Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Mislim da to i ne moze, novac ne moze valjda da se povuce bez kojeg dana cekanja? (nikad nisam probao odmah, pa ne znam da li moze)
A nece klijent da ceka toliko ;)
Кад новац стигне на ПП налог можеш одмах да га повучеш и у року од неколико сати је на картици. Да не улазимо у детаље како ће он са клијентом да се договори.
 
Tnx za info. To mu je onda jedina opcija, ali da cim povuce, odmah podigne/pomeri sa kartice.
Ako se klijent zali - taj nalog i kartica su off.
 
Tnx za info. To mu je onda jedina opcija, ali da cim povuce, odmah podigne/pomeri sa kartice.
Ako se klijent zali - taj nalog i kartica su off.
Па сад да разматрамо све могућности нема потребе. Али мислим да је најбоље да провери да ли је клијент поуздан и да се споразумно договоре. Такође, плаћање целокупног износа унапред за такве послове је реткост и ризик за другу страну.
 
Zato i postoje eLance/UpWork.
 
Dogovor kucu gradi :d

maxresdefault.jpg
 
To si se ono zeznuo sto nisi izabrao da banka radi konverziju, nego PP provizija...
Ali zasto ti je povukao evre i dinare posebno...

Izgleda zbir nesretnih okolnosti, da li je moguće da kad je uplaćivao evre na bankomatu banka je iste konvertovala u dinare (jer je njima tamo negde u sistemu zapisano da se bez neke specialne naznake klijenta prvo puni dinarski račun) a prilikom plaćanja išlo je sa dinarskog računa pa je paypal uradio konverziju u evre po, naravno, najgorem mogućem kursu + provizija za konverziju (ako je ima)...
Ovo ni Molder i Skali ne bi mogli da objasne :d
 
Кад новац стигне на ПП налог можеш одмах да га повучеш и у року од неколико сати је на картици. Да не улазимо у детаље како ће он са клијентом да се договори.
Mom drugu je plaćeno za uslugu iz Izraela i njemu je novac 3 sedmice bio "on hold" na PayPal-u, tačno je pisalo do kog datuma. Do tada nije mogao da raspolaže novcem. Po isteku, povukao je na karticu. Metoda plaćanja je verovatno bila jedna jedina raspoloživa u izraelskom PP.


cim povuce, odmah podigne/pomeri sa kartice.
Ako se klijent zali - taj nalog i kartica su off.

Sumnjam da je tako jednostavno jer onda PalPal Protection ne bi imao smisla. Onda bi svi to radili. Ne znam šta radi PP kada se uplatilac žali a nalog primaoca je deaktiviran ili ovo što si naveo (u okviru PayPal Protection).
 
Poslednja izmena:
Mom drugu je plaćeno za uslugu iz Izraela i njemu je novac 3 sedmice bio "on hold" na PayPal-u, tačno je pisalo do kog datuma. Do tada nije mogao da raspolaže novcem. Po isteku, povukao je na karticu. Metoda plaćanja je verovatno bila jedna jedina raspoloživa u izraelskom PP.
Обично све уплате одмах стижу и нема чекања. Можда је његов налог нов па зато мора да чека а можда је нешто везано за пошиљаоца. Или чак нешто треће.
 
Zna li neko zasto ne mogu da Withdrawam novac sa PayPal-a. Povezao sam Visa karticu iz Bance Intese,i trazi mi Bank Account. Koliko sam upucen samo u Americi postoji to. Na PayPalu imam 2 kartice povezane. MC iz Societe i Visa Electron iz Bance Intese

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Zna li neko zasto ne mogu da Withdrawam novac sa PayPal-a. Povezao sam Visa karticu iz Bance Intese,i trazi mi Bank Account. Koliko sam upucen samo u Americi postoji to. Na PayPalu imam 2 kartice povezane. MC iz Societe i Visa Electron iz Bance Intese

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Jesi verifikovao Visu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jesi verifikovao Visu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Jesam brate,ali sad mi ponovo trazi da je potvrdim. Problem je sto nemam E-Banking ni M-Banking iz razloga sto nemam otvoren osnovni dinarski racun. Moram opet da se cimam do ekspoziture neke

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Jesam brate,ali sad mi ponovo trazi da je potvrdim. Problem je sto nemam E-Banking ni M-Banking iz razloga sto nemam otvoren osnovni dinarski racun. Moram opet da se cimam do ekspoziture neke

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Ne znam stvarno, mozda drugi clanovi ti mogu pomoci. Znaci ja samo sa otvorenim deviznim racunom necu imati e/m banking? Jaoo
Ali zar ne mogu zatraziti LIB broj i napraviti nalog online?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne znam stvarno, mozda drugi clanovi ti mogu pomoci. Znaci ja samo sa otvorenim deviznim racunom necu imati e/m banking? Jaoo
Ali zar ne mogu zatraziti LIB broj i napraviti nalog online?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Pitao sam za M-Banking u ekspozituri. Preko racunara nisam,obicno koristim M-Banking i iz tog razloga mi nije palo na pamet. A to sto se tice LIB broja,video sam da se trazi kao korak za registrovanje na E-banking

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Pitao sam za M-Banking u ekspozituri. Preko racunara nisam,obicno koristim M-Banking i iz tog razloga mi nije palo na pamet. A to sto se tice LIB broja,video sam da se trazi kao korak za registrovanje na E-banking

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Da, mislim da sam i ja video da za M-Banking ne moze, moramo imati neki od racuna (Hit, Osnovni,..) ali za E-Banking mislim da bi mogli i mi sa deviznim, ali nisam siguran.
Da, neophodan je kako bismo se registrovali.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Trazite LIB u intezi, sa njim mozete da se registrujute i da imate uvid u devizni racun
 
Ne znam za sad ali ja u intezi imam samo devizne račune i imam ebanking. Mbanking nisam nikad ni tražio jer zbog čestih menjanja romova i sl. to je noćna mora [emoji12]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Услуга електронског банкарства банке Интезе је доступна корисницима са девизним рачуном а услуге мобилног банкарства и плаћања рачуна доступне су само корисницима који имају динарске рачуне.
 
@ZAP, nije vise, sada moze i preko eBankinga da se reaktivira Intesa Mobi.
IB ne moze bez dinarskog, jer se placa ako nemate Hit racun ;) A ne radi im naplata sa deviznog :D
 
U to je odlično rešenje. Valjda će i ostali toga da se "sete"

Nisam razumeo ovo: IB ...?
E-banking ne može više bez dinarskog?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
U to je odlično rešenje. Valjda će i ostali toga da se "sete"

Nisam razumeo ovo: IB ...?
E-banking ne može više bez dinarskog?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Koliko sam ja razumeo E-Banking moze sa bilo kojim tipom racuna. Dok mbanking moze samo uz otvoreni dinarski racun kod njih.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
^ Ako zaista ne može, trošak je jednokratni od 195din za otvaranje donarskog i njegovo nekorišćenje. Možda čak i 0 din jer na dinarskom nema sredstava na računu.
 
^ Ako zaista ne može, trošak je jednokratni od 195din za otvaranje donarskog i njegovo nekorišćenje. Možda čak i 0 din jer na dinarskom nema sredstava na računu.
Da naravno. To je dobra opcija kome je potreban M-Banking. Ali u mom slucaju kartica iz Intese mi je potrebna samo da svucem novac to je to. Tako da mi i nije potrebno toliko

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Da naravno. To je dobra opcija kome je potreban M-Banking. Ali u mom slucaju kartica iz Intese mi je potrebna samo da svucem novac to je to. Tako da mi i nije potrebno toliko

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Ne zbog M-bankinga, već E-bankinga u Intesi. Nemati to danas je zaista smešno. I za to što ti treba, verujem da neće biti jednokratno.

Jedini, zaista jedini trošak je otvaranje dinarskog računa (ako je to novi uslov za e-banking, ne znam), što ćeš po zatvaranju dinarskog računa platiti 195 din (jedno mesečno održavanje običnog računa) ili 0 din, jer se mesečno održavanje naplaćuje sve dok ima sredstava na računu. Ako imaš 0din, verujem da neće naplatiti ništa. A dosta će ti značiti.

Ja mislio IB = Internet banking ili Intesa Beograd (u brzini, pun naziv je BIB). :)
 
Imam pitanje samo oko jedne sitnice. Da li je moguce dodati PayPal balance tako sto skine sa racuna lup 5 eura i stavi ih 5e na PP Balance. Znam do sad da mogu imati i 0.00e na Pp balance ali ako hocu nesto da uzmem moram imati na racunu/kartici. Moze li se kako taj pp dodati osim da mi neko uplati novac pa se tako gomila.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ne možeš da prebaciš sa kartice na PP balance.
Balance se "puni" samo ako ti neko uplati novac...
 
Imam pitanje samo oko jedne sitnice. Da li je moguce dodati PayPal balance tako sto skine sa racuna lup 5 eura i stavi ih 5e na PP Balance. Znam do sad da mogu imati i 0.00e na Pp balance ali ako hocu nesto da uzmem moram imati na racunu/kartici. Moze li se kako taj pp dodati osim da mi neko uplati novac pa se tako gomila.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Можеш да купиш то што си хтео ако имаш довољно средстава на картици.
 
Nazad
Vrh Dno