Šta je novo?

Mobi Banka (2024)

Jel ima neko info kada ce se zavrsiti rebranding Mobi banke u Yettel banku i kada ce nova aplikacija ? Trebalo je krajem februara ali izgleda da ce odloziti za mart?
 
Zanimljivo pitanje. Daj link za vest koji ti je poslužio da postaviš pitanje.
Nije bilo reči da Arapi kupuju ovu banku, bar ja nisam ispratio.
 
@Floyd42 Nikada. Arapi nisu vlasnici banke već grupacije PPF Financial Holdings iz Češke.
 
Nema veze sto arapi nisu kupili, oni su uzeli 50% + 1 akciju yettela, nisu kupili sve, drugi vlasnici yettela su cesi.
Nemam nikakvu vest, ovo je vise neformalno, pricao sam sa ljudima koji rade u Mobiju, bice sigurno, znam da je odlozeno za mart za sada.
 
Rebranding? 🙄🙄 jooj
Ja sam kod njih vise godina onaj Progresiv, nema naknade za uplate to mi je stvarno plus, ne moram nikada u banku… nikada ❤️❤️❤️, dizem uplacujem sa bankomata, dva puta godisnje imaju potpuni crash sistema, prezivi se i to. Za sve probleme i info ih cimam na tviter, odgovaraju dosta brzo ~ 1h. Pre nego sto odem do bankomata, pitam na tviteru jel sve radi (ima samo jedan u mom gradu). Za bilo sta ozbiljnije (transakcija na cekanju itd) pisem preko web app chat i rese mi sve dosta brzo. Nikada ne bih stavljala platu kod njih jer imaju nekonkurentnu ponudu.
 
. Nikada ne bih stavljala platu kod njih jer imaju nekonkurentnu ponudu.
I mene isto interesuje.
Nemam nikakav trošak, plata legne kod njih i mogu odmah, opet bez troška, da je prebacim gde želim.

Možda je nekome potrebno da plata bude negde drugde, zbog kredita ili nešto slično, ali ako poslodavac ne pravi problem, podeli se plata na dva dela.

Još mi uplaćuju 400 dinara mesečno zbog Yettel broja. I daju 4% za neoročenu štednju. Nisam uzeo kreditnu, ali uz 5+ je i ona besplatna, a uz nju dodje i putno osiguranje.

Imaju svoje mane, ali s obzirom da je sve besplatno, odlični su kao dodatna banka.
 
E upravo tako sam i ja razmišljala. Samo mi nije jasno sta onda imaju od moje plate, ako ništa ne naplaćuju? 😀
 
Teorijom velikih brojeva, kada mnogo nas primi platu preko njih, mnogo para stoji na računu banke, bez da nam to plaćaju. A oni taj novac koriste u svojim bilansima.

Njima se isplati da daju 4% godišnje na štednju po viđenju, a plata stoji na računu, pa stoji. Dok je ne potrošiš. Ili prebaciš u drugu banku. Ili prebaciš na račun štednje. Ili zaboraviš, pa stoji na tekućem, besplatno.
 
Jedino tako.
Svakako ću probati neko vreme da vidim kako funkcionišu. A i nemam brate neke silne pare, pa da razmišljam previše, svakako se to sve većinom potroši za račune i plaćanje karticom. I sve to bez provizija i sa putnim osiguranjem. Pa jeste primamljivo
 
Ovo nešto nisam dobro razumela. Na šta misliš kada kažem imaju nekonkurentnu ponudu? Ja se bas za prebacivanje plate odlučila
Mislila sam na ponudu proizvoda, nisam se dopunila. Konkretno mene bi zanimali krediti za automobil, na primer, a Mobi samo daje kes kredite koji su preskupi. I ako se nista nije promenilo (mozda i jeste) nudili su neke kes kredite tipa 50000 da im vratis sledeci mesec 55000. Verujem da je bio neki napredak u tom smislu.
 
Nema veze sto arapi nisu kupili, oni su uzeli 50% + 1 akciju yettela, nisu kupili sve, drugi vlasnici yettela su cesi.
Nemam nikakvu vest, ovo je vise neformalno, pricao sam sa ljudima koji rade u Mobiju, bice sigurno, znam da je odlozeno za mart za sada.

Domeni su već zakupljeni yettelbanka.rs / yettelbank.rs
Priča se da rebrending neće pre septembra..
 
Ako sam dobro pohvatao, PPF je zadržao vlasništvo nad Mobi Bankom (a prodao vlasništvo u operateru Yettelu), i sad je preimenuje u Yettel Banka.

Pošto to verovatno znači da je ime Yettel ostalo u vlasništvu PPF-a (jer mislim da ne bi radili rebrending svog brenda sa tuđim), da li to znači da će Arapi kao novi vlasnici opet da menjaju ime operatera ili su to već regulisali sa Česima
 
Ubacujes napred nazad kako hoces, to je poenta stalne dostupnosti.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Radiš interni prenos sa tekućeg na štednju po viđenju ili obrnuto kad i koliko ti je volja.
 
*Blokiranje kartice na aplikaciji ne radi. Najbolje je da pricate sa podrskom preko ceta ili poziv. Aplikacija bas baguje,
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Jel zna neko zasto na nekim sajtovima automatski skida pare bez da mi prvo posalje SMS sa kodom za potvrdu kupovine?
 
Domeni su već zakupljeni yettelbanka.rs / yettelbank.rs
Priča se da rebrending neće pre septembra..
Ja sam za aplikaciju novu cuo da je trebao februar pa sad mart. Za to se nadam. Radi i sadasnja posao al ruzna u pm.

Ako sam dobro pohvatao, PPF je zadržao vlasništvo nad Mobi Bankom (a prodao vlasništvo u operateru Yettelu), i sad je preimenuje u Yettel Banka.

Pošto to verovatno znači da je ime Yettel ostalo u vlasništvu PPF-a (jer mislim da ne bi radili rebrending svog brenda sa tuđim), da li to znači da će Arapi kao novi vlasnici opet da menjaju ime operatera ili su to već regulisali sa Česima
Nije PPF prodao ceo Yettel, prodato je 50% akcija + 1 dodatna akcija da arapi imaju vecinsku kontrolu. Cesi ( PPF) su takodje ostali kao vlasnici i Yettela, samo ne vecinski. Zato i ima smisla da zele da objedine i banku, bez obzira na to sto je ne kontrolisu Arapi.
 
Pozdrav. Jel zna neko zasto na nekim sajtovima automatski skida pare bez da mi prvo posalje SMS sa kodom za potvrdu kupovine?

Primalac uplate sa svojom bankom rešava kako će se procesirati kartice. Samim tim, oni preuzimaju veći rizik kod prevare sa karticama. Jedan poznanik koji je nekada radio u banci mi je to objasnio otprilike ovako, parafraziram: Tvoja kartica ima 2FA opciju, primalac uplate nema 2FA,tvoja zaštitia je jača i ako bude problem sa upotrebom tvoje kartice na tom servisu, oni moraju da dokažu si zaista ti kod njih potrošio novac".
 
@PJ Zanimljivo, hvala na odgovoru. Znaci ako neko sazna podatke kartice, odose sve pare odma, pa ti posle moli boga da uspes da povratis. A pare koje su na stednji po vidjenju su sigurne? One se ne skidaju karticom, ili je i njih moguce?
 
Tako je. Pare sa štednje se ne skidaju karticom već je potrebno da se prebaci , u aplikaciji par klikova, željena suma, sa štednje na tekući račun, da bi se mogla koristiti, odnosno podizati/trošiti.
 
@PJ Zanimljivo, hvala na odgovoru. Znaci ako neko sazna podatke kartice, odose sve pare odma, pa ti posle moli boga da uspes da povratis. A pare koje su na stednji po vidjenju su sigurne? One se ne skidaju karticom, ili je i njih moguce?

Zato postaviš limit za Online potrošnju, pa ako kartica bude kompromitovana, mogu da ti potroše samo neki manji iznos.
 
Da li je zaista potrebno čitati sve uslove pre otvaranja štednje po viđenju 😅 Odnosno ima li čega bitnog ili su osnovne informacije. Kad sam hteo to da otvorim nisam imao vremena da čitam
 
Svaki ugovor/uslove je dobro pročitati, ali realno, ovde su uslovi tipski, ili prihvataš ili ne. Nije da su stavili, ako nam ne čestitaš rodjendan, oduzećemo ti ceo iznos sa računa štednje.
 
Svaki ugovor/uslove je dobro pročitati, ali realno, ovde su uslovi tipski, ili prihvataš ili ne. Nije da su stavili, ako nam ne čestitaš rodjendan, oduzećemo ti ceo iznos sa računa štednje.
Sve sam saglasan što kažeš a baš to sam pitao. Hvala
 
Juče su i mene zvali da mi nude keš kredit od 500.000 dinara, kažem čoveku da nisam zainteresovan. On počne neku priču, da li ste sigurni i krene da priča o uslovima. Reko' zaista ne.
A minus po računu? To može uvek dobro da vam dodje? Onda dođemo do toga da on ima spisak brojeva i imena koje zove i nudi usluge. Nema pojma kakvo je kome stanje na računu/računima.

Trebalo bi neki AI da im kaže koga ima, a koga nema svrhe da zovu za tako nešto. Da ne gube vreme.
 
Nazad
Vrh Dno