Šta je novo?

Hisense Energy Pro Plus QG35XVOEG -12ka

Ne ,menjam mesto. Stara je bila u uglu i efekat hladjena i malo grejanja nije bas dobar.Ugreje se police tv,hifi i slike a ostatak prostora sta dobije.Klima ide iznad prozora,to je duzi zid i polovina sobe i duvace prema salonskim vratima. Videcu sta ce sutra strucnjak za montazu da kaze ali vec sam se dogovorio sa gospodjom.Tacka i mir u kuci a i meni je lakse.Mada moracu da krpim rupe sa stare klime ali dobro je bice lepo vreme pa ce intervencija na popunjavanju rupa i farbanju da bude uspesna.Nadam se.
 
Postavljena klima na odredjeno mesto.Momci odradili profesionalno posao i sve pohvale.Tek sada predstoji sa moje strane da ispitujem i da se jednostavno igram.Moje pitanje za vas koji mod po vama je najbolji za grejanje.Nesto se bas ne snalazim dobro jer sam danas bas mnogo stvari morao da odradim.
 
Obican rezim grejanja uz odabir temperature i jacine ventilatora. Horizontalna krilca vise usmeri ka dole da prirodno cirkulise topao vazduh ka gore i to je to.

Izbegavaj auto fan, ne radi bas najbolje.

Ja recimo drzim po danu na 24C uz srednje-jako jacinu duvanja, po noci smanjim na 21C i ventilator na najnize. Horizontalna krilca na drugoj poziciji odozdo. Ovo radi najbolje u mom slucaju.
 
Nesto mi ne ide podesavanje wi-fi.Klima ne vidi kucni wi-fi i tako vrti bez veze.Imam utisak da uredjaj nema ugradjen wi-fi.
 
Nesto mi ne ide podesavanje wi-fi.Klima ne vidi kucni wi-fi i tako vrti bez veze.Imam utisak da uredjaj nema ugradjen wi-fi.
Obavezno na telefonu upali bluetooth, lokaciju i wifi. Aplikacija treba da napravi privremenu mrezu u koju se ulogujes pa onda odatle treba da vidi kucni wifi. Bar je tako bilo na nordic.
 
Sve je tako uradjeno i nista.Probao vise puta.Ma nije mi prvi put da pokusavam da aktiviram wi-fi na drugim klimama.Islo glatko a ovo bas nesto zapinje.
A ovo na sta vam lici.Ako je tako onda nema veze sa komercijalnim podacima.
 

Prilozi

  • klima.jpg
    klima.jpg
    123.6 KB · Pregleda: 46
Sve je tako uradjeno i nista.Probao vise puta.Ma nije mi prvi put da pokusavam da aktiviram wi-fi na drugim klimama.Islo glatko a ovo bas nesto zapinje.
A ovo na sta vam lici.Ako je tako onda nema veze sa komercijalnim podacima.
Da li svetli onaj wi fi znak na klimi?
 
Nesto mi ne ide podesavanje wi-fi.Klima ne vidi kucni wi-fi i tako vrti bez veze.Imam utisak da uredjaj nema ugradjen wi-fi.
Na koju aplikacuju pokusavas da se povezes? moja se na connect life povezuje bez problema, hi smart life aplikacija ne radi, kad se upali wifi na klimi treba da treperi znak za wifi dok se ne poveze s aplikacijom.
 
Ovo pise
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    55.4 KB · Pregleda: 27
  • 2.jpg
    2.jpg
    52 KB · Pregleda: 18
  • 3.jpg
    3.jpg
    57.2 KB · Pregleda: 17
  • 4.jpg
    4.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 38
Na zadnjoj slici izaberi komercijalni klima uredjaj, i trebalo bi da je dodata u aplikaciji.
ja kod mene da bi upalio wifi moram 6x da pritisnem na dugme za vertikalno pomeranje krilca i 6x na dugme za horizontalno, da bi se upalio wifi na klimi ,probao sam kao sto ovde pise 8x sleep dugme ali nista se nije desilo, nije se upalio wifi.
 
Sve sam to probao i ne ide.
Probacu i krilca.
kad pritisnes 6x dugme za vertikalno pomeranje krilca i 6x za horizontalno ne pojave se ni 77, niti treperi wifi ikonica? probaj ja sam tako upalio na mojoj, kad sam pritisao 8x sleep dugme kao sto pise u aplikaciji nista se nije desilo.
 
Poslednja izmena:
Uspela krilca,hvala drugari na pomoci.Bez vas tupio bih mozak do sutra.Kod drugara sleep je bio u funkciji.Kinezi su cudo,jedno pisu a u stvari drugo je u funkciji.Zivi bili svi na pomoci.
 
Uspela krilca,hvala drugari na pomoci.Bez vas tupio bih mozak do sutra.Kod drugara sleep je bio u funkciji.Kinezi su cudo,jedno pisu a u stvari drugo je u funkciji.Zivi bili svi na pomoci.
Pa nisi u pravu, lepo pise na ovoj drugoj slici sleep dugme za WIRE remote(kablom povezan) a winds po 6x za remote. Ali najbitnije da si uspeo.
 
Lepo pise i tako radio ali nije displej blinkao i nije palio wi-fi.Gresku je izbacivao i nije video ni jednu od mojih cetiri wi-fi- mreza.Tek po savetu maree87 (6xvert.krilca i i6x hor.krilca)konekcija je uspostavljena.
 
Opet zaj.... sa Hisense sajtom. Ne mogu da posaljem sliku racuna za garanciju ili produzenu garanciju.Sve lepo popunio i kada sam dosao do slike racuna ne prihvata.Naucnici su mi objasnili da je "jaka"slika i zato ne ide.Kazu saljite vise puta preko Vibera i natrag pa ce da se smanji.Ne ide ni to.Imate li neki savet?
 
Opet zaj.... sa Hisense sajtom. Ne mogu da posaljem sliku racuna za garanciju ili produzenu garanciju.Sve lepo popunio i kada sam dosao do slike racuna ne prihvata.Naucnici su mi objasnili da je "jaka"slika i zato ne ide.Kazu saljite vise puta preko Vibera i natrag pa ce da se smanji.Ne ide ni to.Imate li neki savet?
Treba joj smanjiti veličinu u smislu memorije. Ako imas neki program za obradu slika pokusaj u njemu...ako hoces posalji u PP pa ti smanjim
 
Lepo pise i tako radio ali nije displej blinkao i nije palio wi-fi.Gresku je izbacivao i nije video ni jednu od mojih cetiri wi-fi- mreza.Tek po savetu maree87 (6xvert.krilca i i6x hor.krilca)konekcija je uspostavljena.
Pa u uputstvu piše 6* krilca vertikalno, horizontalno, bitno da si uspeo.
 
Sa zadrskom od 2 sata dobio sam mejl da sam se uspesno prijavio i to dva puta.Naravno da prilikom popunjavanja obrasca vracao me stalno na pocetak.Zahvaljujem se svima na podrsci.
Ma pusti to, kako radi klima? 😁
Juce i danas je toplo tako da bas nemam pravi uvid u rad klime.Inace radi danas ceo dan na jednoj crti i 23 stepena.Juce posle podne i sinoc sam je bas ganjao.Probao skoro sve opcije.U toku noci temp.je bila 21 stepn.Po aplikaciji potrosila je 6.56kwh za 13h.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno