Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

fomo je opasna stvar :)

Nema fomo nikakve veze. Moja kripto strategija se nije mnogo menjala od početka:
1. čekaj dok nije sasvim jasno da je balon krenuo
2. kupi šitkoine
3. prodaj šitkoine kad ti se učini da je dobar momenat za izlaz
4. iznesi sve u keš i ne drži kripto do sledećeg balona.

2020. me je naučila da se kripto ne čuva, kakav DCA, kakvi bakrači. Uđeš kad je Ponzi definitivno krenuo, par meseci kasnije izađeš, minimalni rizik, brza zarada. Gledaš posle koliko si dobro pogodio izlaz i čekaš sledeći balon, ako ga bude.

I evo, covjek pljuje po kriptu 5godina i onda kupi kucice….

Kučići su najbolji dokaz da kripto i treba pljuvati.
 
Pa neki kupujemo u bearu neki kupujete u bullu.
Sta je bolje procenite sami.

Proceni to kad sledeća SEK-a udari, a to ti nije uopšte daleko. 2020. je bila samo blaga predigra za ono šta će naredna ekonomska kriza da napravi od kripta.
 
Ja sam uzeo shibu pre mesec ipo, videćemo kako će to sve ići. Planiram da još dosta ubacim u taj ishcoin
 
Pozdrav, imam u LRC par k, ni sam nd znam kud s njim, da li prebaciti u nešto pametnije i čekati ili ne.Kakvog ste misljenja?
 
Jel bi mogli jednoglasno da se složimo (uključujući Morbiusa) da smo u bull-u? Ne bi bio prvi put da kad svi mislimo da je raketa, kolo krene nizbrdo, ali sada mi deluje da će 2024 da pršti na sve strane.
 
Proceni to kad sledeća SEK-a udari, a to ti nije uopšte daleko. 2020. je bila samo blaga predigra za ono šta će naredna ekonomska kriza da napravi od kripta.

Pa ako ne mozes da procenis kad je bull kad je bear, onda ovo nije za tebe. Tako se prave pare, kupuje se kad je krv na ulicama a prodaje kad tetkice i frizerke krenu da ulaze.

Ali stalno kuknjava kako nesto nije 100% sigurno, ma mozes misliti.. Narocito pljuvacina kripta koji samo raste evo vec vise od deceniju.
Ne znam kad ces da skontas da je kripto tu da ostane? Kad BTC ode na milion?

A SEKA pa zviznuce nas jednom, jednom cete ti i Kyosaki da budete u pravu. Ali do tada cemo imati minimum ovaj BTC ciklus.
 
Ne znam za vas ali kada trziste ne ide u pravcu koji mi odgovara ja koristim priliku da prodam nagrade od stejka. Vise iz inata i u fazonu sisaj ga kripto. 😀

Upravo prodao nagrade od DOT-a, ATOM-a i STRAX-a.

STRAX - 9655 @0.95
DOT - 862 @7.93
ATOM - 586 @10.35

Samo ETH ne diram.
 
i ja bih ali moj atom je nedostupan. everstake me zeza (ako mi je kada sam bas njih odabrao a kobayagi sam pazio kod koga cu staking)

edit
Ne. Mislim da smo daleko od bull.
 
Ko o cemu, ja o altovima ali daleko smo mi od bulla kad altovi jos nisu dosli ni do onih cena od pre 2 meseca.

Da, ok, rano je za altove, ali ni ne ocekujem da za mesec dana dodju do polovine proslog ATH ali bar da probiju otpor od pre 2 meseca, jedan higher high.
 
Pa da bi imali alt sezonu, mora lova da ode iz btc-a. Da bi lova otisla iz btc, mora da se dodje do novog ath... Pored toga, pitanje je koliko je sad ovaj etf pogurao investitore koji ostaju samo u btc i nigde drugo.
 
Pa ako ne mozes da procenis kad je bull kad je bear, onda ovo nije za tebe. Tako se prave pare, kupuje se kad je krv na ulicama a prodaje kad tetkice i frizerke krenu da ulaze.

Tako bi zaista i bilo da nije proste činjenice da je kripto bezvredno smeće. Koliko god da on košta, on košta više nego što vredi. Ako SEK-a udari dok je kripto u bear marketu, kripto će iskrvariti još mnogo gore, iako je već pre toga iskrvario. Zato ja čekam prvo da vidim potvrdu da je novi balon i definitivno počeo i da ću sa solidnom dozom verovatnoće moći da odnesem novac tetkica i frizerki, umesto da ostanem bez svog.

Ali stalno kuknjava kako nesto nije 100% sigurno, ma mozes misliti.. Narocito pljuvacina kripta koji samo raste evo vec vise od deceniju.
Ne znam kad ces da skontas da je kripto tu da ostane? Kad BTC ode na milion?

To što kripto raste je samo potvrda da je previše novca u cirkulaciji i da ljudi vole Ponzi. Između cene i vrednosti kripta nema ama baš nikakve korelacije. Ne vidim šta bi to fundamentalno promenilo da BTC ode na milion, veličina balona ne menja ekonomsku realnost. Jel znaš da je na vrhuncu japanskog balona nekretnina komad zemlje na kojoj leži carska palata u Tokiju koštao više od kompletnog zemljišta cele Kalifornije?

A SEKA pa zviznuce nas jednom, jednom cete ti i Kyosaki da budete u pravu. Ali do tada cemo imati minimum ovaj BTC ciklus.

Nisam baš siguran, da budem iskren. Yield curve je još uvek izvrnut, prinos na vladine obveznice ostaje jak, tako da mislim da bi trebalo da imamo još par meseci da se ovo istrči, al dovoljno je samo neka banka sad da pukne i da kripto ode u čabar kao jedan-dva. E, da su mi sad raniji baloni, da sam onda imao ovako duboke džepove...
 
Tako bi zaista i bilo da nije proste činjenice da je kripto bezvredno smeće. Koliko god da on košta, on košta više nego što vredi. Ako SEK-a udari dok je kripto u bear marketu, kripto će iskrvariti još mnogo gore, iako je već pre toga iskrvario. Zato ja čekam prvo da vidim potvrdu da je novi balon i definitivno počeo i da ću sa solidnom dozom verovatnoće moći da odnesem novac tetkica i frizerki, umesto da ostanem bez svog.

To što kripto raste je samo potvrda da je previše novca u cirkulaciji i da ljudi vole Ponzi. Između cene i vrednosti kripta nema ama baš nikakve korelacije. Ne vidim šta bi to fundamentalno promenilo da BTC ode na milion, veličina balona ne menja ekonomsku realnost. Jel znaš da je na vrhuncu japanskog balona nekretnina komad zemlje na kojoj leži carska palata u Tokiju koštao više od kompletnog zemljišta cele Kalifornije?

Nisam baš siguran, da budem iskren. Yield curve je još uvek izvrnut, prinos na vladine obveznice ostaje jak, tako da mislim da bi trebalo da imamo još par meseci da se ovo istrči, al dovoljno je samo neka banka sad da pukne i da kripto ode u čabar kao jedan-dva. E, da su mi sad raniji baloni, da sam onda imao ovako duboke džepove...

A zasto je toliko bitno to sto on kosta vise nego sto vredi? Ne razumem sta meni ili bilo kome znaci ta informacija koju stalno iznosis? Ja sam se nakupovao u bearu, rasprodacu sve u bullu, i jel treba da mi bude zao dok budem brojao pare posle zato sto sam kupovao nesto sto vredi manje ili sta? I to sto je "samo potvrda da je previse novca u criklulaciji", naravno da je previse pljackaju nas kako stignu. I opet postavlja se pitanje koja je poenta jer ja bas hocu da se nesto tog viska novca prelije u moj dzep.

Najbogatiji pljackaju i vozaju obicnu raju vec stotinama godina raznim muljazama kroz stockmarket, centralne banke, emisije novca itd itd kripto je po prvi put dozvolio obicnom coveku da moze da ukoliko je dovoljno informisan zastiti i vrati deo te vrednosti sebi, i to na nacin da niko ziv na ovoj planeti ne moze da mu oduzme. E to je vrednost kripta, ali ti kao neki grumpy old man ne mozes to da skontas, mozes da gundjas dok drugi ljudi na kriptu prave lovu, a to je jedino sto se racuna, tj koliko ti je deblja slamarica na kraju.
 
Pa da bi imali alt sezonu, mora lova da ode iz btc-a. Da bi lova otisla iz btc, mora da se dodje do novog ath... Pored toga, pitanje je koliko je sad ovaj etf pogurao investitore koji ostaju samo u btc i nigde drugo.

Od toga nema nista.
Da bi altovi odigrali neki ples, mora, ali mora retail da udje a retaila nema ni na vidiku.

Zato i kazem, daleko smo od bulla.

Mora na google pretrazi da skoci broj pretraga, moraju aplikacije kripto menjacnica da skoce po broju download-a, itd.
Gledajuci poslednjih nekoliko meseci, slabo se sta od toga povecalo.
 
A zasto je toliko bitno to sto on kosta vise nego sto vredi? Ne razumem sta meni ili bilo kome znaci ta informacija koju stalno iznosis? Ja sam se nakupovao u bearu, rasprodacu sve u bullu, i jel treba da mi bude zao dok budem brojao pare posle zato sto sam kupovao nesto sto vredi manje ili sta? I to sto je "samo potvrda da je previse novca u criklulaciji", naravno da je previse pljackaju nas kako stignu. I opet postavlja se pitanje koja je poenta jer ja bas hocu da se nesto tog viska novca prelije u moj dzep.

Aj se sad lepo vrati unazad, pa pročitaj pažljivo moj post. Kripto bear market uvek može da bude gori, ja sam zapravo i očekivao da će ovaj biti dosta gori. Zato ja nemam nikakvog razloga da kupujem u bear marketu, preveliki rizik držati kripto na duge staze sa SEK-om koja stalno preti.
 
Od toga nema nista.
Da bi altovi odigrali neki ples, mora, ali mora retail da udje a retaila nema ni na vidiku.

Zato i kazem, daleko smo od bulla.

Mora na google pretrazi da skoci broj pretraga, moraju aplikacije kripto menjacnica da skoce po broju download-a, itd.
Gledajuci poslednjih nekoliko meseci, slabo se sta od toga povecalo.

Ja se ne slažem, evo zašto. Pogledaj ovaj BTC chart. Normalni bull flag pattern izgleda kao ovo što sam nacrtao plavom, cena skoči, pa se polako blago koriguje. Kad u BTC bull marketu cena pravi ovakav crveni bull flag, da cena skoči, pa nastavi da raste sporije, to ti je znak da su budale počele da utrčavaju u Bitcoin jedni preko drugih i da cena više ne podleže standardnim očekivanjima trejdovanja. Drugi dokaz za to ti je što ova korekcija koja je usledila nije mogla da se ljudski odigra do kraja, već odmah imamo novi flag post.

Screenshot from 2024-02-15 20-13-36.png

Dakle, dokazi pomame su već dosta jasni, nema šta tu dalje da se gleda. Altovi naravno još nisu krenuli, zato ih sad treba kupovati, nema nikakvog smisla kupovati BTC kad je već prebacio 50k. Alt sezona uvek mora da nastupi krajem Ponzi balona, ne može to da izostane, jer rulja koja je propustila BTC potrči u altove. Odavno sam rekao da ko hoće da pokupi kajmak u kriptu mora u altove, jedino još tu leže neke pare.
 
Od toga nema nista.
Da bi altovi odigrali neki ples, mora, ali mora retail da udje a retaila nema ni na vidiku.

Zato i kazem, daleko smo od bulla.

Mora na google pretrazi da skoci broj pretraga, moraju aplikacije kripto menjacnica da skoce po broju download-a, itd.
Gledajuci poslednjih nekoliko meseci, slabo se sta od toga povecalo.


Ne znam gde ste bili oktobar-decembar 2023 sta je to bilo?

Ko je kroz 2023. akumulirao, ta tri meseca su bila dosta da zavrsi pricu. Bez da ceka bull ludnicu.

A to je bila prva tura, sad krece druga.
 
Poslednja izmena:
Neki trejderi čekaju potvrdu bulla, neki ulaze tek posle prve trećine... Ima dosta taktika, Ja primenjujem DCA, ali nije nikakve greška akumulitati altove i sada.
 
Ko je kroz 2023. akumulirao, ta tri meseca su bila dosta da zavrsi pricu. Bez da ceka bull ludnicu.

Neki ste kupovali samo tokom 2023. a neki smo kupovali i tokom godine-dve pre toga.

Alt sezona uvek mora da nastupi krajem Ponzi balona, ne može to da izostane, jer rulja koja je propustila BTC potrči u altove. Odavno sam rekao da ko hoće da pokupi kajmak u kriptu mora u altove, jedino još tu leže neke pare.

U proslom komentaru sam lepo napisao, da bi krenuli i altovi, mora retail, odnosno ta rulja koju spominjes, da se prikljuci. Nema ih trenutno.
Onog trenutka kad Binance i ostale aplikacije budu u trandingu i kad im pocne skakati broj download-a, tad mozes reci da se rulja prikljucuje.
Kada na Google pretrazi krene da se povecava broj pretraga "How to buy bitcoin", tada mozes pricati o rulji.

Toga nema trenutno.
 
Ako smatras da onih 5-10x nije kretanje onda ok :D mislim ne kazem da nece jos toliko, ali to o cemu ti pricas je kraj bulla.
 
Ta rulja frizera i mesara neće činiti par procenata volumea. Fondovi i kitovi će određivati kretanje marketa, kao i uvek do sada.
 
Malopre puko DCR na 19.2 :)
(Možda dzigi da smanjiš SELL ordere sa 22 na 18-19, dosad bi imao već nekoliko kumulativnih tura profita)
 
Nazad
Vrh Dno