Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

pa iskreno da ti kazem nisam siguran da radi grijac konstantno, pipao sam kada radi i cini mi se da nije bio topao.... moram provjeriti opet pa javim
ipak radi.... mada bas mi cudno, ne znam jel ima pozitivnog uticaja na rad klime, ali recimo cesto na minus par stepeni potrosnja bude 500-600w a najniza modulacija ove klime je 400w, to bi znacilo da ako oduzmem grijac da ona radi skroro na minimumu i na temperaturama nesto ispod nule
 
To je interesantna tema. Recimo na -2c amber modulira na 400w, nordic na 560w. Ako odbijes grejac, obe klime su tu negde po snazi.
 
Da li je taj grejac pozeljna opcija ili nema potrebe ? Koliko sam razumeo on radi na odredjenoj temp konstantno bez gasenja ? Mislim na spoljnu temp
 
Da li je taj grejac pozeljna opcija ili nema potrebe ? Koliko sam razumeo on radi na odredjenoj temp konstantno bez gasenja ? Mislim na spoljnu temp
Radi kada je temperatura ispod nule.
Ne znam sta bi ti rekao, klima je jako efikasna i na minusima ima dosta malu potrosnju. Neko kaze da je taj grijac preslab da grije vanjsku jedinicu dovoljno da bi to imalo ikakve koristi osim otapanja tacne, ali moguce da ima malo i uticaja. Ja sam skoro kacio na energy pro plus bilo je oko -6 a klima je zagrijala sobu i sa 500w potrosnje odrzavala konstantno temperaturu (a grijac trosi oko 160w)
U svakom slucaju meni je u januaru bila prosjecna potrosnja oko 7 kwh na 24h tako da taj grijac ako je radio nije potrosio skoro nista. (pricam za energy pro ali te dvije klime su fizicki identicne)
 
@Milan81 Djeluje kao da je cijev naslonjena na kuciste i prenosi vibracije na njega zato se smanje kad pritisnes na tom mjestu. I mene su majstori ubjedjivali da to tako treba ali nasi majstori su vise monteri nego pravi majstori tako da uz duzno postovanje nemaju pojma a izgleda da ih neinteresuje. Vec sam pisao o mom problemu i kako sam rijesio buku. Otvorio vanjsku gurnuo cijev koja se naslanjala na lim i podbacio gumenu podlosku ispod amortizera na samom kompresoru zato sto je bilo razmaka izmedju kompresora i amortizera pa je cijeli kompresor vibrirao vise nego sto treba. Ovo sto sam ja radio moze da utice na garanciju ako provale a sigurnan sam da nece. Mada me bas briga bitno da mi se u kuci ne cuje kao da polijece avion :)
 
Pozdrav svima :) kupio juce ovu klimu, a ponedeljak dolaze serviseri da je montiraju. Kupljena prvenstveno zbog grejanja oko 45kvm.
 
Kupio je na osnovu pozitivnih komentara za Energy pro plus i mislio ova logicno trebalo bi biti bolja u najgorem slucaju ista po kvalitetu.
 
Tu ce da posluzi 5.1 sistem, visine taman oko 1m i na njega ce da stoji daljinac 😁
Da ti skratim muke. Kad odu majstori stavi klimu na grejanje, ukljuci ifeel, setuj temp. i brzinu fana (auto izbegavaj). Prati koliko pregreva klima i pomeraj daljinac po prostoriji u skladu sa tim dok ne nadjes idealno mesto.
To ti je ukratko user manual👍
 
Da ti skratim muke. Kad odu majstori stavi klimu na grejanje, ukljuci ifeel, setuj temp. i brzinu fana (auto izbegavaj). Prati koliko pregreva klima i pomeraj daljinac po prostoriji u skladu sa tim dok ne nadjes idealno mesto.
To ti je ukratko user manual👍
Probacu,hvala na savetu. U svakom slucaju probacu sve samo da radi kako treba i da moze da zagreje taj prostor. Posto ne zivim u toj kuci, ostavicu je par dana da radi,pa cu da pratim situaciju jer kapiram trebace je vremena dok zagreje prvo zidove.
 
Ma ok je klima grejace sigurno, samo je treba lepo nastimovati.
 
@ribolovacr Neki odgovor od Hiseanse?
@marco018 Nek te sluzi cestitam Ja imam dve greju neizolovan prostor, Za sad povremeno sto ih koristim zadovoljan. A za temp malo ce se cimas da ne pregreva ali naci ces mu sweet spot.
 
@ivanojle
Ma debili mi nisu odgovorili na mail. Zovem kol centar u ponedeljak.
Beko podrska i servis su za njih izmislili poslovanje.
 
@ribolovacr Neki odgovor od Hiseanse?
@marco018 Nek te sluzi cestitam Ja imam dve greju neizolovan prostor, Za sad povremeno sto ih koristim zadovoljan. A za temp malo ce se cimas da ne pregreva ali naci ces mu sweet spot.
Hvala druze. A sta konkretno znaci da ne pregreje, unutrasnja jedinica ? U stanu imam staru on/off klimu i iskreno sluzila samo za hladjenje i zato ne znam za to da moze da pregreje.
 
@ivanojle
Ma debili mi nisu odgovorili na mail. Zovem kol centar u ponedeljak.
Beko podrska i servis su za njih izmislili poslovanje.
Uuuu za beko mog prijatelja probali zestoko da zaeebu. Uvalili mu Ves masinu sa inverter stikerom a ispalo da nije inverter. Zavlacili ga mesec dana. Dok nije zapretio malo i dosao do Menadzmenta na kraju dobio novu bolju i plus neke poklone. Ko zna mozda nauceni tom situacijom malo bolje se sad ponasaju. Ajd i ja cu u ponedeljak da ih cimam za istu situaciju. Ako vide da se vise ljudi zali mozda brze reaguju.
Hvala druze. A sta konkretno znaci da ne pregreje, unutrasnja jedinica ? U stanu imam staru on/off klimu i iskreno sluzila samo za hladjenje i zato ne znam za to da moze da pregreje.
Zadas mu temp 23 a ona ode na 26 i gore pa ne mozes da dises. Meni se to desilo sad prosli vikend u 20kvadrata, dok ova dole u 50 kvadrata lepo odrzavala
 
Prebacuje zadatu temperaturu za nekoliko stepeni. Nije nista strasno ali treba malo gimnastike da se nasteluje da odrzava u stepen tacno. Videces kad je nameste. Ako imas bilo kakvih pitanja na pravom si mestu. Generalno je ok klima za te pare.
@ivanojle
Meni beko resio sudo masinu ekspresno brzo. Najveca fora sto sam bio ja kriv za kvar, a oni ljudi pokrili to garancijom. Svaka im cast.
 

Pozdrav svima :) kupio juce ovu klimu, a ponedeljak dolaze serviseri da je montiraju. Kupljena prvenstveno zbog grejanja oko 45kvm.
Čestitam ....
Eto ja je koristim od ove zime, zadovoljan.
Gledaj da majstori ispoštuju po pravilima za ugradnju.
Ja jednostavno zadam temperaturu za 1c do 2c niže a fan na 2 ili 3 zavisi od temperature napolju
Ostalo ništa ne diram.
I zadovoljan....
Grejem oko 38m2

Ps
Jedina mana , kada noću stavim na fan 2 a krilca na swing zna da se čuje kao da plastika krilaca vibrira
Na fan 3 već se ne čuje
I to je to....
 
Procitao sam citav ovaj clanak i koliko sam shvatio uz blago masenje temperature i loseg softwera klima je best buy za cenu po kojoj se nudi ?
Ili je bolja opcija doplata za nesto bolje kao npr: Gree Amber @ribolovacr

Da li je ima potrebe porediti sa drugim modelima slicne cijene i koje su razlike npr:
Gree Fairy
Toshiba Seiya
Mitsubishi SF35VEH
Vox
Tesla
LG
 


Čestitam ....
Eto ja je koristim od ove zime, zadovoljan.
Gledaj da majstori ispoštuju po pravilima za ugradnju.
Ja jednostavno zadam temperaturu za 1c do 2c niže a fan na 2 ili 3 zavisi od temperature napolju
Ostalo ništa ne diram.
I zadovoljan....
Grejem oko 38m2

Ps
Jedina mana , kada noću stavim na fan 2 a krilca na swing zna da se čuje kao da plastika krilaca vibrira
Na fan 3 već se ne čuje
I to je to....
Hvala druze. Pa sutra dalazi ovlasceni servis za hisense i bosch da ugradi,bicu ja pored njih tu ali trebalo bi sve po propisima da urade. Znaci app bolje da ne istaliram koliko sam po citanju ovde skapirao.
 
Istestiraj je i podesi bez app. To ces lako kad je nastimujes da radi.kako treba
 
Mislis da kasnije app nece da krene da brljavi i da recimo sama menja zadato?
 
MOzda su je ispravili. Obrisao sam je jos na pocetku. Probacu je kad prodje grejna sezona, sad necu da rizikujem.🙂 Nasteluj ti klimu da radi kako treba daljinskim. Trebace ti par dana da klima ugreje prostor i da ustali rad. Kad znas setovanja koja ti odgovaraju, lako ces onda da probas app i da ih prekopiras tamo. Sad moze samo konfuziju da ti napravi.
 
Probacu tako. Korisna je app bar u slucaju da upalim klimu van kuce, recimo leto pre nego odem do kuce taman da rashladi.
 
Ja sam provalio jednu manu na Nordic danas. Njegov najaci izduv ustvari nije najaci, kada se upali super onda Nordic bije najacom brzinom ali tad temp je setovana na 30. Kada iskljucis super i stavis na max izduv provalis da ustvari znatno manje pirka nego na super.
I jedna preporuka ako vam pregreva klima a ocete na ifeel da joj drzite temp gledajte da daljinac na dole tako da onaj senzor na daljicu vise oseti temp... Mislim da malo pomaze al nisam istestirao bas nisam imao vremena danas kratko bio u kuci.
 
Poslednja izmena:
Da nasao sam ga u katalogu imaju dve opcije obican i kao ovaj sa preciznim termostatom do 0.5, meni ortak ima gree sa tom varijatom zicani i kaze da je precizan dosta.
Odgovorili iz nonsensa. Odstupanje temperature od nekoliko stepeni je normalno i ne smatra se za tehnicki kvar.
Uputili me na njihov web shop, koji me uputio na servise itd, itd. Govnjiva firma nacisto.
 
Nazad
Vrh Dno