Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sony 48W585 ..... 550 Eur
Sony 50W829 ..... 890 Eur

Vredi li razlika od 340 Eur ?
 
Sony 48W585 ..... 550 Eur
Sony 50W829 ..... 890 Eur

Vredi li razlika od 340 Eur ?

U obzir dolazi i:
Sony W605
Panasonic TX-48 AS 640,
Samsung 6400

Samsung 6400 sam imao prilike da vidim i slika mu je OK ( nije isprana kao na mom C550), ali me plase losi komentari vezani za reklamacije.

Sony 829 nisam imao prilike da vidim uzivo zbog toga me interesuje iskustvo vlasnika istog
Da stvar bude jos gora nema ga vise na akciji u HU, a cena je bezobrazno dignuta
 
@Dark Angel

Može li link ka tim komentarima u vezi Samsunga 6400? Puno se kvare i prodavci ne uvažavaju garanciju ili šta? Pitam jer sam pre par dana kupio taj tv i baš sam zadovoljan ali čisto da znam ukoliko postoje neki potencijalni problemi?
 
@Dark Angel

Može li link ka tim komentarima u vezi Samsunga 6400? Puno se kvare i prodavci ne uvažavaju garanciju ili šta? Pitam jer sam pre par dana kupio taj tv i baš sam zadovoljan ali čisto da znam ukoliko postoje neki potencijalni problemi?

imas unitar ove teme ( ne znam tacno stranu ) ,... nesto u vezi naduvanih kondenzatora
 
poz ljudi
treba mi vase misljenje oko 2 model oko kojih se dvoumim
samsung 40h5000 i LG 42LB561v
prvobitno sam gledao LG 42LB5500 ali ga je tesko naci a navodno jedina razlika je u tome sto 561v model ima jace zvucnike i DVB t2 koji mi inace nije potreban...
i da li neko zna koja je prava hercaza monitora posto neki pisu 50Hz neki 100Hz
hvala unapred!
 
@polaris

Mislim da je jedina razlika između Samsunga 6400 i 6500 u prijemu satelitskog signala koji ima 6500 a ostalo je sve isto, tako da ako ti to nije bitno uzmi 6400 jer je jeftiniji par desetina evra.

@Dark Angel

Hvala na odgovoru.
 
^^ Koju antenu da ubodeš? Krovnu (sobnu) ili kabel od kablovske?

Ako je ovo prvo, treba ti TV sa ugrađenim DVB-T2 tjunerom. Sada već (konačno) i trgovci u radnjama znaju šta je to te znaju i da preporuče TV sa T2 prijemnikom, kome treba. Mislim da su eki VOF (il' beše FOX) (i ne svi modeli) najjeftiniji sa T2 prijemnikom.

Ako je ovo drugo (hoćeš digitalnu TV iz kablovske bez STB) priča se malo komplikuje i nije ista od kablovske do kablovske.
 
Pratim temu poduže , i što je više pratim , sve mi manje jasno . Koji panel , odnos cena / kvalitet , pokazalo se dobro / loše , kačenje na komp , igre . ..
Pošto je tema malko zamrla , da iskoristim pa da pitam . Šta da kupim i na šta da obratim pažnju ? Kupio bih verovatno na rate , znači WinWin , Tehnomanija itd .

Znači : Full HD , smart , DVB -? (na kablu sam , mada i T2 za svaki slučaj ) , gledao bi filmove sa kompa ( sa USB ili Externog HD ) , po mogućstvu crna boja - okvir panela. Postiji strah da mi nešto ne zafali od bitnih priključaka pozadi , tako da od viška glava neće da boli , veličina 40" - 43" , cena okvirno 50-65K dinara .

Prvo sam pucao na Samsung , zatim na Philips , ovde vidim da je u igri i Sony , odnosno samo pojedini modeli .

Pazario bi vrlo skoro
 
Pratim temu poduže , i što je više pratim , sve mi manje jasno . Koji panel , odnos cena / kvalitet , pokazalo se dobro / loše , kačenje na komp , igre . ..
Pošto je tema malko zamrla , da iskoristim pa da pitam . Šta da kupim i na šta da obratim pažnju ? Kupio bih verovatno na rate , znači WinWin , Tehnomanija itd .

Znači : Full HD , smart , DVB -? (na kablu sam , mada i T2 za svaki slučaj ) , gledao bi filmove sa kompa ( sa USB ili Externog HD ) , po mogućstvu crna boja - okvir panela. Postiji strah da mi nešto ne zafali od bitnih priključaka pozadi , tako da od viška glava neće da boli , veličina 40" - 43" , cena okvirno 50-65K dinara .

Prvo sam pucao na Samsung , zatim na Philips , ovde vidim da je u igri i Sony , odnosno samo pojedini modeli .

Pazario bi vrlo skoro


Posle nekoliko meseci upotrebe i dalje stoji moja preporuka za Sony KDL W605B. Nije 3D, ali je smart upotrebljiv (naročito Youtube). TV podržava i DVB-T2 (mada nisam probao), ima i WiFi. Slika je dosta dobra - poslebno prikaz crne. Već sam pisao o njemu u prethodnim postovima al ako te nešto zanima, pitaj.



Evo cena za 40-icu: http://www.eponuda.com/led-televizori/sony-kdl-40w605b-led-televizor-cena-322830, ja sam pazario 48-icu.
 
Zahvaljujem gosn_prirodni . Linkovi ka prodavnicama me vode ka modelu KDL-40W605BBAEP . To je taj isti model ? Vidiš , na WiFi sam potpuno zaboravio . Pojavljuje se i opcija bežične tastature , zbog browsera pretpostavljam , ali ok ,o tom - po tom , Kakvi su titlovi , sa USB ako pustim nešto . Još proračunati rate , podižu značajno cenu , prosto se isplati kupiti za gotovo :)

Da li još neko ima dobro iskustvo sa još nekim od proizvođača / modela .
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem gosn_prirodni . Linkovi ka prodavnicama me vode ka modelu KDL-40W605BBAEP . To je taj isti model ? Vidiš , na WiFi sam potpuno zaboravio . Pojavljuje se i opcija bežične tastature , zbog browsera pretpostavljam , ali ok ,o tom - po tom , Kakvi su titlovi , sa USB ako pustim nešto . Još proračunati rate , podižu značajno cenu , prosto se isplati kupiti za gotovo :)

Da li još neko ima dobro iskustvo sa još nekim od proizvođača / modela .

- Što se tiče titlova, lepo se vide mada bi mogli da budu krupniji. Pošto mi je dijagonala 48 to ne smeta toliko, ali bi bilo dobro da može da se podešava veličina. Pošto imam i Pioneer bluray, tamo su titllovi dosta krupniji. S obzirom da Sony redovno updateuje software, nadam se da će i to da srede.

- Nisam siguran što se tiče prikjučivanja bežične tastature, da li može uopšte - pošto je Sony zatvoreniji po tom pitanju, teško da može da se prikači neka od drugih proizvođača. Stavio sam Skype kameru i TV prihvata samo Sony, koja je skuplja od ostalih (mada je dosta dobra).
 
pozdrav momci, nov sam na ovoj temi , dilema je ogromna danas kupiti TV, merkam nesto oko 400E i da ima DVB T2 tjuner...
zagledao se trenutno u LG 42lb650v (420e kod madjara) ili LG 42 lb 580v (400e kod madjara) ..
pitanje
dali gresim i vase preporuke za TV???
 
Sony 829 nisam imao prilike da vidim uzivo zbog toga me interesuje iskustvo vlasnika istog

Ukoliko vec nisi mozes ovde da procitas utiske vlasnika modela Sony KDL-W829B. Posedujim isti. Opredelio sam se za njega prvenstveno zbog kvaliteta 2D slike. Nisam imao prilike da uzivo uporedim sa pojedinim modelima Samsung jer model ne postoji kod nas u ponudi. Dobar je i za konzole ukoliko je to isto bitan faktor. E sada znatno losije resen interni media player u poredjenju sa konkurencijom. To je sada "pregazeno" uvodjenjem interne implementacije Android TV sto duboko verujem da ce poboljsati stvari na tom polju i kompletirati proizvod. Znaci izbaceni su modeli W80/70c 2015. Koliko vidim cena za W705C je 850eu sto je iznos koliko sam dao za W829B. W829B poseduje VA panel. Ne znam kakva ce biti situacija sa modelima za 2015 godinu. Takodje sam procitao da je Samsung uspeo da resi svoj "problem" velikog input lag naspram Sony.

Moj savet da se strpis jos malo dok ne izadju prve konkretne recenzije za gore pomenute modele. Cisto imati preglednost na ceo teren.
 
Poslednja izmena:
^^ Koju antenu da ubodeš? Krovnu (sobnu) ili kabel od kablovske?

Ako je ovo prvo, treba ti TV sa ugrađenim DVB-T2 tjunerom. Sada već (konačno) i trgovci u radnjama znaju šta je to te znaju i da preporuče TV sa T2 prijemnikom, kome treba. Mislim da su eki VOF (il' beše FOX) (i ne svi modeli) najjeftiniji sa T2 prijemnikom.

Ako je ovo drugo (hoćeš digitalnu TV iz kablovske bez STB) priča se malo komplikuje i nije ista od kablovske do kablovske.

Malo kasnim ali evo da odgovorim.
Dakle bila bi zakacena krovna antena na njega, bez kablovske i STBa.
Ima li neko da je kupovao ili zna nesto sto se moze uzeti za taj novac? Ili se to jednotavno ne isplati? Mada opet posto je jedina namena gledanje TV-a preko krovne antene ne daje mi se vise novca od 200e~.
 
Ukoliko vec nisi mozes ovde da procitas utiske vlasnika modela Sony KDL-W829B. Posedujim isti. Opredelio sam se za njega prvenstveno zbog kvaliteta 2D slike. Nisam imao prilike da uzivo uporedim sa pojedinim modelima Samsung jer model ne postoji kod nas u ponudi. Dobar je i za konzole ukoliko je to isto bitan faktor. E sada znatno losije resen interni media player u poredjenju sa konkurencijom. To je sada "pregazeno" uvodjenjem interne implementacije Android TV sto duboko verujem da ce poboljsati stvari na tom polju i kompletirati proizvod. Znaci izbaceni su modeli W80/70c 2015. Koliko vidim cena za W705C je 850eu sto je iznos koliko sam dao za W829B. W829B poseduje VA panel. Ne znam kakva ce biti situacija sa modelima za 2015 godinu. Takodje sam procitao da je Samsung uspeo da resi svoj "problem" velikog input lag naspram Sony.

Moj savet da se strpis jos malo dok ne izadju prve konkretne recenzije za gore pomenute modele. Cisto imati preglednost na ceo teren.
4

Hvala na odgovoru.
Ako sam te dobro razumeo model 705 bi trebao biti bolji od 829 ?

Da li je 2d slika zaista toliko superiorna u odnosu na konkurenc ?
Osim media playera ima li jos nekih losih utisaka ?
 
4

Hvala na odgovoru.
Ako sam te dobro razumeo model 705 bi trebao biti bolji od 829 ?

Da li je 2d slika zaista toliko superiorna u odnosu na konkurenc ?
Osim media playera ima li jos nekih losih utisaka ?

Ne znam da li bi trebao biti bolji. Sacekati recenzije. Ali postoji velika sansa da bude podjednako dobar sto se tice 2D kvaliteta slike + funkcionalnost koju pruza Android TV. Znaci kompletniji proizvod. W705C nece imati 3D podrsku. Sto meni licno i nije strasno jer mi je to nebitna stavka. Doduse procitao sam da i funkcija 3D moze da utice na bolje procesiranje 2D slike. Sto se tice velicine mislim da bi definitivno trebao ici na 50" zbog MotionFlow kod Sony. Samsung to zove Clear Motion Rate, LG Motion Clarity Index, a Panasonic Backlight Scan. U sustini svi misle na isto. Sto se tice Sony manje verzije od 50" ne poseduju MotionFlow i sasvim drugaciji panel sto je ustvari krucijalno. Tj. poseduju MotionFlow, ali nije to to. Na zvanicnim specifikacijama pise "naduvanih" 800 Hz sto ustvari predstavlja 120 Hz Real Refresh Rate. Kod Sony 2015 modela je MotionFlow malo povecan, od 800Hz do 1000hz za W8 seriju. Opet zvanicnih. Zbog tog MotionFlow W829B anulira judder efekat. Odgovor na tvoje pitanje da li vredi vise novaca. Vredi ne zbog 3D vec dodatnih procesiranja slike sto se desava ispod haube.

Sto se tice 2D kvaliteta slike po mnogim recenzijama je slika superiorna u odnosu na svu ostalu konkurenciju. U kategoriji Full HD sto se tice proslogodisnjih modela. Nemam pojma kakva ce biti situacija za ovu tekucu godinu. Moja iskustva je da je 2D slika na ovom uredjaju definitivno fenomenalna. Uniformnost boja je neverovatna. Nisam imao prilike da postavljam televizore razlicitih brand-ova jedan pored drugog i poredim uzivo. Recenzije su jedno, a kada pustis stvaran materijal shvatis o cemu se radi. 3D nisam ni probao niti planiram. Naocare mi stoje jos neraspakovane na stolu. Ali je los. Opet kazem za mene apsolutno nebitan faktor. Mozda nekome znaci.

Media Player je vrlo lose resen. Ne mogu da kazem cak ni solidan. Ali mozda sam suvise kritican. Razne situacije su meni licno ukazale na to. Mene je to navelo da razmisljam o kupovini kvalitetnog HDMI kabla i da ne razmisljam dalje o losoj internoj implementaciji. Sony je te cinjenice ocigledno odavno svestan te su nasli odlicno resenje da pregaze tu rupu uvodivsi Android u pricu. Koliko sam procitao da je specijalno namenjen Android TV za Sony. I da je odlicno upakovano. A Sony svakako nije nikada bio poznat po preterano dobroj SMART tehnologiji. Meni Android na televizoru ne znaci nista, ali opet ukoliko ti je stalo do takvih stvari svakako moze da znaci. Jer televizor nisam uzimao ni zbog SMART tehnologije niti 3D vec iskljucivo onog sto moze da pruci na 2D polju i kakav je kvalitet u pitanju.

Ne znam koji jos utisak bih dodao osim ovoga. Nemam nijednu zamerku osim gore pomenutu, ali kao sto rekoh postoje pravci da se to resi ukoliko je 2D kvalitet slike prioritet. Mozda neko drugi ko je vlasnik ovog modela moze pruziti utiske vezano za sportski sadrzaj. Nazalost nisam jos konzumirao isti.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno