Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Par bitnih stvari u vezi WiFi-a, koje ljudi očigledno još uvek uglavnom ne znaju.
Deklarisana WiFi brzina (54 Mbps, 150 Mbps itd.) je zapravo zbirna up/down brzina. Znači odmah u startu podeliti taj broj sa dva za brzinu u jednom pravcu.
Zatim su tu gubici zbog samog WiFi protokola, koji nisu zanemarljivi, pa onda gubici zbog prepreka na putu signala i smetnji od drugih mreža.
Takođe, kod N rutera, brzina u mnogome zavisi od broja antena i sa strane rutera i sa strane klijenta.
Ako klijent ima jednu antenu, teoretski maksimum za oba smera je 150 Mbps, a u praksi je uglavnom ispod 75 Mbps u jednom smeru.
 
Jel ima onda neko preporuku koji ruter da uzmem da bih preko wireless-a dobio svih IKOM-ovih 60mbps?
 
Не тражи рутер који ће да покрије 60, сутра ти повећају на 150 и опет ћеш да тражиш. ;) Иди одмах на најбржи.
 
Da, ja bih isao na RT-AC3200. :p

djuka, kao sto je rekao Dandy zavisi i od klijenta. Ja bih isao na RT-AC51U, ili nesto jeftinije kao npr. TL-WDR3500
 
Imam Dell Latitude E7450 I novi Mac mini, mislim da oba podržavaju i brže standarde
 
Греота је да користиш 802.11ac (2.4+5.0 GHz Dual-band) како пише у спец тог Dell-a на B/G рутеру. ;)
 
Paket: FLAT 4 EXTRA
Evo situacije kod mene: ruter je TP-Link TL-WR1043ND i USB WiFi adapter TP-Link TL-WN7200ND
Stavio sam i na ruter i na adapter jace antene od 8dBi TP-Link TL-ANT2408CL.

Lokacija:Ustanicka
 
Poslednja izmena:
Imas sliku na Dusku?
Meni samo radi ton i pise "nema pristupa"
Ista stvar je i sa film box plus kanalom.
Radi mi +1 i +2 ali osnovni ne radi i pise "nemate prostup"
a imam FLAT 3 sto znaci da imam te pakete.
Takodje sam video jos nekoliko kanala na kojima pise "filmski" ali na ekranu samo stoji obavestenje da se danas ubacuju kanali i da se izvrsi skeniranje.

Kod mene ista situacija.

Probao restart rutera, ista stvar. Povezan sam preko WiFi-a, pa cu pokusati kasnije kablom, ali mislim da je to to.
Ja sam promenio mod,kanal i MHz i sad radi kako treba.
 
Da li se još nekom ovo dešava?

20150702224724.jpg
 
Auuu, kakav interfejs iz 1995. Strašno... i još triplirani brojevi.
 
^ Taj stari "setup" je radio mnogo bolje nego ovaj wordpress blog/sajt...

Samo da se javim da je danas potpisan TEL3 ugovor, zamenjen stari KAON sa Echolite hdc 2230 koji ima mnogo bolji interfejs, i sad skoro pa svi kanali rade, osim Disney jr i onog 55 kanala. Ni kod mene na KAONu nisu radili film box plus/dusk/nova, ali sa ovim Echolite STB rade...
 
^ Taj stari "setup" je radio mnogo bolje nego ovaj wordpress blog/sajt...

Samo da se javim da je danas potpisan TEL3 ugovor, zamenjen stari KAON sa Echolite hdc 2230 koji ima mnogo bolji interfejs, i sad skoro pa svi kanali rade, osim Disney jr i onog 55 kanala. Ni kod mene na KAONu nisu radili film box plus/dusk/nova, ali sa ovim Echolite STB rade...

Da li si doplatio nešto za taj novi risiver?
 
Pitam jer su meni tražili jednokratno da platim 500 din za taj drugi dekoder da bih mogao da gledam i HD kanale.Pa rekoh da pitam da li si platio nešto.
Imaš kod njih telefon fixni?
 
Pozdrav ljudi,
jesam li ja jedini koji danas ima problema sa Ikomovim DNS-om, nece da mi otvori Facebook, Google i gomilu drugih sajtova, a kada prebacim na Googlov ili level3 sve radi u redu?
 
@magic, da uzeh i fixni, pa ugrabio sam ovu posebnu ponudu 6 meseci dzabe, i do kraja 2016. 2775din. za TEL3 paket. Telekomu smo placali 750din za pretplatu+ident, a fixni ne koristimo uopste.

Pretpostavljam da daju taj echolite bez jednokratne naplate svima koji uzmu HBO HD paket ili neki od TEL paketa, a da ostalima traze jednokratnu naplatu? Ko zna...
 
Да ли сте дибили рачун за следеће месеце?
 
Мени још нису стигли рачуни, бар тако кажу моји, ја нисам кући. Можда има везе што сам узео телефон па чекају крај месеца а не почетак. Стићиће у августу за јул?
 
Ne, pretplata za tv+dig+internet+telefon stize kao i do sada, 3 racuna za naredna tri meseca. A na kraju meseca stize poseban racun ako potrosis nesto preko onih 100min. koje su ukljuceni u pretplatu za telefon. Znaci trebalo bi da su ti stigli, uloguj se na IKOM portal pa odande pokupi informacije za uplatnicu (ili pdf da odstampaju) pa daj tvojima da uplate.
 
Meni su stigli računi, ali za staru pretplatu, flat 2, a prebacio sam se na Tel 3, mozda ce mi opet poslati, ovaj put sa ispravljenim ciframa
 
Ko je uzeo telefon vise ne dobija racun da plati unapred vec placa sve zajedno unazad i to 20. u mesecu sem u slucaju da su u toku prvih par meseci kada je telefon besplatan, onda ide stari racun unpred a telefon ako se predje limit stize posebno.
 
Poslednja izmena:
Рачун ја плаћам, зато ми и трбају, плаћам иx онлине. Нисам кући и нећу бити месец. Једино преостаје портал или да иx зовем.
 
@djuka, tebi ce stici novi.

@gavra, na to sam mislio.

@faca, na info portalu imaju sve informacije u vezi racuna.
 
Ekstra je protekao tranzitni period :).
Ni pucanja veze, ni usporenja, HD kanali rade ekstra. Sve u svemu svaka cast :)
 
Slazem se. Osim toga sto neki kanali i dalje ne rade, evo nedelju dana od kad su ih ubacili i jos uvek nije sredjeno. Meni ne smeta jer ne gledam TV, ali malo je neozbiljno sa njihove strane.
 
Nazad
Vrh Dno