Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Nema šta da ubodeš, AHCI i boot sa SSD-a nakon što instaliraš sistem.
 
To sam i ja video na internetu. Samo da ubodem u biosu dobra posešavanja.

Moj ti je savet da pre instalacije windowsa na ssd raskacis hdd, jer se desava da se prilikom snimanja sistema dodje do zabune i win sam prebaci jednu sistemsku paticiju na hdd i posle bi imao problema kod podizanja sistema itd. Tkd da bi to izbegao raskaci hdd , spoji ssd, pre instalacije wina idi u bios i umesto IDE stavi AHCI , i tjt. Kad zavrsis snimanje windowsa lepo zakacis hdd, udjes u bios i stavisda ti je ssd primarni za podizanje sistema i tjt. Kad zavrsis snimanje drajvera za lt podesi ssd kako bi optimalno radio i tjt.
 
o.k. hvala na savetu
 
Kupio sam HP Pavilion 15p 153nm.
Podigao 7icu 64-bit-ali neće nijedan miš da mi prepozna,a pokazuje mi problem i sa USB portovima u device manager-u.
Uninstalirao sam driver-kako su savetovali-opet sistem se podigao-ista je priča sa drajverima. vadio bateriju,dva minuta bio lap van napona-i ništa.
Miševi "svetle crveno" inače samo kada se stave dok je sistem podignut-ili kada su bili već uključeni-a pritiskaju se dugmad.
Ni u jednom drugom USB portu se ne nalazi ništa.
Neka solucija?
 
Update-smešno zvuči-ali tek sam sad video-da ne radi.
 
Probaj Ubuntu live sa USB-a, da potpuno iskljucis mogucnost da je do Win-a (a 99% sanse su da nije), i kad ni to ne bude radilo, pravac reklamacija.
 
Čita USB dok se ne digne Win-vidim da radi...
 
Poslednja izmena:
Nadji drugu instalaciju Win-a, moras jedan po jedan faktor da eliminises.
 
Dotrajala bios baterija na Amilu. Raskupusao ga komplet, razlemio matoru, zalemio novu bateriju, izduvao djubre, ocistio i podmazao vent, oprao pod vodom hladnjak, obrisao izopropil alkoholom, osusio i zamenio paste na cpu i gpu, sve sklopio i evo ga lapic iz 2006. radi kao Doxa. Tih i hladan.
 
Poslednja izmena:
Win 8.1 radi savršeno-problem rešen-dakle nije ništa tehničke prirode-do drajvera je za chipset.
 
2.0 i 3.0,ali nijedan nije hteo da radi. Da-skapirah na kraju-ali mi je bilo neverovatno da ipak ni 2.0 ne prepoznaje. No-eto novog iskustva.
 
Pazi moj slucaj, jeste off ali je povezan sa USB problemom. Desktop, MSI H81M-E33 ploca, kada butujem Win7 mis i tastatura na USB svetle dok se ne pojave opcije i onda se ugase. Uradim Cold reset, butujem ponovo i onda rade. Tako je svaki put i ne znam do cega je, menjao opcije po BIOS-u u vezi USB-a ali nista. Cudno.
 
Jedno totalno noob pitanje, uzeo sam neki laptop sa i3 2310m. Da li je ovaj procesor sposoban da pusti 1440p ili ne sa youtuba? Ima sam pre jedno dve godine laptop sa istim specifikacijama i mogao bih da se zakunem da je mogao.
 
To si ti nesto prespojio, pre 2 godine nije bilo opcije 1440p, samo 1080p. Tek polovinom prosle godine je to ubaceno.
 
Moci ce. Moj B960 pusta bez problema a ovaj i3 je jedno 10% brzi. Jedino onaj 4k slabije ide..
 
Da li je neko imao sličnu poruku?

Kada sam stavio bateriju poruka je nestala. I kada sam je izvadio vise ne prijavljuje poruku. Da li zna neko da li da kontaktiram servis i zamenim punjac?

ImageUploadedByTapatalk1425293931.802396.jpg
 
Crkava punjac, nema sta, verovatno neki kondenzator. Ako nemas garanciju, postoje i servisi koji popravljaju punjace, a mozes kupiti i no-name punjac, nema potrebe bacati pare na skup originalni.
 
Imam garanciju. Pitanje je da li će oni prihvatiti zato sto je sada sve ok.
 
Ne brini, neces dugo cekati da se to ponovi.
 
Nije bas problem ali bih da izbegnem potencijalni. Zanima me da li Intel GMA 3600 moze da pusta kompresovani 1080/720p tj one standardne yify i ostale ripove bez problema? Treba da dobijem Eee Pc koji ima tu grafiku a trebao bih preko hdmi-ja da ga povezem sa tv-om pa da znam da li da radim to ili ne. Naravno nisam u mogucnosti sa sam isprobam to pa zato i pitam.
 
Ako planiras da pustas yifi neces imati problema jer on postavlja snimke u mkv formatu.
Ako pak naletis na neki snimak sa ogromnim bitrate-om, tu ne pomaze ni gt640...
Sve zavisi od snimka, pa cpu-a i grafike..
 
.
Ako pak naletis na neki snimak sa ogromnim bitrate-om, tu ne pomaze ni gt640...
Sve zavisi od snimka, pa cpu-a i grafike..
Nije da imam problema ni sa kakvim videom sto pustam sve radi extra i na laptopu GTX860twinfazor (bas sam onomad skinuo Terminator 2 velicina Full HD tezina 29GB) i kod drugara na GTX 650TI al da pitam iz radoznalosti
Pitanje sta vise opterecuje kod "HD-a videa" cpu ili gpu : visok bitrate(to mu dodje kompresija jel?!?) ili velicina slike npr 1080p? E da dodam i na Sony Xperia Z sam uspeo da pustim Wall-e 10GB Full Hd bez problema tera !
Hvala unapred [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Pa vidjao sam filmove sa nenormalno visokim bitrate-om i tu recimo ne mozes da "motas" jer ce player da zamrzne. Nekad pusti ali audio bude van sync-a...
Ali tesko da ce to biti neko standard, bar jos 10 godina...
Do tada yify 1080p ima oko 2000 kbps i to ce da vozi svaki pentium 4, pa na ovamo...
 
zz imam jedan problem imam toshiba laptop nisam ga dugo koristio pa sam resio da mu instaliram win 7 medjutim ukljucio sam ga stavio da boota preko cda i sve je bilo ok dok nije doslo do dela kada pocinje instalacija zablokirao je skroz pokusao sam da ga iskljucim ali nije hteo da se iskljuci pa sam morao bateriju da vadim ukljucio sam ga opet ekran se nije ukljucio samo lampica za ukljucenost svetlii lampica za hdd svicka a cd rom se ukljuci pocne da vrti dvd pa stane i opet tako a na ekranu nista probao sam da vadim bateriju dopunjam stavljao sam na ekstrni monitor ma nista....mozda je hladan lem...neki put i uspem da ga ukljucim ali pojavi se samo crtica koja trepce..sta li je problem
 
Ja imam Acer One d270, sa tom grafikom, Atomom n2600 i 2gb rama, i Yifi pusta bez problema u ovoj kombinaciji.
 
У току рада слика се смрзавала неколико пута након чега је само хард рестарт био од помоћи. Након неколико дана више није могао у виндовс а ни да бутује са цд или усб диска. У сервису Утврђен квар на чипсету и сервис са променом коштао 70-80€ и због старости лаптопа. Верујем да је истина али увек сервисери могу ту да набуџе нешто да би дигли цену. Наравоученије, не ударајте и лаптоп или око њега и користите добре(оригинал) пуњаче.
 
Postovanje, imam sledeci laptop Samsung NP350E5X-S01RS.
Odskora su dva vezana usb porta sa desne strane riknula.
Uglavnom sistem ih ne prepoznaje, cak uopste ne daju nikakvu struju, nije moguce
cak ni puniti mp3 plejer ili mobilni telefon.

Ono sto sam istrazrazio je sledece:

- Uradio ponovnu instalaciju sistema (naravno sa formatom harda), instalirao sve neophodne drajvere (chipstet, grafika, zvuk, itd) - nista.
- Probao preko Live CD-a, preko Hirens Boota - probao onaj mali MiniXp ni tu ne prepoznaje. Ne prepoznaje ga nijedan linux (probao Ubuntu, Mint, Puppy) isto nista.
- Proverio u Biosu da li je neka mozda opcija zaturena ili lose stiklirana, sve je ok.

Skapirao sam da je u pitanju hardverski problem pa sam se bacio na dalje istrazivanje:

- Otvorio sam laptop. Doticni usb portovi (sam laptop ima ih tri, jedan levo koji je nalemljen na plocu i ova dva vezana koja su na plocu povezana preko kabla).
- Primetio sam da na plocici na kojoj su nalemljeni ti portovi postoji jedan smd elektrolit koji se naduo, tako da sam zakljucio da je verovatno to problem.
- Narucio sam od jednog prijatelja koji radi sa tim delovima zamenski usb, dakle za potpuno isti model laptopa. Zamenio i opet nista.
- Ovaj put sam primetio jednu stvar, usb portovi daju neku jako slabu struju, npr. kad prikljucim usb zasvetli na vrlo kratko lampica.
- Trik sa vadjenjem baterije i drzanjem power dugmeta 30 sekundi sam takodje probao i opet nista.

Napomenuo bih da osim tog problema, nemam apsolutno nikakvih drugih problema u radu, laptop ima kvalitetan kulermaster kuler,
znaci obezbedio sam mu adekvatno hladjenje, nikada nije ispadao ili slicno.
Garanciju nemam iako je laptop star 6 meseci (stigao na poklon iz inostranstva, pa zatp).

Negde na netu sam procitao da su ovo mozda prvi znaci odumiranja ploce, zanima me vase misljenje.

Hvala unapred na paznji i strpljenju,

Vujadin!
 
Imam Asus X550VB i nikako nemogu da nadjem resenje da iskljucim trackpad dok koristim misa, fn + f9 to neradi nije mi jasno zasto, dok sve komande fn + f... rade najnormalnije, kako da resim ovo?
 
Nazad
Vrh Dno