Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

deluje nekako kvalitetno
"Deluje" ne mora da znaci da i jeste, jedno je materijal koji su koristili a drugo su HDMI specifikacije koje mozda nisu ispostovali. Jel ti ukljucen VRR u drajverima? Obicno to zna da pravi problem sa nestandardnim HDMI kablovima.
 
Bio je ukljucen,sad sam ga iskljucio....

Nego,sta sam uradio sa onim ULPS u registry editoru nemam pojma........prvo sam stavi vrednost 0,kao sto pise u klipu i FPS stvarno osetno skocio ali i temp grafike....ali vidim o cemu se radi,tj graficka vise ne radi u nekom rezimu stednje itd......posto ne volim furunu,opet u registry editoru za ULPS stavio vrednost 1,kao sto je i bilo.....medjutim u igrama,fps i dalje skace,a grafika se vise greje.......kako sad da vratim da bude kao sto je bilo tj da u praksi fps bude nesto nizi a grafa hladnija?

Bar mi nije vise onako pucao drajver
:rolleyes:
 
Bio je ukljucen,sad sam ga iskljucio....

Nego,sta sam uradio sa onim ULPS u registry editoru nemam pojma........prvo sam stavi vrednost 0,kao sto pise u klipu i FPS stvarno osetno skocio ali i temp grafike....ali vidim o cemu se radi,tj graficka vise ne radi u nekom rezimu stednje itd......posto ne volim furunu,opet u registry editoru za ULPS stavio vrednost 1,kao sto je i bilo.....medjutim u igrama,fps i dalje skace,a grafika se vise greje.......kako sad da vratim da bude kao sto je bilo tj da u praksi fps bude nesto nizi a grafa hladnija?

Bar mi nije vise onako pucao drajver
:rolleyes:
Šta fali što si dozvolio da GPU protegne noge..? 🧐
Tako i treba da radi, neće joj ništa biti, a biće stabilnija. Gašenje ekstra opcija koje nepotrebno zamaraju GPU takođe, kao što ti je rečeno VRR i sl. gluposti. ;)
 
Cekajte bre,sta je ovo?....uradio kao sto stoji u klipu i sad mi je fps npr u tesko modovanom Skyrimu oko 130,a cesto i zakucan na 144....(2160p)......pre ovoga je bilo oko 100-115.......vidim da se sada grafa i vise greje...temp je oko 60-65,a ranije je bilo oko 50-55....

Da li ako se odradi to kao u tom klipu moze nesto da steti grafi ili sta vec?......(sad pitam kao totalani laik)
Drama je kad dodje i vrti se oko 100-105 stepeni... Oko 80-90 je skroz normalno.
 
Nemam pojma,ja valjda navikao godinama da gledam 1080TI grafiku kako vrti razne igre a ne prelazi 55,max 60 stepeni.......pa sad sve sto bude iznad toga meni (podsvesno) extremno visoke temperature...

Nego,gledam po netu resenje onog kresovanja drajvera i jedan od saveta je "smanjite osvezavanje monitora"....pa wtf,namerno sam hteo da kupim gamerski monitor sa sto visom rezolucijom i sto vecim osvezavanjem,i sad trebam da smanjim refresh,tj da onemogucim jednu od najunikatnijih osobina ovog monitora zbog cega (izmuedjuostalog) sam ga i kupio......bolje da sam onda kupio neki 2160p 60hz monitor.....:unsure:
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma,ja valjda navikao godinama da gledam 1080TI grafiku kako vrti razne igre a ne prelazi 55,max 60 stepeni.......pa sad sve sto bude iznad toga meni (podsvesno) extremno visoke temperature...
Problem je što upoređuješ edge temp sa 1080Ti sa hotspot temp na 6900xt, dve skroz različite stvari.
Nego,gledam po netu resenje onog kresovanja drajvera i jedan od saveta je "smanjite osvezavanje monitora"....
To je bilo rešenje za multimonitor setupe i povećanu idle potrošnju sa verzijama drajvera od prošle godine. Dosta ljudi nema pojma o čemu pričaju i igraju se gluvih telefona
 
Ma ne bre,uporedjujem ove standardne temperature na 1080ti i 6900xt,ne hot spot temperature.....ali ok,uspeo sam nekako da namestim da temperature budu slicne....u AMD softweru ukljucim chill (ili kako se vec zove),malo ogranicim broj frejmova i eto i na 6900 mi temperature uglavnom ne prelaze 60 stepeni prilikom igranja u 2160p :)

Nego i ja imam dva monitora,tj multimonitor setup.....2160p monitor ima 144hz a 1440p 75hz....


Ova stranica mi se cini krcata resenjima za pucanje AMD drajvera,pa cu probati nesto od toga danas.....a i verovatno cu vratiti DP kabal...
 
Meni na 6900XT hotspot ne ide preko 80, uz blagi undervolt. Na vodi je. 1080ti na vodi je bila hladnija.
 
Nemam pojma,ja valjda navikao godinama da gledam 1080TI grafiku kako vrti razne igre a ne prelazi 55,max 60 stepeni.......pa sad sve sto bude iznad toga meni (podsvesno) extremno visoke temperature...
Kupio si sportski auto, ali da ne bi išao prebrzo i mnogo trošio i grejao se motor, voziš ga pod ručnom....
To meni samo tako zvuči! 😁
 
Kako god,ja definitivno poslednji put u životu imam AMD grafičku kartu...

Koristiću ovu dok prvom prilikom ne budem mogao da je menjam uz doplatu, za neku 4080....i posle ostatak života me više nikada neće zanimati drajveri,pucanja drajvera,kojekakav mušičav AMD softwer i tako te "divne" stvari...

A u principu šteta,grafa ima neku sirovu snagu,kvalitetno je napravljena,relativno hladna i tiha....ali šta to vredi kad AMD čobani već godinama ne mogu da naprave normalan drajver....stvarno su debili i fenomeni....ajde desilo im se sa 5000 serijom sranje,ali da opet brljave sa drajverima i u sledećoj seriji....taj AMD što se tog softvera tiče funkcioniše jadnije neko neko srpsko državno preduzeće (zaista sam mislio da je to nemoguće)
 
Poslednja izmena:
Jesi vratio DP kabel i probao?
 
Jesam......sad cu da uradim i jos par stvari......da sa DDU obrisem postojece drajvere (iz safe moda),pa onda da instalram AMD drajvere iz decembra prosle godine...ali samo drajver,bez ikakvog drugog amd softwera....

Btw,setih se da napomenem ja ovu grafu imam od maja meseca,a pre nje imao 1080ti....kada sam ih menjao samo izvadio 1080ti,sa DDU obrisao NV drajvere i instalirao AMD drajvere....nisam ponovo instalirao win 10 (na samu pomisao od toga mi se dize kosa na glavi,koliko imam programa,igara,pa dok sve to instaliram,trebalo bih da uzmem odmor ili bolovanje)......ne znam da li to moze praviti probleme.....
 
Prsli su i oni odavno, nema više nvidija stabilna i te fore. :)

A radilo ti je za 1000 seriju jer su nju batalili odavno i bukvalno su je i nerfovali (vremenom) pa čak i kad si dobijao drajver apdejt, retko šta se odnosilo na 1000 seriju.

Ima svačega iz oba tabora, tako da se nemoj automatski uzdati da nVidia good, AMD bad za drajvere.
 
Sad sam malo izvrteo Skyrim sa DP kablom i AMD drajverima iz decembra (bez AMD softwera),nisam,za sada,imao nijedno pucanje drajvera......deluje da radi normalno (kao nekada sa 1080ti) :)

Jos neke stvari obavio i sto ste me vi savetovali i sto sam naletao po net-u.......isljucio VRR,stavio "best performace" u power ocijama itd......

Mada,sad kad nemam AMD softwer ne mogu da malo limitiram power 6900xt grafike,pa opet radi punom snagom,130-144 fps i 65 stepeni temperatura.....sad vozim sportski auto bez ogranicenja,kako je napisao kolega mdm....:)

Videcu kako ce se dalje ponasati,valjda vise nece biti tih drajver pucanja...
 
Esam ti rekoo :cool: ovde je neko pisao ranije da oni ne pucaDu, niti meni
 
Jel koristi neko hibernaciju uz najnovije drajvere? Desava mi se da se random neuspesno budi iz hibernacije tj nijedna aplikacija nije ostala u RAM, a ponekad se resetuje pozicija tray ikonica, kao da je kresovao Windows. Nazalost nema nikakvih dmp fajlova ili bilo cega korisnog u Event Viewer. Vratio sam se na starije drajvere i za sad je OK.
Samo da javim da nije do GPU drajvera

@Ulrich Sto si menjao vise stvari odjednom? Sad neces znati jel zaista do drajvera ili do kabla
 

Fixed Issues​

  • Stuttering may be observed while playing Call of Duty®: Modern Warfare® II with Radeon™ Anti-Lag enabled.
  • Intermittent corruption may be observed around some player models while playing Hatsune Miku: Project DIVA Mega Mix+™ on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 6900 XT.
  • Higher than expected GPU Memory Utilization when using certain Record and Stream settings such as Instant Replay.
  • Display signal may be lost after switching windows on certain Adaptive-Sync enable displays on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 7900 XTX.
  • Audio may intermittently become out of sync with video when recording from AMD Software: Adrenalin Edition with AVC and HEVC codecs.
 
@Ulrich Sto si menjao vise stvari odjednom? Sad neces znati jel zaista do drajvera ili do kabla

Pa zato što sam se zeznuo.....jedva imam živaca po ovoj vrućini da se bakćem sa tim drajverima.pa sam hteo što pre to da rešim.....stvarno je trebalo da radim jedno po jedno....ali na kraj krajeva,vazno da vise nema pucanja...

E sad,sto mi se monitor vise greje sa DP kablom nego sa HDMI kablom (?!)......to nema veze sa AMD drajevrima,vec je neki nepoznato-misteriozni razlog u pitanju.....valjda ni u Gigabajtu ne znaju što je to tako....
 
Nije ni čudo da ti se temperatura grafičke povećala kad si napolju sa računarom po ovoj vrucini, a ne unutra pod klimom.
 
Sad sam malo izvrteo Skyrim sa DP kablom i AMD drajverima iz decembra (bez AMD softwera),nisam,za sada,imao nijedno pucanje drajvera......deluje da radi normalno (kao nekada sa 1080ti) :)

Jos neke stvari obavio i sto ste me vi savetovali i sto sam naletao po net-u.......isljucio VRR,stavio "best performace" u power ocijama itd......

Mada,sad kad nemam AMD softwer ne mogu da malo limitiram power 6900xt grafike,pa opet radi punom snagom,130-144 fps i 65 stepeni temperatura.....sad vozim sportski auto bez ogranicenja,kako je napisao kolega mdm....:)

Videcu kako ce se dalje ponasati,valjda vise nece biti tih drajver pucanja...
Ne razumem menjanje DP na HDMI. Drugi uzroci problema mogu biti Enhanced Sync-Anti Lag s više monitora.
 
Pa kazem (iako to nije za ovu temu) monitor se primetno vise greje sa DP kablom nego sa HDMI kablom......nikada tako nesto nisam cuo,ali eto sa ovim budjavim Gigabaytom tako stoje stvari........ne znam da li je to osnov za reklamaciju,verovatno bi me otkacili.....a i da dobijem neki drugi primerak sa mrtvim pixelima,probijanjem,ni to mi se ne svidja...

Nego,imao sam neko vreme instaliran samo onaj drajver iz decembra i nisam primetio pucanje.....medjutim,hteo da probam da instaliram i AMD software (posto ima neke zgodne opcije) i cim sam ga instalirao pucanje krece sve u 16....

Znaci,izgleda da je taj problem (bar kod mene) u tom budjavom AMD softweru.....jeee,kakvi pacenici.......znaci,kako stoje stvari mogu da biram da koristim komp bez tog adrenalin softwera (i gomilom zgodnih opcija koje ima) ili da koristim sa AMD softwerom i na svakih 10,20,30 minuta (kako kad) da imam po neko pucanje drajvera....

Da,da napomenem to pucanje drajvera sam do sada primetio jedino u igri Skyrim (i mozda jednom u Kingdom Come)....sve druge igre koje sam probao nije bilo pucanja
 
Poslednja izmena:
Je li ti uključen vsync/exclusive full screen u Skyrim? Probaj borderless. A to što se više greje, pravi li neki problem, ili ne?
 
Probao sam,ali isti andrak....povremeno kresuje...

Pa nisam primetio da to grejanje pravi bilo kakav problem osim samog grejanja....tj prosto osetis da monitor isijava toplotu...kao da sedis ispred nekakvog grejnog tela....i greje se samo sredisnji i donji srednji deo ekrana......ovo ostalo je skoro hladno......cak mi palo na pamet da uzmem neki mali ventilator USB pa da ga uperim u taj vruc deo ekrana,i stvarno ga rashladi....(?!)
 
Da nije možda do osvetlenja ekrana ? Probaj da malo prigušiš
 
Nazad
Vrh Dno