Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Izvinjavam se sto nisam procitao. Ja ne razumem onda ove *****e iz banke -.- Hvala ti brate od srca za odg, popravio si mi i raspolozenje i dan, imas pivo od mene vala za ovo ako sve prodje kako treba :D
5-7 dana se racuna od dana kada se klikne za povlacenje ili od dana kada oni potvrde na paypaly tj. kazu completed ono?
Pozdrav :D
 
A ybg, ne znam taj detalj. Verujem od kad povuces (meni je completed ispisano odmah... mozda posle nekog kraceg vremena) pa onda 5-7 radnih dana. Tako i pise na PP:

ppp.png


Povukao sam sad u subotu... najranije ocekujem u petak, najkasnije sredinom sledece nedelje.

Srecno :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif


P.S. I sluzbenici u banci moraju da se upoznaju sa novotarijama, tako da ne moraju uvek sve da znaju :)
 
Puno hvala jos jednom na odgovoru, zaista si mi popravio dan brate :)
Pozdrav
 
Mene interesuje kad li će da omoguće Donate kod nas, koliko vidim ta opcija još nije moguća.
 
Da nisu napravili neki deal sa NBS ;) cim je nesto usporeno jasno je da podseca na nas ;)
 
Kod nas sve ide preko korespondentnih banaka, pre bih rekao da one usporavaju i koriste novac u medjuvremenu.
Nema pravila koliko ce sta da traje, pisao sam koji put u BIB temi, meni su neke transakcije i povlacenja proknjizena za jedan dan, a desilo se februara za manje od 24h. A neka su cekala i po 10 dana, ali kod mene je to bio rekord pravi.

U pitanju su samo placanja, imao sam ponekad refunde za neke kupovine i VAT refund, ali to nisam mogao nikako da ispratim kada je vracano.
 
Evo samo da prijavim da je upravo (mozda pre sat, dva, tri... uglavnom, sad sam proverio) leglo ono sto sam withdraw-ovao u subotu sa PP-a. Povuceno je na Intezinu Visa internet karticu. Znaci, od subote do danas to je prakticno cetiri radna dana.

U svakom slucaju, radi Intezina Visa internet kartica, ja hepi :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Sad u maju mi istice intesina visa kartica koja je vezana na PP nalog. Zanima me kad budem otisao u banku po novu, jel ide nova verifikacija na PP-u ?
 
Evo samo da prijavim da je upravo (mozda pre sat, dva, tri... uglavnom, sad sam proverio) leglo ono sto sam withdraw-ovao u subotu sa PP-a. Povuceno je na Intezinu Visa internet karticu. Znaci, od subote do danas to je prakticno cetiri radna dana.

U svakom slucaju, radi Intezina Visa internet kartica, ja hepi :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif

Kul, hvala na infou. Ja čekam prvi za automatsko povlačenje. Jbga, 4e je 4e. :p
 
Poslednja izmena:
Meni kad je istekla Intesina Visa internet kartica, dobio sam iz banke novu sa istim brojem, ali razlicitim onim trocifrenim kodom, tako da sam morao da je ponovo verifikujem na Skrill-u. Pretpostavljam da je isto i na PP, ali mozda i gresim.
 
Pitanje za znalce:
Treba neki Nigerijac da mi prebaci oko milion dolara na PayPal. Jel' moze ovo 'Send money to F&F' da zaobidjemo proviziju?
Danas sam pitao u RF kolika je provizija na milion uplate sa PP. Samo me bledo gledala i zvala nekog Lazu. Videce ona kad dodjem sa Ferarijom. Ha-ha!
 
Kizo kralju imas pivo od mene, da se i ja javim, legla je uplata na Visa Internet takodje, meni od proslog cetvrtka kad sam kliknuo withdraw :)
@bmibmc Pretpostavljam da ti se taj Nigerijac javio preko fejsa ili neta i ponudio taj milion :D
 
Ma proverio u ambasadi covek, Nigerijaca je sada u Londonu, pobegao iz Nigerije, zato mu treba pomoc... ali pozuri....
 
Odakle ti da uporedjujes Nemacku i Srbiju po pitanju provizija i po pitanju svega nismo isti.
Trebao si u najmanju ruku ocekivati ovo.

Pa ko sto (ne) vidis, napisao sam "nije da nisam ocekivao". =)

Malo je glupo za poređenje.
Em je Nemačka 10+ x veća od Srbije, em joj je ekonomija jedno 100 x jača od naše, em su vodeća država EU.

Pa koja je to logika? Zbog svega toga sto si nabrojao kod nas treba da su povoljniji uslovi, a ne obrnuto =)

Pitanje za znalce:
Treba neki Nigerijac da mi prebaci oko milion dolara na PayPal. Jel' moze ovo 'Send money to F&F' da zaobidjemo proviziju?
Danas sam pitao u RF kolika je provizija na milion uplate sa PP. Samo me bledo gledala i zvala nekog Lazu. Videce ona kad dodjem sa Ferarijom. Ha-ha!

Jao kako si me nasmejao dobro =))
 
Poslednja izmena:
Kod nas ne mogu da budu sigurno povoljniji uslovi jer spadamo u "rizicno trziste", kako i po kojim kriterijuma, mogu da nagadjam i verovatno bih bio u pravu, ali bolje ne, uostalom PayPal je firma isto kao i svaka druga, mogu da zabiju proviziju 20% fiksno i tamo i ovamo, ne moras da koristis ako neces (osim sto moras, ako hoces najlaksi/najbrzi nacin bez nekog prevelikog cimanja da te isplati neko za neki freelance work ili za sta vec se kuka na benchu vec deceniju unazad).

Veca = ekonomija = Stabilna ekonomija = nije rizicno trziste
 
Soon, PayPal and eBay will no longer be part of the same group of companies and will operate as unrelated organisations. So we're updating PayPal’s User Agreement, Acceptable Use Policy, and Privacy Policy to continue providing the same great services you’re used to

Znao sam da će se raspasti nešto čim kod nas proradi sve ... :) :) :) :D :D :D
 
Ko, na cega, gde, zasto?
MM, alal vera na "optmisticnom" pogledu na ovu "drzavu" :D
 
Stiglo mi je na mejl to, da štikliram da sam pročitao nove uslove ....

Amendment to PayPal Legal Agreements

Effective Date: Jul 1, 2015

Please read this document.



We’re making changes to the legal agreements that govern your relationship with PayPal.

We need to make some of these changes because eBay and PayPal soon will no longer be part of the same group of companies and will operate as unrelated organisations. However, eBay and PayPal will continue to partner together to provide and further enhance the great experience you’ve always had when using PayPal to send or receive payments on eBay.

We encourage you to carefully review these policy updates to familiarise yourself with the changes that are being made.

alfa, mogao bih mnogo da pišem ... :)

Rešenja ima, ali ....
 
Poslednja izmena:
Pa koja je to logika? Zbog svega toga sto si nabrojao kod nas treba da su povoljniji uslovi, a ne obrnuto =)

Ekonomska logika.
Veće tržište, bolji uslovi, veća zarada.
Bogatije tržište, bolji uslovi, veća zarada
EU tržište, bolji uslovi, veća zarada.

To kako ti misliš "da bi trebalo" da bude ne pije vodu, pošto se u ekonomiji sve dešava zarad profita i samo profita.
To što smo mi siromašno, zatvoreno i malo tržište PayPal i druge profitno orijentisane organizacije gledaju strogo sa ekonomskog stanovišta i logike profita, zabole ih za nas.

Tako da mi nikada nećemo imati uslove koje imaju bogatija, veća i sređenija tržišta, jednostavno, to nije ekonomski logično.
 
Upravo tako nisu ovi iz PP-a Crveni krst.
Njih interesuje samo i jedino profit.
 
Da je u pitanju fizicka stvar, sve bi to imalo logike, ali jedino rizik trzista ima smisla da poveca proviziju PP-a.
A slabije trziste, tj. siromasnije trziste bi trebalo da smanji, medjutim, posto znaju da nemamo izbora i da smo glupi (to smo pokazali na mnogo drugih stvari pre PP-a), placacemo bilo koju proviziju pa sto da ne naplate?
To nije ekonomija, vec "shishaj ovce" politika - naucili od nas ^^
 
Sta se desava ako narucim stvar koja kosta vise od 50 EUR? Troskovi spedicije i maltretiranje sa papirima? Da li se nesto razlikuje u proceduri i procentima u odnosu na placanje u posti za sitnicu od 10 EUR?
 
Nazad
Vrh Dno