Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Hocu sve fajlove jedne aplikacije da prebacim sa interne memorije na memorijsku karticu. Dakle ne samo "data" te aplikacije, nego bas sve.
Jel moze to Link2SD?
I ako ne moze koja moze?
 
Mora da ima root i particije na sd kartici da bi radio link2sd
 
Root ima, a deo o particijama nisam razumeo. Sta da radim? Kako da particionisem? I kako na kraju da ih prebacim?
 
Jel moze nekako da se uradi backup aplikacija bez roota. Hocu da mu uradim factory reset, ali bi da negde imam trag sta sam sve imala instalirano.
 
Root ima, a deo o particijama nisam razumeo. Sta da radim? Kako da particionisem? I kako na kraju da ih prebacim?
Treba da se odradi deljenje particija iz recovery-ja. Praviš fat/fat32 particije za podatke (slike, muzika,video, itd.) i linux particju ext3/ext4 u zavisnosti od telefona. Posle u link2sd podesis da ti instalira sve na sd tj tu Linux particiju.
 
Treba da se odradi deljenje particija iz recovery-ja. Praviš fat/fat32 particije za podatke (slike, muzika,video, itd.) i linux particju ext3/ext4 u zavisnosti od telefona. Posle u link2sd podesis da ti instalira sve na sd tj tu Linux particiju.

Probaću ovih dana čim uzmem karticu. TWRP je recovery. A jel mogu da se premešten na karticu već instalirane aplikacije ili moram da brišem pa opet ubacujem?
 
Ne moraš da brineš, TWRP jeste recovery
 
Dobijam poruku u adawayu copying host file failed... Sta raditi? Vidim da traže da system bude r/w što meni i jeste...čudno...
 
Обриши га из СуперСу и покушај поново.
 
Probaj,neće.. Instalirao i 2.92 isti djavo..mislim da ima neke veze sa system particijom... Nikako da izguglam, nisam video da još neko ima ovaj problem na lp
 
Idi pod help u adaway sta da uradis ako nece da kopira. Ima ponudjeno resenje, mozda ti pomigne
 
Ја не капирам ову pocket апликацију, пише нешто да се додају чланци из апликације или са компјутера али то не реагује, има ли неки сајт са објашњењем како се користи.
 
čitaš nešto na chromu npr i hoćeš da sačuvaš za kasnije i ideš na share/pocket. kad dođe to kasnije otvoriš pocket i tamo ti je taj članak, ne moraš ga juriti po netu. za komp imaš ekstenzije za ff, chrome pa slično radiš, a posle odeš na njihov sajt, uloguješ se i tamo su.
 
čitaš nešto na chromu npr i hoćeš da sačuvaš za kasnije i ideš na share/pocket. kad dođe to kasnije otvoriš pocket i tamo ti je taj članak, ne moraš ga juriti po netu. za komp imaš ekstenzije za ff, chrome pa slično radiš, a posle odeš na njihov sajt, uloguješ se i tamo su.
Важи, хвала.
 
Jel koristi neko Hola Launcher.. Testiram ga vec nekih nedelju dana i solidan je po pitanju brzine..2MB..inace minimalisticki je odradjen u stilu iOS launchera mada klasican app drawer moze da se napravi sakrivanjem aplikacija jer ih po instalaciji sortira u foldere na glavnim ekranima..

Evo kako izgleda kod mene..sakrio ostale aplikacije osim ovih glavnih i uglavio all apps precicu dole isto:

 
Koju beše aplikaciju treba da skinem ako TT neće da otvara sve externe linkove ili treba nešto da dodam u adaway?
 
Dodaj u adaway white list *tapatalk.com* i *viglink.com*, tako sam ja rešio
 
Којом апп беше могу да испратим колико је која апп користила екран од укупног SOT-а?
 
Gsam battery monitor.
 
Poslednja izmena:
Sta raditi kad ni Titanium nece da deinstalira aplikaciju? Imao sam BetterBatteryStats pa sam negdje ranije flesovao sistem preko toga i sad je ostala ni tamo ni ovamo.... Titanium kaze da ne moze da nadje apk a ne mogu ni da je pokrenem.
 
Убацили виџет у мтс апликацију, нисам још проверио како ради.
 
Sta raditi kad ni Titanium nece da deinstalira aplikaciju? Imao sam BetterBatteryStats pa sam negdje ranije flesovao sistem preko toga i sad je ostala ni tamo ni ovamo.... Titanium kaze da ne moze da nadje apk a ne mogu ni da je pokrenem.

Obrišeš ručno, u system/priv-app mislim da je, ili u system/app. Trebalo bi da možeš i da instaliraš ponovo preko toga.
 
Pogledacu to sto si rekao. U sustini mogu ja i sad da je instaliram preko, samo sto radi par dana i onda mi da obavestenje da treba da je instaliram kao sys app. Odradim to i kad upalim nakon reboot-a kaze da je u stvari dodatak za neku app, tako nesto nisam zapamtio.
 
To kad ti kaze da je dodatak, samo instaliraj preko toga i bice ok, meni je uvek tako.
 
Nazad
Vrh Dno