Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Moze li neko da mi kaze kako da na AMD-ovom sajtu nadjem zadnje zvanicne drajvere koji su izasli u julu ja mislim? Hvala
 
^ Ma nije do njega, i preko GPU-Z kad pratim isto je. Kuler ne radi kako treba da radi, ovo je katastrofa.
 
Ovi problemi sa kulerima su se i meni javili.

Ovako. Usao sam u ovaj novi panel, otisam na Overdrive i pod Global Settings iz ciste znatizelje stavio da fan speed bude 50%. Cisto da vidim koliko su glasni kuleri. Posle par sekundi vratim na auto i restartujem komp, i kuleri pocnu da se cuju cim udje u win. Pogledam na panelu, oni na 50% i podesavanje opet na manual. Nista, stikliram auto ponovo i restartujem komp. Opet ista prica, kuleri na 50% i manual postavka. Smanjim manual na 20% i onda stikliram auto. Restartujem komp i ponovo idem u panel i vidim da su sada kuleri opet na manual ali na 20%. Dakle, zakljucak ne pamti podesavanja kada se stiklira na auto, nego zadnje uneto manual podesavanje. Dakle, ako ostavim na necujnih 20% onda cu jednom prilikom sigurno zaboraviti da prebacim na auto kada restartujem komp, uci cu u igru i pregrejace mi se graficka. Ako stavim na 50% onda cu svaki put kada restartujem komp imati zvucni podsetnik da vratim podesavanja na auto. Resenje - brisanje ovog cuda i vracanje na starije drajvere.
 
Poslednja izmena:
Zabole me za pola frejma dobitka, iskreno.
 
Te vaporke izgleda nesto se ne mirisu sa drajverima...
Iste karte isti problem.
 
Vratio sam se na 15.7.1 morao sam.
Sto se drajvera tice odradili su odlican posao, zaista, svaka igra koju sam testirao je radila bolje. Evo recimo pokrenuh Arkham Knight opet sa 15.7.1 uzas... sta reci? Igra je radila mnogo, mnogo bolje sa crimson drajverima.
Ali toliko crash-ova nove aplikacije, toliko nekih errora, pa sad i ovaj fan bug... katastrofa. Definitivno nikad vise ne instaliram beta drajvere, cekam sledece zvanice.

Takodje daleko od toga da sam jedini sa ovim problemima, strani forumi puni korisnika sa istim problemima, podrska im je nula!
 
Poslednja izmena:
Prakticno svaki AMD drajver dodje kao "beta". :d

Kad si vec u fazi brisanja drajvera, trebao si lepo probati i 15.11.1 Beta, cisto da opipas situaciju. A kontam da Crimson nije mnogo unapredjen u odnosu na njega (citaj poboljsanja u igrama).
 
Gotovo se ne secam kada sam imao zadnji put problem sa drajverima.
Zadnji put sa 260x sa crnim ekranom i to karta bila defektna.
 
emix:

cisto sumnjam da je do crimsona,nesto mi tu smrdi oko AB-a.stavi 15.11.1 i reinstaliraj AB pa probaj opet,nema neke razlike u samim drajverima izmedju crimsona i 15.11.1 i crimsona,a ima izmedju 15.7 i crimsona.za win10 zadnji WHQL su 15.8 koje svuce apdejt,zasto ih amd nije kacio kao whql vec kao betu to verujem ni oni neznaju. :)
 
Pa izgleda da i ja imam taj bug sa AB. Malo pre nesto cackao fan speed i vidim nista se ne menja. Reko, mozda mora da se optereti graficka posto nisam bas najstrucniji sa tim programima, al eto, izgleda da i ja imam taj problem otkako sam instalirao Crimson. Graficka je MSI 270x
 
okej buraz,tebi ako je toliko tesko da reinstaliras drajvere i AB,nije frka,izvini sto sam ista spominjao. :)
 
Ne pomaze reinstall drajvera iz mog iskustva a AB nema veze sa ovim bugom.
 
pa vratis predhodnu betu,kao sto rekoh,vece razlike su samo na furisi,ostali chipovi rade manje vise isto.
 
Ma ja sam u AMD Overdrive stavio na 50% da se vrte, pa nek stoje tako. :D
Kad igram cs, ne cujem ventove od sluski, kad igram nesto drugo, pojacam zvucnike i sve super. :D
 
Pa normalno je da u idle gpu clock bude manji, cak iako npr gledas film.
Verujem da su to uradili sa nekim razlogom zato sto srazmerno vecem max klokom ide veci min klok.
Malo je blesavo ali kad mi je karta ne klokovana idle je 300, podignem na 1100 onda je min 400, podiggnem na 1200 opali 500min :-D
Da, ali kod mene je obrnuto. Ja spustim max klok, a on podigne min klok. Vrednosti su za max/min su 1030/710 i 1000/800
Ne znam da li je to normalno ili neki bug. Kada krenem da spuštam max klok, min ostaje isti do -1%. Od 1-3% skoči na max (800 MHz). Od -3-12% se spušta srazrmerno do 720MHz, pa onda preko -12% ponovo raste
 
Da se i ja upišem za problem sa fanom. :)
 
okej buraz,tebi ako je toliko tesko da reinstaliras drajvere i AB,nije frka,izvini sto sam ista spominjao. :)

2 puta sam brisao i instalirao Crimson drajvere, jos prvog dana kad su izasli.
Vec sam napisao da se kuler isto ponasa i kad AB ne radi u pozadini, zakljucak je jasan AB nema veze sa tim.
 
Evo OC i VSR...

LifeIsStrange_2015_11_27_10_04_49_359.jpg
 

Prilozi

  • LifeIsStrange_2015_11_27_10_04_06_738.jpg
    LifeIsStrange_2015_11_27_10_04_06_738.jpg
    121.5 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Ima li neko problem sa MSI Afterburnerom sa ovim drajverima?
Imam custom fan profil, medjutim kad pokrenem program i nakon toga igru fan profil uopste nema nikakvu funkciju, sto je jos gore ako sam igru pokrenuo sa kulerom na 22%, on konstantno vrti na 22%, temperatura graficke raste ali kuler radi na 22% iako bi po default-u trebao da ide na preko 30-40%.
Tako sam ja prošao sa mojom Asus r9 290, samo sa Asus GPS Tweak programom, napravio custom fan podešavanja, pošto u nekim igrama mi išlo do 82°C, a ventilator nije prelazio 50%, podesio sam da se brže vrti, snimio i probao par minuta (srećom), kad izađem iz igre ono 95°C, a vent stoji na 22%, momentalno sam deinstalirao GPS Tweak i isto probao sa msi afterburnerom, kreirao fan profil koji radi ko doxa. Za istu igru 72°C je sada max a vent ide do 70%(2500-2600rpm), a u idle je lepo tiho oko 1050rpm.
Takođe sam instalirao te nove drajvere (crimson ili šta već), a jel tu nema podešavanja vsynch, oc, i dosta toga iz ccc, ili sam ja ćorav? Nisam našao vsynch, ali kao da je uključen kad ide 3d grafika, a opet prelazi 100fps,čini mi se da kod ccc nije moglo preko 100 ako je uključeno, tako da nije mi tu baš sve jasno. Što se tiče povećanog fps-a, ja ništa ne primetih, biće da je kao ono popusti u prodavnici, stave jedan artikal 50% i onda reklamiraju kao da je na sve.
 
Poslednja izmena:
Vasi problemi su jos dobri :D,naveo sam tamo kakih ja imam i doso do toga da flesam grafu sa drugim biosom :D,izgleda da su drajveri zebali stvar videcu,ja cu ionako stavljati drugi bios :D
 
Vsync nemoj podesavati "Global Settings" nego probaj dvoklik na igru i otvorice ti se profil te igre,pa onda namesti "Wait for Vertical Refresh"-ALways on.Sto se tice samog drajvera ja nemam nikakvih problema,sve radi normalno kao na 15.11.1 na W 8.1
 
Obrise win10 i mozda problem nestane. Ja prvo pustio DDU da pokupi smece pa sam tek onda stavio crime-son-a i nemam problema :D

@Sp!r1T, to ri ref. 270x pa galami na 50%?!

Neko rece da galami, pa ja mislio da ce i meni. Inace, ne cuju se. :D
 
Nazad
Vrh Dno