Šta je novo?

Orion Telekom

Korisnik sam još od ere sezama.
Plaćam ADSL 10/1

U zadnjih mesec dana, svako malo dobijam ovu brzinu.
Srbijo, majko.



Hoću da pređem na optiku, i platio bih koliko god da treba, ali trenutno u mojoj ulici (po Targu) nije moguće uvesti optički kabl. Centar Zemuna je u pitanju. Prva sledeća ulica ima optički priključak
 
Poslednja izmena:
Takođe, iz doba SezamPro, nisam skoro imao problema...
 
@e-frag,
Imao sam slicnih problema(u pitanju paket 4/1 mb). Izvuci uticnicu od modema ili rutera iz struje, bukvalno. Sacekaj jedno 10-ak minuta. I ponovo ce da radi kako treba.
 
Jel imao neko problem sa Orionom oko pinga, ili sam ja jedini kome je ping u vecini slucajeva nenormalan.

Da znam da im saspem to u facu da su i tu najgori :D
 
Korisnik sam još od ere sezama.
Plaćam ADSL 10/1

U zadnjih mesec dana, svako malo dobijam ovu brzinu.
Srbijo, majko.



Hoću da pređem na optiku, i platio bih koliko god da treba, ali trenutno u mojoj ulici (po Targu) nije moguće uvesti optički kabl. Centar Zemuna je u pitanju. Prva sledeća ulica ima optički priključak

Sta je tu cudno, pa to je normalna brzina 10 cista . Koliko si platio toliko si i dobio .
Razlikuj ocitavanja Mb/s i Mbps. Na tom ookla testu gore desno ima opcija settings,pa onda dole idi na speed kolonu u tu podesi ocitavanje brzine .
 
O cemu ti pricas, platio 10 , dobio 0.81 i to je normalno? Mb/s i Mbps je ISTA jedinica, Mb per second. Normalna brzina za ADSL 10/1 paket je tipa 8.5/0.85 Mbps.
 
Poslednja izmena:
O cemu ti pricas, platio 10 , dobio 0.81 i to je normalno? Mb/s i Mbps je ISTA jedinica, Mb per second. Normalna brzina za ADSL 10/1 paket je tipa 8.5/0.85 Mbps.

Nisi ti jedini koji je u zabludi, inace sam korisnik adsl 20/1 Mbps. Pogledaj ove dve slike mereno pre par minuta , jer vidis razliku ,i po meni je ovo sasvim u redu .

1000.PNG

2000.PNG
 
Ne razlikujes MBps i Mbps, to NIJE ista jedinica. Tvoja brzina jeste ocekivana na 20/1 Mbps liniji ali ono sto je e-frag postavio nije, njemu je efektivno 1/1 Mbps. Kapiras?
 
Poslednja izmena:
Da li je neko koristio preko njihovog sajta tzv. web telefon.
http://voip.oriontelekom.rs/voip-preko-interneta.asp
Meni je prooblem sto se uopste ne pojavljuje taj popup prozor sa telefonom, a iskljucio sam da blokira te prozore i cak probao u IE i opet nece.
Ima li neko iskustva sa ovim?
 
Moram da potvrdim da se isto desava i meni. Paket je 20/1 koji se iznenada uspori. Ping skoci, a download i upload speed se izjednace.
Ja sam krivio ADSL modem( Asus N55U) ali sinoc mi se desila slicna stvar i sa starim modemom koji sam koristio.
IZgleda da nisam jedini sa problemom.
 
Vise nema akcije "zna deda kombinaciju" net + tv + fiksni za 1890 dinara. Sada takva kombinacija kosta minimum 2990 dinara. Zbog par kanala od SBB -a sada je IPTV 1090 dinara mesecno. Setup cene su vratili na staro i dok je kod drugih iperatera uglavnom uvodjenje 1 dinar kod njih je to papreno skupo. Jos jednom da napomenem od 28.januara me niko nije pozvao da me prebace na wifi a i da me pozovu sada necu da prihvatim cenu od 4990 dinara za setup. Cista pljacka.
 
Mene su zvali kao starog korisnika i ponudili 15/2 i IpTV za 1800 dinara mesečno... Ja zaista nemam problema sa uslugom, imam svoj WiFi ruter nakačen na njihov TP link, televizija radi preko hdmi konekcije na monitoru bez seckanja, slika je sasvim dobra, ponekad zaglupi podsetnik ali retko, možda tri puta za godinu dana...
 
Ni ja ne mogu da se žalim na uslugu, od novembra sam njihov korisnik i sve radi ok za sada, možda jedino ruter koji su mi dali ima nešto slabiji signal, ali ajde da ne cepidlačim :) nego, kad će taj N1 biti pušten? :)
 
Rekli su u prvoj polovini marta. Videćemo sutra.
 
Ljudi planiram sutra da idem da vratim opremu i pozdravim se da orion ekipom jer mi je ugovor danas istekao pa me interesuje posle koliko dana sta dobijali MIK i za to vreme nemam kuci net predpostavljam? I ako krenu da dave kako da ubrzam proceduru MIKa? Hvala!
 
Ako ti ne daju u roku od 24 sata mislim da imaš pravo da prijaviš RATELU. I da im najaviš da ćeš to uraditi jer umeju da budu bezobrazni što se toga tiče. I da zvaće te da ti nude svašta nešto što nema u klasičnoj ponudi.
 
Ljudi planiram sutra da idem da vratim opremu i pozdravim se da orion ekipom jer mi je ugovor danas istekao pa me interesuje posle koliko dana sta dobijali MIK i za to vreme nemam kuci net predpostavljam? I ako krenu da dave kako da ubrzam proceduru MIKa? Hvala!



Imao sam svoju opremu a samim tim i privilegiju da internet koristim i nakon slanja opreme nazad.



Za MIK su me vukli za nos par dana, dok nisam podneo pritužbu RATEL-u. Ako me pamćenje dobro služi, prepodne sam podneo prigovor, popodne MIK stigao SMS-om.



Otišao u Telekom,uzeo opremu, izvukao parametre iz rutera i samo zamenio umesto Orionovih i celih 10 minuta sam bio bez neta :)
 
Nisam korisnik Orionovih usluga ali moj komsija je zakasao sa istim. Naime, hteo je da potpuno predje sa Telekoma ( fiskni, ADSL i IPTV) na Orion paket 3 zbog jefitnije usluge. Medjutim od dana zakljucenja ugovora do postavljanje antene na krovu njegove kuce i pustanja interneta proslo je preko 2 nedelje a zvao ih je preko 10-tak puta. Onda je posle cekao jos preko mesec dana da bi mu poslali opremu za IPTV. Posto im je zapretio da ce da im otkaze uslugu dobio je opremu za 2 dana. Medjutim, na jednom CRT TV-u slika i nije losa ali na LCD ready TV-u slika je blago receno katastorfa. Slika je mutna na vecini programa, nema detalja, logo programa kao o titlovi mrdaju, ponekad i zakoci cela slika cak ceo sekund, mozda i malo duze. Sve u svemu iritira. Posto, srecom jos nije raskinuo ugovre sa Telekomom, da li postoji zakonski osnov da raskine sa Orionom, jer nije jos proslo mesec dana od pocetka koriscenja usluge, jednostrano a da ne placa penale jer jednostavno nije zadovoljan sa uslugom IPTV i zamena rutera ili ne znam cega ne bi bitnije poboljsalo stvar. Posto mu oprema za fiskni tel. jos nije stigla rekao sam mu da istu ne prima nego ako dodje da odbije primanje pa nek je postar, kurir vrati onom sto je poslao.
 
Poslednja izmena:
Ako ima Dune TV 102, mora da podesi izlazni signal iz njega, automatski je podešen na 4:3, kod mene je na 16:9 720p 59,94hZ i slika je odlična...
 
U setup ulazi kada dok je isključen uređaj pritisne plavo dugme D na daljinskom.
 
O ozbiljnosti Oriona ne treba govoriti. Ja jos cekam da me oni prebace sa Interneta za poneti na wifi. A od 28.januara je proslo poprilicno. Treba ih izbegavati kao sto je i napisano u prethodnim stranicama ove teme
 
Ja sam bio primoran da koristim jer niko drugi ne daje usluge ako nisi vlasnik telefona (Telekom), ili nekretnine (SBB)... Nisam imao većih problema sa netom ni iptv-om. Sve je rešavano u par dana. Jedini problem je bilo poskupljenje usred ugovorne obaveze, ali sam to nadoknadio u sledećem ugovoru, tako da nemam bolju ponudu od njihove trenutno, jer i dalje ne posedujem ni kuću/stan, ni telefon...
 
Bio sam da zatrazim mik kod i vratim opremu i kaze mi radnica 30 dana je otkazni rok koji moras da sačekas i onda ti dajemo mik kod, jel ovo istina ili ne zavlace?
 
hvala nista manje nisam ni ocekivao od takvog provajdera
 
Cao svima. Pre svega cu da kazem da sam zensko i da se apsolutno ne razumem u tehnologiju ali da sam zbog cestih problema sa internetom koliko-toliko upucena u neke stvari. Bicu opsirna, zbog cega se unapred izvinjavam. :)

Elem, korisnik sam Oriona (uzas, znam i sama i promenicu ih prvom prilikom). Njihov korisnik sam vec 4-5 godina, imala sam cesto problema sa konekcijom, zivkala ih svakog drugog dana, decko mi je pomagao kad god je bio u prilici ali nismo mogli da nadjemo stalno resenje.

Insistirala sam kod Oriona da mi posalju novi modem ili ruter (ne znam kako se zove taj uredjaj) ali i dalje se pojavljivao problem sa konekcijom, skoro svaki drugi dan meni internet nije radio.
Jednostavno vise nisam mogla da se borim sa tim i da trosim svoje vreme na njih pa sam na savet decka kupila novi uredja, opet ponavljam ne znam da li se to zove ruter ili modem :)
On je to meni povezao i podesio sve kako treba i radilo je. U pitanju je TP Link TD854W. Jace od godinu dana nisam imala nikakav problem, signal je bio dobar i bila sam zadovoljna.

U poslednja 2 meseca nekoliko pita mi se desavalo da nemam internet da laptopu, dole desno na onom signalu za net mi stoji znak uzvika i pise LIMITED.
Ja se diskonektujem, opet konektujem i proradi. Ili ako to nece, iskljucim uredjaj na dugme na kratko, ponovo upalim i radi.

E sada ono glavno!
Jutros nikako nisam mogla da pristupim netu. Nista sto mi je ranije pomagalo nije bilo resenje. Pozvala sam ih i mislim da im se slosilo kada su nakon godinu dana ponovo videli moj broj, objasnila sam im sta je problem.
Lampica Internet ne sija uopste, dok ADSL radi.
sAD STANDARDNO, ONI MENI KAZU DA PRISTUPIM NALOGU PREKO 192.168.1.1 to sam i uradila, proverila konfiguraciju i sve je bilo ok podeseno.
Operater mi kaze da iskljucim uredjaj na dugme medjutim nista, zatim da iskljucim iz struje opet nista, pa mi je rekao i da restartujem medjutim nije pomoglo.
On je mene zatim prosledio kod kolega iz tehnicke podrske ali ni oni nisu mogli da mi pomognu dobrih 45 minuta.
Rekli su mi da iskljucim taj uredjaj koji sam sama kupila id a povezem neki koji su mi oni poslali, ja to uradim, ponovo mi proverimo konfiguraciju, sve podeseno dobro medjutim ne sija INTERNET nikako.
Kazu oni meni da ce me nazvati za 5 minuta, ja u medjuvremenu okrenem par prijatelja jer sam vec besna i da promenim net, i DOLAZI DO PREOKRETA!!!

Saznam da nigde u Pazovi (tu zivim) ne radi internet!! Znaci ni koristicima telekoma ni adsl-a, nikooome!!!
Sad shvatim da sam se ogresila ovoga puta kada jeu pitanju Orion ali krastavac. Doduse, kada premotam film jutros nisam ni preko telefona mogla da pristupim internetu (mts mreza).

E sada, ja sam lepo vratila onaj uredjaj koji sam kupila sama i povezala onako kako je bilo, sacekala jos malo i u medjuvremenu se opet cula sa prijatelji i njima je proradio internet ali djavola meni ne radi. Nikako!! Dakle sve je dobro povezano, u 192.168.1.1 je sve podeseno kako bi trebalo ali ne radi pa ne radi.

Molim vas za pomoc jer sama ne umem da resim problem a decko trenutno ne moze da mi pomogne, ali molim samo one koji imaju bas vremena i strpljenja.

Ne znam ni da li pisem na odgovarajucem mestu, ali ne znam kako da zapocnem novu temu. :-devil-:
 
Pozdrav i dobrodošla na forum, šteta što ti je prvi post vezan za problem.

Što se Oriona tiče, aktivan sam bio u ovoj temi dok nisam prešao gde treba, pa sada povremeno pomažem ljudima kad zapnu sa Orionom.

Problem kod Oriona je taj što im je tehnička podrška NIKAKVA. Oni nemaju prava da šalju svoje ljude na mesto gde je Telekomova infrastruktura ( kao što je kod tebe ADSL), već bi po pravilu morali uputiti zahtev Telekomu, koji ih baš ne šljivi previše, jedva stižu i na svoje terene da izađu. I onda se sve to završava tako što te cimaju da podešavaš ruter, šalju ti novi, ako ni to ne radi, ljudi kupuju sami ruter, kao što si ti, i još trista čuda. Nekad se na novi ruter kod njih čeka i po mesec, dva.

Tvoje pravo jeste da podneseš prigovor RATEL-u, da jednostavno ne dobijaš ono što plaćaš. Možda se uozbilje pa ti reše problem, a ako ne, uvek ćeš preko RATEL-a ostvariti pravo na prevremeni raskid ugovora bez penala, i samim tim rešiti se muka. Nema i Telekom bog zna kakvu bolju ponudu od ostalih, ali ima kakvu - takvu tehničku podršku što je bitno.

Na stranu ovo da svima nije radio internet, koliko vidim ti se dosta dugo zlopatiš sa njima.
 
Nazad
Vrh Dno