Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Može li info ko je radio The Hateful Eight od internal grupa ili će ga raditi?

Unapred hvala
 
Jos nisu izasli internali ali su u izradi :)
 
tek treba za koji dan

720P - IDe
1080P - NTb
 
tek treba za koji dan

720P - IDe
1080P - NTb
 
HiDt je izašao, to mi je jedna od omiljenih 720p grupa.
 
Izaso i 720p IDE.
 
Izašli su:
The Hateful Eight 2015 1080p BluRay DTS x264-HDMaNiAcS
The Hateful Eight 2015 720p BluRay DTS x264-HiDt

Koja verzija za Twin Peaks: Fire Walk with Me (1992)?
Prva i druga sezona ima DON: Twin.Peaks.S01.720p.BluRay.DD5.1.x264-DON, Twin.Peaks.S02.720p.BluRay.DD5.1.x264-DON, ali ne mogu da nađem za Fire Walk with Me.
 
Poslednja izmena:
Na HDb pošto su internali i na PTP, a DON ima i na HDT, UHDB,TorViet...
 
Koje je bolje izdanje?

Ash vs Evil Dead S01 1080i HDTV DD5 1 MPEG2-NTb ili
Ash vs Evil Dead S01 1080p WEB-DL DD5 1 H 264-Coo7

Sudeći po veličini, NTb je bolji, ali me buni ono 1080i, a i format je MPEG-TS. Nisam se ranije sa tim sretao.
 
Trebalo bi da je tu bolji WEB-DL, pošto je rip sa HDTV-a interlace-ovan, plus je očigledno mpeg-2, koji ima dosta lošiji odnos kvalitet/veličina.
 
Ok, hvala. Skinuću webdl. Znam da je 1080i interlace-ovana rezolucija, ali ovo je prvi put da vidim takav rip.
 
Daredevil sezona 2, jel ima najave da ce NTb da radi 720p rip u skorije vreme?
 
Pojavio se Star Wars Episode VII The Force Awakens 2015 1080p BluRay x264-Replica.
 
Pojavio se The Revenant 2015 1080p BluRay x264-SPARKS.
 
E, to je tehnička diskusija :D
 
Moram da primetim koliko su bolje sidovani ovi kvalitetniji enkodi od 5,6+ GB-a na javnim trakerima od kad je Yify okačio softver o klin :d
 
Theeb [Blu-ray] koji je trebao da izađe u aprilu je pomeren na 17. maj. Vredi sačekati najkvalitetniju verziju ovog super filma.
 
Koji je najbolji 1080p encode filma Ladri di biciclette (aka Bicycle Thieves) (1948)?
Vidim da postoje tri različita izdanja:
UK - Arrow Films;
ITA - San Paolo;
i Criterion (najnovije izdanje).

Ja trenutno imam 1080p encode (od EA grupe), ali je korišćeo UK izdanje kao "source". Po mom mišljenju, ITA izdanje ima bolji kvalitet slike (poređenje UK vs. ITA) ali nisam uspeo da nađem 1080p encode istog (našao sam 720p EbP i HaB). Moguće da nije ni urađen jer je remux oko 18GB, pa onda neki encode od 15GB ne bi ni imao smisla?.
 
Ne znam da li sam potrefio temu, ali potreban mi je neki wireless router koji ce mi omoguciti streamovanje filmova 10-15 gb pa cak i 30 ako je to moguce sa kompa na TV putem serviio-a aplikacije, moze li neka preporuka, sto jeftinije to bolje :D
trenutno koristim ovaj model:
http://www.tplink.com/be/products/details/?model=TL-WR340GD#spec
i radi ok za filmove do nekih 6-7gb a preko vec zna da trza povremeno
Hvala :)
 
Bilo koji sa N standardom
 
Ni sa AC-om se neces bas nagledati 15+gb ripova ;) mozda ako ruter stavis pored tv-a :)
 
Blizu je tv-a....znaci da izbjegavam taj nacin gledanja :)


Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
 
Nagledaces se bez problema i bez imalo seckanja . Pisao sam vec ogroman post u vezi toga, postavljao slike i ostalo.

Nema velicina ripa veze sa tim vec bitrate, od koga naravno yavisi velicina ripa ali ne i jedino od njega.
 
Poslednja izmena:
Drage volje, ali ne znam kako da ga pronadjem, u nekoj temi je napisan pre oko godinu ipo dana do dve ipo.

POkusacu sutra da nadjem kad budem bio kuci.



N stadnard je dovoljan za 99,9 % filmova. G stadnard moze vec ima problem sa filmovima od 15gb+ (naravno zavisi od vise faktora) . Mislim to je cista matematika, kolke su brzine kolko je bitrate filma i resena stvar.

U svakom slucaju cu pokusati da nadjem post.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno