima u Jagodini ekspozituru, posto mi se ne placa kada budem otkazao box fiksni 700din ili koliko vec.
 
Malo sam se raspitivao jer imam "premium mrezu"

1. Premium net 50¬/10 mbps - 3499,00 din
2. Premium net 100/20 mbps - 4.999,00 din

Cena paketa je za mesečnu pretplatu uz ugovornu obavezu 24 meseca.
Da bi smo vam isporučili ove brzine potrebno je da od našeg DSLAM-a sprovedemo UTP kabl do vašeg stana
Nije ovo uopste lose ako stvarno mogu isporuciti te brzine...
Nema nista od simetricne mreze (koliki DL toliki u UL) cak ne mogu ni 2:1 da isporuce al i ovih 5:1 je vrlo dobro ako stvarno tako radi.
 
Jedan od prijatelja koje sam ti pominjao je imao pušteno 100/60 skoro godinu dana i isto je bilo perfektno, dok nisu primetili i vratili u narmalu.
 
Na ovih 100/20 ?
Dakle od price o simetricnom linku nema nista, samo "hvalisanje" ili im je to spec. ponuda pa mnooogo vecim cenama...
Ma dobro je znati da zaista imamo rezervnu varijantu, jer ovih 50/10 i 100/20 uopste nije lose a ni cene nisu strasno velike.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko orion trojku ili tvit paket za 1899din mesecno ili planira da uzme, trenutno ih sa 5G mrezom ima na karaburmi, mirijevu i u visnjici?
 
ima li negde mapa pokrivenosti te orionove 5G mreže? Ne mogu apsolutno ništa da nađem o tome na internetu...
 
Na ovih 100/20 ?
Dakle od price o simetricnom linku nema nista, samo "hvalisanje" ili im je to spec. ponuda pa mnooogo vecim cenama...
Ma dobro je znati da zaista imamo rezervnu varijantu, jer ovih 50/10 i 100/20 uopste nije lose a ni cene nisu strasno velike.

Ne znam, i meni je bbK1ng pomenuo kako ovo super radi, ali nemam želju da potpisujem sa njima bilo šta na još 24m, ni ovaj premium mi ne radi kako treba od kad sam na ugovoru. Ali da zvuči lepo, zvuči. :D
 
Meni su na kraju pristali na 12.meseci, sa svim snizenjima.
 
Cao svima. Da li mozda zna neko da li premium mreza postoji na Konjarniku, zgrade Rudo? Hteo bih da uzmem premium fiksni telefon a ne daje mi se bas 6999 za aktivaciju :D Da li ste generalno zadovoljni orion fiksnim telefonom u poredjenju sa telekomom? I posto vecina nas ima negde rodbinu van nase lepe zemlje, da li se besplatni minuti mogu iskoristiti i za pozive ka CG ili samo za neka egzoticna mesta :)
 
Sto se premium mreze tice, ja zivim takodje blizu zgrada Rudo, i kada sam trazio da se uvede premium net u moju zgradu uslov za to je bio da minimum 8-10 zainteresovanih iz ulaza zgrade (ili ulice) bude kako bi dosli i ugradili potrebnu opremu. Da li postoji u zgradama Rudo, to je najbolje da pitas njih. Oni ce ti dati najprecizniji odgovor. Ima mnogo stanova, zgrada je ogromna, pa ko zna, mozda negde na 27. spratu se nasla ekipa i uzela premium pakete. :) Proveri...
 
Ne postoji u zgradama rudo optika, samo wifi do 8mbps za sada i tacno je to sto su ti rekli, minimum 10 stanara u zgradi
 
Sad ubacili i nove(brze) pakete od 70 i 100mb. Cena je super za ovih 24mb/1mb jer trenutno kod njih vise placam paket od 4mb/1mb, ali treba ubediti 10 ljudi da predju na premium...
 
Kakva je ovo fora oriona, potpisem prosli mesec ugovor na dve godine(onu ponudu iptv +net za 1600din), i sad mi na racunu pise 1600 + nekih 750din za osnovnu pretplatu. Zna li neko u cemu je fora?

Da napomenem da su mi stvorili neki dug za jedan mesec koji je placen. Na eracunu pise da je taj mesec vec izmiren a iznad njega odmah isti taj mesec i normalno prave se ludi, ne znaju ovako nego moram u poslovnicu.
 
Danas došao čovek kod nas u prodavnicu IT opreme, crkao mu Orionov ruter, a iz korisničke službe mu poručuju da je velika potražnja i da nemaju drugi.
 
Da da ili cekas 2-3 nedelje za to.
 
Danas došao čovek kod nas u prodavnicu IT opreme, crkao mu Orionov ruter, a iz korisničke službe mu poručuju da je velika potražnja i da nemaju drugi.
Da nije tražio ISDN ruter? Koliko videh, imaju dosta rutera, ali baš za mene nije bilo, pošto imam ISDN liniju...
 
Da li ima neko iz Obrenovca da koristi Orion-ove usluge. Rekose mi da imam uslove za ovu trojku i to sam navodno pokriven 5g mrezom, ali bas nesto nemam poverenja u njih na osnovu komentara korisnika. Sta uopste podrazumeva ovaj njihov wifi internet? Sta od opreme dobijam?
 
Triput meri, jednom potpisuj ugovor. Kada potpišeš veliki je problem raskinuti ugovor ako nešto ne valja, a račun stiže redovno...
 
Nazad
Vrh Dno