Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

Otvori spoljasnju jedinicu, nadji kablove koji idu do grejaca, jedan preseci i izoluj i ako se ponasa ok bez grejaca na minusu ostavi tako
Taj grejac tacne je vrh i radi bas kad treba i kolilo treba, zato sto pored nordic-a, i fresh mastera imam i bergen kron klimu(vrhunska klima, radi u pola stepena tacno), ali kod nje sam morao lulu za odvod da isčupam na jačem minisu jer se crevo zaledilo i izmenjivac kompletan sa donje strane.Kod hisensea nema taj problem, creva su prohodna, izmenjivac suv u celosti jer grejac zagreva vodu kroz lulu i ne dozvoljava zaledjivanje odvodnog creva.
 
@LukasP
Kad budes dolazio u Srbiju javni se da oborimo po pivo i da vidis klimu.
Sad prelistah cene. U pravu si da za te pare nema bolje za grejanje. Sto jes jes. Ne moze sve da bude idealno ali kad bi bilo mrvicu bolje onda se verovatno skupe klime ne bi ni prodavale🙂
Moze da se nasteluje temperatura dobro ali mora da se ukljuci ifeel i da se nadje idealno mesto daljincu negde u prostoriji, da ga klima malo kaci, tako da na njemu malo brze raste temp. nego u sobi. Tad radi sve ok. Uspeo sam to ali mi je trebao tripod za fotoaparat. Kad je zena videla konstrukciju zamalo i ja i daljinac da zavrsimo kroz terasu🤣.
Pretpostavljam da bi klima u vecem otvorenom prostoru 25-30mkv bolje radila i lakse se stelovala ali nesmem da tvrdim.
 
Ce da vidimo okacicu je kod dece konacno pa sta bude, videli novu cenu kod nonsens srbije
 
Napolju -2, klima otisla u pirkanje, grejac greje🙂
 

Prilozi

  • Screenshot_20240131_091110_Smart Life.jpg
    Screenshot_20240131_091110_Smart Life.jpg
    61 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Imama problem sa ovom klimom koji ne mogu da resim. Vec sam ranije pisao na ovaj temi o problemu sa velikom bukom / vibracijama spoljne jedinice.

Klima se nalazi na spratu kuce u sobi od 33 kvadrata, i bukvalno su cuje u celoj kuci kako radi. Naravno nekad se cuje manje, a nekad vise, valjda zavisi od frekvencije kompresora. Cuje se toliko da kada je napolje minus ne moze da se spava u sobi ispod. Nocas sam morao da je iskljucim.

Ovo je snimak od nocas, ( ne znam koliko telefon moze da uhvati )



Majstori koji su ugradjivali klimu su bili danas da pogledaju i postavili su one anti vibracione gume sto nije pomoglo ni malo. Po njima to sto se cuje i nije neki problem i da "nijedna klima nije besumna" i da se to cuje neki lim. Nisu uspeli da rese problem.

Kada se klima pristisne rukom na lim gde je komporesor vibracije / buka se smanje.

Evo snimka od danas nakon sto su majstori otisli, i demonstracija problema.




Ima li neko mozda ideju kako ovo resiti?
 
Moras da ucvrstis taj lim. Vidi da ne fali neki sraf. Ako ne fali, dotegni sve srafove. Mozda je neki srav proklizao pa zato drnda. Zameniti ga sa vecim. Ako i to ne pomogne onda moras neku gumu da zaglavis negde da pritisne tu oplatu.
 
Imama problem sa ovom klimom koji ne mogu da resim. Vec sam ranije pisao na ovaj temi o problemu sa velikom bukom / vibracijama spoljne jedinice.

Klima se nalazi na spratu kuce u sobi od 33 kvadrata, i bukvalno su cuje u celoj kuci kako radi. Naravno nekad se cuje manje, a nekad vise, valjda zavisi od frekvencije kompresora. Cuje se toliko da kada je napolje minus ne moze da se spava u sobi ispod. Nocas sam morao da je iskljucim.

Ovo je snimak od nocas, ( ne znam koliko telefon moze da uhvati )



Majstori koji su ugradjivali klimu su bili danas da pogledaju i postavili su one anti vibracione gume sto nije pomoglo ni malo. Po njima to sto se cuje i nije neki problem i da "nijedna klima nije besumna" i da se to cuje neki lim. Nisu uspeli da rese problem.

Kada se klima pristisne rukom na lim gde je komporesor vibracije / buka se smanje.

Evo snimka od danas nakon sto su majstori otisli, i demonstracija problema.




Ima li neko mozda ideju kako ovo resiti?

Postoji šansa da su ti nosače utiplali tako da nisu u vinklo i da su "usukali klimu" a tim usukivanjem se izmjenjivac primakao tacni ili vrhu klime i zvecka zbog vibracija.
Ja sam imao slican problem sa svojom klimom, evo ti link na moj post gdje sam to opisao

 
Proveri i to sto rece LukasP. Mozda su se uvili limovi klime.
 
Moras da ucvrstis taj lim. Vidi da ne fali neki sraf. Ako ne fali, dotegni sve srafove. Mozda je neki srav proklizao pa zato drnda. Zameniti ga sa vecim. Ako i to ne pomogne onda moras neku gumu da zaglavis negde da pritisne tu oplatu.
Majstori su dotegli sve srafove, nije to. Pokusali su i da podmetnu nesto izmedju nosaca i zida ali zvuk je i dalje bio isti.

Opet cu ja pokusati ali sumnjam da je do toga.
 
Postoji šansa da su ti nosače utiplali tako da nisu u vinklo i da su "usukali klimu" a tim usukivanjem se izmjenjivac primakao tacni ili vrhu klime i zvecka zbog vibracija.
Ja sam imao slican problem sa svojom klimom, evo ti link na moj post gdje sam to opisao

Da hvala procitao sam tvoj posto ranije, i pitao sam majstore upravo da to nije problem, ali rekose mi da to nema veze.

Nosaci su duzi od 65cm i postavljeni su pod libelom do zida, ali je na kraju desni nosac gde je kompresor vidno spusten. Majstori kazu da je to zasto sto sam stavio duze nosace nego uobicajeno, i da nije problem u tome... a u cemu je probem ne znaju. Nego da zovem kol centar Hisensa i mozda trazim zamenu ili pare nazad.
 
Majstori su dotegli sve srafove, nije to. Pokusali su i da podmetnu nesto izmedju nosaca i zida ali zvuk je i dalje bio isti.

Opet cu ja pokusati ali sumnjam da je do toga.
A kad su bili majstori jel su pokusali da ugase klimu skinu masku i da vide da propeler nema lufta? Moze da se desi da veoma mali luft i da stvara vece vibracije nego inace. Vidi probaj sam ugasi klimu i probaj kroz resetku gurni malo propeler a ako imas jos negde uporedi. Malo glupo poredjenje al znam po vecim kulerima na pc-u malo ga pomeris iz ose vibracije se pojavljuju
 
Napni rukom taj desni nosac ne gore da vidis da li ce prestati vibracije. Ako prestanu do toga je onda. Generalno je tanak lim nosaca i mnogo se ugibaju. Probaj.
 
@ribolovacr nasao sam ti jednu opciju ili neka bude back up. Imaju zicani precizni termostat. krastavac jeste sranje sto ces da imas zicu iz klime ali ako budes uporan da te muci podesavanje temp mozda ti posalju free. A mozda pomogne i resi ti problem.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240131-151233.png
    Screenshot_20240131-151233.png
    180.5 KB · Pregleda: 40
@Milan81 To možeš sam rjesiti samo polako,ocigledno kuciste vibrira. I te gumice sto su stavili su sranje,trebaju one s prekidom navoja na sredini
 
@ribolovacr nasao sam ti jednu opciju ili neka bude back up. Imaju zicani precizni termostat. krastavac jeste sranje sto ces da imas zicu iz klime ali ako budes uporan da te muci podesavanje temp mozda ti posalju free. A mozda pomogne i resi ti problem.
Sta je to? Zicani daljinski za klimu?
 
Napni rukom taj desni nosac ne gore da vidis da li ce prestati vibracije. Ako prestanu do toga je onda. Generalno je tanak lim nosaca i mnogo se ugibaju. Probaj.
Nosac je za klimu 24 debljina lima je 2mm. Vibracije se utisaju kada se napne nosac na dole, ponekad i na gore...zavisi valjda od rada kompresora.

To su videli i majstori, probali su da ga dotegnu, otpuste, dignu gore - dole, neko vreme bude bolje pa ponovo pocne da zveci.

Verujem da je problem u tome sto zid kuce nije ravan i u tome sto se jedan nosac savio od tezine, te je klima "usukana"
 
Nosac je za klimu 24 debljina lima je 2mm. Vibracije se utisaju kada se napne nosac na dole, ponekad i na gore...zavisi valjda od rada kompresora.

To su videli i majstori, probali su da ga dotegnu, otpuste, dignu gore - dole, neko vreme bude bolje pa ponovo pocne da zveci.

Verujem da je problem u tome sto zid kuce nije ravan i u tome sto se jedan nosac savio od tezine, te je klima "usukana"
Ako prestaje kada nategnes onda je do ovoga sto je i kod mene bilo 100%. Limovi od klima novih su od dosta tanjeg lima nego ranije i sigurno je nosac malo usukao a kako svaka klima malo vibrira nesto unutra dodirije nesto.
A da je ventilator ili nesto drugo onda bi zveckalo stalno i ne bi prestalo kada nategnes. A rekli su ti da nije do toga da ne ispadne da je do njih i nosača da se ne zajebavaju sa tim.

Vidi ako imaju rupice veće sa donje strane mozes li dodirnuti izmjenjivac ili nesto ugurati mekano
 
Da nasao sam ga u katalogu imaju dve opcije obican i kao ovaj sa preciznim termostatom do 0.5, meni ortak ima gree sa tom varijatom zicani i kaze da je precizan dosta.
Odlicna ideja mozda pomogne. Pustio sam mail hisensu pa te obavestavam sta se desava. Hvala
 
Ako prestaje kada nategnes onda je do ovoga sto je i kod mene bilo 100%. Limovi od klima novih su od dosta tanjeg lima nego ranije i sigurno je nosac malo usukao a kako svaka klima malo vibrira nesto unutra dodirije nesto.
A da je ventilator ili nesto drugo onda bi zveckalo stalno i ne bi prestalo kada nategnes. A rekli su ti da nije do toga da ne ispadne da je do njih i nosača da se ne zajebavaju sa tim.

Vidi ako imaju rupice veće sa donje strane mozes li dodirnuti izmjenjivac ili nesto ugurati mekano
Nisam uspeo da ubacim gumu, mislim da nije moguce bez skidanja limova. Ne bih sam da rastavljam da ne bi bilo problema sa garancijom.

Sutra cu zvati Hisense call centar da vidim sta ce oni reci.
 
Nisam uspeo da ubacim gumu, mislim da nije moguce bez skidanja limova. Ne bih sam da rastavljam da ne bi bilo problema sa garancijom.

Sutra cu zvati Hisense call centar da vidim sta ce oni reci.
ma da. Da nije garancije lako bi se to rijesilo, skinuti lim ili ventilator i polako ispitati. Sad je nezgodno koliko ce oni prinzati da je tako nesto ili uopste pomisliti i vjerovati da je tako nesto a tek uraditi po tom pitanju...
 
Videcemo. Ja im poslao mail da se zalim na regulaciju temperature pa cemo da vidimo koliko su poslovni i koliko postuju klijente. Obavestavam sta se desava kad odgovore.
 
Energy pro plus, -6 stepeni, klima ne greje niti je u defrostu samo čeka da opadne temperatura da bi krenula da greje, ali uredno vuče 160w.
Screenshot_2024-02-01-06-11-26-641_com.tuya.smartlife.jpg
 
Његова ради, није искључена, само је постигла температуру па не ради компресор. Беспотребно трошење струје, али на нивоу сезоне не би требало да потроши више од 100-200 киловатсати што није толико страшно.
 
Његова ради, није искључена, само је постигла температуру па не ради компресор. Беспотребно трошење струје, али на нивоу сезоне не би требало да потроши више од 100-200 киловатсати што није толико страшно.
to da, tako je i kod mene. Ali sto kazes to je smijesno malo, na hladnocama je svakako jaaaako rijetko u tom standby
 
Па не троши струју само на стендбај, већ и кад ради, само што се потрошња најлакше види овако на паузи.
 
Па не троши струју само на стендбај, већ и кад ради, само што се потрошња најлакше види овако на паузи.
pa iskreno da ti kazem nisam siguran da radi grijac konstantno, pipao sam kada radi i cini mi se da nije bio topao.... moram provjeriti opet pa javim
 
Nazad
Vrh Dno