Šta je novo?

Laptop Kupovina laptopa u 2024

Koji laptop kupiti?

Zekovic

Cenjen
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poruke
2,570
Poena
175
Pošto se bliži 2024 a ja bih kupio u 2024 možda neki laptop za 400 do 500 evra najverovatnije na leto , 11 generacija Intelovih procesora će u 2024 biti stara 4 godina tako da bih gledao od 12 generacije pa na gore a što se tiče Ryzena Ryzen 5500U će tada isto biti star 3 godine ali mislim da će i u 2024 biti sasvim solidan procesor za multimediju , hoće li izlaziti neki Ryzen procesori u 2024 godini kakva je priča što se toga tiče AMD Ryzen™ 7 7730U je dobar ali su mnogo skupi laptopovi u Srbiji sa tim procesorima jedino ako je neki na akciji , da li ce do leta biti bogatija punuda laptopova i procesora ili ne?


Novi intelovi procesori za laptop https://beebom.com/intel-14th-gen-meteor-lake-laptop-cpu-models-revealed/

Moguci Ryzenovi novi procesori za laptop u 2024 https://www.pcworld.com/article/216...laptop-processors-with-a-renewed-ai-push.html

Novi Acer model za 2024 https://www.notebookcheck.net/Acer-...ra-7-impresses-with-its-AI-core.783349.0.html procesor

Intel Core Ultra 7 155H​

 
Poslednja izmena:
Meni bi trebao lap top za multimediju (kućno-poslovna varijanta), u smislu da može da ima otvoren MS office, koji tab za surf, neke laganije programe za slike, gledanje filmova, yt i sl... Takođe, da mogu male igre kao što su plants vs zombies na primer, ili angry birds...

Našao sam ovu Lenovo konfiguraciju koja košta oko 350€ pa ako možete da mi kažete da li bi mogla ispuniti zahteve:
Ryzen 3 7320U/8GB DDR5 5500MHz/512 GB SSD M.2/Radeon 610M grafika/15.6" 1920x1080.
CPU je 4c/8t, panel je TN, 220 niti, anti glare.

To je ovaj lap top:


Da li je okej, ili da se ide na nešto drugo/bolje?

Немој ово, то је најјефтиније, нема нижа класа од овог. Ако ћеш ново једино да повећаш буџет.
 
U suštini, ove godine Ryzen 8 i inte 14th gen su isti kao prethodna generacija i nema svrhe uzimati nov laptop, a znamo da novih GPU jos nema. Ne vidim ni svrhu, sve igre i dalje kidaju i na 3060 a kamoli 4080/90
 
Neki 32gb, amd 5700u ili sl(znaci da integralna moze da pogura i neku light gaming) sa usb-c koji podrzava display port i IPS ekranom ako neko zna sa preporuku
 
Obično modeli sa 32GB i imaju jaču specifikaciju
Npr ACER Aspire A315-44P
 
Zanima me da li su laptopovi dovučeni iz inostranstva bez baterije recimo iz nemačke iz nemačkih firmi koje su bacile laptopove za reciklažu? Takvi laptopovi moje misljenje dolaze bez baterije , memorije i ponekad je bios zakljucan?
 
I onda takve laptopove prodaju po limundu i kupujem prodajem....i neverovatno ali vidim da se većina proda,naročito na limundu...
 
Zanima me da li su laptopovi dovučeni iz inostranstva bez baterije recimo iz nemačke iz nemačkih firmi koje su bacile laptopove za reciklažu? Takvi laptopovi moje misljenje dolaze bez baterije , memorije i ponekad je bios zakljucan?
Nisam naletao na laptopove bez baterija. Firme ne daju samo na reciklažu nego uzimaju nove modele za zaposlene i onda sve postojeće daju za "dž" kompanijama koje se bave otkupom, i onda oni preprodaju dalje nakon što se ugrade. Od takvih verovatno i 50% KP prodavaca dobavljaju, sve nordijske ili nemačke tastature. Ali što sam ispratio uvek dolaze sa baterijama i memorijom. Da li je BIOS zaključan to baš varira.
 
Nisam naletao na laptopove bez baterija. Firme ne daju samo na reciklažu nego uzimaju nove modele za zaposlene i onda sve postojeće daju za "dž" kompanijama koje se bave otkupom, i onda oni preprodaju dalje nakon što se ugrade. Od takvih verovatno i 50% KP prodavaca dobavljaju, sve nordijske ili nemačke tastature. Ali što sam ispratio uvek dolaze sa baterijama i memorijom. Da li je BIOS zaključan to baš varira.
To je davna proslost,sad ima i novih neotpakovanih i novih otpakovanih i neupaljenih,jel su i oni "losi" :D ti sa nordijskim tastaturama nista ne fali svi imaju validnu garanciju u SRB bez ikakve papirologije.
 
Nazad
Vrh Dno