Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Hvala! Napravio sam nalog. Krivac je Cool taxi broj 19711.
Bio sam uveren da je pozivanje u okviru paketa.
Eto, otkrio sam interesantnu cinjenicu da zovem taxi tačno dva puta mesečno :)
 
Sledeci put pozovi 069/1971111 iz Telenor mreze pa ce ti trositi saobracaj iz paketa ;)
 
Razlika je oko 8000din. u korist mts-a, ukoliko se u Telenor-u dobije popust na pretplatu od 25% i telefon, dodje se otprilike na isto.
Ne znam gde ti nadje toliku razliku u ceni.

Ja sam vec vise puta njima navodio sa cenama sve kako ispadne za neke modele telefona (cini mi se cak i za neki iphone) i ispadne priblizno isto,negde cak telenor povoljniji,negde MTS,ali okreni obrni u globalu su nijanse u pitanju. I u svakom slucaju sto Alfa kaze prenaduvali su sva 3 operatera cene telefona. Ali opet zavisi ko kako gleda,shodno tome ima i neku svoju racunicu da li ce uzeti preko njih ili oglasa i sl.
Ali dzabe kad nekim telenor hejterima nikako ne mozes dokazati.

Znaci vecina njih kad racuna pretplatu x 24 meseca + telefon uz taj paket kad je u pitanju MTS ne razacuna i onih pilicarskih 118 din mesecno x 24 meseca sto uzimaju za 3g koriscenje i sto jos na sve to dodje dodatnih 2832 din za 2 god.
Ali kad racunaju za telenor isto to uzimaju u obzir samo regularnu cenu paketa i telefona gde ispada da je telenor za neke modele skuplji oko 100 evra u odnosu na MTS,a niko ne uzima u obzir 25% na pretplatu i mob kad racuna cene. Imajuci u obzir da tu foru 25% i mob sad mnogo vise dozvoljavaju logicno da cu i to racunati.
Ili kontretno u mom slucaju znam sigurno da ce mi tih 25% i mob uvek dozvoliti i onda logicno tako i racunam i onda kao sto ti Drushkan i rece cene su slicne kao i u MTS. Budimo realni.
 
Poslednja izmena:
Hvala! Napravio sam nalog. Krivac je Cool taxi broj 19711.
Bio sam uveren da je pozivanje u okviru paketa.
Eto, otkrio sam interesantnu cinjenicu da zovem taxi tačno dva puta mesečno :)

Druze zapamti da kod telenora 99% nema greske tj.kradje,za razliku od druga 2 operatera. Taman sam hteo da napisem da si ili zvao taksi ili placao parking i sl.,ali si me vec preduhitrio i otkrio gde si "zakinut" ;)
 
Problem moze da nastane isto ,ko udje da pogleda za cene telefona u mts prilikom najskupljih,automatski stoji 36 meseci ugovor.To se ne primeti odmah i covek pomisli prvo super cena,a to stoji desno i na gore,ali ima da se bira opcija 24 ili 36 meseci :)
 
Poslednja izmena:
Razlika je oko 8000din. u korist mts-a, ukoliko se u Telenor-u dobije popust na pretplatu od 25% i telefon, dodje se otprilike na isto.
Ne znam gde ti nadje toliku razliku u ceni.

Ne znam drushkane kako ti racunas ali za isto para (paketi oko 1500 ili 1700) na 24 meseca ugovor u mts je npr. 5S 30 000 a u telenor 50 ili 50 i kusur. Kako god uracunas popust koji ne dobije svako razlika opet izadje poprilicno velika... Ako gledas placanje na 24 rate uz sve to, e onda je kod telenora taj 5S jos skuplji... Racunao sam i pre razliku u cenama pre koji mesec kada sam pokazao da i sa tih 25% popusta u mts bude 10-20 000 jeftinije, a na 24 rate jos veca razlika, a sada je mts spustio cene za jos 10-20 000, a cene u Telenor su i dalje iste.
 
Očigledno mi je loša matematika.
Čitaj malo prethodne strane, možda nam se i poklopi računica.
 
meni u zadnje vreme bas lose radi telenor mreza.. novi sad i okolina, bolje mi radi mts.
 
Očigledno mi je loša matematika.
Čitaj malo prethodne strane, možda nam se i poklopi računica.

Nema potrebe - primer - 5S u play+ duo (1600 RSD) u Telenor i uz 1700 RSD paket u mts.

fd64a74ef72a203db01d09b084c1c4ad.jpg

698d3304101b750b502344a5066e76aa.jpg


Znaci u mts platis paket vise 100 RSD x 24 meseca a to je 2400 RSD. Ako dobijes popust (koji ne moze svako dobiti) onda je razlika je 13920 RSD u korist Telenora. Cena telefona u mts je 36 600 a u Telenor 56 000 RSD. Znaci razlika je 19400 u korist mts. Znaci sa popustom razlika je 5480, a bez 17 000 RSD obe u korist mts. Ako gledas na 24 rate situacija je jos gora po Telenor jer na 24 rate vazi jos veca cena dok je kod mts ista... Takodje ako gledas jace telefone opet je jos veca razlika.

mts ti daje 400 min, 500 sms i 1.2 GB neta a Telenor 250 min, 1000 sms i 1.5 GB neta.
 
Generalno posmatrano jeste Telenor najskuplji. Redje daje popuste, akcije su im generalno uvek tanje od konkurencije, imaju najmanji popust na pretplatu bez telefona. Tu i tamo popust na telefone, toga ima.

Ovaj primer gore za 5s mozda i ne daje realnu sliku jer je upravo taj model 5s na akciji kod MTSa.

Koliko vidim za 6s 64gb, oko 15.000 je razlika u ceni u paketima od oko 1600-1700rsd mesecno.
 
Poslednja izmena:
Nisam upoređivao sve telefone, gledao sam 6s, cena je povoljnija u mts za oko 8000din,ali kad se uračuna popust u Telenor-u (ako odobre) izadje identično, sa onom mts 3g pretplatom. To je bio moj primer u prvom postu.
Realno gledano svi operateri nas deru, a telefoni su bezobrazno skupi. Telenoru vodi po tom pitanju.
Stoji to da su cene u mts povoljnije u samom startu, neke očigledno drastično, jer su pametno rešili da snize telefone i pridobiju korisnike. Gledam danas u poslovnici mts, haos koliko ima ljudi, a u telenoru skoro prazno(Zrenjanin).
Z2 je u mts bio baš povoljan jedno vreme, a sada i cena za Z3 je prihvatljiva.
Prešao sam se što sam potpisao ugovor. Sreća što su me zvali odmah sutradan, da nisu, prenos broja u mts. Burazera npr još uvek nisu zvali, i danas podneo zahtev za prenos broja u mts.
 
25% i telefon je lep popust, uopste nije lose sto si ga potpisao. Osim ako bas nisi zeleo da menjas mrezu ili si zeleo ovaj 5s model koji je na akciji.
 
Nisam uzeo telefon, već 50% popusta na pretplatu.

I može da se uzme telefon u bilo koje vreme, iako nije navedeno u ugovoru, danas mi rece u poslovnici, kada sam hteo da raskinem ugovor, problem je bio broj, koji ne bi mogao preneti ukoliko ne isplatim ugovornu obavezu.
Mada, sa ovih 50% mi je isto kod oba operatera.
 
Poslednja izmena:
Evo meni istice ugovor krajem sledeceg meseca, pa bih mozda uzeo novi telefon. Samo sto sam ja jos 2012 uzeo telefon preko PiS 500 paketa i svaki put posle produzavao sa istim tim paketom, koji mi zaista odgovara zbog neta jer ne moram da brinem da cu da podignem racun ako mi odu megabajti. Pa sad razmisljam da li da opet produzim i opet dobijem popust ili da malo promenim pricu i trazim neki popust ili nesto da uzmem telefon i novi paket. Malo sam gledao i jedino mi odgovaraju MX5 i Honor 7, ali su opet preskupi. Koju bih kombinaciju mogao da izvucem, koliki popust i slicno? Opipavao sam teren pre par meseci, mada nekako jadno i jos preko tvitera, pa su mi predlagali neke popuste uz banku takve gluposti. Pa bih sad tu pricu da promenim.
 
Na novim paketima kad potrosis net sistem te sam blokira tako da ne mozes imati dodatno net zaduzenje osim ako ne kupis neki net dodatak,tako da ne brini za to. Trazi im na mejl 25% na pretplatu i mob,to jedino mozes ako oces i mob,pisali smo o tome hiljadu puta ovde
 
Na novim paketima kad potrosis net sistem te sam blokira tako da ne mozes imati dodatno net zaduzenje osim ako ne kupis neki net dodatak,tako da ne brini za to. Trazi im na mejl 25% na pretplatu i mob,to jedino mozes ako oces i mob,pisali smo o tome hiljadu puta ovde

Tu kombinaciju sam i video, zato sam mislio da idem na neku drugaciju pricu, jer oni ce to svakako nuditi kada mi stigne racun.
 
Konkretno moja zgrada i zgrada do nje,takodje u istoj ulici pocetak tj 2-3 zgrade imaju jako jako los signal i to sve moja strana ulice
To sam saznao kada su mi prvi put merili signal,pa mi taj decko i to rekao
Na istim tim lokacijama telenor i vip nemaju problema
Nemam ja nista protiv mts -a,povoljniji su od ostalih ali jednostavno nekada nemas izbora
A da im je podrska katastrofa ,to stoji
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je stigla nova kolicina telefona ali i nove (vece) cene.
Konkretno m2 note je skuplji za 1000 din
 
Izgleda da je stigla nova kolicina telefona ali i nove (vece) cene.
Konkretno m2 note je skuplji za 1000 din
Za koji paket? Sad gledam i uz Play+Duo cena je ostala ista.

Poslato preko mTalk
 
Druze zapamti da kod telenora 99% nema greske tj.kradje,za razliku od druga 2 operatera. Taman sam hteo da napisem da si ili zvao taksi ili placao parking i sl.,ali si me vec preduhitrio i otkrio gde si "zakinut" ;)

Ima i greške i krađe. Ne tako davno "okrenuo" sam broj 02195 da proverim da li se još uvek u NS pošti na taj način može dobiti tačno vreme. Dobio sam tačno vreme, a na kraju meseca mi je Telenor posebno za to, a izvan "paketa", fakturisao 25 dinara. Njihovo objašnjenje je bilo da oni to izjednačavaju sa pozivanjem nekakvih "kratkih kodova". Odgovorio sam da sam zvao broj u domaćoj mreži i da to moraju tarifirati u okviru paketa, ili da dobijem odgovor "birali ste nepostojeći broj", tj. da ne mogu njihovi automati pozvani broj drugačije tumačiti i izvršavati radi posebne i mnogo skuplje naplate. Posle duže prepiske su stornirali tih 25 dinara ne zato što sam ja u pravu, nego zbog "buduće dobre saradnje".

Dakle, gledajte šta vam naplaćuju.
 
To je usluga Telekoma Srbija koja se dodatno naplacuje od Telekoma 12rsd po pozivu nezavisno od mreze pozivaoca.
 
koja je fora sa ovim zadnjim poskupljenjem pretplate?
Imam nekih 4-5 meseci do kraja UO,da li zbog ovog poskupljenja mogu da tražim raskid?
 
Mozes da trazis raskid i dobices bez problema. Jedino sto oni tumace raskid kao gasenje broja. Pisali smo vec na temi, mozda je neko uspeo da iscupa broj?
 
Ima na sajtu poseban cenovnik za te brojeve.

Ovde je poenta na ugovoru, a ne na cenovniku. Prema ugovoru, svi pozivi u nacionalnoj mreži su besplatni do određenog limita (broja minuta). Preko tog limita, prema ugovoru, trebalo bi da se tarifiraju kao svi nacionalni pozivi. Pozivanje broja 02195 je svakako u nacionalnoj mreži. Vidi i odgovor Septimusu.
 
Možeš da budeš nezadovoljan, ali svejedno treba pogledati cenovnik za te brojeve.
 
Nazad
Vrh Dno