Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Od telekoma net a za IPTV pravac po D3i.
 
Imam ugovor još godinu dana...
 
Imam jedno pitanje za one koji imaju britanski Sky paket. Jel je kvalitetnija slika njihovih SD kanala preko satelita od SD kanala na Telekom IPTV-ju sve to na dijagonali 32"?
 
Danas sam uzeo IPTV na probu (kao deo Box paketa) i mogu reci da sam razocaran kvalitetom slike. Do sada sam TV kanale hvatao preko obicne antene (dakle, analogna televizija). Imam "obican" CRT TV. STB sam povezao preko SCART konektora. Ne znam do cega je problem, ali RTS se na anteni video bolje nego na IPTV. RTS na IPTV deluje kao da je neko sliku naslikao vodenim bojama, lica ljudi su prakticno skoro jednobojna. Kakvu kompresiju uopste koriste? MPEG version potato? Cini mi se da kvalitet slike varira od kanala do kanala, mada nisam potpuno siguran jer isti problem ima i B92 i jos par kanala koje sam gledao. Desava se i da snimak secka. Sve u svemu ogroman fail za sada, ne znam ni da li da uzimam taj Box.
 
@Radiant

Mislim da je u tvom slučaju najveći problem to što je TV povezan sa IPTV prijemnikom preko CVBS, odnosno kompozitnog video signala, bez obzira što si ih povezao preko SCART konektora (koji u sebi sadrži pin za kompozitni). Zbog toga je i smanjena rezolucija slike, zbog toga su ti i siprane boje.

Ja sam više puta ukazivao na taj problem i činjenicu da kablovski i IPTV operateri kod nas uopšte nemaju kompas i ne znaju koja im je ciljna grupa korisnika. Mnogi do skora nisu ni imali ponudu HD kanala (PTT, Ikom...), a neki su čak davali risivere koji ne podržavaju HD prijem pa ih sada menjaju korisnicima jer su počeli da ubacuju HD u ponudu. Sa druge strane, vlasnici starijih televizora, koji nemaju HDMI, su osuđeni na CVBS interkonekciju koja je u teoriji tek nešto malo bolja od obične RF, a u praksi i mnogo gora jer ti jeftini STB uređaji koriste jako loše TV enkodere (čipove koji generišu analogni signal).

Dakle, "digitalna televizija" kod nas, u svojoj prvoj inkarnaciji, nije ni za one sa skupim HDTV ekranima, ni za one koji imaju stare televizore, pa se postavlja pitanje za koga jeste? :S:
 
Poslednja izmena:
Radiant ne znam zašto je to kod tebe tako jer ne bi trebalo. Nepostoji teorija da bi analogni RTS trebalo da ima bolju sliku od RTS na IPTV-ju. Ja sam isto pre 3 godine kad sam još uzeo IPTV prvo povezao njega na stari niški tv, ekran 57 valjda, tako nešto i slika je bila kao staklo, naravno za te standarde koji su mogući na takvom tv-u.
 
Radiant ne znam zašto je to kod tebe tako...
Ja objasnih, koga zanima. :)

Ja sam isto pre 3 godine kad sam još uzeo IPTV prvo povezao njega na stari niški tv, ekran 57 valjda, tako nešto i slika je bila kao staklo, naravno za te standarde koji su mogući na takvom tv-u.
Prvo, pitanje je šta znači "stari TV"? Ja imam profesionalni Sonijev video monitor (Trinitron CRT) koji bruka većinu današnjih HD televizora. Naravno, za interkonekciju sa procesorom koristim 75Ω BNC terminisane koaksijalce (RGsB).

CRT ne znači odmah i lošu sliku, naprotiv. Osim što su gabaritni, pa ne dozvoljavaju povećanje dijagonale bez povećanja dubine, što troše dosta struje i što nisu ekološki za reciklažu, CRT kao displej tehnologija uopšte nije inferiorna u pogledu kvaliteta slike. Kod tih televizora su ograničenja najčešće predstavljala loša napajanja i slabija interkonekcija i/ili obrada signala, pa tek onda sam ekran. Da si mogao IPTV STB da povežeš sa televizorom preko SCART-RBG kabla iznenadio bi se rezultatom (pod uslovom da TV stvarno nije bio krš, odnosno dotrajao).
 
Poslednja izmena:
Televizor jeste star, kupljen možda malo posle bombardovanja koliko se sećam, ali imao je SCART, samo što mislim da nije RGB. :D
 
Televizor jeste star, kupljen možda malo posle bombardovanja koliko se sećam...
Star? Kupljen posle bombardovanja? Kog bombardovanja, onog savezničkog? :d

Da si ti meni živ i zdrav, moj ćale prati program preko malog Sony Trinitron TV-a, koji smo keva i ja kupili u Poljskoj '86-te da bi meni služio kao monitor za Commodore 64. :D E, to se zove "mator TV". :) A čak i ima OSD. :D

... ali imao je SCART, samo što mislim da nije RGB. :D
Otkud znaš da nije bio RGB? Pa nije to nikakva ezoterija, njih su uglavnom i imali televizori, a ako je bio 2000. godište... Kažem ti, problem su krš enkoderi na tim digitalnim (STB) prijemnicima, koji su pravljeni kao da se podrazumeva da svi imaju HDMI konektor na svom TV-u. :S:
 
Jel kad se uzima HD, jel ide nov uredjaj ili ostaje ovaj stari ?
 
Bogami, itekako vidljiva razlika na HD, ostaje žal za više programa... i nada da će vrlo brzo biti kompletna digitalizacija...
 
Unapred se izvinjavam na offtopicu ali pošto smo već pričali malo o tome pa da podelim još jedno moje iskustvo sa XBMC-om.

Sinoć sam bio kod jednog druga od mog dobrog drugara. Kući ima samo RV kablovski internet, paket "Net 25". Nema ništa od televizije. Ima jedan kao neki media plejer, nešto belo i na njemu prikačena 2 eksterna hdd-a od 3 tb, znači bolesno mnogo prostora za skladištenje. 6 tb mu samo služi za to. Ima preko 200 filmova u 720p rezoluciji, gomilu serija sa svim sezonama, gomilu dokumentaraca iz BBC-jeve, Discovery-jeve, History-jeve produkcije, sve to u 720p sve sa prevodima.
Onda je nekako uradio da poveže onaj Radijus Vektor tv svuda u XBMC i ima sve kanale naše i to mu je to od televizije. Kanali izgledaju, za SD standard, vrlo dobro na njegovom 32" LED televizoru. Ali ono što mi se posebno dopalo je što preko XBMC-a to izgleda bruka dobro, ceo onaj njegov interfejs za Live TV sa sve logoima kanala, epgom, mogućnošću da može da snima sadržaj i sveukupno kako izgleda kad bira kanale je stvarno odlično.
Muziku i spotove nema na eskternim hdd-ovima jer kako kaže mu nisu potrebni jer ima youtube i još neke aplikacije za to i sve mu ide savršno a za radio je instalirao onu tunein aplikaciju tako da ima sve žive radio stanice.
S obzirom da ima toliko prostora i sadržaja od raznih filmova pa do dokumentaraca on je sve to namestio u XBMC da mu on sortira i napravi biblioteke, sa sve IMDB podacima (za filmove) i theTVDB (za serije i dokumentarce), kako samo on može i to izgleda savršeno, bukvalno kao jedan savršen VOD servis. I sve to komanduje na jednom vrlo prostom daljincu koji je dobio valjda uz taj plejer.
Namestio je još i vremensku prognozu kao i naravno one plugginove za praćenje uživo sportskim dešavanja i može da gleda koju hoće utakmicu iz jačih liga sve u HD jer ima odličnu konekciju.

Ono je bilo stvarno uživanje videti onako da imaš sve živo na dohvat ruke. I kad se tako pogleda sve ono je itekako mnogo bolje od bilo kog našeg provajdera ali da ponovim lik ima 6 tb samo za to zadovoljstvo i može da stavi bez problema gomilu sadržaja. Ja recimo sada imam HDD od 500 GB na kompu :D
 
Poslednja izmena:
Vidi se da se nisi ranije sreo sa XBMC :)
Po tvom opisu covek ima Apple TV 2. XBMC mozes instaliras i na PC, i imaces i ti sve sto si video (pa i ponesto preko toga).
 
Ma kako nisam, jesam, čak sam provalio i dobro baš ga namestim jer sam gledao gomilu tutrijala na youtubeu i registrovao sam se na njihov forum, ali ja nemam onoliko prostora na hdd-u :D Čovek ima 6 tb, može da stavi duplo više sadržaja i da gleda bez repriza išta mesec dana nego što će da gleda na našim kablovskim kanalima koji non stop nešto repriziraju.

Ja sam kući na kompu čačkao nešto U XBMC i ubaciovao u njegovu biblioteku neke filmove i serije ali nije to to kad imaš samo 500 gb koliko ja imam. Znam da mogu da gledam preko onog icefilmsa valjda i preko neta lepo filmove i serije ali ovo je drugačije kako je on uradio sa ovim i ovo što je povezao "RV tv svuda" i ima bez prestanka naše kanale. Stvarno sjajno izgleda sve to kog njega, najjače što on sve to kontroliše daljincem a ja na tastaturi.

Uglavnom kako je on sve ono sredio i namestio je bolje definitivno od bilo koje IPTV, satelitske, kablovske.
 
Poslednja izmena:
Ne treba ti 6 TB prostora. Možeš lepo da obrišeš ono što si već odgledao. XBMC godinama lepo radi na PC-u, ali slika nikada neće biti kao na kablu ili IPTV-u. Sportski strimovi su odlično skockani u XMBC-u, pa ga najviše koristim upravo za njih.
 
Čije addonove koristis za sportske strimove?
 
Moj ujak je narucio da uzme IPTV i desilo mu se prvo da su trebali da dodju da podpise ugovor medjutim ni posle oko 6 dana nakon sto su mu rekli da ce da dodju nisu nego su ga zvali iz poste da dodje i da podpise ugovor u posti ?

Da li je ovo zesce zajebanje njihovo ili praksa?
 
Ovo me buni:
Kvalitet je slabiji preko HDMI-a za SD kanale i to je uočljivo samo kod TV aparata najveće rezolucije. Imam full hd tv.
 
Pa dobiju se i kablovi, u cemu je problem isprobati oba?
 
Uzmi HDMI uredjaj, i ako ti nije problem i HD paket... trenutno ima 15 ak kanala, ali je slika fenomenalna, i baš se primeti razlika....
 
Istice mi ugovor sledeceg meseca za box paket. Jel ima neka povoljnost ako produzim ugovor, neki telefon, tablet ili nesto slicno? Nisam bas upucen, a na njihovom sajtu nema nista.
 
Mislim da mozes dobiti samo neki bedan popust, tj. kupovinu telefona/tableta na rate.
 
nema skoro nikakva pogodnost, ja nisam produžio ugovor ali sam zadržao iptv

biće sad valjda neki veći popusti na ostale telefone kad se pojavi ajfon
 
Nazad
Vrh Dno