Šta je novo?

Anime

Gledao neko Death Parade? Deluje obecavajuce posle dve epizode.
 
Skupio sam lepu kolicinu anime za gledanje i konacno nasao vremena da im se posvetim.
Death parade na preporuku iznad. Svidela mi se skroz. Jos ne znamo nista, ali zanimljiva je i nepredvidiva. Samo da vidimo dokle mogu da guraju koncept.
Durarara. Ne znam ni odakle sam ovo iskopao. Mnogo mi je spora. verujem da ce kasnije da se zakuva, ali nemam vise zivaca za 7 epizoda zakuvavanja da bi zbrzali kraj bez puno objasnjenja. Polse 5 epizoda se jedva nesto desilo i nije me privukla. Mislim da necu nastaviti.
Aldnoah zero. Ne znam da li je neko pominjao. Poceo sam jer je to na baneru HorribleSubs. Odlicna anima. 3 epizode i privukla me instant i osvezila posle Durarara.
Jos treba da krenem No game no life. Trenutno deluje kao da nece biti preterano originalna, ali cu joj dati sansu.
Tu je i psycho-pass od kojeg ne znam apsolutno sta da ocekujem.

Konacno sam poceo i download hunter x hunter. Oduvek sam pratio samo naruto i bleach, dok su mi hxh i fairy tail izmicali. Art me nekako nije privlacio.
 
Odgledah nedavno Attack On Titan. Odličan. Jedva čekam drugu sezonu tokom ove godine. Preporuka.

Tokyo Ghost - Deluje mi da se priča odvija malo sporo. Ima potencijala, ali ne mogu da sudim nakon jedne ipo sezone.
 
Zar attack on titan nije tek 2016? Ili sam ja nešto pogrešno video.
 
Ako misliš na drugu sezonu, ne znam šta je tačno. Negde piše 2015. godine, a negde da će biti 2016.
 
Haha, koja slučajnost da sam baš u zadnjih mesec i po dana pogledao gore navedene anime.

Aldanoah - Zaista dobar uvod, cela tematika zbog čega se zapravo i ratuje, izvrsna animacija, ali nekako mi se pred kraj prve/početak druge postaje dosadan, da li to što sam ga odgledao za kratak vremenski period, nisam siguran. Ta tematika, dva glavna lika na različitim stranama u mecha stvarima a most između njih je princeza me je dosta pocetio na Code Geass, pa mi se mozda zbog toga nije dopao.

Death Parade - Super koncept, sviđa mi se za sad. Po mom mišljenju bio i bolji da na kraju ne prikažu ko gde ide.

Psycho Pass - Stigao sam do 15 epizode prve sezone, dobar criminal anime, još je rano da donesem presudu, ali vredan pažnje svakako. Imam teoriju oko toga sta je sibyl posto sam odgledao zadnju epizodu, ali ne bih da kvarim ugođaj gledaocima. :)

NGNL nije kao dosadašnji MMORPG anime jer nema MMORPG like elemente, razlikuje se, nema notu ozbiljnosti, komedija mostly.
 
Poslednja izmena:
Ako nekoga zanima, vec neko vreme ima novi JOJO's bizzare adventures. Malo je cudan art i cela anima/manga, ali nije los. Ja sam prvi put gledao kada je bganime titlovao prve dve sezone.
 
Tokyo Ghoul?
Misljenja?
Pogledao prvu sezonu, i 2 epizode druge, nemam kad od skole.
Inace OP1 ubjedljivo najbolja kombinacija muzike i animacije.
 
Pocetak druge sezone je bio slab po meni. Prva sezona je bila super i zavrsena na sred desavanja, a druga nije isporucila dovoljno sa obzirom na cekanje :D
Kasnije postaje bolja, mada i dalje malo staticna. Prica se razvija polako, ali ima nekoliko super borbi.

Svakako vredi gledati, pogotovo sto traje samo 20 minuta
 
Death parade za sada odlican,steta sto ce biti samo 12 epizoda. Sad zavrsio sa Barakamon, odgledao svih 12 epizoda u cugu iako ne preferiram slice of life zanr, osvezavajuc anime sa odlicnom pricom i dobro odradjenim karakterima.
 
Gledao neko Fate Zero ili Fate Stay Night? Kojim redosledom da gledam,vidim ima verzija i iz 2014?
 
Mislim da nije bitno preterano. Ja bih preporučio po redosledu po kojem su pravljenje jer u novijim ima manje objašnjenja turnira i svega. U originalu su išli relativno detaljno pa su kasnije to izostavili kako se ne bi ponavljali. Biće ti čudno ako ne znaš šta i kako.

Meni inače nije bila preterano zanimljiva. Likovi me nisu oduševili i borbe nisu grandiozne kao kod nekih. Ideja turnira mi se dopada i lepo je razrađena
 
Upravo gledam :D
Preskočio sam stari i gledam samo novi. Prilično je zanimljiva. Sviđa mi se mnogo više nego što sam očekivao. Do greed island, je baš vrh posle čega postaje malo bezveze
 
Hhaha, pa da li je moguće, zato što i ja upravo gledam :D Bolestan sam, ne mogu na posao, samo anime gledam. Kako ti se čini? Dokle si stigao?
 
94 epizode, polovina chimera ants sage.
Ceo taj pocetak sage je strasno gnjavio jer se nista nije desavalo, ali bi trebalo da krenu borbe na kraju. Malo je iskopiran DBZ, mada nema veze.

BTW, izasao je novi DBZ, rebirth of F. 3 chaptera ce biti i to je samo zagrevanje za novi film. Mnogi su poceli da kenjaju kako je glup i neoriginalan, ali ja ovo vidim samo kao mali poklon fanovima. Sa uzivanjem sam procitao
 
Poslednja izmena:
Izasao je i novi trailer za Rebirth of F, moze se videti new form Frieza.


His brother was cooler (heh).
 
Bio sam se poprilicno zabrinuo da ce da odstupe od price sa Billsom i Whis-om, ali nisu, sto mi je VEOMA drago jer je to jedina buducnost Dragonball-a, u isto vreme i odlican cancelation za DBGT koji NE TREBA da postoji.

Videcemo koja je prica, i kako je Freeza uopste ziv i kako uopste ima makar priblizno snage da se bori protiv SSJGod forme (koju ocigledno koriste Goku a mozda i Vegeta)

EDIT: procitah 1/3 mangu, zanimljivo .. uvek smo gledali taj aspekt treniranja sajonaca, nikad nismo znali kako drugi dolaze do tolike moci - sad znamo :) Frieza je prodigy, nikad ni nije trenirao, a sad planira. shi* is about to go down.
 
Poslednja izmena:
4 meseca mi se cini kao prekratak period da nadoknadi toliki zaostatak u snazi... al' aj', anime pa mozda i poverujem.
Mozda ce Frieza da trenira u RoSaT-like okruzenju. S obzirom na koliko su napredna rasa ne bi me cudilo da imaju nesto slicno.
 
4 meseca nije malo - sobzirom da nikad nije trenirao. Cold familija je jedinstvena u univerzumu i kao takvi nikad nisu trenirali jer su Cold, Frieza i Cooler takvi, kako sam Frieza kaze "prodigy", drugaciji od ostalih rasa u svemiru. Uzimali su snagu zdravo za gotovo, nikad nisu trenirali.
 
A dobro bre, 4 meseca je samo fora da se pokaze koliko je on badass.
Cinjenica je da je Friza mrtav vec godinama, a da je Goku za to vreme samo trenirao i imao brdo super jakih protivnika. Osim SS1 forme koja je bila dovoljna da zbrisu Frizu, Goku je dostigao i SS3 (u Z univerzumu), a posle Whisa je naucio i formu saiyan god. Treba pretpostaviti da su i ostali doziveli god formu u krug. Na sve to, mogu i da se spoje i iskombinuju moci i plus ih ima gomila. Ali gde bi onda bila zabava da se Friza vrati da bi ga ovi isamarali.
 
Golden Frieza deluje badass, iako je u sustini isti render sa drugom bojom :D kapiram da je to neka transformacija koja boost-uje Frieza-u do nivoa SSJGod nivoa, a da nije ni znao da je uopste sposoban da ide dalje od 4te forme
 
A mozda je Whis rekao Gokuu i Vegeti da ostanu u base formi u bitci kao deo treninga? I Cooler je imao 5-tu formu pa znamo kako je zavrsio.
Nervira me sto je Gohan ponovo u SSJ formi (i ovde i u Battle of Gods), Ultimate mi se mnogo vise svidjao. "Nije trenirao, bla bla truc" :/
 
E to sa njegovom formom je objasnjivo, tako sto je matori Kaioshin zapravo Pottara hibrid njega samog i zle vestice (koja je tu negde u rangu babidi-ja) te je i njegov boost koji je dao Gohan-u, zapravo privremen. Gohan se vraca u SSJ odnosno maksimalno SSJ2 formu, sa potencijalom da moze i u SSJ3 jer je "Mystic verzija" zapravo jaca i od Goku-ove SSJ3 forme, pa mu je ostalo po secanju. jos samo da je nauci da je izvodi bez "Mystic" stanja.
 
E to sa njegovom formom je objasnjivo, tako sto je matori Kaioshin zapravo Pottara hibrid njega samog i zle vestice (koja je tu negde u rangu babidi-ja) te je i njegov boost koji je dao Gohan-u, zapravo privremen.
Nema to veze, matorac je mogao da da boost Gohanu bas zato sto je ujedinjen sa "mystic" vesticom. Nijedan drugi Kai nije pokazao tu sposobnost otkljucavanja potencijala.
Mislim da su Ultimate Gohana napravili previse jakim (kao sto kazes jaci od SSJ3, a bez zamora koji je Goku iskusio), pa su ga nerfovali u filmovima.
 
Nema to veze, matorac je mogao da da boost Gohanu bas zato sto je ujedinjen sa "mystic" vesticom. Nijedan drugi Kai nije pokazao tu sposobnost otkljucavanja potencijala.
Mislim da su Ultimate Gohana napravili previse jakim (kao sto kazes jaci od SSJ3, a bez zamora koji je Goku iskusio), pa su ga nerfovali u filmovima.

pa na to sam i mislio, vestica je imala mogucnost da boost-uje likove do punog potencijala, mozda upravo to sto je spojena sa Kaioshin-om, je razlog sto boost nije permanent. :)

Covece, o cemu mi .. a ja cu sa 60 godina voleti DBZ :) Koliko god to nekome delovalo ******sto, sabrani karakteri Goku-a i Vegete, pogotovo u kljucnim trenutcima odluke i borbe, su neke lekcije koje ti ostanu za ceo zivot, stvari koje te nateraju da razmislis kako sam biras zivotnu stazu kojopm koracas. Bez imalo stida i blama ovo izjavljujem pri punoj svesti :)
 
Poslednja izmena:
pa na to sam i mislio, vestica je imala mogucnost da boost-uje likove do punog potencijala, mozda upravo to sto je spojena sa Kaioshin-om, je razlog sto boost nije permanent. :)
Aaa, Kai je oslabio vesticu, a ne obrnuto kako sam te skontao. Sta ga znam, sve je moguce. :)

Inace, Death Parade je stvarno odlican, narocito ove dve poslednje epizode.
 
Kacim ovde radije nego u YT klipove jer ima vise veze sa Anime/manga nego sa bilo cim drugim -

fenomenalni Robotunderdog je uradio Dragonball Z Live - prica o Trunks-u. Moja jedina zamerka je kudikamo losija gluma, ali ovo je nacin na koji je Dragonball Z ikada trebao da bude ekranizovan, ovo je smer u kome treba da se ide a ne onaj sacuvajte boze DBZ Evolution.

[youtube]opji5DgE_nQ[/youtube]

Malo me je izbedacila gluma do trenutka kada krece borba, a borba je savrsena. Ako su ovo mogli da urade amateri sa kickstarter/donacijama, da se zapita covek koliko su ljudi u Holivudu reetardirani kad su napravili onu sramotu od filma.
 
Cim zivne ova tema odmah znam da ima neke veze sa Dragon Ball-om i Igoritzom. Salu na stranu, bajata vest ali mozda je nekom promaklo, jos malo pa krece nova sezona Gintame, kao i uvek "poslednja" :) Nadam se da ce biti materijala za vise od 50 epizoda.
 
Evo update od mene,
Odustah od HxH, Chimera Arc je za mene onako bolesnog bio previše dosadan. Nastaviću, možda..

Trenutno pratim Phantom: Requirm for a Phantom, stigao sam do 15-te epizode i mogu reći da je veoma interesantan anime. Plot je donekle interesantan, likovi su zanimljivi, soundtrack je super.
Preporuka.
 
Nazad
Vrh Dno