Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

A film box plus?
jel vam radi?
Kao sto rekoh, meni rade verzije +1 i +2 ali osnovna ne. Ludi IKOM :)
 
Proradio Cmusic tv, doduše oni su ga pustili u 4:3 iako je u 16:9 pa je slika smanjena i nikakva i naravno nije u hd iako su najavljivali. Takođe BBC earth hd prestao da radi
 
Treba tu nedelja - dve da se to sve sredi, ima toliko slova i brojeva, nije to tek tako... [emoji12]
 
Zašto Cmusic nije HD a piše na onom flajeru...?!
Ne mogu da verujem sta ovi rade.
Ubace 15 novih kanala,od tih 15 dva nesto vrede ali oni od ta dva zayebu jedan...lol
 
Laaaaaag, ubi večeras.... Ne treeba da vozam tenkiće, oni se sami vozaju.

Ide od 100ms do 400ms, katastrofa




EDIT:

Aha, izgleda da nešto čačkaju, povećali su upravo brzinu (Tel3 paket):

 
Poslednja izmena:
Hahaha nemogu da kazem da nisam pogledao ni jednom kao i svi lagao bi, ali nije zbog toga. Nervira me zbog cega mi ne otvara te kanale. Ne mogu da pronadjem razlog sto se to desava, mozda je i do TV ali cisto sumnjam do sada je sve super radili a od juce ne. Cak je u jednom momentu sve bilo ok, a onda su strucnjaci iz IKOM-a odradili svoje !!!
Proradio HAPPY TV kao i ART !!! Znaci bilo je do IKOM-a !!! :)
 
Meni i dalje po speed test-u TEL4 stoji na 80mb umesto na 100mb/s za download.
 
Reset eutera nisi probao?
 
4472815922.png


Pustili 60, a jos nisam potpisao ugovor :d

@Slash, probaj sada?
 
Probao restart rutera, ista stvar. Povezan sam preko WiFi-a, pa cu pokusati kasnije kablom, ali mislim da je to to.
 
Ni meni još nisu pustili 60mb,samo upload na 2mb, zvacu ih sutra ako ne puste danas do kraja dana
 
Oboje probajte prvo da izmerite ono sto dobijate iz modema preko LAN pre nego sto ih zovnete ;)
 
Preko wifi nikad nisam dobio max brzinu. Verovatno jer nemam skupu opremu. Kablom ide full.
 
Flat 3 Extra

4473866836.png


Sada sam ih zvao. Prelazim na Tel 4. :smoke:
 
Oboje probajte prvo da izmerite ono sto dobijate iz modema preko LAN pre nego sto ih zovnete ;)

Ovakva je situacija, imam tel 3,dakle brzina 60mb

Preko kabla, direktno iz modema ide 40mb

Preko rutera 20mb

Šta li može biti? Uz napomenu da ima solidan ruter linksys wtr54gl
 
Zvacu iz za to, ali da li neko zna zbog čega mi je ovoliko ograničena brzina na ruteru ?
 
Pricali smo o tome nekoliko stranica unazad, pre zasicenost 2.4GHz, probaj neki drugi kanal, mozda dobijes jos koji Mb ali to je to uglavnom (sto se tvog rutera tice). Resenje je N ruter (dobio bi malo vecu brzinu ali tesko i svih 60Mb/s) ili 5GHz. Ili da se preselis.
 
Poslednja izmena:
Овде је проблем са брзином на каблу, осим ако Иком још није повећао. На N рутеру се ладно извлачи 60, а да по стоти пут поновим да сам ја извлачио и ~76 док сам имао одговарајући пакет. Није Иком али је кабловски провајдер.
 
Ma moze sa N ruterom (na N only) i uredjajem koji podrzava N da izvuce i 80ak Mb/s ako odabere pravi kanal i ako nema 30ak mreza oko sebe na 2.4GHz. Covek ima b/g ruter...
 
Код мене то ради на b/g/n а оно сам коментарисао пошто си написао да ни N рутер неће да извуче 60. У питању је Cisco EPC3925 и HP лаптоп стар 5-6 година, ништа екстра. Ма небитно.
 
Pa ne znam kako je u Nisu, ali po Beogradu pogotovo u naseljima sa nekoliko zgrada 2.4GHz je pre zasicen, tako da sam prilicno siguran da ne bi imao preko 60. No, praksa je praksa, ako ima nekog u BG ko ima 80Mb/s paket, ima N ruter da postavi rezultate jer bih bas voleo da vidim.
 
Jos jednom sam testirao, direktno iz modema 60mb, kablom iz rutera 50mb, wireless 20mb, sta god mu radio u podešavanjima neće preko 20 :(
 
Ја сам у мало мирнијем крају и ретко имам више од ~20 мрежа у околини. Сад сам погледао, тренутно 21.

Како очекујеш од b/g рутера нешто много више? Ајде до ~25 и да повуче али ће тешко више од тога. Једино је чудно што кабл не иде преко 50.
 
То баш не показује коју брзину можеш да имаш него нешто друго. Прочитај мало ово а одатле само једна реченица:
802.11g - ~20 Mbps downstream
 
Meni sa najjeftinijim N ruterom (TL-WR740n), kroz jedan zid, izvlači u lokalu 100 Mbit/s preko WiFi-a, koliko može da ide kroz LAN port. A imam dosta mreža. Tako da on završava posao ukoliko ne ide signal kroz dosta zidova.
 
Nazad
Vrh Dno